Nasz ostatni konkurs, w którym mieliśmy do rozdania aż osiem podwójnych zaproszeń na spektakl "Bajkowo - Cyrkowo" Cyrku Korona, został rozstrzygnięty. Mamy nadzieję, że zwycięzcy na długo zapamiętają w cyrku, a my zgodnie z obietnicą prezentujemy najlepsze, naszym zdaniem, wspomnienia z cyrku.
Przypominamy, że aby dać sobie szansę na wygraną trzeba było opisać w kilkunastu zdaniach swoje wspomnienia z cyrku. Przez kilka dni otrzymaliśmy kilkadziesiąt odpowiedzi. Niestety mogliśmy wybrać tylko osiem osób, które otrzymały podwójne zaproszenie na środowy spektakl. Oto one:
Pamiętam dużo z mojej wizyty w cyrku, choć było to już dawno. Namówiła mnie kumpela na to show. Było oczywiście bardzo wesoło i śmiesznie, nawet klaun mnie zabrał na scenę. He, jaki wstyd, pomyślałam. Potem dał dużego lizaka w nagrodę i miałam go oddać osobie, która siedzi obok. Najlepsze jest to, że koleżanka maczała w tym palce i zeswatała mnie z ta osoba obok. Chłopak na imię ma Błażej. Dziś jest już moim mężem :) Takiego wspomnienia na pewno nigdy nie zapomnę i nie ukrywam, że w związku z Waszym konkursem chętnie pójdę jeszcze raz do cyrku, lecz nie z koleżanką tylko z mężem. Karolina Maśna
Postanowiłem do Was napisać, by opowiedzieć o wspaniałym wydarzeniu jakie miało miejsce 18 lat temu, kiedy byłem jeszcze dzieckiem. Pamiętam jak pewnego południowego dnia dowiedziałem się, że za 3 dni ma do naszego miasta przyjechać cyrk! Postanowiłem porozmawiać z rodzicami, by dali mi trochę zaskórniaków na bilet. Bardzo się ucieszyłem, kiedy miałem go już w rękach i mogłem wieczorem wybrać się na spektakl.Pamiętam te emocję i zachwyt, który towarzyszył mi podczas występu artystów i akrobatów. Jednak największe wrażenie zrobiły na mnie pokazy dzikich zwierząt. Ten dzień na długo utkwił mi w pamięci, zwłaszcza te nerwy, które ciągnęły za sobą tyle emocji ale i strachu. Wydarzenie to sprawiło, że zawsze staram się uczestniczyć w takim wydarzeniu wraz z całą moją rodziną. Marcin Stolc
Piszę w imieniu córki Nadii, gdyż ma zaledwie 5 lat i jeszcze nie potrafi pisać :) Po raz pierwszy Nadia była w cyrku w ubiegłym roku z siostrą Oliwią, najbardziej podobał im się szalony klaun, który potrafił rozbawić dzieciaki, a także Pani akrobatka, która na wysokości zaprezentowała niesamowity pokaz.
Córeczka ma w tym dniu 5 urodzinki (04.11.2015), miło byłoby wygrać bilety, byłby to niezapomniany prezent. Mama Nadii Karcz
Swoich wspomnień opisać nie mogę, gdyż mimo mojego dorosłego już wieku, nigdy w cyrku nie byłam. Wiem jednakże jak wyglądałby taki wymarzony spektakl - przepiękna Pani akrobatka w bogato zdobionym, cekinowym stroju robiłaby podniebne ewolucje na trapezie. Clown rozbawiałby publiczność do rozpuku swoją gapowatością, a magik zachwycałby znikającymi monetami, przebitymi przez ostrze asystentkami i karcianymi sztuczkami. Słonie, wielbłądy, zebry, tygrysy, węże i konie urzekałyby techniką i precyzją w wykonywaniu różnych zadań. Edyta Okrój
Niestety nigdy nie miałam możliwości uczestniczyć na występie cyrku. Moi rodzice byli ubodzy i nie stać nas było na takie atrakcje. Teraz mam trzy córki w wieku 10, 9 i 4 lata, które jak tylko widzą plakaty zwiastujące przybycie cyrków zawsze proszą i błagają żebyśmy z nimi poszli. Niestety co roku odpowiedź na ich pytanie "czy pójdziemy?" zawsze brzmi:"Nie mamy tyle pieniążków", ponieważ mnie również nie stać, aby zapewnić taką atrakcję moim dzieciom. Widząc na waszej stronie tytuł o konkursie, gdzie można wygrać bilety pomyślałam sobie: O! Super może mi się uda wygrać je dla dziewczynek, byłyby wniebowzięte. Ale niestety nie posiadamy żadnych wspomnień z cyrku więc nie mamy szans. Tatiana Rybakowska
"W cyrku frajda! W cyrku moc!
Chcę tam spędzić całą noc!
Choć mój synek ma dwa latka
już się wspina jak małpiatka.
Chętnie więc zobaczy kumpli
będzie bawić się jak w dżungli.
Ja jak byłam mała, skoczna
to klaskałam niczym foczka.
W cyrku byłam już nieraz,
z rodzicami w każdy czas.
Podobało mi się wszystko
lecz najbardziej to klaunisko,
które z małpką figle grało,
które dzieci zabawiało.
Akrobaci, małpki, lwy-
wszystko wspomnień budzi łzy.
Teraz wiem już skąd to ma,
mój syneczek, małpka ma.
Skacze, lata jak małpiata,
bo mamusia we wczesne lata
z rodzicami tam chodziła
i na małpki się zapatrzyła.
Teraz mam już małpkę w domu
pełno przygód każdego wieczoru.
Chcę ją zabrać na zabawę
wśród zwierzątek będzie fajnie.
Ta przygoda się dokona
w cyrku najlepszym,
w cyrku KORONA! ":) Katarzyna Wodczak
Moje wspomnienia z pobytu w cyrku w dzieciństwie są bardzo pozytywne. Miałam 8 lat kiedy rodzice po raz pierwszy zabrali mnie na tego typu występy. Największe wrażenie zrobiły na mnie panie tańczące na linach oraz klaun, który był niezwykle śmieszny. Ze zwierząt, które występowały w tego dnia w cyrku najbardziej zapamiętałam przepiękne konie oraz węże, których się bardzo bałam. Teraz mam 30 lat i jeśli uda mi się wygrać bilety to z chęcią zabiorę moje dwie córeczki na występy artystyczne, aby i one miały możliwość doświadczyć takich wspaniałych wrażeń z pobytu w cyrku jakich ja doznałam w dzieciństwie. Malwina Gros
Bardzo refleksyjnie były widowiska w cyrku pamiętam, namiot, zwierzęta. Najbardziej w cyrku interesowały mnie wydarzenia z tygrysem i krokodylem. Cały program to pokaz umiejętności ludzkich: żonglerką, ekwilibrystyka i pochodne, plus klauni rozśmieszający dziecięcą (w olbrzymiej przewadze) widownię. Oni ciężko pracowali. To są rzemieślnicy solidnie wykonujący swoją pracę. Taka młoda dziewczyna sprzedawała bilety i w przerwie baloniki i watę cukrową, a na scenie miękko lądowała po ewolucjach w kole umieszczonym na czole jej partnera, który w innym numerze prowadził konia (cały numer z koniem to były próby przejażdżki na stojąco dla osób z widowni - zwycięzca dostał szampana), klaun w innym przebraniu stawał na jednej ręce na ślizgającej się piłce itd.
Z wiekiem czasu wszystkim pracownikom i artystom cyrku chylę przed nimi czoła. Codziennie nowe miejsce, mieszkanie w przyczepach, wozach... Widziałam obok jednego "domu" wanienkę dziecięcą i zabawki plażowe...) Treder Łukasz
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.
AL
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze