piątek, 6 lipca 2018 r., 08:54
Sąd złagodził karę ws. eksplozji w Dziemianach
Z pięciu do trzech lat okresu próby Sąd Okręgowy w Gdańsku złagodził karę dla Tomasza L., który odpowiadał za eksplozję w Dziemianach, do której doszło przed trzema laty w magazynie z materiałami pirotechnicznymi. W pozostałej części wyrok został utrzymany w mocy.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:10
Miał molestować dwie nastolatki. Marcin P., działacz sportowy z gminy Dziemiany, zatrzymany
Marcin P. trener w jednym z ośrodków jeździeckich na terenie gminy Dziemiany oraz do niedawna też prezes Pomorskiego Związku Jeździeckiego został zatrzymany pod zarzutem dokonania innej czynności seksualnej na dwóch nastolatkach.

środa, 4 lipca 2018 r., 09:48
Karsin. Jechał rowerem "wężykiem" - wydmuchał blisko 3,5 promila
Mandatem został ukarany 46-latek, którego we wtorkowe popołudnie zatrzymali jadącego rowerem policjanci. Mężczyzna wydmuchał blisko 3,5 promila alkoholu.

środa, 4 lipca 2018 r., 09:21
Właścicielka nieruchomości ukarana za wycinkę drzew nad jeziorem Liniewskim
Karą grzywny została ukarana właścicielka nieruchomości nad jeziorem Liniewskim, nad którym w marcu ubiegłego roku dokonano wycinki kilkuset drzew. Sąd uznał, że w tym przypadku wycinka została przeprowadzona niezgodnie z prawem. Postępowanie administracyjne w tej sprawie nadal pozostaje zawieszone.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 11:34
Puc. 57-latek stracił prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się dla 57-latka piątkowa podróż samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 11:29
Jazda z nadmierną prędkością głównym zagrożeniem w Kościerskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - to główne zagrożenia w powiecie kościerskim w minionych miesiącach. Jak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń, najczęściej kierowcy jeżdżą za szybko w Nowej Karczmie i Starej Kiszewie.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 10:13
Kręci ich bezpieczeństwo nad wodą
W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach programu profilaktyki przeprowadzili spotkanie z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w kościerskim MOPS. Podczas spotkania funkcjonariusze uświadamiali wypoczywających jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym nad wodą, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 09:06
Chwarzenko. Mercedes Vito uderzył w drzewo. Nie żyje 21-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowy wieczór w Chwarzenku. Mercedes Vito uderzył tam w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 21-letni pasażer. Ranni pozostali trzej pozostali uczestnicy zdarzenia, 19-letni kierowca, 44-letni i 16 -letni pasażer. Nastolatka nieprzytomnego przetransportowano do szpitala w Gdańsku.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 08:58
Kłobuczyno. Mercedes uderzył w pandę, a ta w golfa - ranny 13-latek
13-letni mieszkaniec Chojnic trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe przedpołudnie w Kłobuczynie. Mercedes uderzył tam w tył pandy, a ta siłą odrzutu w golfa.

wtorek, 26 czerwca 2018 r., 09:44
Kościerzyna. Rozpoznajesz go? Trwają poszukiwania sprawcy rozboju
Doprowadził do stanu bezbronności sprzedawczynię lombardu poprzez uderzenie pięścią, a następnie zabrał precjoza o wartości 20.000 zł. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia w Kościerzynie. Poszukiwania sprawcy rozboju wciąż trwają. Policja publikuje wizerunek napastnika. Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę, zgłoś to na Policję!