sobota, 28 stycznia 2017 r., 10:56
Szatarpy. Pożar poddasza budynku mieszkalnego
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Szatarpy (gm. Nowa Karczma). Ogień pojawił się tam na poddaszu budynku mieszkalnego.

poniedziałek, 23 stycznia 2017 r., 09:51
Kościerzyna. W trosce o bezpieczeństwo pieszych
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie dbając o bezpieczeństwo pieszych rozdawali odblaski otrzymane z KWP w Gdańsku. Mundurowi zachęcali pieszych do używania elementów odblaskowych wręczając przy tym zawieszki odblaskowe, breloczki do kluczy, zapachy do samochodów w kształcie znaków drogowych oraz pendrive. Akcje przeprowadzono na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze nagradzali również kierowców, którzy przepuszczali na przejściach dla pieszych przechodniów.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 10:38
Kościerzyna. Pożar budynku przy ul. Dworcowej - ewakuowano około 30 osób
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem przy ulicy Dworcowej w Kościerzynie. Ogień pojawił się w piwnicy w jednym z budynków. Z uwagi na silne zadymienie ewakuowano około 30 osób z sąsiednich lokali.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 22:17
Nowy Klincz. VW Touran uderzył w tył autobusu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Kościerzyna - Wielki Klincz, Kierujący VW Touranem mężczyzna najechał tam tył autobusu.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:59
Korne - Owśnice. Opel uderzył w drzewo
28-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 20. na drodze gminnej relacji Korne - Owśnice.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 11:29
Złodzieje zatrzymani po policyjnym pościgu - pomogli mieszkańcy
W czwartek w godzinach wieczornych trzej mężczyźni włamali się do jednego z domów w Wąglikowicach i ukradli sprzęt AGD. Widzący całą sytuację sąsiedzi natychmiast powiadomili policję i aktywnie włączyli się w tropienie przestępców. Wspólnymi siłami udało się zatrzymać włamywaczy, którymi okazali się trzej mieszkańcy Gdańska - wielokrotnie już notowani przez policję.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:26
Góra. Samochód uderzył w drzewo - matka z dzieckiem w szpitalu
W piątkowe popołudnie służby ratunkowe zostały wezwane do kolejnego zdarzenia drogowego. W Górze (gm. Stara Kiszewa) samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Podróżująca pojazdem kobieta wraz z dzieckiem zostały przetransportowane do szpitala w Gdańsku.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:23
Korne. Zderzenie trzech pojazdów na K20
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie na trasie Korne - Bytów. Najpierw czołowo zderzył się seat z citreonem, a następnie pojazdy te uderzył w VW Passata.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 10:38
Kościerzyna. Matka znęcała się nad pięciolatką? Miała bić córkę kablem od laptopa
Miało dojść do kłótni między 29-lataką a 25-latką. Ucierpieć miały na tym dzieci. Pięcioletnia dziewczynka uskarżała się interweniującym podczas awantury domowej policjantom, że jej mama biła ją kablem od laptopa. Ślady pobicia potwierdził lekarz. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 21:24
Poszukiwania zakończone - nastolatek odnaleziony
Policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukiwali zaginionego 15-latka. Młody mężczyzna w dniu 10 stycznia br. około godziny 18.00. wyszedł z domu przy ul. Kupieckiej w Kościerzynie i do czwartkowego wieczoru nie nawiązał kontaktu z rodziną.