wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 13:19
Chciał skoczyć z rusztowania - uratowali go policjanci
Na trzecim piętrze wyszedł na rusztowania i zagroził, że skoczy. Z pomocą ruszyli mu policjanci. W ostatniej chwili złapali go za ubrania i ściągnęli z rusztowania. Dzięki swojej szybkiej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze uratowali życie 29-latka i przekazali go pod opiekę lekarzy.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 10:58
Kościerzyna. Zderzenie motoroweru z mercedesem
61-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kierując motorowerem zderzył się z mercedesem. Do zdarzenia doszło w sobotnie południe w Kościerzynie.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 10:42
Trzej piraci drogowi w rękach policji
Aż trzech kierujących, którzy dość znacząco przekroczyli prędkość, zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. Jeden z nich pędził przez Korne z prędkością 180 km/h, pozostali dwaj musieli pożegnać się z prawem jazdy, bo pedał gazu nacisnęli zbyt mocno w terenie zabudowanym.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 07:44
Policyjne kontrole z powietrza? Powstała komórka rozpoznania powietrznego
Wyposażony w podczerwień, kamerę termowizyjną, czy wideorejestrator zeppelin już od kilku dni patroluje ulice Kościerzyny. To pilotażowy program Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która utworzyła wydział rozpoznania powietrznego. Ma ona nie tylko na celu zwiększenie wykrywalności przestępstw, ale ograniczenie emisji spalin, co szczególnie w Kościerzynie jest bardzo istotne.

czwartek, 28 marca 2019 r., 10:20
Kościerzyna. Był poszukiwany przez sąd - 23-latek trafił do aresztu
Niemal cztery najbliższe lata w areszcie spędzi 23-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego w środę zatrzymali policjanci. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za atakowanie policjantów.

wtorek, 26 marca 2019 r., 11:10
Grabowo. Zderzenie forda z BMW - jedna osoba ranna
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Grabowie. Kierujący fordem najechał tam na tył BMW.

wtorek, 26 marca 2019 r., 10:00
Liniewo. Maszyna zmiażdżyła dłoń 17-latkowi
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala został przetransportowany 17-latek, któremu maszyna zmiażdżyła dłoń. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów w Liniewie, gdzie nastolatek odbywał praktykę zawodową.

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 09:38
Wywrócił się na motorowerze na K20 - był pijany
Dwa promile alkoholu wydmuchał 60-letni mężczyzna, który wraz z pasażer wywrócił się na motorowerze na K20 na trasie Łubiana - Korne. Na szczęście nikomu nic się stało. To nie jedyny nietrzeźwy kierujący, który wpadł w ręce funkcjonariuszy w miniony weekend w powiecie kościerskim.

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 09:15
Metalowy element spadając z maszyny rolniczej ranił sześciolatka
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały na jednej z posesji w Kościerzynie, gdzie z maszyny rolniczej spadł element metalowy, uderzając sześciolatka w głowę i nogę. Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

niedziela, 24 marca 2019 r., 19:27
Tragiczny pożar w gminie Dziemiany - nie żyje mężczyzna
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w niedzielne popołudnie w gminie Dziemiany. W Milkowie spłonął domek letniskowy. Wewnątrz płonącego obiektu znajdował się mężczyzna. Niestety, nie udało się go uratować.