piątek, 14 lipca 2017 r., 10:55
Łubiana-Korne. Skoda zderzyła się z golfem
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy poranek na K20. Kierujący skodą, chcąc dokonać manewr skrętu w lewo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku golfem.

czwartek, 13 lipca 2017 r., 14:56
Jest wyrok NSA. Dyscyplinarka wobec kościerskich policjantów prawomocnie uchylona
Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał w mocy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku uchylający dyscyplinarkę wobec kościerskich funkcjonariuszy policji, którym pierwotnie zarzucano spożywanie alkoholu na komendzie i niewykonanie poleceń przełożonych. Wyrok jest prawomocny wobec dwóch policjantów. Trzeci oczekuje jeszcze na orzeczenie NSA. Funkcjonariusze zgłosili gotowość do podjęcia służby.

czwartek, 13 lipca 2017 r., 13:36
Pożar lasu w Leśnictwie Zabrody - w akcji 80 strażaków. Na szczęście to tylko ćwiczenia
12 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kościerskiego i Kartuz, łącznie 80 strażaków OSP i PSP walczyło z pożarem lasu, do którego doszło w środę w Leśnictwie Zabrody. Zagrożenie, dzięki wzorowej współpracy służb, szybko udało się opanować. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń "Lasy 2017", w które zaangażowani byli także zespół inspekcyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku oraz przedstawiciele i pracownicy nadleśnictwa.

środa, 12 lipca 2017 r., 11:05
Kościerzyna. Potrącił śpiącego na ulicy pijanego 39-latka
39-letni mężczyzna z urazem klatki piersiowej trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środową noc w Kościerzynie. Mieszkańca powiatu kościerskiego leżącego na ulicy potrącił kierujący dacią podczas wykonywania manewru cofania.

środa, 12 lipca 2017 r., 11:04
IMGiW ostrzega przed ulewami. Mają przejść także nad Kaszubami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku wydały ostrzeżenia o prognozowanych w województwie pomorskim silnych ulewach.

wtorek, 11 lipca 2017 r., 12:15
Kościerzyna. Bezpieczne wakacje pędzlem dzieci
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem "Bezpieczne Wakacje" w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace byli pozytywnie zaskoczeni kreatywnością młodych ludzi.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 20:31
Zalania i podtopienia - strażacy walczyli ze skutkami ulewy
Burza i ulewa daje się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje, piwnice budynków mieszkalnych - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczyli strażacy. Łącznie odnotowali 25 interwencji.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 18:49
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia. Sprawdź prognozę
W poniedziałkowy wieczór i nocą nad Kaszubami, tak jak i nad całą Polską przejdą burze o różnym natężeniu. Województwo pomorskie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, warto zachować szczególną ostrożność.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 10:35
Zamek Kiszewski. Mazdą w drzewo - ranny sześciolatek
W sobotnie popołudni służby ratownicze interweniowały w Zamku Kiszewskim, gdzie mazda uderzyła w drzewo. Z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala został przetransportowany sześcioletni pasażer pojazdu.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 10:31
Mały Klincz. Dachowała skoda fabia - poszkodowana 59-latka
59-letnia kierująca skodą trafił do szpitala po tym, jak straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała. Do zdarzenia doszło w piątek po południu w Małym Klinczu.