czwartek, 15 grudnia 2016 r., 10:14
Puc. Pijany 62-latek jechał wrakiem roweru
550 zł - mandatem takiej wysokości został ukarany 62-latek, który nie tylko jechał rowerem mając w wydychanym powietrzu półtora promila alkoholu, ale pojazd, którym się poruszał nie nadawał się do jazdy.

środa, 14 grudnia 2016 r., 11:58
Świąteczne zakupy przez internet? Uważaj na oszustów!
Zakupy przez internet zyskują na popularności. Z coraz większą liczbą sympatyków internetowych zakupów, wzrasta też liczba oszustów, którzy czyhają na Twoją naiwność. Tym samym rośnie też liczba ofiar sieciowych oszustw. W tym roku kościerska policja odnotowała już 80 takich zgłoszeń. W związku z tym apeluje do mieszkańców o rozsądek podczas zakupów przez internet.

środa, 14 grudnia 2016 r., 10:03
Liniewko. Przewrócił się na rowerze, trafił na OIOM
Stracił przytomność w domu. Wezwano zespół ratownictwa medycznego i policję. Jak się okazało, 41-letni mężczyzna przewrócił się na rowerze i doznał miedzy innymi poważnego urazu głowy. Trafił na oddział intensywnej terapii medycznej. Służby apelują o ostrożność podczas poruszania się na po śliskich drogach.

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 09:35
Chronił przed kradzieżą, sam wpadł na wynoszeniu piwa
64-letni mężczyzna może zapomnieć o karierze pracownika ochrony. Ochraniając jeden z marketów w Kościerzynie, nie tylko znajdował się w stanie nietrzeźwości, ale też kradł. Został przyłapany na gorącym uczynku przez kierowniczkę dyskontu.

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 09:16
31-latek stracił prawo jazdy za prędkość
110 km/h pędził 31-letni mieszkaniec Żukowa ulicą Kartuską w Kościerzynie. Teraz mężczyzna musi pożegnać się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy.

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 09:06
Kościerzyna. 18-latek mercedesem skasował dwa zaparkowane samochody
Jedynie przez dwa miesiące swoim prawo jazdy mógł nacieszyć się 18-latek, który w poniedziałkowy poranek jadąc mercedesem skasował dwa zaparkowane przy ulicy Matejki samochody. Sprawca zdarzenia nie tylko odniósł obrażenia i trafił do szpitala, ale policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.

czwartek, 8 grudnia 2016 r., 13:38
W Lipuszu płonął budynek gospodarczy, w Szumlesiu samochód
Na ponad 100.000 zł oszacowano straty powstałe w wyniku pożaru, do którego doszło w środowe przedpołudnie na terenie tartaku w Lipuszu. Ogień pojawił się tam w budynku gospodarczym i strawił między innymi 50 metrów kwadratowych dachu. W nocy natomiast strażacy gasili Audi A8, które zapaliło się podczas jazdy w Szumlesiu Szlacheckim.

czwartek, 8 grudnia 2016 r., 11:00
Kościerzyna. Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za uszkodzenie samochodów
Kopiąc i bijąc pięściami dwaj dwudziestolatkowie uszkodzili karoserię dwóch zaparkowanych przy ulicy Szopińskiego samochodów. Teraz odpowiedzą za uszkodzenie mienia. 21-latek już usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Jego o rok starszemu koledze zarzut przedstawiony zostanie w czwartek.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 12:06
Lubań. Czołowe zderzenia suzuki z nissanem
Jedna osoba została przetransportowana do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy poranek w Lubaniu (gm. Nowa Karczma). Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe - suzuki i nissan.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 09:38
Kościerzyna. Trzech mężczyzn odpowie za kradzież
Młotowiertarka o wartości 1.500 zł trafi do właścicieli, a trzej mieszkańcy powiatu kościerskiego, którzy usłyszeli zarzut jej kradzieży, staną w niedługim czasie przed sądem. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.