czwartek, 18 lipca 2019 r., 12:43
Kalisz. Chciał uniknąć "czołówki" z polo, zderzył się czołowo ze skodą. Kierowca VW Polo poszukiwany
Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala wskutek wypadku do którego doszło w środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej relacji Korne-Dziemiany. Kierujący mazdą chcąc uniknąć zderzenia z VW Polo, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się ze skodą.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 12:01
85-latek zgubił się w lesie. Poszukiwali go policjanci ze strażakami
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej tuż po północy policjanci odnaleźli zaginionego 85-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna wyszedł z domku letniskowego, gdzie przebywał na wypoczynku i poszedł w nieznanym kierunku na spacer. Policjanci apelują o rozwagę, by osoby udające się do lasu miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 11:44
Wpadł, gdy wychodził z łupem - zatrzymał go 71-latek
Włamał się do jednej z piwnic w Kościerzynie. Gdy już opuszczał budynek z pełnym workiem łupów, przykuł uwagę 71-latka, który udaremnił 20-latkowi ucieczkę i zawiadomił policję. Młody mieszkaniec powiatu kartuskiego odpowie za kradzież z włamaniem.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 10:33
Znęcał się nad konkubiną - trafił do aresztu
Wszczynał awantury, używał przemocy fizycznej wobec konkubiny, szarpał ją, wykręcał ręce, ubliżał jej i groził pozbawieniem życia. Mowa o 39-letnim mieszkańcu Kościerzyny, który nie tylko usłyszał zrzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją partnerką i kierowania wobec niej gróźb karalnych, ale decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

wtorek, 16 lipca 2019 r., 08:43
Loryniec. Doprowadził do "czołówki" z innym pojazdem - był nietrzeźwy
Utratą prawa jazdy zakończyła się przejażdżka fordem dla 33-letniego mężczyzny, który doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Okazało się bowiem, że nie tylko nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, ale był też nietrzeźwy.

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 09:23
Kaliska Kościerskie. Utonął 57-latek, który wpadł na trójkołowcu do stawu
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielne przedpołudnie w Kaliskach Kościerskich. 57-latek jadąc na trójkołowcu stracił równowagę i wpadł do stawu. Mimo podjętej reanimacji, mieszkańcowi powiatu kościerskiego nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

piątek, 12 lipca 2019 r., 14:58
Dwóch nietrzeźwych kierujących w rękach policji
Dwóch nietrzeźwych kierujących z ruchu wyeliminowali w czwartek kościerscy policjanci. W Łubianie 37-latek mając w organizmie ponad promil alkoholu kierował renault, w Górkach 30-latek pod wpływem alkoholu prowadził motorowerem.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 10:19
Nissan uderzył w drzewo - pięć osób trafiło do szpitala
Pięć osób, w tym troje dzieci trafiło do szpitala po tym, jak kierujący nissanem 30-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w Głodowie.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 09:54
Dwa wypadki - cztery osoby w szpitalu
W sobotni wieczór służby ratunkowe aż dwukrotnie interweniowały przy zdarzeniach drogowych. Na trasie Wiele-Karsin kierując VW Passat 35-letnia kobieta uderzyła w drzewo, godzinę później w Szarlocie 40-letni Białorusin jadący renault wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie na drzewie. Wskutek tych zdarzeń do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 15:28
Wydano ostrzeżenia przed ulewami
Czwartkowy wieczór i noc upłynąć mają na Kaszubach pod znakiem intensywnych opadów deszczu. W związku z tym IMGiW wydał ostrzeżenie I stopnia.