wtorek, 28 maja 2019 r., 17:03
Szumleś Szlachecki. Wypadek z udziałem trzech pojazdów - cztery osoby w szpitalu
We wtorkowe popołudnie służby interweniowały na drodze wojewódzkiej w miejscowości Szumleś Szlachecki. Renault uderzyło tam najpierw w audi, a następnie czołowo zderzyło się ze skodą. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano cztery osoby.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 12:51
24-letni sprawca kradzieży rowerów zatrzymany
Dzięki pracy kościerskich policjantów możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży. Mężczyzna ukradł dwa rowery o łącznej wartości 1800 zł. Policjanci odzyskali utracone rowery, które w niedługim czasie zostaną przekazane poszkodowanym. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 24-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 10:55
Lipusz. Volskwagen wymusił pierwszeństwo na motocykliście
29-letni motocyklista trafił do szpitala po tym, jak zderzył się z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej volkswagenem. Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy.

piątek, 24 maja 2019 r., 13:29
Legionella w kościerskim szpitalu - pacjenci mają zakaz korzystania z pryszniców
Kościerski sanepid wydał decyzję administracyjną nakazującą wyłączyć z eksploatacji urządzenia i instalacje wody ciepłej na Oddziale Onkologii Klinicznej szpitala oraz zakazał używania pryszniców w całym budynku szpitalnym. Ma to związek z wykryciem bakterii Legionella, która może wywoływać ostrą chorobę zakaźną, wieloukładową, najczęściej z dominującymi objawami zapalenia płuc.

środa, 22 maja 2019 r., 09:59
Kościerzyna. 20-latek jechał BMW bez uprawnień
Wizytą w sądzie zakończy wtorkową przejażdżkę BMW 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu, mimo iż nie posiadał uprawnień do kierowania.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:19
Był poszukiwany przez sąd. Wpadł, bo wycinał i kradł drewno z prywatnej działki
Przez kilka miesięcy dokonywał wycinki drzew i kradzieży drewna z prywatnej działki. Gdy poszkodowana zorientowała się, że jest okradana, zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop 44-latka. Jak się okazało, był on też poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Z kościerskiej komendy trafił wprost do zakładu karnego.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
Wszedł do cudzego mieszkania i ukradł portfel
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który usłyszał zarzut kradzieży portfela i posługiwania się skradzioną karta bankomatową. Mężczyzna na początku maja wszedł do jednego z mieszkań w mieście, skąd dokonał kradzieży.

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:46
Kościerzyna. Zderzenia busa z wozem strażackim
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały w Kościerzynie, gdzie na wiadukcie doszło do zderzenia busa z wozem strażackim. Kierujący busem trafił do szpitala. Wóz strażacki należał do osoby prywatnej.

wtorek, 21 maja 2019 r., 09:53
Poszukiwania 17-letniego Sebastiana zakończone
W poniedziałek zakończono poszukiwania 17-letniego podopiecznego kościerskiego domu dziecka. Nastoletni Sebastian sam powrócił do placówki. Jest cały i zdrowy.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 14:13
Sierakowicka '15 - ponad 300 osób zmierzyło się z najtrudniejszą trasą na Kaszubach
W niedzielne popołudnie wystartowała kolejna odsłona cyklu Kaszuby Biegają. Tym razem gospodarzem imprezy były Sierakowice. Ponad 300 zawodników zmierzyło się z 15-kilometrową trasą, określaną mianem, jednej z najbardziej wymagających na Kaszubach. Bieg najszybciej ukończyli - Maciej Kwarta z Bolszewa wśród mężczyzn, z kobiet najszybsza była Agnieszka Czoska z Gdańska.