wtorek, 27 listopada 2018 r., 12:09
26-latek z zarzutem molestowania pasierbicy
Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, któremu prokuratura postawiła zarzut doprowadzenia małoletniej poniżej 15. roku życia do innych czynności seksualnej. Sąd zadecydował z kolei o jego tymczasowym aresztowaniu.

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 09:45
Łubiana. Zderzenie sharana z tiguanem na K20
W niedzielne popołudnie służby interweniowały na K20 na wysokości miejscowości Łubiana. Kierujący sharanem 23-latek podczas zjazdu z drogi głównej uderzył tam w VW Tiguana. Jedna osoba trafiła do szpitala.

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 09:37
Mały Klincz. Wypadek na skrzyżowaniu - dwie kobiety w szpitalu
Dwie kobiety trafiły do szpitala w skutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na skrzyżowaniu w Małym Klinczu. Kierujący fordem wymusił tam pierwszeństwa na jadącym drogą główną oplu.

sobota, 24 listopada 2018 r., 13:21
Policjanci z wizytą u przedszkolaków w Kłobuczynie
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili przedszkole w Kłobuczynie. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 08:35
Kościerzyna. Poszukiwany właściciel roweru
Kościerscy policjanci poszukują właściciela roweru. Pod koniec października został od odnaleziony przez jedną z mieszkanek Kościerzyny przy ulicy Skarszewskiej.

środa, 21 listopada 2018 r., 16:47
Oblał benzyną i podpalił - 55-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
Nawet dożywocie grozi 55-latkowi, który w niedzielne popołudnie podczas kłótni i w stanie upojenia alkoholowego najpierw oblał benzyną, a potem podpalił swoją 48-letnią konkubinę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:26
Poszedł na grzyby i zagubił się w lesie - odnaleźli go policjanci
Poszedł na grzyby i się zagubił. Najpierw przez cztery godziny próbował samodzielnie odnaleźć drogę powrotną. Gdy nastał mrok, powiadomił służby. Trzygodzinne poszukiwania prowadzone przez funkcjonariuszy policji, przyniosły efekt. 62-latek został odnaleziony w kompleksie leśnym między Olpuchem a Wdzydzami.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 16:19
Kościerzyna. Oblał konkubinę benzyną i ją podpalił
48-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a 55-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań - to finał zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w jednym z domów w Kościerzynie. Mężczyzna oblał tam konkubinę benzyną i ją podpalił. Był kompletnie pijany.

piątek, 16 listopada 2018 r., 10:50
Raduń. Pożar w piwnicy
W czwartkowe popołudnie strażacy interweniowali w Raduniu, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru w piwnicy. Spaleniu uległo między innymi wyposażenie znajdującej się na tej kondygnacji obiektu kuchni gospodarczej.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 12:51
Mieli kupować z ojcem działki i nie płacić za nie. Policjant z sześcioma zarzutami oszustwa na wolności
Kupowali działki, ale płacili za nie niewiele bądź w ogóle. Jak wynika z ustaleń śledczych, ojciec z synem policjantem mieli oszukać cztery osoby na łączną kwotę aż 1,2 mln zł. Funkcjonariusz policji usłyszał sześć zarzutów, drugi z zatrzymanych pięć. Sąd nie przychylił się jednak do wniosku prokuratury o tymczasowe ich aresztowaniu. Opuścili areszt za poręczeniem majątkowym.