poniedziałek, 14 maja 2018 r., 10:02
Kościerzyna. Rozbił audi na obwodnicy - był kompletnie pijany
Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w balustradę i wylądował w rowie. Mowa o 49-latku, który kierując audi rozbił się w poniedziałkowy poranek na kościerskiej obwodnicy. Mężczyzna nie tylko posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu.

piątek, 11 maja 2018 r., 10:16
Liniewko. Włamali się do domu i plądrowali mieszkanie. Dwaj nastolatkowie zatrzymani na gorącym uczynku
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm nastolatkom, którzy włamali się do jednego z domów na terenie Liniewka. 19-latek i 17-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, gdy przygotowywali swoje łupy do wyniesienia. Przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy.

piątek, 11 maja 2018 r., 09:14
Rybaki. Matiz uderzył w dostawczego forda
Kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy poranek W Rybakach. Matiz uderzył tam w tył dostawczego forda.

czwartek, 10 maja 2018 r., 10:42
Nieszczęśliwy wypadek przy wychodzeniu z mieszkania. Nie żyje 44-latka
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w Kościerzynie. 44-latka zatrzasnęła się w mieszkaniu, więc wyszła z niego przez okno. Doznała obrażeń wewnętrznych, w wyniku których kilka godzin później zmarła w szpitalu

środa, 9 maja 2018 r., 11:49
Kościerscy kryminalni odebrali gratulacje i puchary
W kwietniu rywalizowali ze swoimi kolegami z całego Pomorza. We wtorek, 8 maja nadszedł czas na oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie "Najlepszy policjant służby kryminalnej 2018". Z rąk komendanta wojewódzkiego gratulacje i puchary odebrali też kościerscy kryminalni, którzy drużynowo zajęli trzecie miejsce.

środa, 9 maja 2018 r., 10:19
Kościerzyna-Wierzysko. DW214 zablokowana. Przewróciła się ciężarówka w drewnem
Co najmniej kilka godzin mogą potrwać utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 214 na odcinku Kościerzyna-Wierzysko. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Wskutek zdarzenia przewróciła się ciężarówka z drewnem. Nikt nie ucierpiał.

środa, 9 maja 2018 r., 10:00
Samochód stał za blisko furtki, więc właściciel posesji zdemolował auto siekierą
Zauważył, że pod jego płotem stoi zaparkowane volvo. Wziął więc siekierę i poniszczył karoserię, wybił szyby i przebił opony. Za wycieraczką zostawił karteczkę z napisem "Pozdrowienia dla egoistów, którzy uniemożliwiają wejście do domu zastawiając furtkę". Był pijany. Teraz 57-letniemu mieszkańcowi miasta grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

środa, 9 maja 2018 r., 09:45
Jest areszt dla sprawcy brutalnego pobicia 36-latka
Co najmniej trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 37-letni mężczyzna, który podejrzany jest o brutalne pobicie swojego o rok młodszego kolegi. 36-latek trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki. Do tej pory nie odzyskał przytomności.

wtorek, 8 maja 2018 r., 14:05
4,5 mln zł na sprzęt ratowniczy dla OSP. Ruszył nabór wniosków!
W poniedziałek ruszył nabór wniosków na sprzęt ratowniczy dla ochotniczych straży pożarnych w ramach programu wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości. Łącznie na ten cel ministerstwo przekaże 100 mln zł, do pomorskich ochotników ma trafić z kolei 4,5 mln zł. Wnioski można składać do 18 maja.

wtorek, 8 maja 2018 r., 10:47
Dziemiany. 36-latek walczy o życie - został brutalnie pobity przez kolegę
Walką o życie dla 36-latka zakończyła się awantura, do której doszło w nocy z 2 na 3 maja w Dziemianach. Między dwoma mężczyznami doszło do bójki. 37-letni obywatel Ukrainy brutalnie pobił swojego kolegę. Trafił do aresztu. Grozi mu kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.