poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 11:14
Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany przez mieszkańca Kościerzyny
Postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kościerzyny, który w piątkowe popołudnie zatrzymał pijanego motorowerzystę, a następnie zawiadomił o tym policję. 27-latek wydmuchał dwa promile alkoholu. To jednak nie jedyny nietrzeźwy kierowca, który w miniony weekend wyróżnił się brakiem odpowiedzialności, wsiadając za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 10:44
Juszki. Renault uderzyło w słup - 45-latek był pijany
O uszkodzonym słupie oświetleniowym w Juszkach (gm. Kościerzyna) policjantów powiadomili strażnicy gminni. Jak się okazało, za za zdarzenie to odpowiadał 45-latek, który jadąc renault stracił panowanie nad pojazdem, zatrzymując się na słupie. W chwili zatrzymania, mężczyzna wydmuchał około 2,5 promila alkoholu!

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 10:34
Kościerzyna. Polo uderzyło w ciężarówkę - kierowca z 3 promilami!
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się piątkowe zdarzenie, do którego doszło na ulicy Klasztornej w Kościerzynie. Kierujący polo zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką. Jak się okazało siedzący za kierownicą polo 36-latek był kompletnie pijany.

piątek, 18 listopada 2016 r., 12:06
Chodził po lesie i wołał o pomoc - 28-latek zatrzymany z narkotykami
Chodził po lesie i wołał o pomoc. Po przybyciu policji okazało się, że 28-latek nie tylko może znajdować się pod działaniem środków odurzających, ale też posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

piątek, 18 listopada 2016 r., 11:59
Kierował fordem - wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!
Blisko trzy promile alkoholu wydmuchał 52-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, któremu jego stan nietrzeźwości nie przeszkodził siąść za kierownicą pojazdu. Mężczyzna za swój czyn niedługo odpowie przed sądem.

piątek, 18 listopada 2016 r., 11:49
Kościerzyna. 31-latka i 29-latek potrąceni na przejściach dla pieszych
W czwartkowe popołudnie służby ratunkowe aż dwukrotnie interweniowały przy potrąceniach pieszych w Kościerzynie. Na ulicy Szkolnej 31-latka została potrącona przez fiata, na ulicy Szopińskiego pod kołami golfa znalazł się 29-latek. Do obu zdarzeń doszło z winy kierujących pojazdami.

środa, 16 listopada 2016 r., 18:30
Głodowo - Stary Wiec. 63-latek znaleziony w głębokiej hipotermii - zmarł w szpitalu
Na mężczyznę leżącego na polu przy drodze gruntowej między Głodowem a Starym Wiecem natrafili pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liniewie. Przybyłe na miejsce służby natychmiast podjęły reanimację 63-latka. Mężczyzna zmarł jednak tuż po przetransportowaniu go do szpitala.

środa, 16 listopada 2016 r., 16:34
Korne. Znaleziono worki z amunicją do karabinów maszynowych
Kierowcy podróżujący K20 w Kornem w środowe przedpołudnie musieli liczyć się z utrudnieniami. Na okolicznym polu znaleziono bowiem pociski artyleryjskie oraz paręnaście worków z amunicją do karabinów maszynowych. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez lęborskich saperów.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 13:40
Kościerzyna. W altance znaleziono zwłoki mężczyzny
W poniedziałkowy wieczór w Kościerzynie na ulicy Jeziornej znaleziono ciało mężczyzny. Wstępnie wykluczono, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 12:48
Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu" - 23 mandaty i dwa utracone prawa jazdy
23 kierowców i pieszych zostało ukaranych podczas poniedziałkowej kilkugodzinnej akcji kościerskich mundurowych "Niechronieni uczestnicy ruchu". Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz na czerwonym świetle. Większość mandatów powędrowało jednak do kierowców. Dwóch z nich stracili prawo jazdy.