poniedziałek, 16 października 2017 r., 12:24
Kościerzyna. Potrąciła na przejściu dla pieszych - 78-latce zatrzymano prawo jazdy
Wizytą w szpitalu dla 14-latki, a dla 78-letniej kierującej zatrzymaniem prawa jazdy zakończyło się piątkowe zdarzenie, od którego doszło w Kościerzynie. Kobieta kierując fiatem potrąciła tam na przejściu dla pieszych nastolatkę.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 11:47
Raduń. Zderzenie dwóch ciężarówek - jedna osoba w szpitalu
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowy poranek w Raduniu. W wyniku nadmiernej prędkości kierującego MANem, w pojeździe zarzuciło naczepę na przeciwległy pas ruchu. Uderzyło w nią w ciężarowe Volvo jadącą przeciwnego kierunku.

niedziela, 15 października 2017 r., 15:00
Bałachy. Zderzenie mercedesa z toyotą - sprawca z zakazem i pod wpływem alkoholu
W niedzielne południe służby ratunkowe interweniowały w Bałachach (gm. Lipusz), gdzie kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z toyotą. 27-letni sprawca zdarzenia nie tylko posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, ale znajdował się pod wpływem alkoholu.

piątek, 13 października 2017 r., 11:05
Wiele. Audi, którym podróżowało trzech mężczyzn, uderzyło w drzewo. Wszyscy byli nietrzeźwi
Audi wypadło z trasy, uderzyło w drzewo i przewróciło się na bok. Dwaj podróżujący nim mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Przy pojeździe pozostał 25-latek, który miał kierować pojazdem. Szybko jednak ich odnaleziono. Wszyscy trzej znajdowali się pod wpływem alkoholu.

czwartek, 12 października 2017 r., 19:04
Wiele-Karsin. "Czołówka" podczas wyprzedzania - trzy osoby w szpitalu
W czwartkowe popołudnie służby interweniowały na trasie Wiele-Karsin, gdzie kierujący hondą podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z oplem. Wskutek zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala. Kierujący mazdą miał zostać tam przetransportowany śmigłowcem LPR, ale odmówił, w efekcie czego karetką przewieziono go do chojnickiej placówki medycznej.

czwartek, 12 października 2017 r., 14:51
Jest śmiertelnie niebezpieczny, a atakuje po cichu. Obudź w sobie czujność!
Co roku w strażackich statystykach widnieje kilkadziesiąt przypadków pożaru sadzy, czy tych spowodowanych złą wentylacją bądź nieszczelnym systemem grzewczym. Niektóre z nich kończą się tragicznie. Choć straż pożarna co roku prowadzi w tym zakresie akcje profilaktyczne, nie brak osób, które i tak wykazują się beztroską i brakiem wyobraźni.

czwartek, 12 października 2017 r., 10:47
Będzie wiało na Kaszubach - wydano ostrzeżenia
W czwartkowe popołudnie na Kaszubach spodziewać się można silnego wiatru. Jego prędkość może sięgać nawet do 80 km/h. W związku z tym wydano ostrzeżenia.

środa, 11 października 2017 r., 10:20
Przez "hydraulika" straciła biżuterię
Kolejna starsza osoba została oszukana, tym razem metodą na "hydraulika". Mieszkanka Kościerzyny straciła biżuterię o wartości kilkuset złotych. Policjanci apelują o wzmożoną czujność. - Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 14:16
Sąd wydał list gończy za sędzią Januszem K.
Sędzia Janusz K. nie stawił się do aresztu. Wydano nakaz doprowadzenia go do więzienia przez policję. Funkcjonariuszom nie udało się go odnaleźć. Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał więc za nim list gończy. - Jeszcze dziś cała dokumentacja w tej sprawie ma trafić do policji - zaznacza sędzia Sławomir Przykucki.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 09:18
Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu
Utratą prawa jazdy zakończyła się dla dwóch mężczyzn sobotnia przejażdżka. 46-letni kierujący ciągnikiem, jak i 47-letni kierowca opla wsiedli za kółko mimo iż wcześniej spożywali alkohol. Obu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.