wtorek, 8 stycznia 2019 r., 09:17
Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych - rekordzista wydmuchał 3 promile!
Minionej doby kościerscy policjanci udaremnili dalszą jazdę aż trzem nietrzeźwym kierującym, tym dwaj z zatrzymanych nie posiadali dodatkowo uprawnień do kierowania. Rekordzistę zatrzymano w Dziemianach. 20-latek wydmuchał 3 promile alkoholu.

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 13:38
Wielki Klincz. VW Passat rozbił się na drzewie
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Wielkim Klinczu. VW Passat rozbił się na drzewie.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 12:04
Za nieodśnieżenie samochodu i chodnika możesz słono zapłacić
Usuwanie śniegu i lodu z szyb, lusterek, świateł, tablic rejestracyjnych oraz dachu - to obowiązek każdego kierowcy. Często jednak możemy być świadkami sytuacji, kiedy to kierowcy idą na skróty i odśnieżają przednią szybę lub tylko jej część, co z pewnością nie ułatwia im poruszania się po drogach. Policja przypomina o obowiązku odśnieżania pojazdu przed jazdą oraz chodników i przestrzega przed sankcjami karnymi za niewywiązywanie się z tych zadań.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 10:02
Kościerzyna. 25-latek zatrzymany z narkotykami
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który w jednym z mieszkań na terenie powiatu przechowywał narkotyki. Podczas przeszukania kościerscy kryminalni ujawnili pięć gramów marihuany.

czwartek, 3 stycznia 2019 r., 10:47
W napadzie złości zniszczył auto "koledze" żony
31-letni i 37-letni mieszkańcy powiatu kościerskiego usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i gróźb karalnych, po tym jak najprawdopodobniej w akcie złości uszkodzili samochód 38-latkowi, który znajdował się w pojeździe wraz z żoną jednego ze sprawców.

środa, 2 stycznia 2019 r., 14:35
W kolejce do alkomatu... 100 osób w Nowy Rok odwiedziło kościerską komendę, by sprawdzić trzeźwość
Sylwester oraz pierwszy dzień 2019 roku upłynęły na drogach powiatu kościerskiego bardzo spokojnie. Obyło się bez wypadków, nie odnotowano też przypadków nietrzeźwych kierujących. Co ważne, wiele osób w Nowy Rok odwiedziło kościerską komendę, by sprawdzić swój stan trzeźwości nim ponownie wsiądą za kierownicę.

środa, 2 stycznia 2019 r., 10:37
Trzy osoby ranne w wypadku w Kornem
Trzy osoby, w tym dwuletnie dziecko, przetransportowano do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w środę w nocy na drodze krajowej nr 20 w okolicach Kornego.

wtorek, 1 stycznia 2019 r., 16:04
Wietrzny początek Nowego Roku - wydano ostrzeżenia
Nowy Rok na Kaszubach powitała niezbyt korzystna aura. Noworoczna noc przyniosła z sobą deszcz i silny wiatr. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 09:31
Osowo. 19-latek stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu
Prawo jazdy kategorii A i B stracił 19-latek, którego w Osowie zatrzymali karsińscy policjanci. Nastolatek miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu, co nie przeszkodziło mu w kierowaniu pojazdem.

sobota, 29 grudnia 2018 r., 09:34
Uważaj na fajerwerki! Bezpiecznie powitaj Nowy Rok
Jak co roku, w ostatni dzień grudnia, równo o godzinie 24. całe niebo pokryte jest kolorowymi światełkami. Tak z pewnością będzie też w poniedziałek. Jednak, byśmy zarówno my, jak i nasze czworonogi bezpiecznie i w spokoju rozpoczęli Nowy Rok 2019, należy dostosować się do kilku istotnych wskazówek podczas użytkowania fajerwerków.