środa, 30 listopada 2016 r., 09:44
Kościerzyna. 32-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości
We wtorkowe popołudnie kościerscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. 32-latek wydmuchał blisko promil alkoholu. Stracił prawo jazdy.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 14:14
Kościerzyna. Jeleń wpadł do wody - ratowali go strażacy
W poniedziałkowe popołudnie kościerscy strażacy ruszyli na pomoc jeleniowi, który wpadł do zbiornika wodnego na terenie miasta. Niestety mimo podjętych działań ratowniczych, nie udało się uratować zwierzęcia.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 09:29
Akcja "Trzeźwy poranek" - posypały się mandaty, ale za prędkość
W poniedziałek kościerscy funkcjonariusze przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Podczas niej skontrolowano ponad 350 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi, ale posypały się mandaty głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:54
Kościerzyna. 14-latka potrącona na przejściu dla pieszych
14-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala, po tym jak została potrącona przez VW Golfa. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 11. na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w rejonie ulicy Gdańskiej.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:34
Łubiana. 46-latek przewrócił się wprost pod samochód
W niedzielny wieczór służby ratunkowe interweniowały w Łubianie, gdzie idący mężczyzna przewrócił się, zahaczając o lusterko przejeżdżającego drogą audi. 46-letni pieszy wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:08
Kaliska. Fordem do rowu - kierująca nietrzeźwa
Utratą prawo jazdy zakończyła się dla 42-letniej kobiety niedzielna przejażdżka. Kierując fordem nie zachowała należytych środków ostrożności na śliskiej nawierzchni, w wyniku czego wjechała do rowu. Jak się okazało, złe warunki pogodowe nie były jedynym powodem zdarzenia. Kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

piątek, 25 listopada 2016 r., 13:17
32-latek odpowie za kradzież z włamaniem - najbliższe miesiące spędzi w areszcie
Na początku listopada miał włamać się do jednego z domków letniskowych na terenie gminy Kościerzyna i ukraść z niego między innymi elektronarzędzia oraz precjoza. W sumie jego łupem paść miało mienie o wartości około 10.000 zł. W ręce policji 32-latek wpadł we wtorek. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

piątek, 25 listopada 2016 r., 09:59
Tragiczny wypadek przy pracach polowych - nie żyje 56-letni mężczyzna
W czwartek podczas prac polowych na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dziemiany doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zginął 56-latek. Przyczyny wypadku ustalają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

czwartek, 24 listopada 2016 r., 15:00
Kościerzyna. 13-latka potrącona na ulicy Skłodowskiej
13-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez VW Golfa. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie.

środa, 23 listopada 2016 r., 08:50
Łubiana. Koparką uszkodził baner reklamowy i odjechał
We wtorkowe popołudnie kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu wielkiego banera reklamowe znajdującego się przy zjeździe z drogi krajowej na Łubianę. Na podstawie zeznań świadków i zabezpieczonych śladów policjanci ustalili domniemanego sprawcę. Ten jednak nie przyznaje się do winy.