środa, 5 czerwca 2019 r., 09:15
Był poszukiwany przez sąd, wpadł przed....sądem
Był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. We wtorek wpadł w ręce kościerskich policjantów przed budynkiem sądu. Najbliższe cztery miesiące mężczyzna spędzi w areszcie śledczym.

środa, 5 czerwca 2019 r., 09:07
Trzy wypadki - trzy osoby w szpitalu
We wtorek na drogach powiatu kościerskiego doszło aż do trzech zdarzeń drogowych, wskutek których do szpitala przetransportowano łącznie trzy osoby. Dwukrotnie służby interweniowały na terenie miasta i raz na trasie Korne-Chojnice.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 12:23
Kościerzyna. Hodował w domu marihuanę
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, u którego w domu kościerscy funkcjonariusze ujawnili roślin konopi indyjskiej. Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 08:59
Policyjny pościg zakończony potrąceniem 29-letniego uciekiniera
Jechał pod prąd, a zamiast zatrzymać się na policyjne sygnały, zaczął uciekać, łamiąc drogowe zakazy. Po przemierzeniu kilku miejskich ulic z jego pojazdu odpadło koło. Z samochodu wybiegli dwaj pasażerowie i zaczęli uciekać na piechotę. Kierujący VW Golfem 29-latek próbując przebiec przez jezdnię uderzył o drzwi radiowozu. Trafił do szpitala. Przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jak się okazało, prowadził pojazd pomimo zakazu, miał zabrane prawo jazdy, najprawdopodobniej był nietrzeźwy.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:22
Nowa Karczma. Pijany 80-latek jechał VW Polo
W miniony weekend kościerscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Okazał się nim 80-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę pojazdu, mając w wydychanym powietrzu promil alkoholu. Mieszkańcowi powiatu kościerskiego zatrzymano prawo jazdy.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:18
Stara Kiszewa. Czołowe zderzenie VW Polo z oplem
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Starej Kiszewie, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano 19-letnią pasażerkę.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:11
Kościerzyna. Podczas manewru skrętu potrącił 12-letniego rowerzystę
12-letni mieszkaniec Gdyni trafił do szpitala po tym, jak został jadąc na rowerze został potrącony przez kierującego audi. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu ulic Szopińskiego i Jeziornej.

czwartek, 30 maja 2019 r., 15:09
Szatarpy. 21-latek pod wpływem alkoholu jechał audi
W środowy wieczór policjanci zatrzymali do kontroli audi, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania, ale znajdował się też w stanie nietrzeźwości.

środa, 29 maja 2019 r., 11:14
Chciał zatankować. Był pijany. Pracownicy stacji zabrali mu kluczyki
Przyjechał na stację paliw. Zatankował paliwo. Pracowników stacji zaniepokoiło jednak zachowania kierującego pojazdem. Wyczuwalna była od niego także woń alkoholu. Zabrali więc 47-latkowi kluczyki od samochodu i powiadomili policję. Mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

środa, 29 maja 2019 r., 09:50
Sarnowy. 19-latka dachowała peugeotem
Jedna osoba trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie w miejscowości Sarnowy. 19-letnia kobieta dachowała tam peugeotem.