środa, 6 września 2017 r., 10:14
Policjanci z wizytą u przedszkolaków
We wtorek kościerscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w przedszkolu "Bajka" w Kościerzynie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.

środa, 6 września 2017 r., 10:10
Australijczyk uciekał policji, bo spieszył się na samolot, którym miał lecieć następnego dnia
Przekroczył prędkość. Nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach funkcjonariusze zatrzymali toyotę, którym kierował 46-letni Australijczyk. Jak tłumaczył, spieszył się na samolot, którym miał lecieć następnego dnia. Za niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

wtorek, 5 września 2017 r., 11:39
Zaginiony 33-latek odnaleziony dzięki wspólnej akcji służb
Zaniepokojona rodzina w poniedziałkowy wieczór zgłosiła zaginięcie 33-latka, który kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. W poszukiwania mężczyzny zaangażowali się policjanci, strażacy i strażnicy leśni. Po około dwugodzinnej akcji odnaleziono mieszkańca powiatu kościerskiego.

wtorek, 5 września 2017 r., 11:09
Bezpieczna droga do szkoły
Wraz z pierwszym dzwonkiem ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W związku z tym funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych.

wtorek, 5 września 2017 r., 10:35
Kościerzyna Wybudowanie. Czołówka audi z dostawczym renault
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy poranek w Kościerzyna Wybudowanie. Audi czołowo zderzyło się tam z dostawczym renault.

wtorek, 5 września 2017 r., 09:39
Kościerzyna. Wybił szybę w sklepie - 17-latek z zarzutem uszkodzenia mienia
Nastoletni mieszkaniec Kościerzyny odpowie za wybicie witryny sklepowej na terenie miasta. 17-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Czyn, którego miał się dopuścić, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 11:07
Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu kościerskiego
Mimo wielu kampanii, policyjnych akcji rokrocznie funkcjonariusze zatrzymają od 150.000 do 200.000 pijanych kierowców - potencjalnych zabójców. Tylko w miniony weekend kościerscy policjanci odnotowali trzech nietrzeźwych kierujących, dwaj z nich spowodowali wypadki.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 10:49
Kobyle. Pijany i z zakazem kierował golfem - rozbił się na drzewie
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 27-letni mieszkaniec gminy Stara Kiszewa. Nie dość, że wsiadł za kółko mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów, to na dodatek był kompletnie pijany. Skutkiem kompletnego braku wyobraźni było to, że kierując golfem rozbił się na drzewie. Ranny został przetransportowany do szpitala.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 10:37
Bożepole Szlacheckie. Golf zderzył się z renault - 58-letni sprawca pijany
W niedzielne popołudnie służby interweniowały w Bożepolu Szlacheckim (gm. Stara Kiszewa), gdzie kierujący golfem wymusił pierwszeństwo na renault. Wskutek zdarzenia poszkodowany został kierujący renault 31-latek. Sprawca zdarzenia, 58-letni mężczyzna, był pijany.

piątek, 1 września 2017 r., 18:05
Szumleś Szlachecki. Dachowała mazda
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Szumlesiu Szlacheckim, gdzie kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem i dachował, ostatecznie zatrzymując się w przydrożnym rowie. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.