piątek, 10 lutego 2017 r., 10:27
Kościerzyna. Odpowie za kradzież odzieży ze sklepu
21-letni mieszkaniec gminy Liniewo został zatrzymany przez kościerskich kryminalnych pod zarzutem kradzieży. Łupem mężczyzny miała paść odzież o wartości ponad 500 zł.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 10:35
Kościerzyna. 18-latek bez uprawnień spowodował kolizję
Wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając tym samym do zderzenia z innym pojazdem. Sprawcą zdarzenia okazał się 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji i prowadzanie pojazdu bez wymaganego kwalifikacji został ukarany mandatami karnymi na łączna sumę 1.000 zł.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 11:12
Trzeźwy poranek  - dwóch kierowców po spożyciu alkoholu i nietrzeźwy rowerzysta
Dwóch kierujący w stanie po spożyciu alkoholu oraz nietrzeźwy rowerzysta z obowiązującym sądowym zakazem poruszanie się rowerem - to bilans poniedziałkowej akcji kościerskiej drogówki. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad stu kierowców.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 09:12
Skorzewo. Mercedesem uderzył w drzewo
Kierujący mercedesem trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego samochód uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Stężyca - Skorzewo.

piątek, 3 lutego 2017 r., 10:14
Chciała oszukać znajomego, upozorowała porwanie i wyłudziła okup
Miała zostać porwana. Jej przyjaciel zapłacił okup za 27-latkę. Porywacze zażądali jednak więcej pieniędzy. Mężczyzna zgłosił więc sprawę na policję. Funkcjonariusze CBŚ oraz gdańskiej i kościerskiej policji szybko namierzyli sprawców porwania. Okazało się jednak, że 27-latka dobrze się bawi, a całe porwanie upozorowała wraz ze znajomymi, by wyłudzić pieniądze. Przy zatrzymanych znaleziono też narkotyki.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:24
Kościerzyna. Nietrzeźwy kierowca z pijanymi kolegami chciał zaatakować policjantów
Kościerscy policjanci zatrzymali pojazd, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna. Podróżował wraz z trojgiem kolegów. Podczas policyjnej interwencji cała czwórka zachowywała się agresywnie i obrażała funkcjonariuszy. Wszyscy trafili do aresztu. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

środa, 1 lutego 2017 r., 10:52
Miał 0,3 promila - zatrzymano mu prawo jazdy
Areszt, utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat, kara grzywny do 5 tys. zł - takie sankcje mogą spotkać 20-latka, którego policjanci zatrzymali w Rybakach. Prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:44
Kościerzyna. Jechał mercedesem na podwójnym gazie
56-letni mieszkaniec Kościerzyny musi pożegnać się z prawem jazdy. Został bowiem zatrzymany przez kościerskich funkcjonariuszy podczas prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:38
Kościerzyna. Potrącił pieszą i uciekł
W sobotę na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Gdańską kierujący volkswagenem potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, po czym odjechał w kierunku Gdyni. Policjanci poszukują sprawcę tegoż wypadku, jak również dwóch innych zdarzeń, których kierujących pojazdami po potrąceniu pieszej i rowerzysty oddali się z miejsca zdarzenia.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:24
Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami
Kościerscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego oraz jego dwóch kompanów, przy których znaleziono narkotyki. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających.