poniedziałek, 30 października 2017 r., 09:00
Zalania i powalone drzewa - strażacy interweniowali
Ponad 20 interwencji związanych z podtopieniami, zalaniami i powalonymi drzewa odnotowali w weekend kościerscy strażacy. Na szczęście orkan Grzegorz, który wyrządził ogromne szkody w innych rejonach Polski, oszczędził Kaszuby.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 08:38
Kościerzyna. 30-latek potrącony na przejściu dla pieszych `
30-letni mieszkaniec Kościerzyny został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującą smartem 71-letnią kobietę. Kierująca pojazdem była trzeźwa, z kolei 30-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 08:34
Skrzydłówko. Uderzył w zaparkowany samochód - był pijany
W piątkowy wieczór policjanci interweniowali w Skrzydłówku (gm. Nowa Karczma), gdzie kierujący daewoo 55-latek uderzył w zaparkowany samochód. Jak się okazało, był pijany.

sobota, 28 października 2017 r., 11:06
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie I i II stopnia w związku z silnymi wiatrami i intensywnymi opadami deszczu. Na Kaszubach wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 75 km.

piątek, 27 października 2017 r., 08:37
Ruszyła akcja Znicz - więcej kontroli i policyjnych patroli
Policjanci z Kościerzyny rozpoczęli akcję "Znicz". Tym samym kierowcy mogą spodziewać się kontroli prędkości i trzeźwości. Mundurowi zwracać będą uwagę także na stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci, a także czy kierowca i jego pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Dla kierowców, którzy łamią przepisy i tym samym narażają inne osoby na niebezpieczeństwo, policjanci przewidują surowe kary.

środa, 25 października 2017 r., 16:51
Dziemiany. "Czołówka" mitsubishi ze skodą - jedna osoba ranna
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej tuż przed Dziemianami. W rejonie wiaduktu Mitsubishi Pajero zderzyło się ze Skodą Octavią.

poniedziałek, 23 października 2017 r., 12:40
Pożar ośrodka rekreacyjno-turystycznego w Grabówku
Dwanaście zastępów straży pożarnej walczyło w poniedziałek z pożarem, do którego doszło na terenie ośrodka rekreacyjno-turystycznego. Spaleniu uległy część gastronomiczna i warsztatowo garażowa.

środa, 18 października 2017 r., 09:59
Dziemiany. 12-letni rowerzysta ranny po zderzeniu z toyotą
12-latek trafił do szpitala po tym, jak kierując rowerem zderzył się z toyotą. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w Dziemianach.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 12:36
Bożepole Szlacheckie. Audi rozbiło się na drzewie
Kierujący pojazdem 19-latek i 17-letnia pasażerka trafili do szpitala po tym, jak audi którym podróżowali uderzyło w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w Bożepolu Szlacheckim.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 12:30
Kościerzyna. Zasnął za kierownicą. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu!
Kierował pojazdem mimo iż był kompletnie pijany. Zatrzymał się na stacji paliw, gdzie zasnął za kierownicą. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu. 43-letni mieszkaniec Kościerzyny odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.