niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 16:12
Dziemiany. Potężny pożar na terenie tartaku
Ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kościerskiego, chojnickiego, kartuskiego i Gdańska walczyło z pożarem, do którego doszło w niedzielne południe na terenie tartaku w Dziemianach. Doszczętnie spłonęła tam hala produkcyjna. Zagrożenie było jednak o wiele większe. Dzięki sprawnym działaniom strażaków udało się uchronić przed spaleniem sąsiednie hale, jak i pobliski budynek dworca kolejowego i las.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 10:07
Pobili, okradli i pozostawili na ulicy - dwaj mężczyźni w areszcie
Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi i 26-latkowi, którzy pod koniec marca mieli napaść na 44-latka, pobić i ukraść mu telefon i dokumenty. Sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 09:27
Wstąp do Policji. Sprawdź, dlaczego warto
Jeśli czujesz się wyjątkowy, łatwo nawiązujesz kontakty i pragniesz pomagać innym, wstąp do kościerskiej Policji! Stałość zatrudnienia, szereg uprawnień, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby w życiu robić coś pożytecznego. Zostań jednym z blisko 100 tysięcy doskonale wyszkolonych policjantów, którzy cieszą się coraz większym zaufaniem społecznym.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 18:57
Czołowe zderzenie w Wieżycy - dwie osoby ranne
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek w Wieżycy. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 09:45
Skatował psa - młodego mężczyznę szuka policja
Będąc na spacerze z psem, zaatakował czworonoga. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Teraz szuka go policja. Młody mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut znęcania się na zwierzęciem.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 09:24
Był pijany, wyprzedzał innego rowerzystę i się przewrócił
Z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami do szpitala został przetransportowany 37-letni mężczyzna, który podczas wyprzedzania innego rowerzysty, zahaczył o jego pojazd i przewrócił się. Poszkodowany, a zarazem sprawca zdarzenia wydmuchał około dwóch promili alkoholu.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 18:06
Borsk. Wypadek z udziałem paralotniarza
W niedzielne popołudnie służby interweniowały na lotnisku w Borsku, gdzie doszło do wypadku z udziałem paralotniarza. 40-letni mężczyzna spadł z wysokości około dziesięciu metrów. Do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

piątek, 5 kwietnia 2019 r., 11:01
Zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. 45-latek wydmuchał 2,5 promila alkoholu
Widząc styl jazdy kierującego fiatem punto, mieszkaniec Świecia zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. Powiadomił też policję. Okazało się, że 45-latek kierujący fiatem miał w wydychanym powietrzu około 2,5 promila alkoholu.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 14:42
Nowy Klincz. VW Touran podczas wyprzedzania uderzył w renault i ciągnik rolniczy
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie w Nowym Klinczu. Kierowca samochodu osobowego uderzył podczas wyprzedzania w bok renault, a następnie tył ciągnika rolniczego z przyczepą.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 10:11
Wiele. Spowodował wypadek i uciekł. Był pijany?
Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy porannego wypadku w Wielu. Kierujący samochodem dostawczym wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na VW Passacie, którym podróżowały dwie kobiety. Trafiły one do szpitala, a sprawca zdarzenia uciekł.