wtorek, 22 maja 2018 r., 10:21
Kościerska Huta. Wypadek podczas wyprzedzania na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Kościerskiej Hucie. Bus, wykonujący manewr skrętu w lewo, zderzył się z wyprzedzającym go peugeotem.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 12:20
Płonął las w Tuszkowach i Dziemianach. Kolejne podpalenie?
W sobotnią noc w Tuszkowach, w nocy z niedzieli na poniedziałek w Dziemianach strażacy walczyli z pożarami lasów. W przypadku tego drugiego akcja gaśnicza trwała ponad siedem godzin, a spaleniu uległo ponad hektar terenu ponawałnicowego. Wstępnie jako przyczynę podaje się podpalenie. Nad ujęciem sprawcy serii ostatnich podpaleń pracuje kościerska policja.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 11:51
Nowa Karczma. Pożar na poddaszu domu rodzinnego
Zwarcie instalacji elektrycznej bojlera było przyczyną pożaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Nowej Karczmie. Ogień pojawił się tam na poddaszu domu jednorodzinnego.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 10:14
Wiele. Jechał oplem. Był kompletnie pijany. Zatrzymał go inny kierowca
Dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, z ruchu wyeliminowano kolejnego nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Wielu. 61-letni kierujący oplem wydmuchał blisko dwa promile alkoholu.

piątek, 18 maja 2018 r., 11:12
Był poszukiwany listem gończym. Zatrzymał go policjant po służbie
Był po służbie. Przejeżdżając ulicą Skłodowskiej zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Zatrzymał go i powiadomił oficera dyżurnego. Poszukiwany to 55-letni mieszkańca miasta, który ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

piątek, 18 maja 2018 r., 10:08
Zderzenie pandy z passatem na K20
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie na trasie Kościerzyna-Łubiana. Kierujący Fiatem Pandą najechał tam na tył VW Passata.

czwartek, 17 maja 2018 r., 15:37
Strażacy z Dziemian uratowali kolejne życie - dzięki użyciu AED
Gdy dochodzi do zatrzymania akcji serca, każda sekunda jest na wagę złota. Wiedział o tym dyspozytor, który do mieszkańca Dziemian, u którego nastąpiło nagłe zatrzymania krążenia, poza zespołem ratownictwa medycznego, wysłał też strażaków-ochotników wyposażonych w AED. Dzięki temu, że strażacy mogli rozpocząć masaż serca już po paru minutach od zgłoszenia, udało się uratować mężczyźnie życie.

środa, 16 maja 2018 r., 15:59
Kościerzyna. 46-latek stracił prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyło się podróż dla 46-letniego mężczyzny. Wsiadł on bowiem za kierownicę pojazdu, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu.

środa, 16 maja 2018 r., 10:31
Borsk. Motocyklista wpadł pod Iveco - ranny policjant
W środę rano doszło do wypadku w Borsku. Wskutek zdarzenia ranny został policjant na służbie. Śmigłowcem przetransportowano go do szpitala.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 18:14
Kościerscy nurkowie wyłowili z wody dwa ciała
Niedziela i poniedziałek okazały się wjątkowo pracowite dla nurków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Kościerzynie. Strażacy wyłowili z akwenów dwa ciała. W niedzielę interweniowali w powiecie bytowski, w poniedziałek natomiast w wejherowskim.