wtorek, 11 czerwca 2019 r., 12:22
Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka
We wtorkowy poranek kościerscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 76-latka. Mężczyzna udało się odnaleźć już po około 1,5 godzinnych poszukiwaniach. Znajdował się on na terenie żwirowni w Rybakach.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:42
Dachowanie na przejeździe kolejowym i "czołówka" w Kościerzynie
Minionej doby kościerskie służby interweniowały przy dwóch zdarzeniach drogowych. W poniedziałkowy wieczór w Kościerzynie kierujący BMW 19-latek bez uprawnień doprowadził do czołowego zderzenia z VW. Z kolei w nocy na K20 w okolicach przejazdu kolejowego dachował peugeot.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:04
Dwie 23-latki zaginęły w lesie w czasie burzy. Odnalazł je dzielnicowy
Poszły pobiegać. W lesie zastała je burza. Dwie 23-latki straciły orientację w terenie, a jedynym numerem z którym mogły się połączyć był numer 112. Na pomoc młodym kobietom pospieszyli policjanci. Po niespełna godzinnych poszukiwaniach w jednym z pustostanów 23-latki odnalazł dzielnicowy mł. asp. Łukasz Orlikowski. Kobiety całe i zdrowe zostały przywiezione na obóz, gdzie wypoczywały.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 09:22
Burze, wichury, przewrócone drzewa, zerwane dachy - strażacy interweniowali
W poniedziałkowy wieczór burze, wichury i grad przeszły przez Kaszuby. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych drzewach, zalanych posesjach i zerwanych dachach. Łącznie kościerscy strażacy odnotowali ponad 90 interwencji, a skutki żywiołu usuwało ponad 200 strażackich zastępów.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 13:14
Łubiana. Podczas prac uszkodzono gazociąg - ewakuowano pobliskich mieszkańców
Podczas prac ziemnych w sobotnie popołudnie w Łubianie doszło do uszkodzenia gazociągu. Dzięki współpracy straży pożarnej, pogotowia gazowego i policjantów szybko udało się zwalczyć zagrożenie. W związku z wyciekiem gazu nikt nie ucierpiał. 40 osób ewakuowano.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 13:06
Zatrzymał się na krawężniku. Miał blisko 3 promile! Zareagował inny kierowca
Dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, z dalszej jazdy udało wyeliminować pijanego kierującego VW Caddy, który w niedzielne przedpołudnie zatrzymał się na jednym z kościerskich rond, na krawężniku. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Okazało się, że jest znany stróżom prawa, bo przed tygodniem również został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 09:37
Kościerzyna. 31-latka wpadła pod samochód
31-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak wtargnęła na jezdnię wprost pod samochód. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Sikorskiego w Kościerzynie.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 08:28
Nie żyje 29-latek. który ucieczkę przed policją zakończył pod radiowozem
Wskutek odniesionych obrażeń, zmarł 29-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, za którym przed tygodniem wszczęto policyjny pościg. Mężczyzna kierując golfem uciekał przed policjantami ulicami Kościerzyny łamiąc przepisy ruchu drogowego. Ucieczkę zakończył pod kołami radiowozu. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

czwartek, 6 czerwca 2019 r., 14:13
Kościerzyna. Skradziono rower
W środę z klatki schodowej jednego z kościerskich bloków skradziono rower o wartości 1.000 zł. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia.

czwartek, 6 czerwca 2019 r., 10:14
Lubań. 15-latek na rowerze potrącił trzyletniego rowerzystę
Trzylatek śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Gdańsku po tym, jak został potrącony przez innego rowerzystę. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie w Lubaniu.