wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:17
Kolejni nietrzeźwi zatrzymani - jeden spowodował kolizję, drugi złamał sądowy zakaz
W świąteczny weekend kościerscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy postanowili usiąść za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich spowodował kolizję, drugi złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Trzeci wpadł w ręce funkcjonariuszy przez nadmierną prędkość.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:29
Kościerzyna. Zderzenie busa z motorowerem
W czwartkowe południe służby interweniowały na ulicy Dworcowej w Kościerzynie, gdzie kierujący busem wymusił pierwszeństwo na jadącym motorowerzyście. 16-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:21
Grzybowo. 58-latek stracił prawo jazdy
Minimum na trzy lata straci prawo jazdy 58-latek, którego w czwartek w Grzybowie jadącego VW Caddy zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:13
Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości - 31-latek trafił do aresztu
Najbliższe trzy lata 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego spędzi w areszcie. W czwartek wpadł w ręce funkcjonariuszy. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie celem odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za włamania i kradzieże z włamaniem.

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 11:57
Policja szuka sprawców kradzieży rowerów i apeluje o zabezpieczanie jednośladów
W środę kościerscy policjanci otrzymali aż dwa zgłoszenia kradzieży rowerów z terenu miasta. W obu przypadkach użytkowniczki jednośladów, pozostawiając je w miejscu publicznym, nie zabezpieczyły je w żaden sposób. Funkcjonariusze szukają więc sprawców kradzieży i podkreślają, że pozostawiony i niezabezpieczony przed kradzieżą rower jest łatwym łupem dla złodziei.

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 11:18
Internetowi oszuści znów atakują
Zamówili na portalach aukcyjnych towar. Zapłacili za niego. Towaru jednak nie otrzymali, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Schemat działania internetowych oszustów zazwyczaj jest taki sam. Mimo to oszukanych w ten sposób klientów nie ubywa. Do niemałego już grona ofiar oszustów internetowych dołączyli też kolejny mieszkańcy powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują więc o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

środa, 17 kwietnia 2019 r., 09:40
"Trzeźwy poranek" w Kościerskiem
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. W Kościerskiem "Trzeźwy poranek" okazał się trzeźwym. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem ponad 400 kierowców. Dla wszystkich lampki alkomatu zaświeciły się na zielono.

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:48
Wypadkowa niedziela w Kościerskiem
Miniona niedziela okazała się wyjątkowo pracowita dla służb ratowniczych. W tym czasie na drogach powiatu doszło do trzech wypadków - w Nowym Klinczu, Zamku Kiszewskim i na Kamiennej Górze. Łącznie do szpitala przetransportowano 12 osób.

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:25
Kościerzyna. Wykonywał prace na drodze. Potrąciło go BMW
W poniedziałkowy poranek służby ratunkowe interweniowały na ulicy Dworcowej w Kościerzynie. Kierujący BMW potrącił tam mężczyznę wykonującego remont na drodze. 44-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 16:22
Czołowe zderzenie BMW z VW Touranem na K20
Cztery osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na trasie Kościerzyna-Łubiana. Czołowe zderzyło się tam BMW z VW Touranem. Droga na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia jest zablokowana.