piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:08
Wysin. Pożar ściółki leśnej
Czwartkowym późnym wieczorem strażacy interweniowali w Wysinie, gdzie doszło do pożaru ściółki leśnej. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia ognia podaje się podpalenie.

czwartek, 31 maja 2018 r., 19:23
Kościerzyna. Płonął pustostan
Pięć zastępów strażaków walczyło z pożarem, do którego doszło w czwartkowe popołudnie przy ulicy Skarszewskiej w Kościerzynie. Ogień pojawił się tam na poddaszu budynku jednorodzinnego, ale niezamieszkałego.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 11:23
Policjanci uczestniczyli w festynie w Garczynie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie rodzinnym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Happy Kids w Kościerzynie. Impreza odbyła się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Na chętnych, którzy wzięli udział w konkursach, czekały nagrody i upominki.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 08:52
Nowy Klincz. Zderzenia opla ze skodą - poszkodowana 25-latka
25-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Nowym Klinczu. Kierujący oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na skodzie.

czwartek, 24 maja 2018 r., 10:51
Mały Klincz. Motorowerzysta ranny po zderzeniu z renault
70-letni mężczyzna trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Mały Klincz-Wielki Klincz. Motorower zderzył się tam z samochodem osobowym.

środa, 23 maja 2018 r., 15:47
Szatarpy. Spłonęła stodoła - nie żyje mężczyzna
Kilka jednostek straży pożarnej w środowe popołudnie walczyło z pożarem stodoły w Szatarpach. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom udało się uratować sąsiedni budynek mieszkalny. Stodoła wraz z oborą spłonęły doszczętnie. Zdarzenie miało tragiczny finał. Podczas pożaru zginął 81-letni mężczyzna.

środa, 23 maja 2018 r., 11:19
Chciał popełnić samobójstwo - uratowali go kościerscy dzielnicowi
W niedzielne popołudnie dyżurny kościerskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców Kościerzyny chce popełnił samobójstwo. Natychmiast przekazał tę informację patrolującym miasto funkcjonariuszom. Na ratunek pospieszyli dzielnicowi mł. asp. Janusz Pobłocki i mł. asp. Dawid Hering. Dzięki szybkiej reakcji uratowali 54-latkowi życie.

wtorek, 22 maja 2018 r., 10:21
Kościerska Huta. Wypadek podczas wyprzedzania na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Kościerskiej Hucie. Bus, wykonujący manewr skrętu w lewo, zderzył się z wyprzedzającym go peugeotem.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 12:20
Płonął las w Tuszkowach i Dziemianach. Kolejne podpalenie?
W sobotnią noc w Tuszkowach, w nocy z niedzieli na poniedziałek w Dziemianach strażacy walczyli z pożarami lasów. W przypadku tego drugiego akcja gaśnicza trwała ponad siedem godzin, a spaleniu uległo ponad hektar terenu ponawałnicowego. Wstępnie jako przyczynę podaje się podpalenie. Nad ujęciem sprawcy serii ostatnich podpaleń pracuje kościerska policja.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 11:51
Nowa Karczma. Pożar na poddaszu domu rodzinnego
Zwarcie instalacji elektrycznej bojlera było przyczyną pożaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Nowej Karczmie. Ogień pojawił się tam na poddaszu domu jednorodzinnego.