piątek, 18 stycznia 2019 r., 10:58
W Nowej Karczmie toyota uderzyła w drzewo, w Kościerzynie zderzyły się dwie skody
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek dwóch wypadków, do których doszło na drogach powiatu kościerskiego w czwartek. Przed południem na trasie Nowa Karczma-Egiertowo toyota uderzyła w drzewo, popołudniem w Kościerzynie zderzyły się dwie skody.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 14:05
Kościerzyna. Zniszczył bombkę na Rynku - 19-latek z zarzutami
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który w połowie grudnia miał uszkodzić ozdoby na Rynku w Kościerzynie. Jak tłumaczył policjantom, w momencie popełniani czynu znajdował się pod wpływem alkoholu, wszedł na świąteczną bombkę i uszkodził ją.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 12:11
Szarlota. Ford podczas jazdy stanął w płomieniach
We wtorkowy poranek służby interweniowały w Szarlocie, gdzie na drodze gminnej podczas jazdy doszło do pożaru samochodu osobowego. Ford spłonął doszczętnie. Prawdopodobnie przyczyną zaistnienia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 12:07
Rybaki. Jechała na letnich oponach, wpadła do rowu. 40-latka w szpitalu
40-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu. Citroen, którym kierowała, znajdował się na letnich oponach. Kierująca z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 12:16
Zajechali im drogę, a następnie bili i kopali. Trzech młodych mężczyzn w areszcie
Późnym wigilijnym wieczorem zajechali im drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę, a następnie zaczęli ich bić i kopać. Poszkodowanych zostało dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego. W minionym tygodniu kościerscy policjanci zatrzymali ze sprawą trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Sąd zastosował wobec środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 20:13
Wielki Klincz. Ciężarówka uderzyła w BMW, a naczepa w VW Caddy
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Wielkim Klinczu. Samochód ciężarowy uderzył tam w BMW, a naczepa pojazdu w VW Caddy.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 10:14
Tożsamość zatrzymanego w Wąglikowicach mężczyzny ustalona
Policjanci z Komendy Powiatowej policji w Kościerzynie proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który w czwartek został zatrzymany w miejscowości Wąglikowice. Cierpi on na zanik pamięci. Obecnie przebywa w kościerskim szpitalu.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 11:10
Poszukiwany owczarek niemiecki - na znalazcę czeka nagroda!
W sobotę w Zblewie zaginął owczarek niemiecki o imieniu Caley. Ma czarną obrożę z zawieszką kliniki weterynaryjnej oraz smycz. Posiada chip. Ostatnio widziany był na terenie powiatu kościerskiego. Jeśli ktoś posiada informacje o tym, gdzie może przebywać pies, proszony jest o kontakt pod numer telefonu 536-310-979. Czeka nagroda.

środa, 9 stycznia 2019 r., 10:11
Karsin. Wymusił pierwszeństwo i potrącił rowerzystkę
70-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez 61-letniego kierującego audi. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Długiej i Cisewskiej w Karsinie.

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 10:17
Stracili prawo jazdy przez... Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Tylko w 2018 roku internauci wskazali 679 zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Kościerskiem. Głównie dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości. Patrole we wskazanych przez mieszkańców miejscach pozwoliły na zwiększone kontrole pomiaru prędkości. W miniony weekend w ten sposób prawo jazdy straciło dwoje piratów drogowych.