poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 09:36
Karsin. 47-latek stracił prawo jazdy
Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie 47-latek, który został zatrzymany w sobotę w Karsinie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 09:59
Ma pięć włamań z kradzieżą na swoim koncie - 30-latek w rękach policji
Aż pięciokrotnie włamywał się do punktów wymiany butli gazowych, skąd następnie kradł butle z propan butanem. Do zdarzeń dochodziło na terenie gmin Nowa Karczma, Liniewo i Stara Kiszewa w kwietniu i maju. W toku działań podjętych przez kościerskich kryminalnych, ustalono sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 30-latek, który przyznał się do zarzucanych mu czynów.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 09:58
49-latek VW Golfem uciekał przed policją - był pod wpływem alkoholu
Aż dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w środowy wieczór kościerscy policjanci. Jeden z nich próbował uciekać przed mundurowymi. Odpowie więc nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:27
Włamali się do sklepu z odzieżą - 25 i 30-latek z zarzutami
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do jednego z kościerskich sklepów z odzieżą, skąd ukradli ubrania o wartości około 1.500 zł. 25-latek i jego 30-letni kompan usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 22:47
Lubieszyn. Wypadek z udziałem rowerzysty
43-letni rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak został potrącony na drodze wojewódzkiej w Lubieszynie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazała, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym blisko 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze prowadzącą postępowanie celem ustalenia sprawcy zdarzenia. W związku z tym poszukują także świadków wypadku.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:13
Trzy wypadki - sprawcy dwóch z nich byli pijani
Aż do trzech wypadów doszło w długi weekend na drogach powiatu kościerskiego. W ich skutek do szpitala trafiły łącznie cztery osoby. Sprawcy dwóch ze zdarzeń byli pijani.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 10:41
(Nie)trzeżwy poranek w Kościerskiem - ponad pół tysiąca skontrolowanych kierowców
Ponad 500 skontrolowanych kierowców, dwóch nietrzeźwych, ośmioro kierujących ukaranych mandatami - tak przebiegała policyjna akcja "Trzeźwy poranek", którą w poniedziałek wspólnie przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego oraz Posterunku Policji w Liniewie.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 21:04
Kościerscy nurkowie wyłowili topielca w powiecie lęborskim
Strażacy ze Spacjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyny w niedzielne popołudnie interweniowali nad jeziorem Lubowidzkim w powiecie lęborskim. W akwenie topiły się tam dwie osoby. 28-letnią kobietę udało się uratować. Ciało 35-latka z wody wyłowili kościerscy nurkowie.

piątek, 16 czerwca 2017 r., 08:36
26-latek zatrzymany za posiadanie marihuany i amfetaminy
Kilkanaście gramów marihuany i amfetaminy zabezpieczyli kościerscy kryminalni w lokalu zajmowanym przez 26-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu kościerskiego usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

środa, 14 czerwca 2017 r., 21:33
Kościerzyna. Kierująca volvo potrąciła 78-letnią rowerzystkę
Kierująca rowerem 78-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala po tym, jak podczas przejazdu przez przejście pieszo-rowerowe została potrącona przez samochód.