czwartek, 8 listopada 2018 r., 18:41
Grabowo. Czołówka passata z autobusem - ciężko ranny 21-latek
W czwartkowe popołudnie doszło do poważnego wypadku w Grabowie. Passat zderzył się tam czołowo z autobusem. Kierujący volkswagenem 21-latek nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku. Jego pasażer trafił z kolei do szpitala w Kościerzynie.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:26
Liniewo. 89-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód
89-letni rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał wprost pod samochód. Do zdarzenia doszło w środę w Liniewie.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:16
Lubieszyn. Czołówka busa z VW Touranem - wśród rannych dzieci
W czwartkowy poranek służby interweniowały w Lubieszynie, gdzie doszło do czołowego zderzenia Mercedesa Vito z VW Touranem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:01
Czad i ogień zbierają żniwo. Strażacy przestrzegają
Od 1 października roku wskutek zatrucia tlenkiem węgla w Polsce śmierć poniosły już cztery osoby. W powiecie kościerskim, choć sezon grzewczy dopiero się rozpoczął, odnotowano już jeden przypadek podtrucia czadem. Strażacy radzą więc, jak uchronić się przed zgubnymi skutkami działania cichego zabójcy.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 12:38
Policja podsumowuje akcję Znicz
W niedzielne popołudnie oficjalnie zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2018. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu. Tegoroczny świąteczny weekend był jednym z bezpieczniejszych w ciągu kilku ostatnich lat. Nie odnotowano większych zakłóceń ruchu ani poważniejszych zdarzeń drogowych. Dodatkowo policjanci w pobliżu cmentarzy wręczali mieszkańcom paski odblaskowe przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 10:12
31-letni Ukrainiec skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości
Zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat, kara grzywny w wysokości 2.000 zł oraz 5.000 zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - taki wyrok usłyszał 31-letni obywatel Ukrainy, którego w czwartek, dzięki trzem młodym mieszkańcom powiatu bytowskiego, w stanie nietrzeźwości zatrzymano na kościerskiej stacji paliw.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 10:01
Kościerzyna. Wypadek na skrzyżowaniu - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Chojnickiej i 8 Marca. Kierujący toyotą wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na golfie.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 09:55
Korne. Audi zderzyło się z renault - poszkodowany stracił prawo jazdy, bo był pijany
W sobotnie popołudnie służby interweniowały w Kornem, gdzie na skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzkiej doszło do bocznego zderzenia audi z renault. Jak się okazało, poszkodowany 47-letni kierujący renault znajdował się w stanie nietrzeźwości. Stracił uprawnienia do kierowania niemalże na wszystkich kategorii.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 14:18
Nowa Karczma. Audi rozbiło się na drzewie - dwie osoby w szpitalu
Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na trasie Lubieszyn-Nowa Karczma. Kierujący audi wypadł tam z trasy i uderzył w przydrożne drzewo. Odmówił badania alkomatem celem ustalenia stanu trzeźwości.

piątek, 2 listopada 2018 r., 09:56
Trzech młodych mężczyzn udaremniło dalszą jazdę pijanemu 31-latkowi
Wysiadł z samochodu i szedł chwiejnym krokiem. Zauważyło to trzech młodych mężczyzn, którzy nie tylko zabrali 31-letniemu obywatelowi Ukrainy kluczyki od pojazdu, ale też powiadomili o tym zajściu policję. Jak się okazało, 31-latek wydmuchał około 1,8 promila alkoholu.