sobota, 23 grudnia 2017 r., 09:22
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z silnymi wiatrami. Na Kaszubach wiatr może osiągnąć prędkość w porywach nawet do 100 km. Ostrzeżenie obowiązuje do wigilijnego poranka. Przed skutkami wichur ostrzegają też lokalni synoptycy.

środa, 20 grudnia 2017 r., 19:36
Kościerska Huta. Zderzenie czterech pojazdów na K20
W środowy wieczór służby ratunkowe interweniowały w Kościerskiej Hucie, gdzie doszło do wypadku z udziałem czterech pojazdów. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 13:14
"Przystanek Łosoś" w Egiertowie spłonął doszczętnie. Trwa dogaszanie pogorzeliska
Ponad 20 zastępów, około stu strażaków z powiatu kartuskiego, Kościerzyny, Gdańska i Gdyni walczyło z pożarem restauracji w Egiertowie. Po prawie trzech godzinach udało się opanować żywioł. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Działania na miejscu potrwają jeszcze kilka godzin. W związku z działaniami zablokowany jest jeden pas krajowej "20". Ruch odbywa się wahadłowo.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 11:36
Głodowo. VW Passat uderzył w ciągnik z przyczepą
Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Głodowie. W wyniku wystrzału opony przyczepa ciągnięta przez ciągnik, przewróciła się blokując całą szerokość jezdni. Następnie uderzył w nią jadący z przeciwnego kierunku VW Passat.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 08:38
Ogień strawił restaurację w Egiertowie - z żywiołem walczy ponad 20 zastępów strażaków
Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem restauracji w Egiertowie, a wciąż na miejsce kierowane są kolejne zastępy. Ogień objął cały budynek. Działania strażaków polegają nie tylko na ugaszeniu pożaru, ale również ochronie sąsiednich budynków.

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 09:13
Gm. Nowa Karczma. Dwa wypadki - dwie osoby ranne
W miniony weekend na drogach gminy Nowa Karczma doszło do dwóch wypadków. Na trasie Nowa Karczma-Grabowo VW Golf zderzył się z ciężarowym Volvo, w Lubaniu toyota potrąciła kobietę. Wskutek tych zdarzeń dwie osoby trafiły do szpitala.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 11:11
Złamał zakaz zbliżania się do rodziny - trzy miesiące spędzi w areszcie
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 41-letni mężczyzna, który nie dostosował się do zakazu zbliżania się do rodziny. W niedzielę nie tylko pojawił się u żony, ale też groził jej.

środa, 13 grudnia 2017 r., 08:28
Kościerzyna. 14-latka pod kołami VW Passata
Między innymi z urazem głowy do szpitala trafiła 14-latka, która we wtorkowe popołudnie wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło w Kościerzynie na ulicy Staszica.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:02
Silnie powieje - synoptycy ostrzegają
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet prędkość do 70 km/h. Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 12:45
W Łubianie świecili przykładem - policjanci rozdawali ratujące życie odblaski
W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili akcję "Świeć przykładem", której celem było m.in. uświadomienie pieszym tego, że dbając o swoją widoczność na drodze, dbają o swoje życie i zdrowie. W jej ramach odwiedzili mieszkańców Łubiany, wyposażając ich przy tym w kamizelki i opaski odblaskowe.