piątek, 25 sierpnia 2017 r., 13:40
Pierwsze pilarki już w rękach ochotników
Pierwsze pilarki i osprzęt do pił spalinowych trafił już do ochotników z województwa pomorskiego. W niedługim czasie w nowy sprzęt wyposażone zostaną kolejne jednostki. Łącznie do druhów trafi ponad 70 pilarek.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 10:40
Wypadek na trasie Góra-Koźmin - jedna osoba w szpitalu
W środę wieczorem doszło do wypadku na trasie Góra-Koźmin. Osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Wskutek tego jedną osobę przewieziono do szpitala.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 10:31
Kościerzyna. Motocyklista trafił do szpitala po zderzeniu z osobówką
W środowy wieczór doszło do wypadku na w Kościerzynie. Samochód osobowy zderzył się tam z motocyklem. Mężczyzna kierujący jednośladem trafił z ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala.

środa, 23 sierpnia 2017 r., 11:34
Drużyna Jareks Grabowo straciła w pożarze budynek szatni i całe wyposażenie
We wtorkowe popołudnie pożar doszczętnie zniszczył budynek szatni i sanitariatów, należący do drużyny Jareks Grabowo. Zespół piłkarski stracił zaplecze i całe wyposażenie boiska.

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 15:51
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu, które we wtorkowe popołudnie i wieczór mają wystąpić na Pomorzu. Lokalnie opady mają wynieść do 50 mm.

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 10:46
Nawałnica zabrała im wszystko - strażacy z poświęceniem ruszyli na ratunek. "To cisi bohaterowie"
Około 700 interwencji, ponad 2.000 zaangażowanych w działania strażaków, dziesięciodniowa walka z usuwaniem skutków nawałnicy, zniszczony sprzęt, umundurowanie, wyeksploatowane samochody - tak w wielkim skrócie można podsumować działania straży pożarnej po nocy z 11 na 12 sierpnia. Ratowali życie, zdrowie i mienie, nie szczędząc sił i czasu. - To cisi bohaterowie. Dzielni są ci nasi strażacy - podkreślają mieszkańcy. - Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że taki kataklizm będzie miał miejsce i że ludzie będą potrafili aż tyle dać z siebie, to bym nie uwierzył. Nigdy wcześniej nie widziałem w ludziach takiego zapału do pracy - zaznacza komendant PSP Tomasz Klinkosz.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 13:02
Ponad 70 nowych pilarek trafi do OSP walczących ze skutkami nawałnicy
Samorząd Województwa Pomorskiego ma przekazać 100.000 zł na zakup pilarek dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które walczyły ze skutkami kataklizmu. Kolejne 100.000 zł na ten cel ma przekazać WFOŚiGW. Pilarki do ochotników z naszego województwa trafia również od Zarządu Głównego ZOSP RP. Łącznie ochotnicy mają otrzymać ponad 70 sztuk nowego sprzętu.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 11:07
67-latek stracil przytomność - z pomocą ruszyli strażacy
Podczas przejażdżki rowerem u 67-letniego mężczyzny nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Z pomocą przybyli strażacy, którzy do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego reanimowali mężczyznę. Nieprzytomnego 67-latka przetransportowano do szpitala.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 10:42
Kościerzyna-Rybaki. Nietrzeźwy 42-latek kierował passatem - zareagowali inni kierowcy
Zatrzymaniem prawa jazdy i odholowaniem samochodu zakończyła się dla 42-letniego mężczyzny przejażdżka VW Passatem pod wpływem alkoholu. Jego zachowanie na drodze zaniepokoiło innych użytkowników ruchu, którzy powiadomili o tym policję.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 10:28
Kościerzyna. 83-latek potrącony na pasach przez VW Golfa
83-letni mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala po tym, jak na przejściu dla pieszych został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło w niedzielę na ulicy 8 Marca w Kościerzynie.