czwartek, 2 maja 2019 r., 12:04
Wietrzna Majówka na Kaszubach - wydano ostrzeżenia
Kolejny dzień długiego weekendu majowego przyniósł mniej korzystną aurę. Czwartek na Kaszubach ma upłynąć pod znakiem opadów deszczu i silnego wiatru. Na kolejne dni zapowiada się nawet przymrozki. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 10:44
Skradziono dwa rowery - policja szuka sprawców
W poniedziałkowe popołudnie z terenu opuszczonego ośrodka wypoczynkowego w Rybakach skradziono dwa rowery. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 10:31
Kościerzyna-Wierzysko. Zderzenie dwóch pojazdów
Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się poranne zdarzenie, do którego doszło w Kościerzynie-Wierzysko. Kierujący VW Crafterem najechał tam na tył volkswagena.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 10:17
Korne. Trzy zdarzenia drogowe - trzy osoby w szpitalu
Służby ratunkowe aż trzykrotnie interweniowały w niedzielne popołudnie w Kornem, gdzie doszło do trzech zdarzeń drogowych. Wskutek jednego z nich do szpitala przetransportowano matkę z dwojgiem dzieci.

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 14:01
Szymbark. Czołówka kii z volkswagenem na K20
W niedzielne przedpołudnie służby interweniowały na K20 na wysokości miejscowości Szymbark. Doszło tam do zderzenia kii z volkswagenem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano cztery osoby.

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 21:40
Policjanci poszukują 31-letniego Waldemara Perszewskiego
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują zaginionego Waldemara Perszewskiego. O jego zaginięciu w czwartkowe popołudnie funkcjonariuszy powiadomiła rodzina.

środa, 24 kwietnia 2019 r., 11:25
Powalane drzewa oraz pożary traw i lasów - strażacy interweniowali 40 razy
Około 40 interwencji odnotowali we wtorek kościerscy strażacy. Głównie były one spowodowane porywistym wiatrem, który łamał i powalał drzewa. Niektóre z nich poprzewracały się na linie energetyczne, powodując pożary. Największy miał miejsce w Łubianie, gdzie ogień objął około 3 ha powierzchni lasu.

środa, 24 kwietnia 2019 r., 11:13
W szafie przechowywał pół kilograma narkotyków - 31-latek zatrzymany
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków, w tym marihuany i amfetaminy. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:35
Będzie wiało na Kaszubach - wydano ostrzeżenia
We wtorek na Kaszubach prognozuje się wystąpienie wiatru o dość dużej sile. W związku z tym wydano ostrzeżenie I stopnia.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:42
Wdzydze Tucholskie. Volvo uderzyło w słup - ranny 18-latek
W niedzielne popołudnie służby interweniowały nieopodal Wdzydz Tucholskich, gdzie na trasie do Lip doszło do wypadku drogowego. Kierująca volvo uderzyła tam w słup. Poważnie ranny został 18-latek.