poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 12:53
Golf IV poszukiwany. Ostatnio widziano go w okolicach Wąglikowic
Właściciele samochodu poszukują VW Golfa IV. Pojazd miał charakterystyczne naklejki,które częściowo zostały usunięte, początek rejestracji to ZDR. Ostatnio samochód widziany był w okolicach Wąglikowic.

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 10:50
Lubieszyn. Pędził przez teren zabudowany - stracił prawo jazdy
40-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego stracił prawo jazdy po tym, jak pędził przez teren zabudowany z prędkością 111 km/h. Do zatrzymania doszło w sobotnie przedpołudnie w Lubieszynie.

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 09:49
Dwa wypadki - cztery osoby w szpitalu
W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków, wskutek których do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby. Na drogach panują trudne warunki, dlatego służby apelują do kierowców zachowanie szczególnej ostrożności.

sobota, 26 stycznia 2019 r., 08:25
Bezpieczniej w Kościerskiem? Policjanci podsumowali 2018 rok
Mniejsza liczba przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, wyższa wykrywalność zgłoszonych przestępstw, mniej pijanych kierujących, ale za to ponad dwukrotnie więcej wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych i 86 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - tak w wielkim skrócie przedstawia się rok 2018 w policyjnych statystykach. Praca kościerskich funkcjonariuszy w minionym roku została pozytywnie oceniona przez zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

piątek, 25 stycznia 2019 r., 11:22
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych
Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymano w czwartek na drogach powiatu kościerskiego. W Kłobuczynie wpadł 61-latek kierujący oplem mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu, w Kościerzynie 50-latek wjechał do rowu. W jego przypadku pobrano krew do badań.

czwartek, 24 stycznia 2019 r., 09:07
Uprawiał w domu marihuanę - jest areszt dla 33-latka
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował wobec 33-latka kościerski sąd. Mężczyzna odpowie za uprawę roślin konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

środa, 23 stycznia 2019 r., 12:42
Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich - zatrzymany 33-latek
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który w specjalnie zaadoptowanych pomieszczeniach uprawiał rośliny konopi indyjskich. W ręce stróżów prawa wpadła uprawa licząca blisko 50 roślin oraz sprzęt służący do prowadzenia uprawy konopi indyjskich. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę o łącznej wadze 2 kg i tabletki, które poddawane są badaniu.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 09:53
Nowa Karczma. Seatem rozbiła się na drzewie - 22-latka w szpitalu
W niedzielny wieczór służby interweniowały na trasie Nowa Karczma-Lubieszyn, gdzie seat rozbił się na drzewie. Do szpitala przetransportowano 22-letnią kierującą pojazdem.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 09:45
Skorzewo. Fiat Ducato zderzył się z "L"-ką i busem
40-letnia kursantka i 56-letni instruktor nauki jazdy trafili do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie w Skorzewie. Kierujący Fiatem Ducato najpierw czołowo zderzył się z "L"-ką, a następnie bocznie z Mercedesem Sprinterem.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 10:58
W Nowej Karczmie toyota uderzyła w drzewo, w Kościerzynie zderzyły się dwie skody
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek dwóch wypadków, do których doszło na drogach powiatu kościerskiego w czwartek. Przed południem na trasie Nowa Karczma-Egiertowo toyota uderzyła w drzewo, popołudniem w Kościerzynie zderzyły się dwie skody.