poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:44
Kościerzyna. Jechał mercedesem na podwójnym gazie
56-letni mieszkaniec Kościerzyny musi pożegnać się z prawem jazdy. Został bowiem zatrzymany przez kościerskich funkcjonariuszy podczas prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:38
Kościerzyna. Potrącił pieszą i uciekł
W sobotę na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Gdańską kierujący volkswagenem potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, po czym odjechał w kierunku Gdyni. Policjanci poszukują sprawcę tegoż wypadku, jak również dwóch innych zdarzeń, których kierujących pojazdami po potrąceniu pieszej i rowerzysty oddali się z miejsca zdarzenia.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:24
Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami
Kościerscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego oraz jego dwóch kompanów, przy których znaleziono narkotyki. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających.

sobota, 28 stycznia 2017 r., 10:56
Szatarpy. Pożar poddasza budynku mieszkalnego
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Szatarpy (gm. Nowa Karczma). Ogień pojawił się tam na poddaszu budynku mieszkalnego.

poniedziałek, 23 stycznia 2017 r., 09:51
Kościerzyna. W trosce o bezpieczeństwo pieszych
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie dbając o bezpieczeństwo pieszych rozdawali odblaski otrzymane z KWP w Gdańsku. Mundurowi zachęcali pieszych do używania elementów odblaskowych wręczając przy tym zawieszki odblaskowe, breloczki do kluczy, zapachy do samochodów w kształcie znaków drogowych oraz pendrive. Akcje przeprowadzono na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze nagradzali również kierowców, którzy przepuszczali na przejściach dla pieszych przechodniów.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 10:38
Kościerzyna. Pożar budynku przy ul. Dworcowej - ewakuowano około 30 osób
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem przy ulicy Dworcowej w Kościerzynie. Ogień pojawił się w piwnicy w jednym z budynków. Z uwagi na silne zadymienie ewakuowano około 30 osób z sąsiednich lokali.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 22:17
Nowy Klincz. VW Touran uderzył w tył autobusu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Kościerzyna - Wielki Klincz, Kierujący VW Touranem mężczyzna najechał tam tył autobusu.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:59
Korne - Owśnice. Opel uderzył w drzewo
28-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 20. na drodze gminnej relacji Korne - Owśnice.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 11:29
Złodzieje zatrzymani po policyjnym pościgu - pomogli mieszkańcy
W czwartek w godzinach wieczornych trzej mężczyźni włamali się do jednego z domów w Wąglikowicach i ukradli sprzęt AGD. Widzący całą sytuację sąsiedzi natychmiast powiadomili policję i aktywnie włączyli się w tropienie przestępców. Wspólnymi siłami udało się zatrzymać włamywaczy, którymi okazali się trzej mieszkańcy Gdańska - wielokrotnie już notowani przez policję.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:26
Góra. Samochód uderzył w drzewo - matka z dzieckiem w szpitalu
W piątkowe popołudnie służby ratunkowe zostały wezwane do kolejnego zdarzenia drogowego. W Górze (gm. Stara Kiszewa) samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Podróżująca pojazdem kobieta wraz z dzieckiem zostały przetransportowane do szpitala w Gdańsku.