czwartek, 6 lipca 2017 r., 10:29
Ukradł akumulatory z koparki - nie uniknie kary
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, który jest podejrzany o kradzież z akumulatorów z zaparkowanej w lesie w okolicy Skorzewa koparki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czyny i wskazał miejsce ukrycia łupów.

środa, 5 lipca 2017 r., 10:35
Szarżował ulicami Kościerzyny, drift zakończył w bramie
Szarżował ulicą Ogrodową, stracił panowanie nad pojazdem, BMW wjechał w bramę. Uciekł. Na jego nieszczęście zgubił tablice rejestracyjne, a całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. 23-letni mężczyzna w końcu przyznał się do spowodowania kolizji. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.000 zł.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 09:58
Sarnowy. VW Passat najechał na tył sharana - dwie osoby w szpitalu
W poniedziałkowe popołudnie służby interweniowały na drodze wojewódzkiej w miejscowości Sarnowy. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów, wskutek czego do szpitala przetransportowano dwie osoby 33-letnią kobietę i 11-letnią dziewczynkę.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:54
30-latek odpowie za kradzież roweru i znieważenie funkcjonariuszy
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który z jednej ulic na terenie miasta ukradł rower o wartości niemal trzech tysięcy złotych. Podczas zatrzymania mężczyzna był wulgarny i opryskliwy wobec funkcjonariuszy. Dodatkowo odpowie więc także za znieważenie policjantów.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:04
Nietrzeźwy 17-latek kierował golfem, jego 32-letni pasażer znieważył policjantów
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 17-latek, którego w nocy z piątku na sobotę zatrzymali policjanci, gdy kierował VW Golfem. 32-letni pasażer pojazdu stanie z kolei przed sądem, gdzie odpowie za znieważenie funkcjonariuszy.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 10:43
Olpuch-Wdzydze Tucholskie. Peugeot wypadł z trasy i uderzył w drzewo
30-letnia pasażerka peugeota została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na trasie Olpuch-Wdzydze Tucholskie. Peugeot wypadł tam z trasy i uderzył w drzewo.

piątek, 30 czerwca 2017 r., 12:50
Motorowerem uderzył w ogrodzenie - był kompletnie pijany
42-letni motorowerzysta i 19-letnia pasażerka jednośladu trafili do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w czwartkowe popołudnie w Dąbrowie. Motorowerzysta wjechał tam w ogrodzenie. Był kompletnie pijany.

piątek, 30 czerwca 2017 r., 11:24
Burze, wichury i przewrócone drzewa - strażacy interweniowali
W czwartek burze, wichury i ulewne deszcze przeszły przez część powiatu kościerskiego. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych drzewach, ale również przy pożarze transformatora, zerwanym dachu, czy ratowali psy, które wpadły do zbiornika przeciwpożarowego.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 16:25
Strażacy walczą ze skutkami burzy
Kościerscy strażacy walczą ze skutkami burzy, która przeszła nad powiatem kościerskim. W Starej Kiszewie z budynku jednej z firm wichura zezwała dach, na trasie Wielki-Klincz Dębogóry drzewo przewróciło się na samochód.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 10:03
Skorzewo-Stężyca. Ciężarówka wpadła do rowu - kierowca pijany
W poniedziałkowe popołudnie służby interweniowały na trasie Skorzewo-Stężyca. Ciężarowe volvo wpadło do rowu. Badanie alkotestem kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.