poniedziałek, 4 września 2017 r., 11:07
Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu kościerskiego
Mimo wielu kampanii, policyjnych akcji rokrocznie funkcjonariusze zatrzymają od 150.000 do 200.000 pijanych kierowców - potencjalnych zabójców. Tylko w miniony weekend kościerscy policjanci odnotowali trzech nietrzeźwych kierujących, dwaj z nich spowodowali wypadki.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 10:49
Kobyle. Pijany i z zakazem kierował golfem - rozbił się na drzewie
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 27-letni mieszkaniec gminy Stara Kiszewa. Nie dość, że wsiadł za kółko mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów, to na dodatek był kompletnie pijany. Skutkiem kompletnego braku wyobraźni było to, że kierując golfem rozbił się na drzewie. Ranny został przetransportowany do szpitala.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 10:37
Bożepole Szlacheckie. Golf zderzył się z renault - 58-letni sprawca pijany
W niedzielne popołudnie służby interweniowały w Bożepolu Szlacheckim (gm. Stara Kiszewa), gdzie kierujący golfem wymusił pierwszeństwo na renault. Wskutek zdarzenia poszkodowany został kierujący renault 31-latek. Sprawca zdarzenia, 58-letni mężczyzna, był pijany.

piątek, 1 września 2017 r., 18:05
Szumleś Szlachecki. Dachowała mazda
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Szumlesiu Szlacheckim, gdzie kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem i dachował, ostatecznie zatrzymując się w przydrożnym rowie. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 12:25
82-latek zgubił się w lesie - pomogli policjanci
Poszedł na grzyby i przez kilka godzin nie wracał do domu. Jak się okazało, 82-letni mężczyzna zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci. Funkcjonariusze apelują o rozwagę osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i ich odnalezienie.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 10:11
Wydano ostrzeżenia przed burzami i ulewami
W czwartek nad Kaszubami prognozowane są opady deszczu i burze z gradem. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

środa, 30 sierpnia 2017 r., 09:36
Kościerzyna. 19-latek stracił prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się przejażdżka dla 19-latniego kierującego VW Golfem. Nastolatek znajdował się bowiem w stanie po użyciu alkoholu.

środa, 30 sierpnia 2017 r., 09:31
Kościerzyna. Golf uderzył w audi - dwie osoby w szpitalu
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały na ulicy Klasztornej w Kościerzynie, gdzie kierujący golfem najechał na tył audi. Wskutek zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 21:28
Tragedia w Nowej Karczmie. Spłonął 91-letni mężczyzna
We wtorkowy wieczór w Nowej Karczmie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas rozpalania ognia, 91-latek dolał do pieca łatwopalnej cieczy, w wyniku czego ogień zajął ubrania mężczyzny. Niestety mężczyzny nie udało się go uratować.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 09:22
Audi wymusiło pierwszeństwo na renault - 18-latka straciła prawo jazdy
Utratą prawa jazdy dla 18-letniej kierującej audi zakończyło się niedzielne zdarzenie, do którego doszło w Nowej Kiszewie na skrzyżowaniu z drogą w kierunku miejscowości Dębogóry. Audi wymusiło tam pierwszeństwo przejazdu na renault.