poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 15:42
Na jeziorze Wdzydze wywróciła się łódka - dwie osoby wpadły do wody
Na jeziorze Wdzydze trwa akcja ratownicza. Wskutek wywrócenia się łódki, dwie osoby wpadły do wody. W działaniach bierze udział między innymi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 14:05
Kościerzyna. 29-latek zatrzymany z narkotykami
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, które w piątkowy wieczór jadącego samochodem zatrzymali kościerscy policjanci. Okazało się, że 29-latek posiada przy sobie znaczną ilość narkotyków.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 11:22
Ćwiczyli na wypadek pożaru lasu - zbudowali linię gaśniczą na 2,5 km
18 zastępów strażaków brało udział w jednych z największych dotychczas ćwiczeniach strażackich w powiecie kościerskim, które odbyły się w piątek w lesie w okolicach lotniska w Borsku. Głównym celem działań była budowa linii gaśniczej na długości ponad 2,5 km.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 09:34
Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu
Nietrzeźwi kierujący samochodem i motorowerem oraz 52-latek kierujący pojazdem mimo cofniętych uprawnień zostali wyeliminowani z ruchu przez kościerskich policjantów minionego weekendu.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 08:54
Kościerzyna. Pożar piwnicy przy ul. Skłodowskiej - cztery osoby w szpitalu
W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy interweniowali w Kościerzynie przy ul. Skłodowskiej, gdzie w jednym z budynków doszło do pożaru w piwnicy. Łącznie ewakuowano 15 osób, w tym trzy z pierwszego piętra przy drabiny, a dwie kolejne zostały zniesione na krzesełkach. Cztery osoby podtruły się dymem.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 10:56
Łubiana. "Czołówka" podczas wyprzedzania na K20
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy poranek na drodze krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Łubiana. Audi zderzyło się tam czołowo ze skodą.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 08:40
Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczny Weekend"
Od piątku, 27 kwietnia do niedzieli, 6 maja potrwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". A co za tym idzie należy spodziewać się wzmożonych kontroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.

środa, 25 kwietnia 2018 r., 07:50
"Trzeźwy autobus" - policjanci kontrolowali kierujących autobusami
W poniedziałek, 23 kwietnia kościerscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Trzeźwy autobus", której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu. Na terenie naszego powiatu skontrolowano ponad 20 autobusów - wszyscy kierujący byli trzeźwi.

środa, 25 kwietnia 2018 r., 07:27
Gm. Kościerzyna. Zmierzyli się z zasadami ruchu drogowego
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili w poniedziałek egzaminy praktyczne i teoretyczne do turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyłonieni zwycięzcy konkursu na etapie gminnym, przystąpią do powiatowego konkursu turnieju już 26 kwietnia br. w Kościerzynie.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 12:27
Nieumyślne zaprószenie ognia przyczyną niedzielnego pożaru w Dziemianach
Nieumyślne zaprószenie ognia było najprawdopodobniej przyczyną pożaru drewnianych budynków garażowych w Dziemianach. Spaleniu uległy trzy obiekty, ale dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków udało się uratować sąsiednie "szałasy" oraz znajdujący się w bliskim sąsiedztwie budynek wielorodzinny.