środa, 19 czerwca 2019 r., 14:39
Za pośrednictwem messengera chcieli wyłudzić kod BLIK - nowa metoda oszustów internetowych
W ostatnim czasie do kościerskich funkcjonariuszy zgłosiło się dwoje mieszkańców powiatu, którzy powiadomili ich o nowej metodzie działania oszustów za pośrednictwem aplikacji messenger. Włamują się oni na facebookowe konta i rozsyłają do znajomych wiadomości z prośbą o podanie kodu BLIK.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 13:55
Kościerzyna. O bezpieczeństwie nad wodą
W poniedziałek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie skierowanym do młodzieży, który był poświęcony tematowi "Bezpieczne wakacje". Funkcjonariusze przedstawili dane dotyczące wydarzeń podczas wakacji w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Po części teoretycznej uczestnicy mogli zobaczyć pokazy ratownictwa przygotowane przez WOPR i straż pożarną.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 12:00
62-latek odpowie za kradzież portfela
Kościerscy kryminalni zatrzymali 62-letniego mieszkańca Kościerzyny, który na początku czerwca miał ukraść portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 11:01
58-latek po raz trzeci zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości
W poniedziałkowe popołudnie w Lizakach policjanci zatrzymali do kontroli VW Caddy, za kierownicą którego siedział, dobrze znany już stróżom prawa, 58-latek. Jak się okazało, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Było to już trzecie w czerwcu zatrzymanie mężczyzny kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 13:25
Widziałeś go? Poszukiwania Waldemara Perszewskiego wciąż trwają
Kościerscy policjanci wciąż poszukują 31-letniego Waldemara Perszewskiego. Zaginięcie mieszkańca Kościerzyny zgłoszono 25 kwietnia. Funkcjonariusze dziękują za dotychczasowe informacje i proszą o kolejne sygnały mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 09:48
Renault stanęła w poprzek drogi, blokując ruch - miała ponad 3 promile!
Podczas jazdy, nagle stanęła w poprzek jezdni, blokując ruch w oba kierunki. Zainterweniowali inni uczestnicy ruchu. Okazało się, że kierująca renault 52-letnia mieszkanka Gdańska miała w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu, którego stężenie w organizmie wciąż rosło.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 09:40
Prowadził audi pod wpływem amfetaminy. Narkotyki miał też w samochodzie
Za posiadanie środków odurzających oraz najpewniej także za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków odpowie 29-latek, którego w nocy z piątku na sobotę w Kościerskiej Hucie zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna nie tylko był pod działaniem amfetaminy, ale też w jego pojeździe ujawniono dwa woreczki z tą substancją.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 14:43
Uwaga! Silne burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenie III stopnia
Po południu i w nocy w sobotę nad Kaszubami prognozuje się burze, silny wiatr oraz intensywne deszcze. Miejscami możliwe wystąpienie trąb powietrznych. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia.

środa, 12 czerwca 2019 r., 13:30
Zapowiada się burzowa noc nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia II stopnia
We środę wieczorem oraz w nocy ze środy na czwartek na Pomorzu prognozuje się wystąpienie gwałtownych burz. Najintensywniejsze wyładowania mają przejść nad Kaszubami między godz. drugą w nocy a siódmą rano.

środa, 12 czerwca 2019 r., 11:11
Policjant pospieszył z pomocą kaczej rodzinie na obwodnicy
Kontrolował samochody ciężarowe na kościerskiej obwodnicy. W pewnym momencie zauważył kaczkę wraz z młodymi przechodzącą przez drogę. Wstrzymał ruch i pomógł wrócić kaczej rodzinie na pobocze. Mowa o policjancie kościerskiej drogówki. Kilka dni później funkcjonariusze pomogli trzem szczeniakom.