poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 11:29
Jazda z nadmierną prędkością głównym zagrożeniem w Kościerskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - to główne zagrożenia w powiecie kościerskim w minionych miesiącach. Jak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń, najczęściej kierowcy jeżdżą za szybko w Nowej Karczmie i Starej Kiszewie.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 10:13
Kręci ich bezpieczeństwo nad wodą
W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach programu profilaktyki przeprowadzili spotkanie z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w kościerskim MOPS. Podczas spotkania funkcjonariusze uświadamiali wypoczywających jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym nad wodą, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 09:06
Chwarzenko. Mercedes Vito uderzył w drzewo. Nie żyje 21-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowy wieczór w Chwarzenku. Mercedes Vito uderzył tam w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 21-letni pasażer. Ranni pozostali trzej pozostali uczestnicy zdarzenia, 19-letni kierowca, 44-letni i 16 -letni pasażer. Nastolatka nieprzytomnego przetransportowano do szpitala w Gdańsku.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 08:58
Kłobuczyno. Mercedes uderzył w pandę, a ta w golfa - ranny 13-latek
13-letni mieszkaniec Chojnic trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe przedpołudnie w Kłobuczynie. Mercedes uderzył tam w tył pandy, a ta siłą odrzutu w golfa.

wtorek, 26 czerwca 2018 r., 09:44
Kościerzyna. Rozpoznajesz go? Trwają poszukiwania sprawcy rozboju
Doprowadził do stanu bezbronności sprzedawczynię lombardu poprzez uderzenie pięścią, a następnie zabrał precjoza o wartości 20.000 zł. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia w Kościerzynie. Poszukiwania sprawcy rozboju wciąż trwają. Policja publikuje wizerunek napastnika. Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę, zgłoś to na Policję!

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 11:05
Lubieszyn. Hyundai zderzył się z ciężarowym mercedesem
Jedna osoba została ranna wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Lubieszynie. Hyundai zderzył się z tam z ciężarowym mercedesem.

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 09:29
Stracił panowanie nad quadem - trafił do szpitala
39-latek stracił panowanie nad quadem, wskutek czego przewrócił się. Kilka godzin później sam zgłosił się do kościerskiego szpitala z urazem głowy i odmą płucną. Do zdarzenia doszło w piątek w Mściszewicach.

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 09:22
Kościerzyna. Potrącił na przejściu dla pieszych. 72-latek stracił prawo jazdy
Z obrażeniami głowy i żeber 80-letni mężczyzna trafił do kościerskiego szpitala po tym, jak na przejściu dla pieszych został potrącony przez 72-letniego kierującego VW Vento. 72-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 20:59
"Czołówka" w Liniewie. Cztery osoby ranne
W sobotni wieczór służby interweniowały w Liniewie, gdzie doszło do czołowego zderzenia opla z passatem. Wskutek zdarzenia cztery osoby zostały ranne, w tym kobieta w ciąży, dwuletnie dziecko i dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 19-latek, do szpitala został przetransportowany śmigłowcem LPR.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:58
33-letni kościerzak z zarzutem kradzieży rasowego psa w Gdańsku
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny, który podejrzany jest o kradzież psa, której miał dokonać z jednej z posesji w Gdańsku.