środa, 12 czerwca 2019 r., 11:37
Lipusz najlepszy w wojewódzkich igrzyskach szkół wiejskich i małych miast
W czwartek, 6 czerwca na stadionie sportowym w Lipuszu odbyły się XXVIII Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego. W zawodach wystartowało blisko 100 młodych lekkoatletów województwa pomorskiego.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 10:22
Leon Lemańczyk złotym medalistą Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
28 maja br. w rozegranych Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce uczeń Zespołu Szkół w Lipuszu Leon Lemańczyk wywalczył złoty medal w rzucie dyskiem. Osiągnął wynik 45,50m.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 22:26
Za nami jubileuszowa edycja Hydroaktywnych
Rekordowa liczba uczestników, różne dystanse dla amatorów, bardziej zaawansowanych zawodników oraz całych rodzin i fantastyczna atmosfera - tak najkrócej podsumować można jubileuszową edycję największej w regionie imprezy - Ogólnopolskich Zawodów Kajakarskich Hydroaktywni 2019. Dziesiąte, jak zwykle, świetnie przygotowane i zabezpieczone zawody niestety popsuła kapryśna pogoda. Choć uczestnicy startowali w pięknym słońcu, to już na trasie napotkali gwałtowną ulewę. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zawody przerwano.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 21:09
Ochotnicy z Radunia ponownie bezkonkurencyjni w gminnym sporcie pożarniczym
W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Kaliszu rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP gminy Dziemiany. W szranki o tytuł tej najsprawniejszej stanęły reprezentacje czterech jednostek. Bezkonkurencyjni po raz kolejny okazali się ochotnicy z Radunia.

środa, 5 czerwca 2019 r., 10:54
Kościerscy karatecy z kolejnymi medalami
Pracowity okres startowy mają obecnie młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin". W dwóch ostatnich weekendach maja uczestniczyli w ważnych zawodach makroregionalnych, z których przywieźli łącznie 12 medali.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 13:39
Sukcesy kościerskich zawodników w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego
W niedzielę na pływalni SOSiR w Słupsku odbyła się 2. Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, gdzie wystartowało ponad 120 zawodników ze Słupska, Wejherowa, Gdańska, Bytowa, Ustki, Wągrowca, Ostrołęki i Kościerzyny.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 12:56
Pływali, biegali i jeździli na rowerach - kolejny triathlon i duatlon na Złotej Górze za nami
W niedzielę u stóp Złotej Góry rywalizowali uczestnicy duathlonu i triathlonu MTB. Zawody nad jeziorem Brodno Wielkie już po raz piaty zorganizowała ekipa z EvoTriathlon. Z triathlonem w tym tym roku zmierzyło się prawie 50 osób, z duathlonem niespełna 20.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 16:56
Kartuscy strażacy ponownie Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym
Za nami XIII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także kartuscy i kościerscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. Mistrzostwo Województwa Pomorskiego wywalczyli kartuscy funkcjonariusze, tym samym broniąc ubiegłoroczny tytuł.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 09:43
KaszebeRunda 2019 - Kolarska Duma Kaszub wystartowała
Ponad dwa tysiące kolarzy z różnych zakątków Pomorza i Polski pojawiło się na starcie tegorocznej edycji KaszebeRunda 2019. Zmagać będą się na trzech trasach o dystansie 65 km, 125 km i 200 km. Po południu wszyscy spotkają się na kościerskim Rynku, gdzie czekać będą na nich medale, nagrody i liczne atrakcje.

piątek, 31 maja 2019 r., 08:11
Medale młodych lekkoatletów z Lipusza na Mistrzostwach Pomorza
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Juniorów Młodszych, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku.