piątek, 30 marca 2018 r., 14:45
Po raz ósmy przebiegną 62 - kilometrową trasę, by pomodlić się w Sianowie
Skupieni na modlitwie maratończycy odbędą 10 - godzinną, biegową pielgrzymkę z Bytowa do Sianowa. To wyjątkowy bieg, który nie łączy się z żadną sportową rywalizacją. Zawodnicy biegną w tym samym tempie i celu - aby dotrzeć do Sianowa.

piątek, 30 marca 2018 r., 10:02
Kolejny sukces kościerskiego karate tradycyjnego
Jedenaście medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", podczas corocznych Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w minioną sobotę 24 marca, w hali pomocniczej Ergo Areny w Gdańsku.

środa, 28 marca 2018 r., 11:44
Sukces kościerskich łuczników na Mistrzostwach Polski
Trzy medale, w tym dwa srebrne i brąz na Halowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie łącznie wywalczyła drużyna Szansa Start Gdańsk. W wicemistrzowskim składzie znalazł się także Leszek Słomiński, pracownik w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie.

środa, 28 marca 2018 r., 09:36
Marian Knuth ze złotem Mistrzostw Polski i nowym rekordem świata
Zdecydowanie do niezwykle udanych może zaliczyć odbywające się w weekend w Zalesiu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski mieszkaniec Wielkiego Klincza, Marian Knuth. Nie tylko został podwójnym złotym medalistą, ale również dwukrotnie poprawił rekord świata w martwym ciągu.

środa, 28 marca 2018 r., 09:09
Kaszubska Poniewierka 2018 - ruszyły zapisy
Tym razem z Sopotu wyruszą uczestnicy tegorocznej edycji Kaszubskiej Poniewierki, a więc biegu przełajowego na dystansie 100 km. Niezwykle ekstremalny bieg prowadzący przez samo Serce Kaszub odbędzie się 15 września punktualnie o godzinie 2. w nocy. Bieg skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy już ruszyły.

wtorek, 27 marca 2018 r., 10:45
Weronika Lizakowska ze złotem Akademickich Mistrzostw Polski
Kolejny sportowy sukces odnotowała Weronika Lizakowska. Na odbywających się w Siemiatyczach Śląskich Akademickich Mistrzostwach Polski biegach przełajowych na dystansie trzech kilometrów sięgnęła po złoty medal.

niedziela, 25 marca 2018 r., 15:15
Rowerzyści dzieciom - aktywnie, rodzinnie i z sercem w Kłobuczynie
Pokonywali na rowerach niełatwą leśną trasę, dobrze się bawili, a co najważniejsze pomagali podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Mowa o uczestnikach I Charytatywnego Przejazdu Rowerowego w Kłobuczynie. Dopisała pogoda, frekwencja i hojność wśród rowerzystów.

środa, 21 marca 2018 r., 11:43
Siatkarz Liniewko z Pucharem Wójta Gminy Nowa Karczma
W niedzielne popołudnie 11 marca w hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się Turniej Siatkówki o Puchar Gminy Nowa Karczma. Najlepszym teamem okazał się Siatkarz Liniewko.

środa, 21 marca 2018 r., 09:12
Sukces szczypiornistek Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie
Sukcesem dwóch drużyn szczypiornistek ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie zakończyły rozegrane w ubiegłym tygodniu półfinały igrzysk dzieci w mini-piłce ręcznej oraz młodzieży szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Oba zespoły zakończyły rozgrywki na pierwszym miejscu, tym samym awansując do finału.

wtorek, 20 marca 2018 r., 09:46
Sukces kościerskich karateków w turnieju ogólnopolskim
Cztery medale zdobyli młodzi zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" na VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Shotokan-Do, jaki rozegrany został w ostatni weekend w Pile. W tych silnie obsadzonych zawodach wystartowało 350 zawodników reprezentujących 23 kluby z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego.