sobota, 27 lipca 2019 r., 18:46
Rekordowa VII Pętla "Tuszkowska Matka" w Lipuszu
327 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali około dystans 10 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci. Łącznie w sobotnich biegach wzięło udział ponad 400 zawodników.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 12:54
Olimpia Breza ze złotem Mistrzostw Europy! Jest pierwszą Polką, która tego dokonała
Po ustanowieniu rekordu Polski w biegu na 2.000 metrów, zdobyciu trzech złotych medali Mistrzostw Polski i nominacji Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Olimpia Breza wysłuchała w tym sezonie Mazurka Dąbrowskiego. W pięknym stylu sięgnęła bowiem po złoty medal 15. Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w biegu na 3.000 m w Baku. To pierwsze złoto Polski na tej imprezie.  

niedziela, 21 lipca 2019 r., 13:19
Będomin zwycięzcą Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma
W sobotnie popołudnie w szranki o tytuł najsprawniejszej drużyny stanęły reprezentacje wszystkich sołectw gminy Nowa Karczma. Tym razem gospodarzem rozgrywek była Grabowska Huta, a trofeum zwycięzców wzniosła ekipa Będomina. Sołeckie zmagania zwieńczył koncert zespołu Mejk oraz zabawa taneczna.

piątek, 19 lipca 2019 r., 08:47
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 14 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Do końca lipca obowiązuje niższa opłata rejestracyjna. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 08:12
IV Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Karsin
W sobotę, 6 lipca we Wielu odbyły się kolejne regaty w klasie Optymist, które zgromadziły 15 jachtów reprezentujących gminy Karsin oraz Czersk. Zawody wygrał Przemysław Kędzierski z Czerska.

środa, 17 lipca 2019 r., 09:06
Triathlon w Chmielnie już 28 lipca - ostatni dzwonek, by się zapisać
Grupa Evo Sport po raz kolejny zaprasza miłośników królowej dyscyplin, jak mówi się o triathlonie, do udziału w zawodach. Odbędzie się on w sobotę, 28 lipca, w Chmielnie. To ostatni dzwonek, by się zapisać.

środa, 17 lipca 2019 r., 08:50
Olimpia Breza mistrzynią Polski w biegu na 3000 metrów
Kolejny sukces na swoim koncie ma Olimpia Breza, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Podopieczna Wojciecha Pobłockiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MP U18) wywalczyła złoty medal. Jest to już trzeci złoty krążek młodej kościerskiej zawodniczki w tym roku. Tym razem wybiegała go na dystansie 3.000 metrów.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 10:57
Trigar MTB Challenge już 1 września na Złotej Górze
W niedzielę, 1 września na Złotej Górze odbędzie się 3. edycja wyścigu Trigar MTB Challenge. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli się ścigać na dwóch dystansach Mega i Mini. Zapisy już trwają. Podejmij wyzwanie i zmierz się z trudną, ale urokliwą trasą po kaszubskich pagórkach i lasach.

środa, 10 lipca 2019 r., 13:54
"Osiem szlaków w osiem tygodni" - znajdź hasło i wygraj rower!
Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub" zaprasza do wspólnej zabawy miłośników dwóch kółek i kaszubskich szlaków rowerowych. Lubisz jazdę rowerem? Jesteś pasjonatem kaszubskich pejzaży? W osiem tygodni zdobądź osiem szlaków, znajdź odpowiedzi na pytania krzyżówki i daj sobie szansę na wygranie roweru górskiego.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 10:30
Strzelali i walczyli o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna
W niedzielę, 7 lipca na terenie Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie już po raz dwunasty organizowało Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna. W niedziele popołudnie Kurkowe Bractwo Strzeleckie już po raz dwunasty zaprosiło chętnych do strzeleckiej rywalizacji o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna. Turniej odbył się na terenie Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie.