piątek, 20 lipca 2018 r., 11:58
Dziemiańska MDP z wizytą u młodych druhów w Niemczech
Zwiedzanie największego lotniska w Europie, fabryki Ferrero, zamku w Marburgu, czy zabawy integracyjne i wizyta w parku linowym - to tylko część atrakcji, które czekały na dziemiańską MDP, która przed paroma tygodniami odwiedziła swoich niemieckich kolegów. Wizyta odbyła się z okazji 50-lecia powstania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Schweinsberg.

czwartek, 19 lipca 2018 r., 10:18
Weekend pod znakiem disco polo, szant i akordeonów
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem muzycznych brzmień. W piątek na kościerskim rynku królować będzie disco polo, w sobotę we Wdzydzach odbędzie się kolejny już Festiwal Muzyki Żeglarskiej, natomiast w Sulęczynie przed miłośnikami akordeonowych brzmień finał tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego z Orkiestrą Akordeonową Daugavpils z Łotwy, czy meksykańsko-hiszpańskim piosenkarzem Placido Domingo JR.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 14:41
Z rytmów reggae w klimat rapu. Hubert Falkiewicz o nowej płycie i nie tylko
Ma dopiero dwadzieścia lat a już wydaje swoją trzecią płytę. Hubert Falkiewicz jest jednym z wychowanków Kartuskiej Kuźni Młodych Talentów. Sam pisze teksty i nagrywa swoje kawałki. Zaczynał od rocka, potem na dłuższy czas związał się z muzyką reggae, dziś łączy rap z popem. Skrzydła w muzycznej karierze pomógł mu rozwinąć Ras Luta, pochodzący z Kartuz, artysta reggae, znany i ceniony na polskiej scenie.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 07:38
Poruszająca suita o nawałnicy na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Jako pierwsza wysłuchała też niezwykłej suity nawiązującej do ubiegłorocznej nawałnicy. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz szesnasty.

sobota, 14 lipca 2018 r., 23:07
Koncert Ani Wyszkoni na finał Dni Kościerzyny
Potężna dawka muzyki czekała na uczestników tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Na stadionie miejskim dla wyjątkowo licznie zgromadzonej publiczności wystąpili między innymi Zenon Martyniuk i Future Folk. Zwieńczeniem świętowania dni miasta było show Ani Wyszkoni.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 08:45
Weekend z jarmarkiem we Wdzydzach i Dniami Kościerzyny
45. Jarmark Wdzydzki, Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma z koncertem zespołu Basta, Spartakiada Strażacka w Karsinie, czy Dni Kościerzyny z Zenkiem Martyniukiem, Future&Folk i Anią Wyszkoni - to tylko niektóre propozycje na kolejny wakacyjny weekend w powiecie kościerskim.

wtorek, 10 lipca 2018 r., 13:08
Już w ten weekend Dni Kościerzyny z Zenkiem Martyniukiem i Anią Wyszkoni
Przed nami Dni Kościerzyny. Gwiazdami tegorocznego święta miasta będzie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Future Folk i Ania Wyszkoni. Wspólne świętowanie tradycyjnie odbędzie się na stadionie miejskim.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 00:34
Kamil Bednarek na finał 43. edycji Truskawkobrania
Muzyka reggae rozbrzmiała na finał tegorocznej edycji Truskawkobrania. Na scenie u stóp Złotej Góry wystąpił Kamil Bednarek z zespołem. Koncertu słuchał wielotysięczny tłum.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 00:21
After Party na finał Open Liniewo Festiwal
Blok zabaw dla dzieci, liczne konkursy, występ Akrobatek Acro Jelt, kręglarza Michała Zaręby, zabawa do późnych godzin nocnych oraz koncerty Damiana Holeckiego i After Party - tak w wielkim skrócie można podsumować trzecią edycję Open Liniewo Festiwal, który w sobotę odbył się nad Jeziorem Dużym w Orlu.

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:00
Truskawkobranie 2018 - relacja na żywo
Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 43. edycja Truskawkobrania. Na uczestników imprezy czekać będą liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.