piątek, 23 września 2016 r., 09:34
Kościerzyna. Jadalne i trujące - wystawa grzybów w CKK Strzelnica
W czwartek w kościerskiej Strzelnicy można było zobaczyć kilkadziesiąt gatunków grzybów rosnących w kaszubskich lasach. Wystawę podziwiały setki uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, zainteresowani byli także mieszkańcy, którzy chętnie pogłębiali swoją wiedzę.

poniedziałek, 19 września 2016 r., 21:32
Kościerzyna. Magiczny muzyczny wieczór w Sali Szopińskiego
Na wszystkich tych, którzy w poniedziałkowy wieczór zasiedli na widowni Sali Szopińskiego czekała muzyczna uczta w wykonaniu młodych kościerskich talentów pod okiem i prz akompaniamencie Konrada Mastyło. Na scenie rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej czy filmowe melodie. Młodych artystów zasłużenie nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

niedziela, 18 września 2016 r., 18:15
Lubań. Diecezjalne święto plonów
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki. Tradycyjnie wspólne świętowanie zainaugurowała msza święta, po której jej uczetnicy przemaszerowali na teren targów, gdzie podzielono się chlebem i podziękowano rolnikom za ich trudną pracę na roli.

poniedziałek, 12 września 2016 r., 01:20
Wiele. Dożynki gminy Karsin z Jerzym Kryszakiem
Msza święta dziękczynna, przemarsz korowodu dożynkowego, dzielenie się chlebem, liczne występy artystyczne oraz występ Jerzego Kryszaka - tak doroczne święto plonów gminy Karsin obchodzono we Wielu.

poniedziałek, 12 września 2016 r., 01:17
Kościerzyna. Tłumy na Bajkowym Festynie Rodzinnym
Występy artystyczne, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz promocja kaszubskiej literatury dziecięcej - tak w skrócie można opisać Bajkowy Festyn Rodzinny, który odbył się w niedzielne popołudnie na kościerskim rynku. Impreza spotkała się ze sporą frekwencją.

sobota, 10 września 2016 r., 21:47
Dobrogoszcz. Zakończono III Festiwal Żurawiny
W sobotę w Dobrogoszczy zakończył się drugi dzień III Festiwalu Żurawiny. Podczas dwudniowej imprezy na jego uczestników czekały atrakcje takie, jak wspólne gotowanie zupy żurawinowej, rajd rowerowy "śladem kaszubskiem żurawiny", występy artystyczne, pokaz barmański oraz koncert Pawła Ruszkowskiego.

poniedziałek, 5 września 2016 r., 14:03
W górę serca - nowy teledysk kaszubskich przedsiębiorców
Na co dzień prowadzą własne biznesy lub pracują w rodzinnych firmach. W czasie wolnym, jak sami przyznają, bawią się w muzykę. Po sukcesie ubiegłorocznego "Studenckiego Balu" nakręconego wspólnie z Norbim, nadszedł czas na kolejną piosenkę i teledysk. Tym razem klip trzech kaszubskich przedsiębiorców Roberta Rody, Michała Stromskiego i Dariusza Mielewczyka nosi nazwę "W górę serca".

sobota, 3 września 2016 r., 19:15
Rolnicy z gminy Liniewo dziękowali za plony
Msza święta dziękczynna, dożynkowy korowód, dzielenie się chlebem, wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś" oraz występy muzyczne i kabaretowe - tak w wielkim skrócie przebiegały obchody święta plonów w gminie Liniewo.

piątek, 2 września 2016 r., 23:09
Kościerzyna. Uzależnieni? Tylko od muzyki
Pod takim hasłem w piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbył się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Na scenie w wyjątkowym, filmowym repertuarze zaprezenował się Big Band "Freddens" wraz z Pawłem Orlikowskim i Justyną Bielawą.

czwartek, 1 września 2016 r., 16:38
Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na pierwszy powakacyjny weekend
Muzycznie i pod znakiem dożynek - tak upłynie pierwszy wrześniowy weekend w powiecie kościerskim. Już w piątek Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zaprasza na muzyczne popołudnie na kościerski rynek. W sobotę z kolei za plony dziękować będą mieszkańcy gminy Liniewo. Dzień później tradycyjne dożynki odbędą się w Skorzewie.