niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 00:49
Dawid Kwiatkowski akustycznie na kościerskim Rynku
W sobotni wieczór na kościerskim Rynku wystąpił Dawid Kwiatkowski. Pod sceną szalały tłumy nastolatek. Nie bez powodu ten artysta młodego pokolenia określany jest mianem polskiego Justina Biebera. Na jego koncert fanki czekały już od wczesnym godzin porannych.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 11:47
Weekend z Dniem Dziemian, Świętem Sielawy i Raka oraz koncertem Dawida Kwiatkowskiego
Tradycyjnie, muzycznie i kabaretowo zapowiada się najbliższy weekend w powiecie kościerskim. Przed nami bowiem między innymi Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną, Dzień Dziemian z Festiwalem Disco Polo, Święto Sielawy i Raka oraz koncert Dawida Kwiatkowskiego.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 11:12
Kościerzyna. Jubileuszowe XX Święto Chleba za nami
Występy artystyczne, konkursy dla najmłodszych, darmowa degustacja wypieków - to główne atrakcje jubileuszowej edycji Święta Chleba, które odbyło się w środę na kościerskim rynku. Zarówno pogoda, jak i uczestnicy dopisali.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 13:32
Koncert Dawida Kwiatkowskiego już w sobotę w Kościerzynie
Idol i bożyszcze nastolatek Dawid Kwiatkowski wystąpi w sobotni wieczór na kościerskim Rynku. Koncert, określanego polskim Justinem Bieberem, młodego artysty odbędzie się w ramach koncertowego lata.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 13:00
Kolejne międzynarodowe laury zespołu Paradise
Tancerki z Karsina i Czerska wchodzące w składa grupy tanecznej Paradise właśnie wróciły z południa Europy, gdzie w słonecznej i gorącej Chorwacji brały udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Island of Talent" Chorwacja 2017.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 11:27
Międzynarodowy Festiwal Folkloru dobiegł końca
Kilkanaście zespołów z rożnych zakątków kontynentów i pięć dni wspaniałych występów na Kaszubach - to bilans zakończonego w niedzielę festiwalu folkloru - Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 00:09
Lili i Danzel na finał Święta Lipusza
Za nami tegoroczne Święto Lipusza. Nie zabrakło zarówno sportowych emocji, jak i konkursów i zabaw dla najmłodszych, czy muzycznych brzmień. Koncerty Lili i Danzela na lipuski stadion przyciągnęły tłumy.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 21:44
Trwają Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata
Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Aż do niedzieli na kaszubskich scenach pojawiają się grupy z różnych zakątków globu. W czwartek we Wdzydzach i Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Hawajów, Portugalii, Hiszpanii i Słowacji, Serbii i Rosji.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 12:48
Weekend ze świętem Lipusza i folklorem świata
W środę w Wielu zainaugurowano tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Kaszubskie spotkania z folklorem świata na terenie powiatu kościerskiego trwać będą do soboty. W tym czasie mieszkańcy, jak i turyści będą mogli poznawać kulturę między innymi: Hawajów, Portoryko, Rosji, Portugalii, Włoch, czy Hiszpanii. Ponadto najbliższy weekend upłynie też pod znakiem Święta Lipusza. Gwiazdą wieczoru będzie Danzel.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 00:03
Sławomir przyciągnął tłumy na kościerski Rynek
Za nami kolejna odsłona muzycznego lata w Kościerzynie. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Sławomir. Artysta porwał publiczność w rytmach, które sam określa jako rock polo. Publiczność entuzjastycznie reagowała na największe hity muzyka, aktora i satyryka - takie jak "Megiera" czy "Ni mom hektara".