piątek, 2 września 2016 r., 23:09
Kościerzyna. Uzależnieni? Tylko od muzyki
Pod takim hasłem w piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbył się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Na scenie w wyjątkowym, filmowym repertuarze zaprezenował się Big Band "Freddens" wraz z Pawłem Orlikowskim i Justyną Bielawą.

czwartek, 1 września 2016 r., 16:38
Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na pierwszy powakacyjny weekend
Muzycznie i pod znakiem dożynek - tak upłynie pierwszy wrześniowy weekend w powiecie kościerskim. Już w piątek Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zaprasza na muzyczne popołudnie na kościerski rynek. W sobotę z kolei za plony dziękować będą mieszkańcy gminy Liniewo. Dzień później tradycyjne dożynki odbędą się w Skorzewie.

niedziela, 28 sierpnia 2016 r., 20:42
Rolnicy z Dziemian i Lipusza dziękowali za plony
Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się aby wziąć udział w imprezach dożynkowych. Nie inaczej było w gminach Dziemiany i Lipusz, gdzie w niedzielę odbyły się uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnymi nabożeństwami, nie zabrakło również wielu typowo festynowych atrakcji.

sobota, 27 sierpnia 2016 r., 22:09
Koncert życzeń na finał muzycznego lata na kościerskim Rynku
Wakacyjne weekendy na kościerskim rynku tradycyjnie upływały pod znakiem muzyki. Na tutejszej scenie prezentowali się artyści wykonujący różne gatunki muzyczne. Kościerskie lato muzyczne zwieńczył zaś koncert życzeń, podczas którego to publiczność wybierała piosenki, w rytm których chciała spędzić ostatnią wakacyjną sobotę.

piątek, 26 sierpnia 2016 r., 09:19
Żukowski zespół Massuana wydał nową płytę - promują ją dwa teledyski
Żukowski zespół Massuana występuje już od prawie 30 lat. Niedawno grupa, której liderem jest Tomasz Dorniak, wydała dwa nowe teledyski nakręcone na terenie Żukowa, Gdyni i Sopotu oraz nową płytę podsumowującą 30-lecie pracy twórczej.

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r., 13:18
"Łubiańsczé Gzubë" na festynie patriotycznym w Gdyni
W zeszłą niedzielę zespół kaszubski "Łubiańsczé Gzubë" z Zespołu Kształcenia w Łubianie uczestniczył w patriotycznym festynie pod hasłem "Bitwa Warszawska-Kapitał w XXI Wiek". Impreza odbyła się w Gdyni na skwerze przy Al. Marszałka Piłsudskiego.

czwartek, 18 sierpnia 2016 r., 15:09
Młode talenty wokalne ćwiczyły pod okiem mistrza Konrada Mastyło
Na 19 września w Sali Szopińskiego w Kościerzynie zaplanowano wielki spektakl wokalno - filmowy. Podczas niego w specjalnym repertuarze wystąpi ponad 20-osobowa grupa kościerskiej młodzieży, która przez ostatnie kilkanaście dni przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia pod okiem Konrada Mastyło - pianisty, kompozytora, wykładowcy Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wykonawcy muzyki do wielu znanych filmów i seriali.

środa, 17 sierpnia 2016 r., 14:37
"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie
Widowisko dożynkowe, święcenie bukietów ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej, czy targ plonów z ogrodów, pól i łąk - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek pojawili się w Muzeum we Wdzydzach.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 22:37
Struga. Disco nad Jeziorem z zespołem Basta
Konkursy z animatorem, trening samoobrony i fitness, występy wokalne, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, a wieczorem zabawa z grupą Czarnanuta i topowym zespołem disco-dance Basta - tak bawili się mieszkańcy i turyści podczas tegorocznej edycji Disco nad Jeziorem w Strudze.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 18:19
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, gry i zabawy z nagrodami, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już piąta edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".