poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r., 13:18
"Łubiańsczé Gzubë" na festynie patriotycznym w Gdyni
W zeszłą niedzielę zespół kaszubski "Łubiańsczé Gzubë" z Zespołu Kształcenia w Łubianie uczestniczył w patriotycznym festynie pod hasłem "Bitwa Warszawska-Kapitał w XXI Wiek". Impreza odbyła się w Gdyni na skwerze przy Al. Marszałka Piłsudskiego.

czwartek, 18 sierpnia 2016 r., 15:09
Młode talenty wokalne ćwiczyły pod okiem mistrza Konrada Mastyło
Na 19 września w Sali Szopińskiego w Kościerzynie zaplanowano wielki spektakl wokalno - filmowy. Podczas niego w specjalnym repertuarze wystąpi ponad 20-osobowa grupa kościerskiej młodzieży, która przez ostatnie kilkanaście dni przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia pod okiem Konrada Mastyło - pianisty, kompozytora, wykładowcy Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wykonawcy muzyki do wielu znanych filmów i seriali.

środa, 17 sierpnia 2016 r., 14:37
"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie
Widowisko dożynkowe, święcenie bukietów ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej, czy targ plonów z ogrodów, pól i łąk - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek pojawili się w Muzeum we Wdzydzach.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 22:37
Struga. Disco nad Jeziorem z zespołem Basta
Konkursy z animatorem, trening samoobrony i fitness, występy wokalne, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, a wieczorem zabawa z grupą Czarnanuta i topowym zespołem disco-dance Basta - tak bawili się mieszkańcy i turyści podczas tegorocznej edycji Disco nad Jeziorem w Strudze.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 18:19
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, gry i zabawy z nagrodami, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już piąta edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 20:49
Disco pod Gwiazdami - drugi dzień imprezy z międzynarodowymi artystami
W sobotni wieczór w Stężycy króluje muzyka taneczna i świetna zabawa. Drugi dzień największej imprezy tego lata - Disco pod Gwiazdami upływa pod znakiem koncertów międzynarodowych artystów, którzy przeniosą publiczność w szalone lata 90. kiedy królował nurt euro dance.

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 17:55
Kościerzyna. Koparki, betoniarki, walce i ciężarówki w Ogródku Jordanowskim
W Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem: "Wszystkie ciężkie pojazdy". Impreza skierowana była dla dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy chętni mogli zasiąść za sterami koparki, walca drogowego czy też ciężarówki.

piątek, 12 sierpnia 2016 r., 20:09
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień pierwszy największej imprezy lata
Kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych biletów, największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki tanecznej i noc pełna świetnej zabawy - w piątkowy wieczór w Stężycy rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń tego roku.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 14:36
Lato z ekologią, kulturą i sztuką w kościerskiej Strzelnicy
Produkcja mydełek ekologicznych, wyrób masła, malowanie wzorów kaszubskich, gry i zabawy ekologiczne, rozpoznawanie tropów zwierząt, czy filmy i prezentacje ekologiczne - między innymi takie zajęcia czekały na uczestników lipcowych warsztatów w ramach Lata z ekologią, kulturą i sztuką w kościerskiej Strzelnicy.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 02:09
Dni Dziemian pod znakiem disco polo
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za sprawą tegorocznego świętowania Dnia Dziemian, który upłynął pod znakiem disco polo. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły, jak Basta, Model MT i Kordian W rytm ich brzmień, mimo lejącego z nieba deszczu, publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.