niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 10:51
Iza Tomaczkowska walczy o zdrowie - pomóc może każdy z nas
Iza ma 23 lata. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, przytulać swojego kota i spędzać czas ze znajomymi i rodziną. Jest pogodną, serdeczną i niezwykle silną osobą. Od osiemnastu lat walczy z ciężką chorobą - cierpi na neuropatię ruchowo-czuciową i niewydolność oddechową. Za Izę oddycha respirator. A jej największym marzeniem jest móc choć trochę ruszać rękami. W spełnieniu marzenia pomóc Izie może każdy z nas - wystarczy włączyć się w zbiórkę nakrętek dla niej bądź też wesprzeć zbiórkę pieniężną. Liczy się każdy gest.

niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 00:02
Walka ze smogiem trwa, ale filtry powietrza nie będą montowane na rondach
Na rondach nie zostaną zamontowane specjalne filtry powietrza, a kościerscy funkcjonariusze nie zostali wyposażeni w specjalne mierniki do kontrolowania pyłów emitowanych z układów wydechowych pojazdów. Był to nasz żart z okazji 1 kwietnia. Niemniej warto dodać, że miasto sukcesywnie podejmuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza w Kościerzynie.

sobota, 1 kwietnia 2017 r., 19:22
Nowe życie elektrośmieci
W sobotę w ramach ogólnopolskiego konkursu "Dobre rady na elektroodpady, oddaj mnie w dobre ręce 2017", uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kościerzyny zorganizowali zbiórkę zużytego sprzętu gospodarstwa domowego. W ten sposób promowali wśród lokalnej społeczności prawidłowe postawy ekologiczne.

sobota, 1 kwietnia 2017 r., 13:50
Ponad 1600 osób na trasie II Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Dziemian do Wiela
W nocy z 31 marca na 1 kwietnia w 11 państwach i 251 miastach odbyły się Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Po raz drugi tej nowej formy duchowości mieli okazję doświadczyć mieszkańcy Pomorza, którzy skorzystali z zaproszenia sióstr Franciszkanek z Orlika i udali się w milczącą wyprawę z Dziemian do Wiela, przerywaną rozważeniami kolejnych stacji drogi krzyżowej. W sumie wzięło w niej udział ponad 1.600 osób.

sobota, 1 kwietnia 2017 r., 10:43
Pierwsze na Kaszubach Centrum "Więź" otwarte
Centrum Psychologiczno-Pastoralne "Więź" to miejsce, w którym specjalistyczną pomoc mogą odnaleźć rodziny i osoby indywidualne, potrzebujące wsparcia w przezwyciężaniu życiowych trudności. Pierwsze tego typu biuro na Kaszubach, w piątkowe popołudnie zostało otwarte w Kościerskim Domu Kultury. Pomieszczenia poświęcił biskup diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna.

sobota, 1 kwietnia 2017 r., 00:12
Wypowiadają wojnę smogowi. Filtry powietrza na rondach i policyjne akcje kontrolne
Władze miasta idą na wojnę ze smogiem. Podjęły radykalne kroki, by poprawić stan powietrza w Kościerzynie. Lada dzień na kościerskich rondach zostaną zamontowane specjalne filtry powietrza. Na baczności powinni się mieć też kierowcy. Policjanci zostali bowiem wyposażeni w specjalne mierniki pyłów emitowanych z układu wydechowego samochodów. Gdy wskaźniki zostaną przekroczone, kierowcy stracą dowody rejestracyjne, a w skrajnych przypadkach ich pojazdy mogą nawet zostać poddane kasacji. Jeśli wyniki jakości powietrza będą bardzo słabe, samorząd nie wyklucza także zamknięcia głównych arterii miasta.

piątek, 31 marca 2017 r., 22:37
Ropuchy szare bohaterami otwarcia "Sezonu spacerowego" w Strzelnicy
Ropucha szara to największa z ropuch żyjących w Polsce. Podczas otwarcia "Sezonu Spacerowego" na Strzelnicy, ponad 350 uczniów kościerskich szkół mogło dowiedzieć się dlaczego warto chronić te płazy.

piątek, 31 marca 2017 r., 15:39
Od soboty podwyżki w PKM. Sprawdź, ile zapłacisz za bilet
Osoby korzystające z usług PKM czeka niemiła niespodzianka. Od 1 kwietnia zmienią się ceny biletów. Podwyżki wprowadza SKM Trójmiasto, które jest przewoźnikiem tras PKM.

piątek, 31 marca 2017 r., 14:29
Komentarze bez rejestracji. Oceniaj, komentuj, ale nie obrażaj!
Uruchomiliśmy nowy system komentowania wiadomości. Od teraz, aby skomentować artykuł, nie musisz się rejestrować. Dodajesz tylko treść swojej opinii i podpis. Pamiętaj jednak, by wyrażając swoje zdanie szanować poglądy innych. Komentuj - nie obrażaj!

piątek, 31 marca 2017 r., 11:19
Pozbądź się elektrośmieci i pomóż kościerskim gimnazjalistom
Będzie można pozbyć się zużytych pralek, lodówek, telewizorów oraz innych urządzeń zasilanych za pomocą prądu z gniazdka lub baterii. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego zorganizowana zostanie na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę, tj. 1 kwietnia.