piątek, 7 czerwca 2019 r., 12:12
Cień chmury z Kaszub było widać w Terespolu!
Burzowe chmury, które znajdowały się nad Puszczą Notecką rzucały cień aż 400 kilometrów dalej! Było go widać w okolicach Tarnobrzegu. Natomiast cień chmury z Kaszub widziano w Terespolu. Zdjęcie satelitarne pokazujące ten niezwykły widok opublikował na swoim profilu na facebooku Krzysztof Drozdowski.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 10:46
Wkrótce Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak się przygotować?
Jest wyjątkowa, bo najdłuższa w Polsce - Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ruszy 25 lipca z Helu i będzie trwała 19 dni. Dlaczego warto pójść, czego się spodziewać i jak przygotować? Z kierownikiem Pielgrzymki, księdzem Robertem Jahnsem rozmawiała Paulina Młotkowska.

środa, 5 czerwca 2019 r., 11:42
Zmienią się pomorskie wsie
Nowy teren rekreacyjny dla mieszkańców w Sztofrowej Hucie oraz nowe miejsce spotkań i doposażony plac zabaw w Tuszkowach. Do jesieni tego roku te dwie gminy zyskają nową przestrzeń sprzyjającą spotkaniom mieszkańców. To wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Aktywne Sołectwo Pomorskie.

środa, 5 czerwca 2019 r., 11:08
Przed nami jubileuszowa 10. Sobota Mundurowych Krwiodawców
Sobotnia akcja mundurowych krwiodawców będzie drugim tegorocznym, a już w sumie dziesiątym przedsięwzięciem. Zostanie połączona z oddawaniem krwi służb mundurowych w ramach ogólnopolskiej akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Płynem ratującym życie będzie można podzielić się w godzinach od 7.30 do 11.30.

środa, 5 czerwca 2019 r., 10:00
Prawnik radzi: Jakie roszczenia przysługują osobom pośrednio poszkodowanym w wypadku drogowym?
W poprzednim artykule wskazane zostały roszczenia przysługujące osobom bezpośrednio poszkodowanym w wypadku drogowym. W tym artykule przybliżone zostaną roszczenia przysługujące osobom pośrednio poszkodowanym, czyli takim, które doznały szkody w wyniku śmierci osoby bezpośrednio poszkodowanej w wypadku. Do roszczeń tych należą roszczenia: o zwrot kosztów leczenia oraz pogrzebu, o rentę, o odszkodowanie za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej, o zadośćuczynienie za śmierć osoby najbliższej.

środa, 5 czerwca 2019 r., 09:09
Trwa plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego!
Do 5 lipca można oddawać głos na najpopularniejszego dzielnicowego w województwie pomorskim. Ten, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. W powiecie kościerskim służy dziewięciu dzielnicowych. Oddaj swój głos i pomóż swojemu dzielnicowemu wygrać konkurs!

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 13:28
Letnia Giełda Mam w Kartuzach już 15 czerwca - zapisy ruszyły
Kolejną odsłonę kartuskiej Giełdy Mam zaplanowano na 15 czerwca. To doskonała okazja, by zaopatrzyć się w rzeczy i akcesoria dla swoich pociech na kolejny sezon oraz pozbyć się tych, z których same już wyrosły. Zapisy ruszyły 3 czerwca.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 12:45
Zastępca komendanta mł. insp. Tomasz Radomski odszedł na emeryturę
W piątek po ponad 26 latach przepracowanych w mundurze, ze służbą pożegnał się mł. insp. Tomasz Radomski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. W uroczystości wzięli udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Robert Sudenis i insp. Marcin Piotrzkowski, Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie. Po przekazaniu stanowiska przez dotychczasowego I zastępcę komendanta, pełnienie obowiązków na tym stanowisku powierzono kom. Adamowi Bork.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 22:20
Rodno Mowa 2019 w Chmielnie - kaszubscy recytatorzy w pojedynku na słowa
W sobotni poranek w Chmielnie rozpoczęła się kolejna edycja finału konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodno Mowa". Po raz czterdziesty dziewiąty dzieci, młodzież i dorośli prezentowali jeden z największych skarbów kaszubskiego dziedzictwa - prozę i poezję w języku Małej Ojczyzny. W tym roku w finale udział wzięło 46 osób.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 13:34
W Lubaniu trwają XXVIII Pomorskie Agro Targi
Przez dwa weekendowe dni Lubań po raz kolejny jest rajem dla rolników, działkowców i miłośników regionalnej żywności. Trwają tam nowiem XXVIII Pomorskie Agro Targi. Kilkaset firm z różnych części Polski sprzedaje tam środki ochrony roślin, maszyny rolnicze, ekologiczną żywność, a także nasiona, kwiaty i krzewy. Bogata oferta wystawców przyciąga na pola wystawiennicze tradycyjnie tłumy.