poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 09:59
W powiecie kościerskim jest 39 milionerów
W powiecie kościerskim żyje 39 milionerów. Liczba podatników, których dochód wyniósł milion złotych lub więcej, w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 11 osób. Co więcej, w minionym roku do kościerskiego urzędu wpłynęło o dwa tysiące więcej rozliczeń niż rok wcześniej.

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 09:02
Dwa lata po nawałnicy. Jak powiat kościerski radzi sobie z jej skutkami?
Wydarzeń z 11 na 12 sierpnia 2017 roku nie sposób zapomnieć. Nie tylko dlatego, że tysiące hektarów lasów zostało zniszczonych, setki drzew powalonych i wielu ludzi straciło dach nad głową. Skutki żywiołu, który trwał kilka minut można odczuć do dziś i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez lata trzeba będzie się z nimi zmagać. Jak sytuacja prezentuje się w powiecie kościerskim?

sobota, 10 sierpnia 2019 r., 14:04
Budowa wieży widokowej w Przytarni rozpoczęta
Rozpoczęto prace przy budowie wieży widokowej w Przytarni. Obecnie trwają pracę przy budowie infrastruktury drogowej oraz terenu wokół wieży. Równocześnie Zakład Budowy Maszyn Zremb Chojnice SA przygotowuje stalowe elementy konstrukcji wieży. Pod koniec sierpnia planowane jest przygotowanie fundamentów pod wieże.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 16:37
Akt notarialny podpisany!  W Kościerzynie powstanie baza WOT
W czwartek władze powiatu kościerskiego podpisały akt notarialny na zbycie nieruchomości po dawnym internacie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3. Oficjalne przekazanie odbędzie się 30 sierpnia, nieco ponad tydzień wcześniej powiat otrzyma fundusze za sprzedaż majątku. Tym samym powstanie bazy Wojsk Obrony Terytorialnych w Kościerzynie jest już tylko kwestią czasu.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 09:07
Od poniedziałku rusza pełen smaku Tydzień Kuchni Kaszubskiej
Miasto Kościerzyna oraz kilkunastu kościerskich restauratorów chcąc jak najszerzej promować region i przybliżać go zarówno turystom, jak i mieszkańcom Kościerzyny wspólnie po raz kolejny organizują akcję pn. "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chcąc poznać prawdziwe bogactwo smaków kuchni kaszubskiej, warto więc odwiedzić w dniach od 12 do 18 sierpnia biorące udział w akcji kościerskie restauracje.

środa, 7 sierpnia 2019 r., 13:09
Sezon turystyczny 2019. Turyści chętnie odwiedzają powiat kościerski?
Sezon turystyczny trwa w pełni, choć pogoda ostatnimi czasy nie zawsze dopisuje. Kaszuby od wielu lat są celem podróży wielu turystów z różnych zakątków Polski oraz świata. Jakim zainteresowaniem odwiedzających w tym roku cieszy się powiat kościerski?

środa, 7 sierpnia 2019 r., 11:40
Ratował życie innych jako strażak. Teraz walczy o własne. Pomóż Tomkowi wrócić do zdrowia!
Przez lata ratował ludzkie życie i mienie, narażając przy tym swoje zdrowie i życie. Na co dzień służy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku jako dowódca zmiany. Aktywnie działa też jako strażak-ochotnik w rodzinnym Borzestowie. Ma 36 lat. Jest mężem i ojcem dwojga dzieci. Pod koniec lipca usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy jelita grubego. Mowa o st. kpt. Tomaszu Leszk, który teraz potrzebuje pomocy innych, by wygrać najważniejszą walkę - o swoje życie.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 13:18
Leśny Orzeł trafi do Księgi Rekordów Guinnessa?
"Leśny Orzeł" z Leśnictwa Kłodno ma szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Posadzony na terenach ponawałnicowych las w kształcie orła ma figurować w księdze jako największa mozaika z drzew. Na tydzień przed drugą rocznicą nawałnicy, która spustoszyła m.in. kaszubskie lasy, przy Nadleśnictwie Lipusz stanął też obelisk upamiętniający ofiarność osób zaangażowanych w usuwanie skutków kataklizmu.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 13:12
Senator Waldemar Bonkowski wyrzucony z PiS-u. W wyborach jednak wystartuje
Po ponad roku od złożenia wniosku o wykluczenie senatora Waldemara Bonkowskiego z Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję o jego wykreśleniu z członków partii. Polityk z Kaszub zapowiada jednak, że wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 11:27
Przystań kajakowa nad jeziorem Wierzysko uroczyście otwarta
Symboliczne przecięcie wstęgi, przedstawienie informacji o inwestycji, a potem spływ kajakowy i wspólne ognisko - tak otwierano przystań kajakową nad jeziorem Wierzysko, która powstała w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie".