czwartek, 18 maja 2017 r., 11:58
Przebojowa Majówka w Stężycy - sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować
Już w sobotę dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa będzie bawiło się na Przebojowej Majówce w Stężycy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe.

środa, 17 maja 2017 r., 12:45
Policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji "Moja Komenda"
Dzielnicowi z kościerskiej jednostki policji w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" informują mieszkańców w swoich rejonach służbowych o aplikacjach "Moja Komenda" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Rozdawane w tym czasie ulotki ułatwiają mieszkańcom powiatu kontakt z ich dzielnicowymi oraz korzystanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych.

środa, 17 maja 2017 r., 12:17
Diecezjalne święto poezji maryjnej w Kościerzynie
Już po raz 18. odbył się Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. Wręczenie nagród autorom najpiękniejszych wierszy maryjnych, jak i konkurs recytatorski odbył się w sobotę, 13 maja, w 100. rocznicę Objawień Maryjnych w Fatimie, w Kościerzynie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 189 uczestników.

wtorek, 16 maja 2017 r., 16:10
Kasia z Brodnicy żyje dzięki dawcy, Kasia z Sierakowic swojego szuka! Może będziesz nim właśnie Ty!
16 marca minął rok od momentu, kiedy ktoś zdecydował się podzielić cząstką siebie i uratował życie 29-letniej Kasi Łaszewskiej z Brodnicy Górnej, która miała ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziś może cieszyć się zdrowiem i ukochaną rodziną - mężem i dwójką synków. Teraz - inna Kasia, 27-letnia młoda mama i żona z Sierakowic potrzebuje pomocy. Nadzieją na powrót do zdrowia jest znalezienie dawcy szpiku. Kasia z Brodnicy opowiedziała nam swoją historię i zachęca wszystkich do rejestracji.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 15:55
Potrójne święto kościerskich strażaków
Tym razem w sali Szopińskiego spotkała się kościerska brać strażacka, by wspólnie świętować z okazji Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody były wyjątkowe, bo podczas uroczystej akademii uczczono aż trzy jubileusze - 25-lecie PSP, 20-lecie SGRWN oraz 10-lecie kościerskiej sekcji Organizacji Zakładowej NSZZ Solidarność. Tradycyjnie nie obyło się jednak bez awansów, odznaczeń, wyróżnień oraz słów wdzięczności i podziękowań dla strażaków za ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 14:10
Harcerze porządkowali teren wokół pomnika upamiętniającego "Bój pod Łubianą"
Harcerze 23 drużyny harcerskiej z Łubiany w minimą sobotę sprzątali pomnik upamiętniający "Bój pod Łubianą", który miał miejcie 26 maja 1944 r. Skauci z Łubiany i Kornego kosili trawę, myli pomnik, wycinali gałązki, grabili i zamiatali teren wokół monumentu.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 12:01
Letnia Giełda Mam w Kartuzach już 3 czerwca! Ruszyły zapisy
3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach już po raz siódmy odbędzie się wielka Giełda Mam. Impreza jest okazją do tego, by przejrzeć szafy przed sezonem letnim i pozbyć się zbędnych akcesoriów i zabawek oraz ubranek, z których już wyrosły pociechy. Mamy, które chciałyby wziąć udział w giełdzie już mogą się zapisywać.

niedziela, 14 maja 2017 r., 13:14
W czynie społecznym chwycili za kielnie - powstaje nowy dom dla Burych Misiów
Parter pierwszego domu dla nowej Rybackiej Osady Burych Misiów już niemal stoi, a to dzięki ludziom dobrej woli, którzy w sobotę wzięli udział w społecznej akcji "Pikniku budowlanym". Za sprawą przyjaciół osady, dom zyskają nowi członkowie tamtejszej wspólnoty.

niedziela, 14 maja 2017 r., 10:00
Kościerzyna. Wyróżnienia i podziękowania dla pielęgniarek i położnych
W związku z obchodzonym 12 maja Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej lokalne przedstawicielki tego zawodu spotkały się w środę w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, by uczcić swoje święto. Podczas uroczystej akademii wyróżniono i podziękowano im za trud i serce, jakie wkładają w codzienną pracę, pochylac się nad chorymi.

piątek, 12 maja 2017 r., 15:37
Kościerzyna. Matka z córkami walczy o nowe życie
Przez lata żyły w gehennie, w lokalu, który nie nadaje się do mieszkania. Z mężem i ojcem, który pił, znęcał się psychicznie i wszczynał awantury. Teraz ze względu na złe warunki mieszkalne sąd chce je rozdzielić. Pani Monika musi rozpocząć walkę o to, by nie odebrano jej ukochanych córek. Musi jednak zupełnie zmienić swoje życie, a do tego niezbędne jest nowe mieszkanie. Jeśli nie znajdzie go do 27 czerwca, sąd prawdopodobnie pozbawi ją dzieci.