środa, 27 września 2017 r., 12:31
Pobiegli w szczytnym celu - III Kaszubski Krwiobieg Uliczny PCK w Kościerzynie
W poniedziałek, 25 września Parowozownia w Kościerzynie zatętniła życiem. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli mieszkańcy Kościerzyny biorąc udział w III edycji Kaszubskich Krwiobiegów Ulicznych Polskiego Czerwonego Krzyża Kościerzyna 2017.

środa, 27 września 2017 r., 10:09
Nowa pilarka dla OSP Kłobuczyno
Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została doposażona w nowy sprzęt dzięki stowarzyszeniu Lions Club Kościerzyna. Nową pilarkę wraz z osprzętem we wtorkowe popołudnie przekazano strażakom z Kłobuczyna.

środa, 27 września 2017 r., 08:20
Kościerzyna - w niedzielę obwodnica zostanie uroczyście otwarta
Na ten moment kierowcy czekali z wytęsknieniem. Kościerska obwodnica w niedzielę o godz. 12 zostanie uroczyście otwarta. Trasa tego dnia, po południu, zostanie też udostępniona dla ruchu kołowego. Z efektami prac będzie się można zapoznać już dzień wcześniej - wówczas, podczas Dnia Otwartego na tym odcinku odbędą się biegi uliczne oraz piknik rodzinny.

wtorek, 26 września 2017 r., 14:24
Ochotnicy ze Skorzewa z nowym sprzętem
O agregat i pilarkę wzbogacili się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie. Wyposażenie jednostki w nowy sprzęt było możliwe dzięki środkom przekazanym przez stowarzyszenie Lions Club Kościerzyna oraz gminę Kościerzyna.

wtorek, 26 września 2017 r., 13:36
Koleją na Kaszubach pojedziemy szybciej - elektryfikacja i modernizacja lini coraz bliżej
Więcej połączeń, sprawniejszy przewóz towarów Magistralą Węglową, szybsze podróżowanie - takie efekty przyniesie modernizacja i elektryfikacja ponad 150 km linii kolejowych na Pomorzu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej trzech odcinków - Kościerzyna-Gdynia, Somonino-Kartuzy i Glincz - Kartuzy.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 10:30
Wielki Klincz. Zamieniły szpilki na korki - integracyjny mecz KGW
Sąsiadki Aparatki, gospodynie z Loryńca oraz panie z grona pedagogicznego Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu w niedzielne popołudnie wyszły na boisko, by rozegrać mecz piłki nożnej. Rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji i zacięta rywalizacja, jednak nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i ilość złotówek wrzuconych do puszki na rehabilitację dla trzyletniego Dominika.

niedziela, 24 września 2017 r., 15:43
Ogłoszono konkurs na nowego prezesa Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego
Fundacja Kaszubskiego Instytutu Ludowego ogłosiła konkurs na stanowisko nowego prezesa tej instytucji. Pełniący tę funkcję od wielu lat Marek Byczkowski wkrótce przechodzi na emeryturę. Osoby zainteresowane objęciem tego stanowiska mogą przesyłać swoje kandydatury do 13 października.

niedziela, 24 września 2017 r., 12:24
Ochotnicy z Kłobuczyna zebrali dary i ruszyli z pomocą do Trzebunia
Strażacy ratują ludzkie życie i mienie nie tylko podczas miejscowych zagrożeń, czy pożarów. Na ich bezinteresowną pomoc można liczyć w każdej sytuacji. Przykładem na to są druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie, którzy nie tylko działali przy usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy, ale też zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych, a w niedzielne przedpołudnie wyruszyli do Trzebunia, by pomagać przy naprawie domostw.

niedziela, 24 września 2017 r., 11:39
Wdzydze. Ruszyli z motyką na bulwy
Tradycyjnie pod koniec września w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach odbyło się wydarzenie pt. "Z motyką na bulwy". Jego uczestnicy mieli okazję m.in. zobaczyć, jak dawniej na Kaszubach wyglądały wykopki. Z możliwości tej już po raz drugi skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie.

sobota, 23 września 2017 r., 19:42
Nowy wóz, odznaczenia i awanse dla karsińskich strażaków
O nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy wzbogacili strażacy z Karsina. Uroczystość jego oficjalnego przekazania była też okazją do podziękowania druhom za ich działalność ratowniczo-gaśniczą, jak również wręczenia odznaczeń i awansów.