poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:40
Wyniki matury 2017. Jak wypadli maturzyści w powiecie kościerskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kościerskim pozytywnie napisało je 75 proc. zdających. Maturzyści w Kościerskiem zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych na podobnym poziomie, jak ich koledzy w całym województwie.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 10:00
By bezpiecznie dotrzeć do celu - trwają policyjne kontrole autokarów
Kościerscy policjanci w okresie wakacji niemal codziennie kontrolują autokary, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy wyjeżdżają na wycieczki.

niedziela, 2 lipca 2017 r., 09:54
Kościerzyna. Połączyła ich krew - mundurowi dzielili się płynem ratującym życie
10,8 litrów płynu ratującego życie oddano podczas akcji "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Darem krwi dzielili się nie tylko strażacy i policjanci, ale również niemundurowi krwiodawcy. Kolejną wspólną zbiórkę zaplanowano na 9 września.

niedziela, 2 lipca 2017 r., 00:09
Rozsmakowali się w Starej Kiszewie. Za nami IV Festiwal Kiszewskie Smaki
Potrawy z ziemniaków były motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki. Już po raz czwarty mieszkańców i turystów zaproszono na najsmaczniejszą imprezę w regionie, pełną profesjonalnych pokazów kulinarnych, smakowitych dań i innych atrakcji. Uczestnicy skosztować mogli m.in. wybornego gulaszu z sarniny, pieczonego dzika i przysmaków ziemniaczanych. Nie zabrakło też takich atrakcji jak występy artystyczne, konkursy i koncerty.

sobota, 1 lipca 2017 r., 15:44
Światowy Zjazd Kaszubów w Rumi
Setki Kaszubów z różnych zakątków świata przybyło w sobotę do Rumi, gdzie odbyła się kolejna edycja Światowego Zjazdu Kaszubów. To jedno z najważniejszych w roku wydarzeń dla mieszkańców i sympatyków regionu. Łączy tych, którzy są dumni ze swoich kaszubskich korzeni.

sobota, 1 lipca 2017 r., 15:38
Truskawkobranie 2017 - trwa wielkie święto truskawki
W sobotnie popołudnie na Złotej Górze rozpoczęło się największe w Polsce święto na cześć truskawek. Truskawkobranie to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją, która od lat przyciąga do Brodnicy Górnej tłumy amatorów słodkich, czerwonych owoców i nie tylko. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Michał Szpak, Sound'n'Grace oraz Fancy.

środa, 28 czerwca 2017 r., 19:55
Nad Kaszubami przejdą burze. IMiGW wydał ostrzeżenia
W nocy ze środy na czwartek nad Kaszubami przejść mają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie ostrzeżenie I stopnia. Zgodnie z prognozami burze wystąpią też w czwartek, na piątek zapowiada są z kolei intensywne opady deszczu.

środa, 28 czerwca 2017 r., 11:51
Szwed, który uderzył kluczem i ranił nożem w kościerskim szpitalu, skazany
Na karę pół roku pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał 42-letniego obywatela Szwecji, który na początku kwietnia jednego z pacjentów kościerskiego szpitala zaatakował kluczem, a drugiego ranił nożem.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 12:23
Sprawdź, gdzie możesz kąpać się bezpiecznie
Wakacje rozpoczęte, a jedną z najpopularniejszych form spędzania letniego czasu jest odpoczynek nad wodą. Aby był on bezpieczny, warto korzystać z kąpieli tylko w miejscach ku temu wyznaczonych. Dlatego też przedstawiamy listę kąpielisk oraz miejsc wykorzystywanych do kąpieli na terenie powiatu kościerskiego, które objęte są monitoringiem stanu jakości wód.