poniedziałek, 6 marca 2017 r., 14:07
Lipusz. Sprawdź, jak będzie wyglądała sieć szkół po reformie
W gminie Lipusz od 1 września 2017 r. działać będą dwie ośmioletnie szkoły podstawowe - to pokłosie nowej reformy oświaty. Samorządy zobowiązano do przyjęcia nowej sieci szkół, w lutym uchwałę w tej sprawie przyjęli członkowie Rady Gminy w Lipuszu.

niedziela, 5 marca 2017 r., 14:32
Gołubie. Minister MONu na obchodach upamiętniających TOW "Gryf Pomorski"
W niedzielę w Gołubiu uroczyście uczczono 73. rocznicę śmierci przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz jego podkomendnych. W uroczystościach uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który jak poinformował w swoim wystąpieniu, podjął decyzję o podniesieniu do stopnia kapitana porucznika Józefa Dambka.

sobota, 4 marca 2017 r., 10:26
KOS-EKO. Modernizacja taśmociągu w tym roku
System nawęglania kotłowni K-1 w Kościerzynie, potocznie nazywany taśmociągiem, działa od początku lat 70. W tym roku te urządzenia dostarczające opał do kotłów ciepłowni wreszcie doczekają się wymiany. Dzięki temu dostawy ciepła z KOS-EKO dla mieszkańców nie będą zagrożone. Koszt inwestycji szacowany jest na 1,2 mln zł.

piątek, 3 marca 2017 r., 16:42
Gmina Kościerzyna. Modernizacja drogi nr 221 coraz bliżej
W piątek podczas sesji radni Gminy Kościerzyna jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Pomorskiego. Dotacja w kwocie 150 tys. zł. zostanie przeznaczona na wykonanie projektu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 221 od skrzyżowania w Małym Klinczu do granicy Miasta Kościerzyna.

piątek, 3 marca 2017 r., 11:14
Minister Antoni Macierewicz pojawi się na niedzielnych obchodach w Gołubiu
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz nie tylko objął swoim patronatem wydarzenie upamiętniające 73. rocznicę śmierci porucznika Józefa Dambka, ale także weźmie udział w niedzielnych uroczystościach w Gołubiu.

czwartek, 2 marca 2017 r., 11:38
I Ty możesz pomóc w leczeniu Kamili!
Kamila Borkowska urodziła się 4 stycznia 1998 roku. Gdy miała sześć lat, zdiagnozowano u niej mukowiscydozę. Nastolatka, mieszkająca w Starej Kiszewie, potrzebuje ogromnych środków finansowych na comiesięczne leczenie. Okazuje się, że pomóc może każdy z nas.

czwartek, 2 marca 2017 r., 09:50
Wiele. Wykonawca budowy ulicy ks. płk. Wryczy wyłoniony
Rozstrzygnięto już przetarg na budowę ulicy Księdza Pułkownika Wryczy w Wielu. Do przetargu stanęło osiem firm, z których najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 1.905.076,58 zł złożyło Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych S.A. z Kościerzyny. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy sierpnia.

czwartek, 2 marca 2017 r., 09:41
Dziemiany. Radni uchwalili projekt nowej sieci szkół
W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci swoich placówek oświatowych. W gminie Dziemiany zmiana prawa oświatowego nie spowoduje większych zmian w systemie działania szkół.

środa, 1 marca 2017 r., 12:31
Kościerzyna i Dziemiany z dotacją na wymianę oświetlenia ulicznego
Miasto Kościerzyna oraz gmina Dziemiany znalazły się w gronie samorządów z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego na wymianę oświetlenia ulicznego.Tym samym energochłonne instalacje zastąpią oprawy oświetleniowe w technologii LED.

środa, 1 marca 2017 r., 11:42
Choinki ocieplą mieszkania kościerzaków
370 świątecznych drzewek powróci do mieszkańców Kościerzyny w postaci ciepła. Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO w okresie poświątecznym przeprowadziło bowiem po raz kolejny akcję "Zapalmy ponownie choinkę", na którą odpowiedziało kilkuset mieszkańców.