sobota, 30 marca 2019 r., 18:32
12 litrów krwi od mundurowych krwiodawców
Mieszkańcy powiatu kościerskiego i to zarówno ci mundurowi, jak i nienoszący munduru tłumnie przybyli w sobotę do stacji krwiodawstwa w Kościerzynie, by podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew. Wspólnie udało się oddać ponad 12 litrów płynu przywracającego zdrowie i ratującego życie.

piątek, 29 marca 2019 r., 14:32
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy godzinę krócej
Pod koniec października ubiegłego roku cieszyliśmy się z tego, że pośpimy godzinę dłużej, ponieważ zaczął obowiązywać czas zimowy. Teraz przyszłą pora na "rewanż". W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni i - niestety - pochrapiemy sobie 60 minut krócej. Pamiętajmy więc, że o godz. 2 powinniśmy przesunąć wskazówki zegarka o godzinę do przodu.

piątek, 29 marca 2019 r., 14:23
Przed nami pierwsza w tym roku Sobota Mundurowych Krwiodawców
Sobotnia akcja mundurowych krwiodawców będzie pierwszym tegorocznym, a już w sumie dziewiątym przedsięwzięciem. Zostanie połączona z oddawaniem krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. SpoKREWnieni Służbą. Płynem ratującym życie będzie można podzielić się w godzinach od 7.30 do 11.30.

środa, 27 marca 2019 r., 14:26
W niedzielę charytatywny spływ kajakowy dla Darka. Zapisy trwają!
Organizatorzy zawodów Hydroaktywni zapraszają w niedzielę do Sulęczyna na kajakarskie powitanie wiosny w szczytnym celu. Odbędzie się tam spływ kajakowy, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla 51-letniego Darka, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi i wraca do zdrowia po czterech miesiącach śpiączki.

środa, 27 marca 2019 r., 10:08
Kościerzyna. I seminarium naukowe o pierwszej pomocy
W czwartek, 21 marca w sali konferencyjnej Sali Szopińskiego w Kościerzynie odbyło się pierwsze na ziemi kościerskiej seminarium naukowe pn. Zdrowie, Ratownictwo, Kultura Fizyczna i Bezpieczeństwo. Aspekt pierwszej pomocy.

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 10:40
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach, Kościerzynie, Leźnie i Sierakowicach
Aż w czterech miejscowościach w naszym regionie odbędzie się w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. 5 kwietnia wyruszy z Dziemian i Leźna, tydzień później z Kościerzyny i Sierakowic. Wśród chętnych do pokonania jednej z ośmiu przygotowanych tras, jest już ponad tysiąc osób. A ty podejmiesz wyzwanie?

niedziela, 24 marca 2019 r., 16:51
Gm. Kościerzyna. Wiedza pożarnicza nie ma przed nimi tajemnic
Czym jest front pożaru? Co to jest pozycja wodna? Jakie zadania wykonuje ochotnicza straż pożarna? Do czego służy stojak hydrantowy? Co to jest wytwornica pianowa? Jaka jest klasyfikacja budynków ze względu na ich wysokość? Co kryje się pod skrótem CPR? Co to jest rękaw ratowniczy? Po jakich objawach poznać, że atakuje nas tlenek węgla? To tylko przykłady pytań, z którymi zmierzyć się musieli uczestnicy gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który w czwartek przeprowadzono w sali Urzędu Gminy w Kościerzynie.

niedziela, 24 marca 2019 r., 16:32
Harcerze uczestniczyli w obchodach w Męcikale
W czwartek, 21 marca odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę boju o Zielony Pałac w Męcikale. W wydarzeniu tym gminę Kościerzyna reprezentowała 23. Drużyna Harcerska im. Remusowa Kara w Łubianie.

piątek, 22 marca 2019 r., 15:18
Gm. Kościerzyna. Mieszkańcy wybrali nowych sołtysów
W minioną niedzielę w gminie Kościerzyna odbyły się wybory sołeckie. Do urn udali się jednak tylko mieszkańcy 12 sołectw, w pozostałych 24 zgłoszono tylko po jednym kandydacie. Dodatkowo w trzech sołectwach wybierano też składy rad sołeckich. Sprawdź wyniki wyborów i frekwencję.

piątek, 22 marca 2019 r., 14:38
Blisko 100.000 zł dla NGO od powiatu kościerskiego
99.500 zł - dokładnie tyle powiat kościerski przekaże organizacjom pozarządowym na realizację zadań publicznych w 2019 roku. Środki te rozdysponowano w ramach sześciu obszarów działania. Łącznie stowarzyszenia zrealizują przy udziale funduszy powiatowych 41 zadań.