sobota, 14 lipca 2018 r., 12:04
Gmina zagospodaruje staw wiejski w Przytarni
W środę 4 lipca br. w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą zagospodarowania stawu wiejskiego w Przytarni. Do przetargu stanęła tylko jedna firma tj. Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Mitron" z Kościerzyny, której oferta opiewała na kwotę 448.000 zł.

piątek, 13 lipca 2018 r., 14:56
Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na wymianę pieca? Konkurs został anulowany
Gminy, które ubiegały się o dofinansowanie na wymianę pieców dla swoich mieszkańców, muszą wycofać się z projektu. Powodem jest unieważnienie konkursu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożone wnioski poszły do kosza, a Fundusz w zamian przystąpił do ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze".

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:34
Kultura ponownie dostępna dla podopiecznych ŚDS w Kościerzynie
Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościerzynie po raz trzeci są uczestnikami projektu dofinansowanego z Programu Kultura Dostępna. Wspólnie z wolontariuszami pojadą na wycieczkę do Warszawy, a dzięki zaangażowaniu partnerów lokalnych będą też odbiorcami ciekawych wydarzeń kulturalnych na terenie miasta i ŚDS.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:26
Niebawem kolejny etap budowy drogi z Osowa do Zamościa
W najbliższych tygodniach rozpocznie się realizacja trzeciego etapu budowy drogi asfaltowej z Osowa do Zamościa. W środę w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą tj. Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych z Kościerzyny.

środa, 11 lipca 2018 r., 13:11
Przed nami dwa burzowe dni i spokojny weekend
Burzowy front nad Kaszuby dotrze w środowe popołudnie. Lokalnie spodziewać się możemy gwałtownych wyładowań i ulewnego deszczu. Istnieje też prawdopodobieństwo, że spadnie grad. Taka pogoda utrzyma się do piątku rano.

środa, 11 lipca 2018 r., 12:37
Liniewo. Uzdolniona młodzież nagrodzona stypendiami za wyniki w nauce
Czterdziestu jeden młodych mieszkańców gminy Liniewo zostało w ubiegłym tygodniu wyróżnionych przez wójta Mirosława Warczaka. Najlepszych uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono stypendiami za wysokie wyniki w nauce.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 10:54
Pomorscy i kaszubscy pisarze prezentowali swoją twórczość w Sercu Kaszub
Każdy kto odwiedził w sobotę kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Już po raz 19. w Sercu Kaszub odbyły się bowiem Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej. Jednym z punktów wydarzenia było między innymi wręczenie nagród i wyróżnień "Remusowa Kara" w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 02:31
V Festiwal Kiszewskie Smaki pod znakiem ryb i muzyki
Dania rybne były motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki. Już po raz piąty mieszkańców i turystów zaproszono na najsmaczniejszą imprezę w regionie, pełną profesjonalnych pokazów kulinarnych i smakowitych. Nie zabrakło też takich atrakcji jak występy artystyczne, konkursy i koncerty. Na scenie pojawili się między innymi Teresa Werner i zespół Łobuzy.

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:06
Prezydent na XX Światowym Zjeździe Kaszubów w Luzinie
Tysiące Kaszubów z różnych zakątków świata przybyło w sobotę do Luzina, gdzie odbyła się XX edycja Światowego Zjazdu Kaszubów. To jedno z najważniejszych w roku wydarzeń dla mieszkańców i sympatyków regionu. Łączy tych, którzy są dumni ze swoich kaszubskich korzeni. Wspólnie z Kaszubami świętował prezydent RP Andrzej Duda.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:28
Tu możesz kąpać się bezpiecznie - sanepid ocenił jakość wody w akwenach
Wakacje rozpoczęte, a jedną z najpopularniejszych form spędzania letniego czasu jest odpoczynek nad wodą. Aby był on bezpieczny, warto korzystać z kąpieli tylko w miejscach ku temu wyznaczonych. Dlatego też przedstawiamy listę kąpielisk oraz miejsc wykorzystywanych do kąpieli na terenie powiatu kościerskiego, które objęte są monitoringiem stanu jakości wód.