wtorek, 11 września 2018 r., 08:16
Kościerzyna. Policjanci z wizytą u przedszkolaków
W piątek kościerscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w przedszkolu "Bajka" w Kościerzynie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.

poniedziałek, 10 września 2018 r., 14:40
Kościerzyna. Masz 16-22 lat? Weź udział w szkoleniu liderów!
Chcesz porozmawiać o problemach młodzieży, porozmawiać o plusach ekonomii społeczne i o tym, dlaczego warto być aktywnym? Młodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego i Stowarzyszenie Morena zapraszają na liderów młodzieżowych na szkolenie, które odbędzie się we wtorek w Kościerzynie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

niedziela, 9 września 2018 r., 19:21
Perełki motoryzacji zalśniły na Classówce w Stężycy
Około pół tysiąca samochodów podziwiać można było w niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut.

niedziela, 9 września 2018 r., 08:36
Giełda Dzieci na kościerskim Rynku
Zabawki i inne dziecięce akcesoria i gadżety można było spotkać na kościerskim Rynku w sobotnie przedpołudnie. Odbyła się tam bowiem pierwsza Giełda Dzieci. Najmłodsi mieli więc okazję "pozbyć się"nieużywanych już zabawek, a przy okazji zarobić swoje pierwsze pieniądze. Inicjatywa ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem całych rodzin.

sobota, 8 września 2018 r., 14:08
Rekordowa Sobota Mundurowych Krwiodawców
Aż 44 osoby w sobotnie przedpołudnie odwiedziły oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie. 40 mogły podzielić się płynem ratującym życiem, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o 18 litrów tego najcenniejszego leku.

piątek, 7 września 2018 r., 08:39
W Kaliskach Kościerskich zainaugurowano wojewódzki projekt "Uczę się bezpieczeństwa"
Sześć tysięcy pierwszoklasistów w województwie pomorskim będzie uczestniczyło w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa. Wszystko w ramach projektu "Uczę się bezpieczeństwa", realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Przedsięwzięcie oficjalnie zainaugurowano we wtorek w Kaliskach Kościerskich podczas uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej.

czwartek, 6 września 2018 r., 17:35
OSP Liniewo z zestawem hydraulicznym do ratownictwa technicznego
Kolejna jednostka OSP z terenu powiatu kościerskiego została doposażona w sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Tym razem zestaw do ratownictwa technicznego wartości około 50.000 zł odebrali strażacy-ochotnicy z Liniewa.

czwartek, 6 września 2018 r., 12:55
Przystań kajakowa w Bąku oddana do dyspozycji mieszkańców i turystów
W sobotnie popołudnie, 1 września, w Bąku odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego terenu rekreacyjnego z przystanią kajakową nad kanałem Wdy w Bąku. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła na to wydarzenie wielu mieszkańców gminy Karsin i turystów.

środa, 5 września 2018 r., 11:45
Nowa sala sportowa w Kaliskach Kościerskich uroczyście otwarta
Społeczność szkoły podstawowej w Kaliskach Kościerskich miała swoje wielkie święto. We wtorek otwarto tam nową, piękną salę gimnastyczną. Inwestycja kosztowała niespełna trzy miliony złotych.

środa, 5 września 2018 r., 10:05
Przed nami kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców
Przed nami czwarta w tym roku Sobota Mundurowych Krwiodawców, a więc kolejna szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kościerzynie już od wczesnych godzin porannych.