czwartek, 16 listopada 2017 r., 15:10
Wiesław Dolina choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Potrzebuje wsparcia
Przez minione trzy lata przeszedł dwie operacje. Ma za sobą sześć podań komórek macierzystych. To eksperymentalne leczenie. Narodowy Fundusz Zdrowia tego nie refunduje. Czekają go kolejne zabiegi, które są bardzo kosztowne, a rodzinę na nie stać. Zanik mięśni sprawia, że nie jest w stanie sam cokolwiek zrobić. Powinien mieć całodobową opiekę i systematyczną rehabilitację. Potrzebuje pomocy i finansowego wsparcia.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 11:39
Grypa już atakuje - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy corocznie w sezonie zachorowań atakuje tysiące osób. Od września odnotowano już około 170 tysięcy przypadków grypy i zachorowań grypopodobnych. Jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przed chorobą jest szczepienie. Najlepiej to zrobić jeszcze w listopadzie, przed szczytem zachorowań.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 10:20
OSP Kościerzyna z najnowocześniejszą łodzią w Pomorskiem
O kolejny sprzęt wzbogacili się kościerscy strażacy. Tym razem łódź, która będzie wykorzystywana do długotrwałych działań na akwenach wodnych, trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Nowy nabytek druhów jest najnowocześniejszym tego typu sprzętem w całym województwie.

środa, 15 listopada 2017 r., 17:05
Niepodległościowy pochód w Osowie
"Jestem Polakiem i jestem z tego dumny", "Nie ma radości bez niepodległości" - między innymi takie hasła można było przeczytać na transparentach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Osowie. Niepodległościowym pochodem i akademią uczcili oni bowiem Narodowe Święto Niepodległości.

środa, 15 listopada 2017 r., 16:26
Awanse i nagrody dla kościerskich strażaków z okazji Święta Niepodległości
We wtorek w Gdańsku odbyła się uroczysta wojewódzka akademia z okazji Święta Niepodległości. Podczas niej nagrodzono i awansowano ponad 130 strażaków. W gronie tym nie zabrakło także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

środa, 15 listopada 2017 r., 15:04
Od pomysłu do realizacji - Dzień Przedsiębiorczości w Kościerzynie
W środę w Kościerzynie, jak i w całym województwie odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. W Sali Szopińskiego na wszystkich tych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę, zyskać nowe informacje, czy chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskać dofinansowanie, czy założyć własną firmę czekali specjaliści w tym zakresie i doradcy. Kościerski Dzień Przedsiębiorczości był też okazją do podsumowania konkursu na najlepszy biznes plan "Biznes plan Juniora III".

wtorek, 14 listopada 2017 r., 15:15
Energooszczędne oświetlenie w gminie Dziemiany
Wkrótce zostanie zmodernizowane oświetlenie w ZKiW w Dziemianach. Zadanie to najprawdopodobniej zostanie zrealizowane do końca bieżącego roku. Planowana jest także wymiana świateł ulicznych na LED-owe na terenie gminy Dziemiany.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 14:33
Oddaj krew! Weź udział w Sobocie Mundurowych Krwiodawców
W najbliższą sobotę już po raz trzeci w Kościerzynie odbędzie się Sobota Mundurowych Krwiodawców. Będzie to okazja do oddania krwi, a tym samym szansa na podarowanie komuś zdrowia, a nawet życia. Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji również tych, którzy nie noszą munduru, a chcą podzielić się cząstką siebie.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 13:03
Kościerzyna. Osiedle 1000-lecia zostanie zrewitalizowane
Piętnaście miast na Pomorzu otrzyma wsparcie na realizację zadań rewitalizacyjnych. W tym gronie znalazła się również Kościerzyna, która z projektem rewitalizacji Osiedla 1000-lecia znalazła się na trzecim miejscu listy konkursowej. Dotacja dla miasta wyniesie niemal 9,5 mln zł, a więc 85 proc. wartości całego projektu.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 09:34
Schetynówki 2018. Gmina Nowa Karczma i powiat z dotacją
Urząd Wojewódzki w Gdańsku opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na pewną dotację może liczyć gmina Nowa Karczma oraz powiat kościerski, którego aż dwa projekty zakwalifikowały się do dofinansowania z budżetu państwa.