niedziela, 20 maja 2018 r., 17:40
Piknik Patriotyczny z inscenizacją Boju pod Łubianą
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Łubiany. Odbył się tam Piknik Patriotyczny, który tradycyjnie zwieńczyła inscenizacja Boju pod Łubianą.

niedziela, 20 maja 2018 r., 00:05
Sto lat w służbie mieszkańcom - wielki jubileusz ochotników z Osowa
100 lat służby na rzecz mieszkańców świętowali w sobotę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie. Z okazji tak zacnego jubileuszu jednostki posypały się odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych ochotników. Nie zabrakło też licznych podziękowań i gratulacji dla strażaków, którzy na co dzień ofiarnie i z poświęceniem walczą z zagrożeniami, ratują ludzkie życie i mienie.

sobota, 19 maja 2018 r., 21:17
Uczcili 20. rocznicę nadania imienia gen. Sosabowskiego Szkole Podstawowej w Kaliszu
Msza święta, przemarsz ulicami Kalisza, a następnie wyjątkowa akademia i festyn z morzem atrakcji - tak w wielkim skrócie można podsumować uroczystość z okazji 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Kaliszu imienia gen. Stanisława Sosabowskiego. Była to okazja do podsumowanie ostatnich dwóch dekad bogatej działalności społeczności szkolnej i ich licznych sukcesów, a w sposób niebywały dokonali tego zarówno uczniowie, nauczyciele, absolwenci szkoły, jak i głowny bohater - patron kaliskiej szkoły.

piątek, 18 maja 2018 r., 09:46
Obchody Dnia Ziemi w Kościerzynie
"Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami" i "Ekosystem lasu" - te hasła przyświecały tegorocznym obchodom Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie. Mimo niesprzyjającej pogody, dopisała frekwencja wśród uczestników wydarzenia.

czwartek, 17 maja 2018 r., 13:53
Prof. Elżbieta Adamkiewicz-Drożyńska Honorowym Obywatelem Gminy Nowa Karczma
W środę w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia Honorowego Obywatelstwa Gminy Nowa Karczma prof. dr hab. Elżbiecie Adamkiewicz-Drożyńskiej. Mieszkanka Szumlesia Królewskiego jest pierwszą w tej kadencji, a szóstą w historii samorządu osobą, która została uhonorowana tym zaszczytnym tytułem.

czwartek, 17 maja 2018 r., 12:54
Kościerzyna. Świętowały pielęgniarki i położne
Przyjmują na świat nowe życie, otaczają pacjentów troską i opieką. Ich wrażliwość i empatia pomaga pacjentom wrócić do zdrowia, daje ulgę cierpiącym i otuchę rodzinom chorych. Pielęgniarki i położne, bo o nich mowa, mają niezwykle trudną i wymagającą pracę. W maju jest okazja, by podziękować im za profesjonalizm, pomoc i opiekę. W środę w Kościerzynie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

środa, 16 maja 2018 r., 17:08
Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. 23 maja Dzień Otwarty
Już 23 maja w słupskim WKU wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, będą mieli okazję zapoznać się przyszłym miejscem pełnienia służby. Po spotkaniu przyszli terytorialsi będą mieli możliwość pobrania i złożenia wniosku o powołanie do terytorialnej służby wojskowej.

wtorek, 15 maja 2018 r., 16:27
Posypały się awanse, odznaczenia i wyróżnienia dla kościerskich strażaków
Tym razem w Ogródku Jordanowskim spotkała się kościerska brać strażacka, by wspólnie świętować z okazji Dnia Strażaka. Tradycyjnie nie obyło się bez awansów, odznaczeń, wyróżnień oraz słów wdzięczności i podziękowań dla strażaków za ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

wtorek, 15 maja 2018 r., 10:49
Ochotnicy z Wdzydz Tucholskich z nową łodzią
W poniedziałek w Gdańsku odbyło się oficjalne przekazanie łodzi na ręce prezesa OSP Wdzydze Tucholskie. Aktu tego dokonali wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński oraz Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski. Dodajmy, że łódź wcześniej znajdowała się na wyposażeniu JRG Kościerzyna.

wtorek, 15 maja 2018 r., 09:14
Święto szkoły w Dziemianach
27 kwietnia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach odbyło się doroczne Święto Szkoły. Tegoroczne obchody poświęcone były "100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości" przez naszą ojczyznę.