czwartek, 22 lutego 2018 r., 11:20
Kościerzyna. Pomoc dla ofiar przestępstw będzie kontynuowana
Filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Kościerzynie tak jak w roku ubiegłym otrzymała dotację Ministerstwa Sprawiedliwości na kontynuację projektu. Tym samym ofiary przestępstw nadal będą korzystać z pomocy prawnej, psychologicznej, czy finansowej między innymi w zakresie szkoleń i zapewnienia schronienia.

środa, 21 lutego 2018 r., 15:39
Stara Kiszewa z najwyższym w powiecie wskaźnikiem przyrostu naturalnego
Stara Kiszewa może pochwalić się rekordowym wynikiem wskaźnika przyrostu naturalnego. Wyniósł on 8,88 promila - to najwyższy wynik od lat. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda we wszystkich gminach w powiecie, gdzie najdynamiczniej rośnie wskaźnik przyrostu, a gdzie spada.

środa, 21 lutego 2018 r., 15:30
Szkoły średnie kusiły swoją ofertą przyszłych absolwentów gimnazjów
W Stężycy już po raz drugi odbyły się targi szkolne. Tym samym w środowe przedpołudnie aż dziesięć szkół średnich z terenu powiatów kościerskiego i kartuskiego kusiło swoją ofertą przyszłych absolwentów klas gimnazjalnych.

niedziela, 18 lutego 2018 r., 11:23
T. Klinkosz: W najtrudniejszych sierpniowych dniach to ochotnicy stanowili trzon naszych sił
W 2017 roku kościerscy strażacy wyjeżdżali do akcji 1.846 razy, a więc o 70,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Znaczący wpływ na ubiegłoroczne statystyki miała sierpniowa nawałnica, w związku z którą odnotowano ponad 700 interwencji. O tej najtrudniejszej i najdłuższej akcji ratowniczej, reaktywacji ratowniczej OSP Kościerzyna oraz o funduszach dla ochotniczych straży pożarnych rozmawialiśmy z Komendantem Powiatowym PSP w Kościerzynie, bryg. Tomaszem Klinkoszem.

niedziela, 18 lutego 2018 r., 08:25
Ferie zimowe w gminie Karsin
W ubiegłym tygodniu zakończyły się ferie zimowe, czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Jak co roku w gminie Karsin przygotowano atrakcyjną ofertę zimowisk dla dzieci, które zostały w domu lub przyjechały wypoczywać na teren Gminy Karsin. Program zajęć był na tyle bogaty, że zarówno dzieci jak i młodzież mogły znaleźć coś dla siebie.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 13:25
Wiosenna Giełda Mam w Kartuzach już 17 marca
Już za miesiąc odbędzie się kolejna, dziesiąta edycja Giełdy Mam. Wiosenna odsłona imprezy będzie okazją do zrobienia sezonowych i przedświątecznych porządków w szafach. Zapisy już ruszyły.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 11:41
Harcerze odwiedzili mogiły poległych podczas II wojny światowej
Od listopada do stycznia br. harcerze z 23. Drużyny Harcerskiej im. Remusowa Kara z Łubiany odwiedzili miejsca pamięci i groby osób, które zginęły podczas II Wojny Światowej na terenie gminy Kościerzyna i Lipusz.

środa, 14 lutego 2018 r., 14:10
Jakie imiona najczęściej nadawano w 2017 roku w powiecie kościerskim?
Posiadacz imienia Antoni to według "Księgi Imion" człowiek doskonały, wybitny i wspaniały. Julia to kobieta pełna majestatu i wdzięku.To właśnie Antoni i Julia były najczęściej nadawanymi imionami w 2017 roku w Polsce. Sprawdziliśmy, jakie imiona cieszyły się największą popularnością w powiecie kościerskim. Choć większość rodziców zdecydowała się nadać swoim dzieciom imiona zgodne z trendami ogólnopolskimi, to nie brakowało również takich, którym zależało na tym, by ich pociecha wyróżniała się swoim oryginalnym imieniem.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:25
Kościerzyna. Budynek socjalny gotowy do zamieszkania
24 mieszkania, w tym cztery dwupokojowe i 20 jednopokojowych liczy nowy budynek socjalny w Kościerzynie. Miasto odebrało już inwestycję, a pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do mieszkań na przełomie lutego i marca.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 15:01
Jubileuszowe Medale im. Matki Teresy z Kalkuty w rękach laureatów
Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie, Lions Klub Kościerzyna, Krystyna Dominiczak oraz Elżbieta Żelichowska - to laureaci Jubileuszowych Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Ponadto podczas 15. edycji konkursu wręczono również wyróżnienia i podziękowania osobom i instytucjom, które na przestrzeni minionych lat wspierały inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych.