środa, 19 grudnia 2018 r., 08:54
Spadł śnieg. Otwarto wyciągi narciarskie
Utrzymująca się za oknami zimowa aura spowodowała, że na kaszubskich stokach narciarskich zaczęły pracować armatki śnieżne. Fani zimowych sportów już dzisiaj mogą skorzystać z oferty jednego z najpopularniejszych wyciągów w Wieżycy.

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 10:04
Lubań. W pożarze stracili dobytek życia - potrzebna pomoc
Poniedziałkowy poranek okazał się tragiczny dla jednej z rodzin w Lubaniu. Ogień doszczętnie strawił ich dobytek życia. Młode małżeństwo z dwójką małych dzieci pozostało bez dachu nad głową. Na pomoc pogorzelcom ruszyli strażacy. Wesprzeć akcję pomocy może każdy. Liczy się każde wsparcie, tym bardziej, że już za tydzień święta Bożego Narodzenia.

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 14:22
Spełniło się marzenie ochotników z Dziemian - nowy MAN uroczyście przekazany
Strażacy z Dziemian są kolejną w powiecie jednostką, której wyposażenie wzbogaciło się o fabrycznie nowych wóz bojowy. Po wieloletnich staraniach ich marzenia spełniły się. W sobotę oficjalnie i uroczyście na ręce druhów przekazano średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN.

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 11:18
Harcerze przywieźli Betlejemskie Światełko Pokoju do Kościerzyny
Harcerze z hufca kościerskiego z Kościerzyny, Lipusza i Łubiany w ramach projektu Stacja Kościerzyna finansowanych m.in. z funduszy europejskich zorganizowali wyjazd do Zakopanego, gdzie odebrali Światełko Betlejemskie od skautów Słowackich.

niedziela, 16 grudnia 2018 r., 11:02
OSP Lipusz z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym
Sobotnia uroczystość w Lipuszu z pewnością przejdzie do historii. Tamtejsi ochotnicy wzbogacili się o fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. To jednak nie jedyny nabytek strażaków. Na ich wyposażenie przekazano też zabytkowego mercedesa, a w dowód uznania za bezinteresowną służbę kilkudziesięciu strażaków-ochotników odebrało medale i odznaczenia.

sobota, 15 grudnia 2018 r., 21:12
W Kościerzynie zapachniało świętami - Jarmark Bożonarodzeniowy za nami
Pokaz gotowania, możliwość zakupu świątecznych ozdób i potraw regionalnych, wystawy prac kaszubskich rękodzielników oraz kół gospodyń wiejskich, a także mikołajkowe atrakcje dla dzieci, w tym zdobienie pierników i tworzenie ozdób choinkowych - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich uczestników sobotniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Starym Browarze.

piątek, 14 grudnia 2018 r., 11:03
Spór o diety radnych na kościerskiej sesji. "To był klasyczny skok na kasę"
Po raz drugi w tej kadencji kościerscy radni dyskutowali nad wysokością swoich diet. Podczas listopadowego posiedzenia 12 radnych, pod nieobecność opozycji, przegłosowała podwyżki swoich uposażeń. Radni opozycji zawnioskowali o zwołanie sesji nadzwyczajnej i zaapelowali do rady o rehabilitację, a tym samym obniżenie diet. - To. co zrobiliście, był to klasyczny skok na kasę - komentował radny Kazimierz Stoltmann. Zamiast akceptacji, wniosek spotkał się z oburzeniem radnych koalicji.

piątek, 14 grudnia 2018 r., 09:15
Pięć ulic w Karsinie zyskało dywanik asfaltowy
Aż pięć ulic w Karsinie zyskało nowy dywanik asfaltowy, w wzdłuż nich dla bezpieczeństwa pieszych wykonano chodniki. Mowa o ulicach: Na Skarpie, Poprzecznej, Rozalii Narloch, Słonecznej i 4 Marca, które oficjalnie otwarto i poświęcono w czwartkowe popołudnie.

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 15:44
Karsin. Przedszkole rozbudowane. Od stycznia będzie działać żłobek
Rozbudowa Przedszkola Publicznego w Karsinie oficjalnie została zakończona. Nowy gmach uroczyście otwarto i poświęcono w czwartek. W nowo dobudowanej części utworzony zostanie żłobek z 20 miejscami dla dzieci. Jego działalność ruszy już w styczniu.

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 15:27
Efekty medialne wizyty belgijskich dziennikarzy w Sercu Kaszub
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli we wrześniu br. zorganizowała wizytę studyjną dla belgijskich mediów. Wizyta ukierunkowana była na promocję wypoczynku w rytmie slow i zachęcenie do kulinarnego odkrywania regionu Kaszub. Partnerem lokalnym przedsięwzięcia była Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub''.