wtorek, 31 stycznia 2017 r., 15:36
Powiat. Sprawdź, jakie imiona były najmodniejsze w 2016 roku
Jakub, Antoni i Jan, a także Zofia, Zuzanna i Lena - to najmodniejsze imiona 2016 roku na Pomorzu. Sprawdziliśmy również, jakie cieszyły się największą popularnością w całym kraju, w powiecie kościerskim oraz w poszczególnych gminach.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 13:55
PZŁ: "O pokocie w Pażęcach i prawdziwym łowiectwie"
Prezentujemy stanowisko Andrzeja Klamana, rzecznika prasowego Polskiego Związku Łowieckiego na temat pokotu w Pażęcach. Publikacja relacji z tego wydarzenia wzbudziła w internecie falę krytyki i hejtu. Przedstawiciel PZŁ szczegółowo opiera zarzuty i wyjaśnia na czym naprawdę polega łowiectwo i jak bardzo potrzebna jest regulacja populacji lisów.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 09:42
Gm. Kościerzyna. Ruszył bezpłatny system informowania
Chcesz otrzymywać informacje o ważnych sprawach dla mieszkańców, zagrożeniach, terminach płatności podatków lokalnych, wydarzeniach kulturalnych i sportowych? Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację Blisko. Dzięki temu będziesz na bieżąco z tym, co dzieje się w twojej gminie.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 14:14
Bal z okazji Dnia Seniora we Wdzydzach Tucholskich
W sobotę społeczność seniorów mieszkających w sołectwie Wdzydze Tucholskie spotkała się na uroczystym balu z okazji Dnia Seniora. Zabawa trwała do białego rana.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 09:03
VIII Mini Rajd Kaszubski
Sporym zainteresowaniem cieszył się VIII Mini Rajd Kaszubski, który odbył się tuż po uroczystościach związanych z 97. rocznicą wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny. Jego uczestnicy musieli odwiedzić kilka punktów ulokowanych w centrum miasta. Na najlepszych czekała nagroda w postaci ryciny Kościerzyny z połowy XIX wieku.

niedziela, 29 stycznia 2017 r., 16:34
Uczcili 97. rocznicę Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny
W niedzielę kościerski rynek na kilka godzin cofnął się w czasie o 97 lat, aby przypomnieć historyczne wydarzenie, jakim było przybycie armii generała Hallera na Kaszuby celem wyzwolenia kaszubskiej ziemi spod zaboru pruskiego. Tegoroczne obchody uświetniła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Nie zabrakło również Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich i przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP.

piątek, 27 stycznia 2017 r., 15:19
Kościerzyna. Strażnicy kontrolują, czym mieszkańcy palą w piecach
Sezon grzewczy w pełni. Straż miejska wzorem poprzednich lat sprawdza więc, czym mieszkańcy palą w piecach. Dotychczas przeprowadzono już 74 kontrole, podczas których upomniano pięciu właścicieli nieruchomości, a w jednym przypadku nałożono mandat karny.

piątek, 27 stycznia 2017 r., 14:18
Gm. Liniewo. Blisko pięć milionów na inwestycje w 2017 roku
4.726.000 zł - tyle liniewski samorząd zamierza przeznaczyć na zadania inwestycyjne w 2017 roku. Wśród planowanych zadań znajduje się szereg projektów drogowych, wodno-kanalizacyjnych, a także mających na celu poprawę warunków w świetlicach wiejskich.

piątek, 27 stycznia 2017 r., 11:47
Wzrost zachorowań na grypę. Czy grozi nam epidemia?
Grypa w styczniu zaatakowała wiele regionów Polski. Z wirusem obecnie mierzą się mieszkańcy Śląska. Wzrost zachorowań odnotowano też w ostatnim tygodniu na Pomorzu, również w powiatach kartuskim i kościerskim. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w naszym regionie i czy grozi nam epidemia takich rozmiarów jak u Ślązaków.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 13:43
Koniec wojny o ciężarówki? Samorządy idą na ustępstwa
Powiat kartuski zniesie ograniczenie tonażu na drodze powiatowej w Stężycy w dzień, gmina Kościerzyna podejmie działania mające na celu przekierowanie ruchu z Gostomia w kierunku krajowej 20 przebiegającej przez Korne - tak ma wyglądać porozumienie między kartuskimi i kościerskimi samorządami w sprawie znaku, który ograniczał ciężarówkom przejazd ulicą Majkowskiego w Stężycy. Mimo iż obie strony idą na ustępstwa, sprawa znaku i tak będzie miała swój finał w sądzie.