sobota, 8 kwietnia 2017 r., 16:29
Magia świąt Wielkanocnych zawitała do Kościerzyny
Pokaz gotowania w wykonaniu kościerskich szefów kuchni, wielkanocne koszyki z gazety i wikliny, pisanki oraz palmy, mazurki i baby wielkanocne, a także sery, wędliny i pasztety, warsztaty dla dzieci, występy kaszubskiej kapeli ludowej i kół gospodyń wiejskich i wiele innych atrakcji czekało na uczestników I Kaszubskich Tradycji Wielkanocnych w Kościerzynie.

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 12:48
Od 35 lat bezinteresownie dzielą się krwią - koralowy jubileusz Gminnego Klubu HDK w Nowej Karczmie
Ponad 1.000 litrów oddanej krwi mają na swoim koncie członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w gminie Nowa Karczma, który w tym roku świętuje 35-lecie działalności. I właśnie podczas uroczystej gali, która odbyła się z tej okazji, dziękowano dawcom nadziei i życia za niesienie pomocy potrzebującym i bezinteresowne dzielenie się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 15:45
Znany kościerski pięściarz na wolności - wpłacił kaucję
Warunkowy areszt zastosował wobec kościerskiego pięściarza gdański sąd, ustalając przy tym kwotę poręczenia majątkowego w wysokości 20.000 zł. 39-latek, jak sam ogłosił na swoim fanpagu, znajduje się na wolności, a więc wpłacił określoną przez sąd kaucję.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 09:40
Jest tymczasowy areszt dla 42-letniego Szweda
Kościerski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 42-letniego obywatela Szwecji tymczasowy areszt. Przeciwko mężczyźnie toczy się postępowanie w kierunku uszkodzenia ciała i kierowania wobec funkcjonariuszy policji gróźb.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 07:54
Tysiące młodych zjadą do Kościerzyny. W niedzielę zakaz sprzedaży alkoholu
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie obchodzone są Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży, w których rokrocznie uczestniczy około czterech tysięcy młodych ludzi. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z niedzielnymi uroczystościami, straż miejska przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu w tym dniu.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 11:55
Paweł Żyłowski nowym prezesem OSP Skorzewo
Od piątku na czele jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie stoi dh Paweł Żyłowski. Zmiany w zarządzie są efektem rezygnacji Romana Kropidłowskiego zarówno z funkcji prezesa jednostki, jak i członka zarządu.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 16:03
"Młodzież zapobiega pożarom" - zmagali się z wiedzą pożarniczą
22 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich wzięło udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który we wtorek odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Najlepsi będą reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 09:49
Piłkarze Arki Gdynia odwiedzili uczniów kościerskich szkół
Z inicjatywy fan clubu Arki Gdynia Kościerzyna w pięciu szkołach z terenu powiatu kościerskiego oraz Stężycy odbyły się spotkania z piłkarzami drużyny ekstraklasy - Arki Gdynia.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 12:17
Pożegnano przedwojennego członka Hufca Kościerzyna dha Franciszka Szutę
22 lutego w Londynie zmarł Franciszek Szuta - przedwojenny członek Komendy Hufca Kościerzyna. Uczestnik walk pod Tobrukiem, Gazalą, Bardią, czy Monte Casino. Dh Franciszek miał 96 lat.

niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 17:55
KGW Górki z Grand Prix Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich
Pokaz talentów kulinarnych, artystycznych, kabaretowych i wokalnych dały w niedzielne popołudnie panie z pięciu kół gospodyń wiejskich. W hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się bowiem Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Mimo iż wszystkie koła zaprezentowały wysoki poziom, Grand Prix mogło trafić tylko do jednego z nich. W tym roku triumfowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Górek.