poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 13:30
Grypa nie odpuszcza - Pomorze z najwyższą zachorowalnością w kraju
Ostatni tydzień znów przyniósł z sobą wzrost zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz ostre infekcje górnych dróg oddechowych. Wskutek grypy w Polsce w tym sezonie zmarło siedem osób, tylko w ostatnim tygodniu trzy, w tym jedna na Pomorzu. W skali kraju, największa zapadalność na grypę w ostatnim tygodniu była właśnie w województwie pomorskim.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 10:44
10. Drużyna Harcerska z Kościerzyny z Pucharem Zielonego Słonia
10. Drużyna Harcerska z Kościerzyny została zwycięzcą tegorocznej, jubileuszowej edycji XV Turnieju o Puchar Zielonego Słonia. O główne trofeum rywalizowało łącznie blisko 150 harcerzy z powiatu kościerskiego i Stężycy.

niedziela, 25 lutego 2018 r., 11:58
Zwycięstwo, które daje nadzieję. Kasia Papka już po przeszczepie
Mija rok od momentu, gdy Kasia Papka z Sierakowic usłyszała diagnozę, która zmieniła całe jej życie. Zamiast cieszyć się pierwszymi chwilami macierzyństwa musiała zmierzyć się z bezwzględną chorobą. Na pomoc wówczas ruszyły jej setki mieszkańców Pomorza, którzy podczas akcji w maju i w czerwcu masowo rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Wkrótce znalazł się genetyczny bliźniak Kasi. We wrześniu przeszczepiono jej komórki macierzyste. Dziś może znów cieszyć się życiem i rodziną.

sobota, 24 lutego 2018 r., 16:49
XV Turniejada Zielonego Słonia pod znakiem ludzi niepodległości
W Łubianie trwa XV Turniejada Zielonego Słonia, w której uczestniczy około 150 harcerzy z powiatu kościerskiego i Stężycy. Tegorocznej imprezie przyświeca hasło setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Druhowie bawią się, integrują, poznają ludzi niepodległości i losy harcerstwa polskiego. Dla najlepszej, z ośmiu rywalizujących drużyn harcerskich, czeka nagroda - Zielony Słoń i organizacja przyszłorocznej edycji turnieju.

sobota, 24 lutego 2018 r., 10:15
Wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie - EDK w Dziemianach już 16 marca!
29, 41 lub 55 kilometrów, kilka godzin, 14 stacji, 14 rozważań, jedna noc. W piątek, 16 marca na trasie Dziemiany - Wiele odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy mogą pokonać jeden z trzech odcinków: św. Rity o długości 55 km, św. Franciszka z Asyżu o długości 41 km lub św. Antoniego o długości 29 km. Chętni już mogą się zapisywać.

sobota, 24 lutego 2018 r., 08:43
Do końca wakacji w Karsinie powstanie pięć asfaltowych ulic
W środę, 21 lutego w Urzędzie Gminy w Karsinie rozstrzygnięty został przetarg na budowę pięciu asfaltowych ulic w Karsinie tj. Na Skarpie, Poprzecznej, Rozalii Narloch, Słonecznej i 4 Marca.

piątek, 23 lutego 2018 r., 18:12
Senator Bonkowski zgłoszony do prokuratury przez Nowoczesną
Klub Nowoczesnej dąży do tego, by senatora Bonkowskiego ukarano za propagowanie antysemickich treści. W związku z wpisami, jakie opublikował w mediach społecznościowych, Nowoczesna postanowiła złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kontrowersyjnego parlamentarzystę. - Dla takich osób nie ma miejsca w polskim parlamencie - podkreślała Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas piątkowej konferencji prasowej.

piątek, 23 lutego 2018 r., 11:50
Smogowy alarm w Kościerzynie! Kto nas truje?
Bardzo zła jakość powietrza. Zostań w domu - ostrzega i radzi stacja państwowego monitoringu powietrza. W piątkowy poranek wartości pyłu zawieszonego w Kościerzynie aż niemal siedmiokrotnie przekroczyły normy! Powodem tego jest to, że w domowych piecach palimy szybko, tanio, a co za tym idzie niezdrowo. Czy musimy się truć?

czwartek, 22 lutego 2018 r., 19:58
Senator Waldemar Bonkowski zawieszony w prawach członka PiS-u
Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Parlamentarnego PiS-u. Tak zdecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Decyzja ta ma mieć związek z umieszczeniem na facebooku przez senatora Bonkowskiego filmiku, który ukazuje nazistowski materiał propagandowy "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć".

czwartek, 22 lutego 2018 r., 14:21
"Życie rodzinne" gminy Liniewo przykładem dla Pomorza
Polityka prorodzinna, którą od ponad dwóch lat wdraża intensywnie gmina Liniewo doczekała się wyróżnienia na arenie wojewódzkiej. Przedstawicieli liniewskiej gminy zaproszono razem z reprezentantami Kobylnicy i Słupska na seminarium pt. "Pomorskie Gminy Rodzinne". Tam zaprezentowali, jak w w Liniewie realizowany jest projekt "Gminy Rodzinnej".