niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 08:21
Otwarcie i poświęcenie terenu rekreacyjnego w Przytarni
W sobotę, 17 sierpnia w Przytarni odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie położonego przy stawie wiejskim terenu rekreacyjnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, miejscowej OSP oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy sołectwa Przytarnia.

sobota, 24 sierpnia 2019 r., 13:43
Wakacyjna Giełda dla Dzieci w Kościerzynie
Zabawki i inne dziecięce akcesoria i gadżety można było spotkać na kościerskim Rynku w sobotnie przedpołudnie. Odbyła się tam bowiem Wakacyjna Giełda dla Dzieci. Najmłodsi mieli więc okazję "pozbyć się" nieużywanych już zabawek, a przy okazji zarobić swoje pierwsze pieniądze. Inicjatywa ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem całych rodzin.

piątek, 23 sierpnia 2019 r., 14:14
Zmiany w projekcie OZE - dalszy udział w zadaniu możliwy po podpisaniu aneksu!
W związku ze zmianami w projekcie zadania "Budowa instalacji OZE na terenie gminy i miasta Kościerzyna" jego uczestnicy, by nadal brać udział w projekcie, muszą dokonać podpisania aneksu do zawartej już umowy. W celu sporządzania aneksu należy skontaktować się z pracownikami Wydziału Rozwoju Lokalnego Urzędu Gminy w Kościerzynie (pokój nr 5).

piątek, 23 sierpnia 2019 r., 13:46
Pomorskie dla Zdrowia w Będominie
W sobotę w Będominie nie tylko będzie można wziąć udział w pokazach i rekonstrukcjach historycznych, ale również skorzystać z bezpłatnych badań. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia specjaliści z kościerskiego szpitala dokonają między innymi pomiaru ciśnienia, badania krwi w kierunku boreliozy oraz wirusowego zapalenia wątroby (HCV).

środa, 21 sierpnia 2019 r., 08:46
Jednostki OSP zakupią nowy sprzęt dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego
We wtorek w OSP w Goręczynie odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa pomorskiego. Porozumienia z marszałkiem Mieczysławem Strukiem podpisali burmistrzowie oraz wójtowie gmin: Chmielno, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Żukowo, Karsin, Kościerzyna, Nowa Karczma i Stara Kiszewa.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 14:13
Nie żyje Grażyna Żywicka - wieloletnia skarbnik gminy Nowa Karczma
Nie żyje Grażyna Żywicka, wieloletnia skarbnik gminy Nowa Karczma. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 11. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Garczynie.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 09:32
Kościerzyna. Oddaj głos i zdecyduj, jakie inwestycje zostaną zrealizowane
Do 6 września trwa głosowanie w ramach kościerskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród siedmiu zgłoszonych projektów. Zagłosuj i wskaż, które zadanie powinno być zrealizowano przez kościerski magistrat.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 14:37
Porozumienie podpisane. Do końca 2021 roku powstanie "kartuski bajpas"
We wtorek podpisano porozumienie pomiędzy PKP, województwem pomorskim oraz PKM, którego celem jest przygotowanie tzw. "bajpasu kartuskiego". Inwestycja umożliwi kolejowe połączenie na czas modernizacji linii kolejowej nr 201 Maksymilianowo - Kościerzyna - Gdynia. Tym samym podróżni z Kaszub będą mieć zapewniony ciągły kolejowy dostęp do Trójmiasta.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 12:13
Nowa Karczma. Rusza nabór o stypendium szkolne
W gminie Nowa Karczma ruszył nabór wniosków do stypendium szkolnego. Dzieci i młodzież oraz słuchacze kolegiów do 24 roku życia mogą ubiegać się o pomoc edukacyjną. Wnioski wraz z oświadczeniem o sytuacji materialnej w rodzinie należy składać do 16 września. Słuchacze kolegiów mają czas do 15 października.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 11:32
Gmina Kościerzyna z dotacją na przebudowę dróg w Małym Klinczu
W ramach oszczędności przetargowych kolejnych sześć samorządów otrzyma wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym gronie znalazła się też gmina Kościerzyna, która pozyskała ponad 600 tysięcy złotych na przebudowę dróg gminnych w Małym Klinczu.