wtorek, 3 października 2017 r., 09:33
Już w ten weekend "Kościerzyna za pół ceny"
Przed nami weekend odkrywania kulinarnych i rekreacyjnych walorów Kościerzyny obfitujących w wiele atrakcji dla ducha i ciała. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem jesienna edycja akcji "Kościerzyna za pół ceny". Tym razem do skorzystania z promocyjnej oferty zaprasza 15 podmiotów. Na uczestników akcji czekają też nagrody!

wtorek, 3 października 2017 r., 09:17
Budowa ścieżki rowerowej z Karsina do Wiela na ukończeniu
W gminie Karsin trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej łączącej Karsin i Wiele. Jeżeli prace będą podążać zgodnie z planem, to w połowie października ścieżka zostanie oddana do użytku.

niedziela, 1 października 2017 r., 20:58
W niedzielę pierwsze samochody przejechały obwodnicą. Nowa droga już otwarta
Na ten moment mieszkańcy Kościerzyny i okolic czekali od lat. W niedzielę kilkanaście minut po godzinie dwunastej padł sygnał do otwarcia dla ruchu obwodnicy Kościerzyny i przejechały nią pierwsze pojazdy. Warta około 230 milionów złotych inwestycja już została oddana do użytku.

niedziela, 1 października 2017 r., 10:22
Kosztuje tylko 10 złotych, a może uratować Ci życie!
Niesprzyjające warunki na drogach powodują, że najwięcej wypadków z udziałem pieszych odnotowuje się w miesiącach od października do grudnia. Spora cześć z nich nie miała by miejsca, gdyby poszkodowani zdecydowali się wydać kilka złotych na przedmiot, który zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

sobota, 30 września 2017 r., 17:57
Festiwal Potraw Kaszubskich - po raz dziesiąty walczyli o Złote Łyżki i promowali kuchnię regionalną
Prażónci z grzybami, faszerowane ryby, pieczona kaczka, zupa z brukwi, roladki wieprzowe w sosie grzybowym - to tylko niektóre z dań królujących na jubileuszowej edycji Festiwalu Potraw Kaszubskich w Ostrzycach. Do rywalizacji o Złote Łyżki stanęły szkoły i podmioty gastronomiczne, koła gospodyń wiejskich i pasjonatki sztuki kulinarnej.

sobota, 30 września 2017 r., 17:43
Na rowerach, rolkach i hulajnogami - dzień otwarty na kościerskiej obowdonicy
Dzień przed oficjalnym otwarciem mieszkańcy Kościerzyny i okolic mieli okazję dokładnie sprawdzić, jak prezentuje się jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Na Dzień Otwarty na Obwodnicy przybyły całe rodziny - najmłodsi często na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach.

sobota, 30 września 2017 r., 07:49
OSP Lipusz otrzymało dary od Lions Club
Do Lipusza napłynęła kolejna fala pomocy. Ze wsparciem dla jednej z najbardziej poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy gmin pośpieszyli członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Przekazali jednostce OSP w Lipuszu odzież i obuwie ochronne, natomiast mieszkańcom - trzy pilarki.

piątek, 29 września 2017 r., 08:58
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od niedzieli w szpitalu w Kościerzynie
Od 1 października świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielać będzie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Pacjenci, którzy będą potrzebować lekarskiej porady kierować się będą musieli do poradni uruchomionej przy szpitalu, a nie jak dotąd do NZOZ Przychodnia.

czwartek, 28 września 2017 r., 07:45
Policjanci spotkali się z podopiecznymi DPS w Cisewiu
We wtorek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu. Zorganizowano tam debatę społeczną poświęconą problematyce oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, tzw. "na wnuczka", oraz bezpieczeństwa na drodze.

środa, 27 września 2017 r., 16:07
PKM możesz nie pojechać z rowerem. Problem pozostaje
Główną bolączką właścicieli jednośladów jest zbyt mała ilość miejsc na rowery w przedziałach PKM. W efekcie nie zawsze rowerzyści zostają wpuszczeni do wybranego przez nich szynobusu. Czy jest wyjście z tej sytuacji?