środa, 12 lipca 2017 r., 15:56
"Padasz powalony na ziemię albo szykujesz się do następnego starcia" - Maciej Naczk o swojej niezwykłej pasji
To sport wymagający, niebezpieczny i kontuzyjny, jednak pasjonujący i niezwykle ciekawy. Cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. W Polsce tę dyscyplinę uprawia zaledwie 180 osób. Wśród nich jest Maciek Naczk z Sierakowic. Trenuje sportowe walki rycerskie. To współczesny rycerz i podwójny medalista Mistrzostw Świata.

środa, 12 lipca 2017 r., 10:09
Ostatnia szansa, by oddać głos na dzielnicowego!
Jeszcze tylko w środę można oddać głos na najpopularniejszego dzielnicowego w województwie pomorskim. Ten, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. W powiecie kościerskim służy 10 dzielnicowych. Oddaj swój głos i pomóż swojemu dzielnicowemu wygrać konkurs!

środa, 12 lipca 2017 r., 09:18
Seniorzy bawili się w Grabówku
Kolejne spotkania Seniorów już za nami. Tym razem bawili się seniorzy z Grabówka, Jasiowej Huty, Grabowskiej Huty, Szponu i Sztofrowej Huty. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Grabówku.

wtorek, 11 lipca 2017 r., 13:40
Rośnie popularność PKM. Przez ostatnie pół roku podróżowało nią 1,5 miliona pasażerów
Od początku 2017 roku z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej skorzystało już półtora miliona pasażerów. Tylko w czerwcu pociągami na liniach PKM podróżowało 262,6 tysięcy osób. To o 20 procent więcej niż w analogicznym okresie w czerwcu ubiegłego roku. Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza połączenia z Kartuz i Kościerzyny do Trójmiasta.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 13:19
Śledztwo w sprawie śmierci 29-letniego Patryka umorzone
Śledztwo ws. śmierci 29-letniego mieszkańca Kościerzyny, który zmarł kilka dni po opuszczeniu policyjnej izby zatrzymań, zostało umorzone. Prokurator nie dopatrzył się bowiem w działaniach funkcjonariuszy znamion czynu zabronionego.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 16:35
XIV Wielka Parada Bryczek i Wozów
W niedzielne popołudnie odbyła się XIV Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano VIII Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

sobota, 8 lipca 2017 r., 14:22
Costerina 2017. Pomorscy i kaszubscy pisarze prezentowali swoje dzieła na kościerskim rynku
Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej tradycyjnie zainaugurowały obchody Dni Kościerzyny. Każdy kto odwiedził kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Jednym z punktów targów było też wręczenie nagród i wyróżnień "Remusowa Kara" w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 15:05
Szpital w Kościerzynie będzie szkolił specjalistów chirurgii onkologicznej
Lekarze chcący specjalizować się w chirurgii onkologicznej do tej pory mogli wybierać tylko spośród trzech szpitali w województwie pomorskim. Od czerwca na mapie pojawił się czwarty punkt: Kościerzyna.

środa, 5 lipca 2017 r., 11:43
Rozrasta się sieć miejskiego monitoringu
Kolejne trzy nowe kamery, jedna obrotowa i dwie stałe, czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Kościerzyny. Nowy punkt kamerowy obejmuje swym zasięgiem ulicę Szopińskiego na odcinku od ulicy Wybickiego do Ronda Kaszubskiego oraz parking przy ulicy Szopińskiego i Ogródek Jordanowski.

środa, 5 lipca 2017 r., 11:01
Kościerzyna. Drugi tydzień akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Kościerska policja już drugi tydzień prowadzi działania pod hasłem "Bezpieczne Wakacje". Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze biorą udział w festynach, apelach szkolnych oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy.