niedziela, 5 lutego 2017 r., 15:51
LOT "Serce Kaszub" podsumowała miniony rok i przedstawiła plan działania na 2017 rok
W środę, 1 lutego w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub’’. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu kościerskiego oraz branża turystyczna, a celem spotkania było podsumowanie działalności LOT ,,Serce Kaszub’’ w 2016 roku oraz przedstawienie planów promocyjnych na rok bieżący.

sobota, 4 lutego 2017 r., 17:51
Kościerski magistrat pozyskał ponad trzy miliony na wymianę oświetlenia w mieście
Ziemia kościerska regionem o wysokiej efektywności energetycznej - etap I - to nazwa projektu miasta Kościerzyna, naktóre tamtejszy magistrat pozyskał niemal 3,4 mln zł dofinansowania, a więc 85 proc. wartości całego zadania. W ramach inwestycji nastąpi wymiana oświetlenia na energooszczędne.

piątek, 3 lutego 2017 r., 12:42
Wójtowie i burmistrzowie apelują w "obronie" demokracji lokalnej
Pomorskim samorządowcom nie spodobała się planowana reforma ordynacji wyborczej, której głównym założeniem ma być wprowadzenie dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów i zaliczenie na ich poczet kadencji, które już odbyli. W tym celu wystosowali apel, a w planach mają utworzenie Komitetu Obrony Samorządności. - Za chwilę Kaczyński będzie ustalać, kto ma być na listach wyborczych do samorządów - podkreślał marszałek Mieczysław Struk.

piątek, 3 lutego 2017 r., 11:49
Kościerzyna. Dzielnicowi z wizytą w szkole
W czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 na terenie miasta. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa.

piątek, 3 lutego 2017 r., 10:52
Nakręć krótki film o ekologii i zgarnij nagrodę!
Urząd Miasta Kościerzyna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na krótki filmik o działaniach proekologicznych na terenie swojej miejscowości. Do wygrania cenne nagrody, między innymi aparat cyfrowy czy smartfon. Nagrania można przesyłać do 3 marca.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 12:25
"Mogę, chcę i nie obawiam się pracować" - ciekawy projekt dla młodych, niepełnosprawnych osób
Płatne pięciomiesięczne staże zawodowe, certyfikowane kursy zawodowe, warsztaty i zajęcia z ekspertami - takie możliwości oferuje projekt "Mogę, chcę i nie obawiam się pracować". Jest skierowany do młodych osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Obecnie trwa rekrutacja dla mieszkańców powiatu kościerskiego.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:42
Tak upłynęły ferie uczniom SP w Osowie
Ferie zimowe już za nami, ale w tym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osowie z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Każdego dnia szkoła zorganizowała dla nich moc atrakcji - zarówno na terenie szkoły, jak i w formie wyjazdów.

środa, 1 lutego 2017 r., 12:41
Powiat. Pociągiem dotrzyj na stok i skorzystaj z wyciągu za 1 grosz
PKM w tym sezonie zimowym po raz pierwszy uruchomiła połączenia na kaszubskie stoki narciarskie. Można nimi dotrzeć zarówno z Trójmiasta, jak i z Kartuz oraz Kościerzyny. Od 1 lutego dla pasażerów PKM przygotowano specjalną promocję - okazując bilet kolejowy za bilet na wyciąg zapłacimy tylko grosz.

środa, 1 lutego 2017 r., 11:41
Kościerzyna. Młodzież zorganizowała magiczny bal milusińskim z Happy Kids
Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna prężnie się rozwija i wspólnie z Kościerskim Centrum Wolontariatu podejmuje coraz więcej akcji na rzecz lokalnej społeczności. Podczas ferii pomogli zapomnieć o chorobie małym pacjentom kościerskiego szpitala organizując im tam zajęcia. We wtorek z kolei zorganizowali bal przebierańców dla milusińskich ze szkoły i przedszkola Happy Kids.

środa, 1 lutego 2017 r., 11:24
Stara Kiszewa. Pół wieku w miłości - pary świętowały Złote Gody
Minęło pół wieku od momentu, gdy na ślubnym kobiercu składając przysięgę obiecywali sobie miłość, wierność i uczciwość. Dotrzymali jej słów. Pod koniec grudnia trzy pary mieszkające w gminie Stara Kiszewa świętowały Złote Gody.