poniedziałek, 17 września 2018 r., 16:19
Szymbark. XV Zjazd Sybiraków "...by pamięć o nich, nie odeszła w noc"
W rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, 17 września w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się Światowy Zjazd Sybiraków. Mimo upływu lat historia tych, którzy zostali zesłani na Syberię, wzbudzała ogromne poruszenie. Cześć sybirakom oddali także przedstawiciele młodego pokolenia.

niedziela, 16 września 2018 r., 16:19
XXI Kaszubska Jesień Rolnicza
Przez dwa dni w Lubaniu swój dorobek zaprezentowały firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 21. odbyła się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszyły Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

niedziela, 16 września 2018 r., 15:54
Rolnicy z diecezji pelplińskiej dziękowali za plony w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

sobota, 15 września 2018 r., 09:53
Policjanci przeprowadzili zajęcia z klasami o profilu policyjnym
W środę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów klas o profilu policyjnym ze szkoły ponadgimnazjalnej z Malborka przebywającej z Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Policjanci opowiadali im o swojej pracy, pokazali samochody i wyszkolenie psa służbowego.

piątek, 14 września 2018 r., 11:39
Piątkowe Szkło kontaktowe będzie nadawane z Kaszub
Szkło kontaktowe, a więc magazyn satyryczno-publicystyczny, emitowany na antenie telewizji TVN24 od ponad dziesięciu lat w piątek będzie nadawany na żywo z Kaszub, z Restauracji Mulk w Miszewie.

czwartek, 13 września 2018 r., 12:29
Weekend z targami w Lubaniu i Bajkowym Festynem w Kościerzynie
Najbliższy weekend zdecydowanie upłynie pod znakiem XXI Kaszubskiej Jesieni Rolniczej. Lubań przez dwa dni bez wątpienia będzie pomorską stolicą rolników. Podczas niedzielnego dnia targom towarzyszyć będzie też diecezjalne święto plonów. Na kościerskim Rynku z kolei odbędzie się kolejna edycja Bajkowego Festynu Rodzinnego.

czwartek, 13 września 2018 r., 10:17
OSP z gminy Kościerzyna z nowym sprzętem
Rozpieracz kolumnowy, agregat prądotwórczy, zestaw do ratownictwa technicznego, czy defibrylator - taki sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości trafił do jednostek OSP z terenu gminy Kościerzyna. Dodatkowo kościerski samorząd doposażył też jednostki w Kornem i Skorzewie oraz zakupił torbę medyczną dla funkcjonariuszy Policji.

środa, 12 września 2018 r., 14:04
Przygoda z kulturą w Warszawie podopiecznych Gdańskiej Fundacji Dobroczynności
Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności oraz wolontariusze skorzystali z trzydniowej wycieczki do Warszawy, którą zwiedzali z przewodnikiem poznając najciekawsze miejsca związane z historią, słuchając opowieści i legend warszawskich.

środa, 12 września 2018 r., 09:36
Wykonano trzeci etap budowy drogi Osowo-Zamość
Gmina Karsin otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na realizację kolejnego etapu budowy drogi Osowo-Zamość. W bieżącym roku wykonano 550-metrowy odcinek biegnący przez Białe Błoto, aż do ostatniego zabudowania w kierunku Zamościa.

wtorek, 11 września 2018 r., 09:47
Niebawem "Kościerzyna za pół ceny" - zgłoś swój akces
W pierwszy weekend października mieszkańcy i turyści po raz kolejny będą mogli skorzystać z ofert podmiotów różnej branży w promocyjnych cenach. Kościerzyna przystępuję bowiem do kolejnej akcji "Miasto za pół ceny". Podmioty, które chciałyby wziąć udział w akcji, zobowiązane są do zgłoszenie swojego akcesu do 1 października.