piątek, 26 maja 2017 r., 13:38
Dzień Matki - życzenia dla najdroższych i najukochańszych Mam
26 maja obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Matki. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować tym najukochańszym, najtroskliwszym i najbardziej nam oddanym - naszym Mamom. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

czwartek, 25 maja 2017 r., 10:53
Kuropatwy wrócą na Kaszuby? Myśliwi wypuszczali ptaki na pola
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kaszubskie pola pełne były drobnej zwierzyny - zajęcy, kuropatw, cietrzewi i bażantów. Z biegiem czasu wskutek działania różnych czynników jej populacja zaczęła wymierać. Działania służące przywróceniu drobnej zwierzyny na polach od kilku lat prowadzą myśliwi z koła łowieckiego Drop. Dzięki nim w ostatni weekend na łąki wypuszczono 64 kuropatwy.

czwartek, 25 maja 2017 r., 10:47
Z Serca Kaszub już po raz 343. wyruszyła piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską
W czwartkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło z Kościerzyny w 343. pieszą pielgrzymkę na Kalwarię Wejherowską. Pątnicy dotrą do celu w piątkowe popołudnie. W sobotę i niedzielę będą uczestniczyć w uroczystościach odpustowych. Do Serca Kaszub powrócą w poniedziałek wieczorem.

czwartek, 25 maja 2017 r., 08:51
W Lipuszu powstał PSZOK
Gmina Lipusz zakończyła budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK mieści się przy ulicy Majkowskiego 9B. Ponadto samorząd prowadzi wśród mieszkańców działania edukacyjne dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

środa, 24 maja 2017 r., 16:26
Karsin. MDP wśród nominowanych do Florianów 2017
Do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Floriany" wpłynęło 375 zgłoszeń z całej Polski, z których kapituła wyłoniła 57 nominowanych do nagrody. Wśród nich znalazła się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Karsina z projektem "Widoczny numer domu i sprawny hydrant - czyli głos młodych w ważnej sprawie".

środa, 24 maja 2017 r., 09:33
W piątek Dzień Matki - złóżcie życzenia swoim mamom na naszym portalu
To szczególny dzień w roku, w którym możemy w wyjątkowy sposób podziękować ukochanym Mamom, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Nikt tak nie kocha jak Mama. 26 maja to okazja, by pokazać, jak doceniamy wszystko, co dla nas robi. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie Mamom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach koscierski.info.

niedziela, 21 maja 2017 r., 11:31
Trwa akcja rejestracji szpiku dla Kasi! Przyjdź i pomóż - możesz uratować komuś życie
W Miechucinie, w Kartuzach i w Łyśniewie w niedzielę można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Trwa akcja rejestracji. Przyjdź, poświęć pięć minut i daj szansę Kasi i innym chorym na powrót do zdrowia. Nie bądź obojętny, twój gest może komuś uratować życie.

sobota, 20 maja 2017 r., 18:22
Przebojowa Majówka w Stężycy - zabawa z Zenkiem Martyniukiem i wielkimi gwiazdami disco polo
Kilkudziesięciotysięczny tłum przyciągnęła do stężyckiego amfiteatru kolejna odsłona Przebojowej Majówki. Gwiazdą tegorocznej edycji jest król gatunku - Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, na scenie podziwiać można też takie gwiazdy jak Piękni i Młodzi, Boys, Classic, Jorgus czy Andre.

sobota, 20 maja 2017 r., 14:26
Trwa VII Pomorska Majówka Motocyklistów
Kilkuset miłośników dwóch kółek z Pomorza i nie tylko od piątku stacjonuje na terenie gminy Kościerzyna. Motyckliści już po raz siódmy biorą bowiem udział w Pomorskiej Majówce. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie opuścili ośrodek w Sycowej Hucie, by pojawić się na kościerskim Rynku. Motocyklową paradą przejechało około 400 maszyn.

piątek, 19 maja 2017 r., 12:20
Kasia walczy o zdrowie - możesz pomóc! W sobotę i w niedzielę akcje rejestracji!
Co godzinę w Polsce ktoś dowiaduje się o tym, że ma raka krwi. Kasia w lutym z radością czekała na pojawienie się na świecie ukochanego synka. Usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie. Ma bardzo agresywny nowotwór - chłoniaka T-limfoblastycznego. Szansą na powrót do zdrowia jest dla niej znalezienie bliźniaka genetycznego. Pomóc może każdy wystarczy przyjść w sobotę lub w niedzielę na jedną z akcji i zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS-u. Może właśnie ty uratujesz życie Kasi i pomożesz jej wrócić do synka i męża!