sobota, 6 kwietnia 2019 r., 12:24
Ponad dwa tysiące osób na trasach EDK w Dziemianach
Mimo ciemności i czekających na trasie trudności 2.060 osób wyruszyło w piątkowy wieczór w Ekstremalną Drogę Krzyżową, a więc milczącą wyprawę z Dziemian do Wiela, przerywaną rozważeniami kolejnych stacji drogi krzyżowej. Najbardziej wytrwali pokonali trasę św. Rity liczącą 55 km. Najliczniejszą była trasa św. Antoniego, którą wybrało około 1.500 osób.

sobota, 6 kwietnia 2019 r., 11:15
Rekordowa frekwencja na wiosennej Giełdzie Mam
W sobotni poranek w gościnnych progach kartuskiej Jedynki rozpoczęła się kolejna edycja Giełdy Mam. Tegoroczna, wiosenna odsłona wydarzenia przyciągnęła rekordową liczbę sprzedających i kupujących. Na tych drugich czekało aż 118 stoisk.

sobota, 6 kwietnia 2019 r., 09:24
Ponad 500 wiernych wzięło udział w Norbertańskiej Drodze Krzyżowej
W piątkowy wieczór z Leźna wyruszyło ponad 530 uczestników norbertańskiej odsłony Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W milczeniu i w modlitwie pokonali 42 kilometry.

piątek, 5 kwietnia 2019 r., 11:42
Kościerzyna. Zmagali się z wiedzą pożarniczą
21 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich wzięło udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który w czwartek odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Najlepsi będą reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 14:14
Kolejny rekord w PKM. Z przejazdów pociągami skorzystało już 10 milionów pasażerów
Minęły ponad trzy lata od momentu, gdy pierwsi pasażerowie wsiedli do pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Połączenia kolejowe Kaszub z Trójmiastem cieszą się olbrzymia popularnością. Liczba pasażerów rosła z miesiąca na miesiąc. W środę pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przejechał już 10-milionowy pasażer. Z tej okazji samorząd województwa przygotował dla pasażerów niespodzianki.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 09:47
Kuchenne Rewolucje znów na Kaszubach
Magda Gessler po raz kolejny zawitała na Kaszuby. Stało się to za sprawą Kuchennych Rewolucji, które celebrytka właśnie przeprowadziła w Zajeździe Florencja w Nowym Klinczu. Nowa restauracja nosi nazwę "Niezapominajka", a wśród polecanych przez znaną restauratorkę dań można znaleźć m.in. faszerowanego indyka czy tort angielski.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 09:44
Już w sobotę wiosenna Giełda Mam w Kartuzach
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna Giełda Mam. Tym razem na stoiskach pojawią się ciuszki i akcesoria na sezon wiosenny. Osoby, które chciałyby stworzyć własne stoisko mogą zgłaszać się do piątku.

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 00:05
Policyjne kontrole z lotu ptaka? Jeszcze nie teraz
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nie powołała komórki rozpoznania powietrznego, a co za tym idzie nad Kościerzyną próżno szukać zeppelina, a na kartuskim niebem policyjnego balonu. Policyjne patrole z lotu ptaka były oczywiście naszym żartem z okazji Prima Aprillis.

niedziela, 31 marca 2019 r., 21:24
Hydroaktywni powitali wiosnę i pomogli Darkowi
Kilkadziesiąt osób w niedzielę na wodach jeziora Węgorzyno i rzeki Słupi powitało wiosnę. W ten sposób kajakarze postanowili włączyć się w pomoc 51-letniemu Darkowi, który niedawno wybudził się z czteromiesięcznej śpiączki po wypadku.

niedziela, 31 marca 2019 r., 09:20
Prawnik radzi: Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?
Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym jest formą orzeczenia sądowego, które zapada bez przeprowadzenia rozprawy. Wydawany jest na podstawie treści pozwu, a także załączonych do niego dokumentów. W celu uzyskania nakazu zapłaty koniecznym jest złożenie pisemnego wniosku przez powoda w pozwie w sprawach o roszczenia pieniężne albo inne rzeczy zamienne.