czwartek, 19 lipca 2018 r., 09:37
Mobilne Muzeum Multimedialne z unikatową wystawą o Niepodległej stanie w Kościerzynie
Kościerzyna jest jednym z 56 miast w Polsce, w którym przez dwa dni będzie można skorzystać z niezwykłej wędrówki w czasie i przestrzeni. Od 22 do 23 lipca w Ogródku Jordanowskim stanie Mobilne Muzeum Multimedialne z unikatową wystawą poświęconą Niepodległej. Powstała ona z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.

środa, 18 lipca 2018 r., 21:24
Awanse, nagrody i podziękowania dla kościerskich funkcjonariuszy Policji
Awanse na wyższe stopnie, nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania za pełną poświęceń pracę i trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie - tak w środę świętowali kościerscy funkcjonariusze i pracownicy Policji z okazji przypadającego niedługo Święta Policji.

środa, 18 lipca 2018 r., 17:40
Mały wojownik - Brunonek Labuda potrzebuje pomocy
Brunonek Labuda z Banina to chłopiec, u którego po narodzinach zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Aby mógł się rozwijać niezbędna jest specjalistyczna rehabilitacja. Dzięki osobom o wielu sercach dwulatek mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, który sprawił, że poczynił kolejne postępy. Teraz chłopczyk potrzebuje specjalistycznego wózka. Jego koszt przerasta możliwości rodziny Brunonka, dlatego też potrzebna jest pomoc.

środa, 18 lipca 2018 r., 10:52
Rekordowo niskie bezrobocie w województwie. Powiat kościerski na podobnym poziomie
Niska stopa bezrobocia, mnóstwo niezagospodarowanych ofert pracy i mało aktywne kobiety - to aktualne tendencje na rynku pracowników i pracodawców. W województwie pomorskim bezrobocie spadło do niespotykanego jak do tej pory poziomu, w powiecie kościerskim jest ono też rekordowo niskie. Podsumowanie pierwszego półrocza w urzędach pracy jest optymistyczne, ale też wskazuje na nowe problemy.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 10:41
Na tę inwestycję czekali od lat. Urząd Gminy Karsin rozbudowany
Rozbudowa urzędu gminy to inwestycja, na którą zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy czekali przez wiele lat. W końcu ziściły się ich marzenia. W poniedziałek oddano do użytku rozbudowany obiekt. Przeprowadzka w nowe mury ma rozpocząć się w sierpniu.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 09:22
Od 13 sierpnia Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Dołącz do akcji
Od 13 do 19 sierpnia w Kościerzynie odbędzie się kolejne edycja Tygodnia Kuchni Kaszubskiej. Akcja jest znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych wśród turystów i mieszkańców. Chcesz dołączyć do grona restauratorów, w daniach których rozsmakują się uczestnicy akcji? Zgłoś swój akces do 6 sierpnia.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 08:27
Gm. Nowa Karczma. Młodzi sportowcy nagrodzeni
34 najlepszych młodych sportowców z terenu z gminy Nowa Karczma doczekało się wyróżnień za odniesione sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych. Wśród laureatów znaleźli się finaliście wojewódzkich, jak i ogólnopolskich mistrzostw w biegach przełajowych, piłce ręcznej, czy karate.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 14:15
Gm. Karsin. Oczyszczalnia ścieków rozbudowana, PSZOK oddany do użytku
Poniedziałkowa data na długo zapisze się w historii gminy Karsin. Tego dnia oddano do użytku aż kilka sztandarowych inwestycji minionych lat karsińskiego samorządu. W Cisewiu przecięto symboliczną wstęgę nad rozbudowaną oczyszczalnią ścieków i nowym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 10:46
Grabowska Huta zwycięzcą gminnego turnieju sołectw
Jenga, chusta, deska, zakręcony piłkarz, krawcowa, czy słodki sołtys - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Szumlesiu Szlacheckim. Tym razem główne trofeum turnieju wznieśli reprezentanci Grabowskiej Huty. Rywalizację zwieńczył koncert zespołu Basta i zabawa taneczna.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 07:55
Tysiące osób we Wdzydzach. Trwa 45. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbywa się już po raz 45.