wtorek, 21 listopada 2017 r., 08:35
Lipusz. Harcerska Turniejada o Złote Coś
W miniony weekend Lipusz gościł harcerzy hufca Kościerzyna na corocznej turniejadzie o Złote Coś. Głównym celem biwaku nie była wygrana, lecz nawiązywanie przyjaźni na całe życie.

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 13:31
Zimowa Giełda Mam już 2 grudnia - zapisy ruszyły
Już za niespełna dwa tygodnie w Kartuzach odbędzie się kolejna, dziewiąta już edycja Giełdy Mam. W zimowej odsłonie wydarzenia będzie można nabyć bądź sprzedać ciuszki zimowe i akcesoria przydatne o tej porze roku. Osoby zainteresowane udziałem w giełdzie już mogą się zgłaszać.

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 12:34
Wyjątkowy koncert na 10-lecie zespołu Cantus Anegli już w niedzielę
W niedzielę, 26 listopada w kościele pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej odbędzie się koncert zespołu parafialnego Cantus Angeli, który tym wydarzeniem uczci 10-lecie swojej działalności. Chętni będą mogli zakupić także płyty zespołu. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele dobroczynne.

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 11:59
Szlachetna Paczka 2017. Włącz się do akcji i odmień czyjś los!
W internecie dostępna jest już baza rodzin, którym każdy może zrobić świąteczny prezent. W powiecie kościerskim na to, aby magia świąt dotarła również do ich domów, czeka jeszcze osiem rodzin. Zostań Świętym Mikołajem i odmień czyjeś życie, a na pewno święta.

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 09:26
Film promocyjny LOT ,,Serce Kaszub'' nagrodzony podczas II Forum Promocji Turystycznej w Warszawie
Ponad 120 gości z branży z całego kraju i z zagranicy, 20 ekspertów, siedem prelekcji, debata, setki rozmów w kuluarach, oraz finał konkursu filmu promocyjnego "Kadry z Polski" - to wszystko miało miejsce podczas II Forum Promocji Turystycznej, które odbyło 9 listopada w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Forum było ważnym wydarzeniem dla osób zajmujących się promocją turystyki w Polsce.

niedziela, 19 listopada 2017 r., 18:35
Sylwester 2017. Gdzie bawić się w tak szczególną noc?
Wielkimi krokami zbliża się najbardziej wyjątkowa noc w roku. Pożegnamy stary i przywitamy Nowy Rok. A wraz z nim nowe nadzieje, plany i marzenia. Sylwester to szczególna data w kalendarzu, która zasługuje na wyjątkową oprawę z szampańską zabawą, w gronie bliskich nam osób, z bąbelkami w kieliszkach pod niebem roziskrzonym zapierającymi dech w piersiach fajerwerkami. Druga połowa listopada to najwyższa pora, by zastanowić się nad tym, jak spędzić ostatnią noc 2017 roku. Sprawdziliśmy, gdzie w powiecie kartuskim można zarezerwować miejsce na niezapomniany bal w sylwestrową noc.

sobota, 18 listopada 2017 r., 12:49
Kościerzyna. Niesienie pomocy mają we krwi - Sobota Mundurowych Krwiodawców za nami
Za nami trzecia, a zarazem ostatnia tegoroczna "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Akcja cieszyła się sporym zainteresowowaniem wśród przedstawicieli służb mundurowych, ale także tych, którzy choć na co dzień nie noszą munduru, zauważają potrzebę ratowania życia poprzez bezinteresowne dzielenie się krwią - najcenniejszym z lekarstw.

sobota, 18 listopada 2017 r., 08:00
Gmina Dziemiany. Nowe inwestycje wodno-kanalizacyjne
Wkrótce rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w miejscowościach Kalisz i Raduń, a także modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Parowej.

piątek, 17 listopada 2017 r., 10:11
W Osowie pokazali, że śniadanie daje moc
Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Osowie przystąpiła do akcji edukacyjnej pod hasłem ,,Śniadanie daje moc". Głównym celem było zwiększenie u dzieci wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania dla funkcjonowania naszego organizmu przez cały dzień.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 16:00
Dziemiany. Inwestycje drogowe w gminie
Zakończono prace przy przebudowie ulic Wybickiego, Kardynała Wyszyńskiego, a także Księdza Stanisława Podlaszewskiego w Dziemianach. Planowane są też modernizacje ulicy Raduńskiej i Kaszubskiej w Dziemianach oraz Spokojnej i Krótkiej w Kaliszu.