wtorek, 11 czerwca 2019 r., 09:39
Strażacki Oscar dla OSP Karsin
W sobotę, 18 maja na uroczystej Gali Finałowej, która miała miejsce w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach K/Warszawy, rozdane zostały strażackie Floriany. Nagrody te traktowane są w środowisku strażackim jak Oskary w świecie filmu.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 21:13
Silne burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia II stopnia
W nocy z poniedziałku nad wtorek nad Kaszubami prognozuje się burze, silny wiatr oraz intensywne deszcze. W związku z tym wydano ostrzeżenia II stopnia.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 12:53
Brunonek Labuda pilnie potrzebuje wsparcia
Brunonek Labuda to trzyletni mieszkaniec Banina. Po narodzinach zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Aby mógł się rozwijać niezbędna jest ciągła rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt. Chłopiec teraz potrzebuje nowego pionizatora. Koszt urządzenia to 11 tys. złotych, co przerasta możliwości finansowe rodziny. W związku z tym potrzebna jest pomoc.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 12:36
Jubileuszowa Sobota Mundurowych Krwiodawców
Za nami dziesiąta "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród przedstawicieli służb mundurowych, ale także tych, którzy choć na co dzień nie noszą munduru, zauważają potrzebę ratowania życia poprzez bezinteresowne dzielenie się krwią - najcenniejszym z lekarstw.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 08:32
Hufiec ZHP Kościerzyna z nowym sztadarem
Hufiec ZHP Kościerzyna im Franciszka Sędzickiego po 47 latach otrzymał nowy sztandar. Uroczystość jego przekazania odbyła się w sobotnie przedpołudnie na Rynku w Kościerzynie.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 11:02
Jubileusz 200-lecia Szkoły Podstawowej w Tuszkowach
W sobotnie popołudnie społeczność szkolna, ale też mieszkańcy sołectwa świętowali jubileusz 200-lecia działalności Szkoły Podstawowej w Tuszkowach, która w środowisku lokalnym pełni bardzo ważną rolę oświatową, kulturalną, jak również tę niezmiernie istotną integracyjną. Choć pogoda splatała figla organizatorom, uroczystość zdecydowanie można uznać za udaną.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 14:26
Chcą posprzątać zamek w Łapalicach. Idea słuszna, ale czy rozsądna?
Mimo iż zamek w Łapalicach jest niekwestionowaną atrakcją Polski Północnej, to oficjalnie nadal jest budowlą a wstęp na jego teren wzbroniony. Nie przeszkadza to jednak turystom i miejscowym, którzy dość tłumnie rokrocznie przekraczają bramy zamczyska. Ostatnio wyszli też z inicjatywą posprzątania terenu kaszubskiego pałacu. Wielkie sprzątanie ma odbyć się w niedzielę.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 14:07
Uwaga! Nadciągają burze! Jak się chronić?
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części województwa pomorskiego ostrzeżenie przed burzami z gradem i porywami wiatru do 80km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od południa do godziny 22.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 13:00
Widzisz zamkniętego psa w nagrzanym samochodzie? Reaguj!
Widzisz zamkniętego psa w aucie - zbij szybę albo powiadom policję. W ten sposób możesz uratować jego życie. Za nami kilka gorących dni, a prawdziwy upał dopiero się rozpocznie. Nie przechodźmy obojętnie, kiedy widzimy, że pies cierpi - apelują policjanci.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 12:36
Organizatorzy zapraszają na Classówkę Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. Obejrzyj zwiastun imprezy!
Już za dwa tygodnie czeka nas piąta edycja największego eventu motoryzacyjnego na Kaszubach - Classówka Auto Moto Festiwal 2019. Perełki motoryzacji ponownie zalśnią w stężyckim amfiteatrze. Podczas dwudniowej imprezy zaplanowano szereg emocjonujących motoryzacyjnych i sportowych atrakcji. Wydarzenie zainauguruje pokaz Drift Taxi. Organizatorzy zapraszają i zapewniają dawkę stężonej motoryzacji w Sercu Kaszub.