niedziela, 12 marca 2017 r., 16:21
Nowy pociąg do Kościerzyny. Wreszcie jest połączenie z Gdańskiem Głównym
W poniedziałek, 13 marca o godz. 15.50 z Gdańska Głównego wyruszy bezpośredni pociąg do Kościerzyny. Jak podkreśla SKM, będzie to historyczny moment, bo nigdy wcześniej pociągi na takiej trasie nie kursowały.

niedziela, 12 marca 2017 r., 13:37
Kornelek wrócił do domu. Guz znika. Walka o powrót do zdrowia trwa dalej
W sobotę mały mieszkaniec Wielkiego Klincza walczący z siatkówczakiem wraz z rodzicami powrócił z Nowego Jorku do domu. To nie jedyna dobra wiadomość. Podczas ostatniej wizyty u dra Abramsona okazało się, że zamrożony guz zniknął, a ten, na którego działa płytka radioaktywna obkurcza się. Walka o zdrowie trwa jednak nadal.

sobota, 11 marca 2017 r., 18:02
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Biała Sobota w gminie Kościerzyna
W sobotę w Skorzewie każdy chętny mógł sprawdzić stan swojego zdrowia. Odbywała się tutaj akcja profilaktyczna zorganizowana przez lekarzy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z badań mieszkańcy gminy Kościerzyna mogli skorzystać bezpłatnie.

piątek, 10 marca 2017 r., 09:15
Zbigniew Brylowski walczy z nowotworem - możesz mu pomóc go pokonać
Jest zapalonym sportowcem - biega w maratonach, uczestnicy w triathlonach. Kilka tygodni temu wykryto u niego nowotwór - glejaka mózgu. Teraz Zbigniew Brylowski z Kartuz, szczęśliwy ojciec i mąż, staje do najważniejszej z walk - o swoje zdrowie i życie. W pokonaniu nowotworu wesprzeć może go każdy - przekazując środki z 1 proc. lub wpłacając dowolną kwotę na konto specjalnej zbiórki. Liczy się każda złotówka.

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:50
K20 na odcinku Kościerzyna - Korne zostanie przebudowana
Rondo na skrzyżowaniu w Kornem, lewoskręt przy skręcie do Łubiany, czy ścieżka rowerowo - piesza - to główne założenia przebudowy drogi krajowej nr 20 na odcinku Kościerzyna - Korne. W środę GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą, który zaprojektuje rozbudowę K20. Realizacja inwestycji ma nastąpić w latach 2019-2020.

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:14
Zgłoś kandydata do nagrody "Serce Kaszub"
Ruszyła kolejna edycja Nagród Starosty Kościerskiego, które mają na celu wyróżnienie osób fizycznych, czy prawnych, instytucji, przedsiębiorstw, firm, organizacji pozarządowych, podmiotów nieposiadających osobowości prawnej, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu kościerskiego w minionym roku. Kandydatury osób, które waszym zdaniem zasługują na "Serce Kaszub" można zgłaszać do 21 marca.

środa, 8 marca 2017 r., 14:38
"50 lat minęło jak jeden dzień". Kościerscy seniorzy z medalami Prezydenta RP
Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość i wierność - w tym roku świętowali lub obchodzić będą 50-lecie ślubu. Z tej okazji w środę w sali konferencyjnej Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość, na której burmistrz Michał Majewski wręczył dostojnym jubilatom medale Prezydenta RP.

środa, 8 marca 2017 r., 14:26
Międzynarodowy Strajk Kobiet - 8 marca Polki i kobiety na całym świecie znów protestują
Tegoroczne święto kobiet przybrało w tym roku wyjątkowy wymiar. W 55 państwach na całym świecie odbywają się protesty i strajki. Polskie kobiety manifestują w kilkudziesięciu miastach m.in. w Gdańsku, Lęborku i Chojnicach. Protest przybiera różne formy, ale odbywa się pod wspólnym hasłem "Solidarność naszą bronią". W akcję włączają się również mieszkanki Kaszub.

środa, 8 marca 2017 r., 07:37
Dzień Kobiet - jak świętowano w czasach słusznie minionych
Goździki, tulipany, paczka kawy, rajstopy, ciasto i czekolady - to były prezenty, które przez lata dostawały panie z okazji Dnia Kobiet. Święto obchodzono w zakładach pracy i szkołach, a w domach wieczorami spotykano się w gronie przyjaciół i znajomych. Od tamtej epoki wiele wody już upłynęło, ale nasze rozmówczynie wspominają coroczną uroczystość z sentymentem. Zgodne orzekły też, że tradycję tę należy zachować.

wtorek, 7 marca 2017 r., 09:03
Reprezentant Kościerzyny szefem Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego
W poniedziałek odbyły się wybory prezydium Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego. Zaufanie młodzieży z całego Pomorza zyskał reprezentant Kościerzyny - Jan Derra. To wielki sukces naszego reprezentanta. Wierzę, że podoła wyzwaniom, które przed nim stoją. Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna jest nastawiona na współpracę z wszystkimi młodzieżowymi radami w Polsce, a zwłaszcza z tymi z Pomorza - podkreśla opiekun MRMK Jacek Konkol.