piątek, 25 maja 2018 r., 11:00
Budowa sali w Kaliskach i renowacja w kościołach w Garczynie i Wielu z dotacją premiera
Gmina Kościerzyna oraz parafie w Garczynie i Wielu znalazły się na liście dofinansowanych inwestycji w ramach tzw. rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów. Łącznie do powiatu kościerskiego trafi 1.753.000 zł.

piątek, 25 maja 2018 r., 10:29
Uczniowie z Klukowej Huty z wizytą u kościerskich policjantów
W środę kościerską komendę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. W trakcie wizyty najmłodsi zwiedzili budynek komendy oraz zobaczyli z bliska jak pracują policjanci różnych komórek. Dzieci przejawiały ogromne zainteresowanie pracą policjantów oraz tym co dzieje się w murach komendy.

czwartek, 24 maja 2018 r., 12:59
Kolejne drogi powiatowe zostaną zmodernizowane
Grabowo-Śledziowa Huta, Stara Kiszewa-Konarzyny oraz Karsin-Cisewie - te odcinki dróg powiatowych czeka modernizacja. Powiat kościerski pozyskał na ich przebudowę środki zewnętrzne, a wsparcie realizacji inwestycji udzieliły też samorządy gminne oraz Nadleśnictwo Kościerzyna. W czwartek w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie odbyło się podpisanie umów z włodarzami poszczególnych gmin.

środa, 23 maja 2018 r., 11:32
Spędzili majówkę z generałem Wybickim
19 maja br. już po raz trzynasty zorganizowano Rajd i Konkurs pn.: "Majówka z Generałem Józefem Wybickim, czyli wyprawa po generalskie epolety". W tym roku w rajdzie pieszym i rowerowym wzięło łącznie udział blisko 300 uczestników.

środa, 23 maja 2018 r., 10:37
Były policjant zarzuca komedantom bezprawne przetrzymywanie go w komendzie
Trzeci z policjantów, którym pierwotnie zarzucano spożywanie alkoholu na terenie komendy oraz niewykonanie poleceń przełożonego, wrócił do służby. Tymczasem gdańska prokuratura sprawdza, czy były komendant i jego zastępca nie nadużyli uprawnień. Śledztwo jest efektem złożenia przez byłego funkcjonariusza Tadeusza Piechowskiego zawiadomienia, w którym zarzuca on byłym przełożonym uwięzienie go w komendzie.

wtorek, 22 maja 2018 r., 17:38
PKM wprowadza rezerwacje na miejsca na rowery
Od soboty, 26 maja, osoby, które planują z rowerem podróżować Pomorską Koleją Metropolitalną i chcą mieć pewność, że będzie dla nich miejsce w pociągu, będą musiały dokonać płatnej rezerwacji miejsca na jednoślad. Jednorazowy koszt rezerwacji to 3 zł, miesięczny 30 zł. To rozwiązanie ma pomóc wyeliminować problemy związane z brakiem wystarczającej liczby miejsc na rowery w składach PKM.

wtorek, 22 maja 2018 r., 13:42
W sobotę Dzień Matki - złóżcie życzenia swoim mamom na naszym portalu
To szczególny dzień w roku, w którym możemy w wyjątkowy sposób podziękować ukochanym Mamom, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Nikt tak nie kocha jak Mama. 26 maja to okazja, by pokazać, jak doceniamy wszystko, co dla nas robi. Z tej okazji, tak jak w ubiegłym roku, zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie Mamom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kościerski.info.

wtorek, 22 maja 2018 r., 13:35
Będzie grzmiało i padało. IMGiW wydało ostrzeżenia
We wtorkowe popołudnie nad Kaszubami mogą przejść burze z opadami deszczu i gradu. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

wtorek, 22 maja 2018 r., 12:12
Ruszył plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego
Od wtorku do 30 czerwca można oddawać głos na najpopularniejszego dzielnicowego w województwie pomorskim. Ten, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. W powiecie kościerskim służy 10 dzielnicowych. Oddaj swój głos i pomóż swojemu dzielnicowemu wygrać konkurs!

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 15:35
Minister Kowalczyk o zmianach w prawie łowieckim i problemie melioracji
O zmianach w prawie łowieckim, zasadach szacowania szkód łowieckich i odpowiedzialnych za tę czynność osobach, a także poszerzeniu gatunków chronionych, czy problemie zapomnianych rowów melioracyjnych i drenaży mieszkańcy, jak i samorządowcy rozmawiali w niedzielę z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem.