piątek, 27 lipca 2018 r., 09:47
Strażacy z Wdzydz Tucholskich zakupili manekina do ćwiczeń RKO
O nowy sprzęt wzbogaciła się kolejna jednostka ochotniczej straży pożarnej z gminy Karsin. Tym razem manekin do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej trafił na wyposażenie druhów z Wdzydz Tucholskich.

środa, 25 lipca 2018 r., 15:03
Piknik Rodzinny z Paradą Tirów już w niedzielę w Skorzewie
To będzie wyjątkowe popołudnie w Skorzewie, na spędzenie w gronie rodzinnym zaprasza tamtejsza parafia. Po raz pierwszy odbędzie się tam piknik rodzinny połączony z paradą tirów, licznymi konkursami i atrakcyjnymi niespodziankami. Organizatorzy zapraszają właścicieli ciągników siodłowych ze swoimi pojazdami i całymi rodzinami.

środa, 25 lipca 2018 r., 08:14
Waldemar Pawlak z wizytą u strażaków z Karsina
Były premier RP, doświadczony polityk i wieloletni Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Waldemar Pawlak odwiedził strażaków z OSP w Karsinie. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie jakie karsińscy strażacy złożyli druhowi Prezesowi podczas tegorocznej gali rozdania Florianów - nagród za najlepsze inicjatywy społeczne w Polsce.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 15:30
Kaszuby nie stracą połączenia z Trójmiastem - w przyszłym roku ruszy modernizacja linii Kokoszki - Glincz
Jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić przetarg na modernizację linii Gdańsk-Kokoszki - Glincz. Będzie ono pełnić funkcję tzw. "bajpasa kartuskiego" i stanowić alternatywę dla połączenia Gdynia - Kościerzyna, które czeka elektryfikacja. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie odcinek o długości około 16 km. Szacowany koszt inwestycji to 110 mln zł.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 13:42
Łubiana. Czytali "Życie i Przygody Remusa"
W niedzielę w Łubianie nad jeziorem Garczyńskim, w miejscu zwanym "Placem Trzech Wiat", odbyło się czytanie epopei kaszubskiej Aleksandra Majkowskiego "Życie i Przygody Remusa". Spotkanie zorganizowało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 07:32
Strażacy z OSP Wiele mają nowy sprzęt
Strażacy z jednostki OSP Wiele w gminie Karsin mogą cieszyć się z nowego sprzętu. Dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego w Kościerzynie oraz środków własnych dokonano zakupu, wysokowydajnej prądnicy pianowej typu "Combi 200".

sobota, 21 lipca 2018 r., 14:35
Dziemiany. Po raz czwarty w ruch poszły kosy i grabie
Niegdyś główny atrybut żniwiarza, dziś oglądany najczęściej w muzeach i skansenach. Mowa o kosie, za którą chwycili w ręce uczestnicy już IV Mistrzostw Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną. Bezkonkurencyjny ponownie okazał się duet Anny i Józefa Czapiewskich.

piątek, 20 lipca 2018 r., 11:36
W Małym Klinczu powstaje nowa świelica wiejska
Mieszkańcy Małego Klincza do końca listopada zyskają nową świetlicę. Nowa inwestycja będzie podobna do innych tego typu budowli w gminie Kościerzyna.

piątek, 20 lipca 2018 r., 09:56
Gminy z dotacją na odnawialne źródła energii
128,4 mln zł ze środków unijnych na realizację 24 projektów wartych 172,3 mln zł trafi do pomorskich gmin na zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Wśród beneficjentów nie zabrakło też kościerskich samorządów.

czwartek, 19 lipca 2018 r., 11:50
Odeszła śp. Karolina Magulska ze Sławek. Przegrała walkę z rakiem
W środę zmarła Karolina Magulska ze Sławek. 29-latka przegrała walkę z nowotworem. Nabożeństwo pogrzebowe w jej intencji odbędzie się w sobotę.