wtorek, 6 marca 2018 r., 10:31
Kościerzyna. W pożarze stracili dobytek życia - potrzebna pomoc dla pogorzelców
Piątkowym wczesnym porankiem wybuchł pożar w kamienicy w Kościerzynie. Ogień strawił mieszkanie na poddaszu. Zniszczeniu uległy też lokale na piętrze i parterze. W jednej chwili dachu nad głową pozbawione zostały cztery rodziny. Właściciele kamienicy nie są w stanie samodzielnie ponieść kosztów remontu budynku, stąd apel o pomoc. Pomóc może każdy. Liczy się każda złotówka.

wtorek, 6 marca 2018 r., 09:55
Już w ten weekend Kościerzyna za pół ceny
Przed nami weekend odkrywania kulinarnych i rekreacyjnych walorów Kościerzyny obfitujących w wiele atrakcji dla ducha i ciała. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem wiosenna edycja akcji "Kościerzyna za pół ceny". Tym razem do skorzystania z promocyjnej oferty zaprasza 17 podmiotów. Na uczestników akcji czekają też nagrody!

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 13:00
Nowotwór znów zaatakował. Kasia Łaszewska walczy o życie - pilnie potrzebna pomoc
16 marca miną dwa lata od momentu, gdy zaczęła nowe życie. Uratował je przeszczep szpiku. Pokonała ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zwyciężyła chorobę. Niestety niedawno okazało się, że znów musi stanąć do walki. 29-letnia Kasia Łaszewska z Brodnicy Górnej ma nawrót choroby. By ją pokonać potrzebuje naszego wsparcia. Walka z nowotworem będzie długotrwała i kosztowna.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:21
Zmarł sołtys Czarliny Jerzy Landowski
W wieku 60 lat w nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł Jarzy Landowski. Funkcję sołtysa sołectwa Czarlina pełnił od 1993 roku. - W naszej pamięci pozostanie jako wieczny monument wzorowego człowieka, z którego należy brać przykład - podkreślają mieszkańcy.

niedziela, 4 marca 2018 r., 19:00
Dziemiany. "Morsowanie to antybiotyk bez skutków ubocznych"
Połączyła ich wspólna pasja do aktywnego i zdrowego stylu życia. Spotykają się co tydzień, w niedzielne popołudnie i wspólnie zanurzają się w lodowato zimnej wodzie. Hartują ciało i ducha. Mowa o Dziemiańskich Morsach - póki co nieformalnej grupie miłośników tej wyjątkowej formy aktywności fizycznej.

piątek, 2 marca 2018 r., 11:07
Poleje się krew w hołdzie żołnierzom wyklętym
1 marca zainaugurowano tegoroczną ogólnopolską akcję "SpoKREWnieni służbą", w ramach której funkcjonariusze różnych służb dzielą się tym, co najcenniejsze - krwią. Do akcji z inicjatywy Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie już po raz drugi przystąpili także kościerscy mundurowi. W hołdzie żołnierzom wyklętym płynem ratującym życie można dzielić się do 29 marca.

środa, 28 lutego 2018 r., 11:43
"Serce Kaszub 2017". Zgłoś kandydata do Nagrody Starosty Kościerskiego
Ruszyła kolejna edycja Nagród Starosty Kościerskiego, które mają na celu wyróżnienie osób fizycznych, czy prawnych, instytucji, przedsiębiorstw, firm, organizacji pozarządowych, podmiotów nieposiadających osobowości prawnej, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu kościerskiego w minionym roku. Kandydatury osób, które waszym zdaniem zasługują na "Serce Kaszub" można zgłaszać do 13 marca.

wtorek, 27 lutego 2018 r., 13:41
Strażacy z OSP Wielki Klincz podsumowali rok 2017
W miniony piątek strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu podsumowali swoją ubiegłoroczną aktywną działalność. Tegoroczne zamierzenia są nie mniej imponujące. Ochotnicy mają w planach między innymi reaktywowanie młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz pozyskanie nowego samochodu gaśniczego.

wtorek, 27 lutego 2018 r., 12:43
Dziewczęta z Kościerzyny popłyną w Rejs Niepodległości dookoła świata
10 miesięcy. 33 tysiące mil morskich do pokonania. Lizbona, Dakar, Singapur, Honk Kong, Los Angeles, czy Panama. 400 osób w wieku od 18 do 26 lat, a wśród nich cztery dziewczęta z Kościerzyny, już w maju rozpocznie przygodę swojego życia - wypłynie w Rejs Niepodległości dookoła świata "Darem Młodzieży".

wtorek, 27 lutego 2018 r., 11:19
Sylwester w marcu w Koszałkowie z darmowymi zjazdami
Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo Wieżyca zaprasza w sobotę na niecodzienną imprezę. Narciarze, snowboardziści i wszyscy pasjonaci sportów zimowych, a także ci, którzy nie byli zadowoleni z ostatniego Sylwestra muszą koniecznie 3 marca odwiedzić koszałkowskie centrum. Odbędzie się tam impreza pod hasłem "Sylwester w marcu". Z tej okazji m.in. przez dwie godziny będzie można zjeżdżać za darmo.