sobota, 7 października 2017 r., 09:30
WOŚP zakupiła dla ochotników sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł
264 urządzenia i elementy wyposażenia o wartości ponad 1,5 mln zł trafiło w piątek do 178 jednostek ochotniczej straży pożarnej od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród obdarowanych znalazło się siedem jednostek z powiatu kościerskiego oraz jedna z kartuskiego.

piątek, 6 października 2017 r., 09:05
Grali i zbierali pieniądze, by odbudować dom Józefa Chełmowskiego
Niech powrócą anioły - pod takim hasłem w czwartkowy wieczór odbył się koncert charytatywny, którego celem była zbiórka środków na rzecz odbudowy zniszczonego wskutek sierpniowej nawałnicy domu i ogrodu Józefa Chełmowskiego. Kolejny koncert odbędzie się w sobotę w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej.

piątek, 6 października 2017 r., 08:05
Kolejne jednostki OSP doposażone w sprzęt
W motopompy szlamowe, motopompy pływające oraz pilarki zostały wyposażone kolejne jednostki ochotniczych straży pożarnych. Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czwartek pomoc trafiła do 21 jednostek z terenu województwa pomorskiego, w tym strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

czwartek, 5 października 2017 r., 16:12
Brak miejsc w porannych szynobusach PKM. Kiedy nastąpi poprawa?
Pasażerowie PKM skarżą się, że poranne pociągi jadące w stronę Trójmiasta są przepełnione. Zdarzają się sytuacje, że część osób zostaje na peronie i nie może wsiąść do pociągu. Problem nasilił się kilka dni temu, na początku października, kiedy rozpoczął się rok akademicki.

czwartek, 5 października 2017 r., 11:46
Kościerzyna walczy o pracownię Orange - potrzebne głosy!
"Love-Orange-Kaszuby. Komputerowy wehikuł czasu w Kościerzynie" - pod takim hasłem w Kościerzynie ma szansę funkcjonować pracowania internetowa. Miasto dostało się bowiem do drugiego etapu konkursu "Pracownie Orange". Aby jednak w Sercu Kaszub powstała pracowania z prawdziwego zdarzenia, potrzebne są głosy!

czwartek, 5 października 2017 r., 10:49
Strażacy z Wielkiego Klincza doposażeni w nową pilarkę spalinową
Dzięki lokalnym przedsiębiorcom strażacy z Wielkiego Klincza wzbogacili się o nową pilarkę spalinową. Warto dodać, że tamtejsi ochotnicy aż 38-krotnie interweniowali w związku z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy. Ich działalność nie ograniczyła się jednak do działań ratowniczo-gaśniczych.

czwartek, 5 października 2017 r., 10:21
Alejki na cmentarzu w Karsinie prawie gotowe
Kończy się budowa alejek na cmentarzu w Karsinie. Z uwagi na fakt, że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków należało przygotować niezbędny projekt budowlany i uzyskać zgodę konserwatora.

środa, 4 października 2017 r., 23:18
Ślubowanie klas mundurowych żukowskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
W środę w samo południe ponad sześćdziesięciu uczniów klas pierwszych straży granicznej i bezpieczeństwa narodowego ZSZiO w Żukowie złożyło uroczyste ślubowanie w obecności nauczycieli, swoich rodzin i zaproszonych gości. Były wspomnienia z obozu unitarnego w Garczynie oraz życzenia osiągania sukcesów, które składała dyrekcja oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu kartuskiego i żukowskiej gminy.

środa, 4 października 2017 r., 15:14
Ofert pracy więcej niż chętnych - historycznie niskie bezrobocie w Kościerskiem
Rekordowo niski poziom bezrobocia odnotowano w ostatnich miesiącach w powiecie kościerskim. Zgodnie z danymi Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie, jest niższe niż w kraju i na koniec sierpnia wyniosło zaledwie 6,5 proc.

środa, 4 października 2017 r., 13:18
Kościerzyna. Sprawdź, jakie zadania zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego
Chodniki, place zabaw, miejsce do rekreacji dla młodzieży i dorosłych - to przykłady zadań, które decyzją mieszkańców zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. W budżecie miasta na 2018 rok ujętych zostanie osiem przedsięwzięć.