sobota, 3 czerwca 2017 r., 13:18
Kartuska letnia Giełda Mam za nami
W sobotnie przedpołudnie gościnne progi Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach po raz kolejny wypełniły się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam siódmą już edycję Giełdy Mam.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 10:08
Była księgowa Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej z wyrokiem
Na karę grzywny w wysokości 4.000 zł kościerski sąd skazał Anitę Sz. - byłej księgowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo - Pożyczkowej działającej przy Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna. Podczas sprawowania przez nią pieczy nad finansami instytucji, z jej kasy miało zniknąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 15:35
Upięcia wierszem i warzywem inspirowane - przyszłe mistrzynie fryzjerstwa rywalizowały o Złotą Szpilkę
Fantazyjne upięcia, efektownie i pomysłowo zdobione warzywami podziwiać można było w czwartek w Zespole Szkół technicznych w Kartuzach. Odbył się tam konkurs dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej "Złota Szpilka". W ruch poszły szczotki, grzebienie, lokówki, karbownice i prostownice. Spod wprawnych rąk młodych fryzjerek wychodziły fantazyjne koszyki, upięcia inspirowane ogródkiem warzywnym, szczypiorem czy nawet burakiem.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 15:00
Kościerzyna. Absolutorium dla burmistrza pod ostrzałem krytyki radnych
12 głosami "za", przy sześciu głosach przeciwnych i dwóch wstrzymujących burmistrz Michał Majewski uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016. Głosowanie poprzedziła dyskusja, podczas której radni nie szczędzili uwag wobec burmistrza Kościerzyny. Ten z kolei zignorował je i nie odniósł się do jakichkolwiek zapytań radnych.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:44
Jubileusz 25-lecia partnerstwa polsko-niemieckiego
Jubileusz 25. lat współpracy pomiędzy niemiecką gminą Cölbe, gminą i miastem Kościerzyna świętowano w sobotę w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości odnowiono akt partnerstwa.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:36
Kościerzyna. Twórcy kultury i sportowcy nagrodzeni
Podczas środowej sesji odbyło się wręczenie nagród sportowcom oraz twórcom i działaczom kultury, którzy zdaniem kapituły przyznającej nagrody Rady Miasta Kościerzyna nie tylko odnoszą sukcesy w swojej dziedzinie, ale też poprzez swoją działalność promują Kościerzynę.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 09:27
Mistrzynie Polski w czytelnictwie są w Kaliszu
Po odniesionym sukcesie w szrankach półfinałowych, 27 maja uczennice szkoły w Kaliszu wzięły udział w III Ogólnopolskim Finale Wielkiej Ligi Czytelników w Katowicach. Konkurs ma bardzo prestiżowy wymiar, o czym może świadczyć honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz zaangażowanie wielu innych instytucji.

środa, 31 maja 2017 r., 09:59
Gm. Kościerzyna. Wójt Grzegorz Piechowski z absolutorium
Podczas wtorkowej sesji radni gminy Kościerzyna pochylili się nad jedną z ważniejszych uchwał w ciągu rok. Rozliczyli gospodarza samorządu z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Wójt Grzegorz Piechowski uzyskał absolutorium przy dwóch głosach wstrzymujących.

niedziela, 28 maja 2017 r., 14:06
Wielki odpust w Wielu - Koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia
Kilkanaście tysięcy wiernych wzięło udział w odpuście na Kalwarii Wielewskiej. Tegoroczne uroczystości miały szczególny wymiar, gdyż podczas niedzielnej uroczystej mszy świętej odpustowej odbyła się Koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Tego liturgicznego obrzędu dokonał Prymas Polski, abp Wojciech Polak.

sobota, 27 maja 2017 r., 13:57
Kościerzyna. Motosacrum 2017
W sobotnie przedpołudnie na placu Jana Pawła II w Kościerzynie odbyła się kolejna edycja Motosacrum, podczas którego poświęcono motocykle. Podczas mszy świętek motocykliści modlii się z kolei o bezpieczny sezon.