niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 17:05
Diecezjalne Dni Młodzieży przyciągnęły tłumy młodych do Kościerzyny
Kilka tysięcy młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 09:42
W Lubaniu trwają targi ogrodniczo-pszczelarskie
Kiermasz ogrodniczy i pszczelarski, pokaz królików i ptactwa ozdobnego, sprzętu do pielęgnacji ogrodów, rekreacyjnego i turystycznego, narzędzia budowlane, systemy grzewcze, czy doradztwo rolnicze - to wszystko czeka na odwiedzających Lubań, gdzie trwają XI Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie.

sobota, 13 kwietnia 2019 r., 00:10
Około 200 osób wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową z Osady Burego Misia
W tym roku aż z trzech kościerskich miejscowości wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. W ubiegły piątek pątnicy wędrowali z Dziemian i Łubiany do Wiela. Tydzień później zgromadzili się w Osadzie Burego Misia, by po mszy świętej wyruszyć w 42 km trasę św. Antoniego. Pomarańczowym szlakiem wędrowało około 200 osób.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 13:11
Tysiące młodych zjadą do Kościerzyny. W niedzielę zakaz sprzedaży alkoholu
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie obchodzone są Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży, w których rokrocznie uczestniczy około czterech tysięcy młodych ludzi. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z niedzielnymi uroczystościami, straż miejska przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu w tym dniu.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 14:34
W centrum Riviera powstały fantazyjne, olbrzymie pisanki
Ze smokiem, kaszubskimi haftami, znakami drogowymi, Harrym Potterem, jednorożcem, pingwinem czy flamingiem - to przykłady motywów, które wybrali uczniowie pomorskich szkół na ozdobienie gigantycznych jaj w konkursie w Rivierze w Gdyni. Centrum zmieniło się w środowe popołudnie w fabrykę pisanek. Konkursowe prace zostaną nagrodzone w niedzielę, 14 kwietnia. Podziwiać je będzie można natomiast do 26 kwietnia.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 09:49
Kościerzyna. Uczczono pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem uczczono w Kościerzynie dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 11:14
Mimo strajku uczniowie przystąpili do egzaminu gimnazjalnego
Uczniowie klas trzecich gimnazjum w środę rozpoczęli egzaminacyjny maraton. To ostatni rocznik, który po reformie przystępuje do egzaminów na tym etapie kształcenia. W powiecie kościerskim wiedzę sprawdza ponad 760 uczniów z 21 szkół. Egzaminy udało się zorganizować bez przeszkód, mimo trwającego strajku nauczycieli.

poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r., 11:20
Trwa strajk nauczycieli  - w większości szkół zajęcia zawieszone
Większość szkół w powiecie jest nieczynnych. Tym samym trwa strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżek, ale walczą też o godność nauczyciela. Z nauczycielami solidaryzują się rodzice uczniów. Jedynie w gminie Liniewo wszystkie placówki pracują normalnie.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 23:36
Motocykliści zainaugurowali sezon podczas akcji Pola Nadziei w Kartuzach
Około 220 imponujących maszyn pojawiło się w niedzielę w Kartuzach. Tradycyjnie podczas akcji Pola Nadziei kolejny sezon szosowy rozpoczęli pasjonaci jednośladów.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 10:00
To już prawie pewne - w poniedziałek strajk w szkołach
Ponad 90 proc. nauczycieli w całej Polsce zadeklarowało udział w strajku, który w poniedziałek 8 kwietnia ma odbyć się w szkołach. Nauczyciele walczą m.in. o godne wynagrodzenia za swoją pracę. Do tej pory Ministerstwo Edukacji Narodowej nie chce przyjąć postulatów ZNP. W niedzielę na godz. 19 zaplanowano rozmowy ostatniej szansy. Od nich zależy, czy nauczyciele w poniedziałek poprowadzą zajęcia lekcyjne.