niedziela, 23 czerwca 2019 r., 10:32
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Ojca
23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Ojca. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować ojcom za codzienną troskę, cierpliwość i opiekę. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 12:31
Przyrządzą rekordową konfiturę z truskawek kaszubskich
W niedzielę, 30 czerwca w Chmielnie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. W jego trakcie powstani 100 kilogramów konfitury z truskawek. Tym samym chmieleński ośrodek kultury przystąpi do ustanowienia kolejnego rekordu z kaszubską maleną w roli głównej.

czwartek, 20 czerwca 2019 r., 12:15
Uroczysta procesja Bożego Ciała w Kościerzynie - tłumy wiernych na ulicach miasta
Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

środa, 19 czerwca 2019 r., 14:01
Nie żyje Edmund Ostrowski - wieloletni skarbnik gminy Kościerzyna
W wieku 67 lat zmarł Edmund Ostrowski, wieloletni skarbnik gminy Kościerzyna, jeden z twórców tegoż samorządu. - Bardzo zaangażowany w pracę, dobrze dbał o finanse Gminy Kościerzyna, wspierając kolejnych wójtów w codziennej pracy. Sumienny, odpowiedzialny, dobrze zorganizowany - wspominają go pracownicy Urzędu Gminy Kościerzyna.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 11:14
Kościerski szpital zostanie stermomodernizowany
Pięć pomorskich podmiotów medycznych zostanie docieplonych i zmieni swoje oblicze. Wśród placówek, które w najbliższym czasie zostaną stermomodernizowane, jest też Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Całkowita wartość projektów to ponad 33 mln zł, z czego 24 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 12:58
Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. "Każdy, kto ma trochę benzyny we krwi, znajdzie coś dla siebie"
Już w sobotę do Stężycy zjadą niesamowite pojazdy, unikatowe perełki motoryzacji, które zachwycą nie tylko fanów motoryzacji. Odbędzie się tam 5. edycja największej imprezy motoryzacyjnej w północnej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. O historii imprezy i atrakcjach, które w tym roku czekają na uczestników ze Sławomirem Belą, pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia rozmawiała Ania Lehmann.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 15:06
Letnia Giełda Mam w Kościerzynie
W sobotnie przedpołudnie Targowisko Miejskie w Kościerzynie po raz kolejny wypełniło się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam kolejną już letnią edycję Giełdy Mam.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 11:35
Złóż życzenia na Dzień Ojca na naszym portalu
Za dokładnie 10 dni, 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. Z tej okazji, tak jak w poprzednich latach zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie swoim tatom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach koscierski.info.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 09:49
Otwarcie nowego placu rekreacyjno-sportowego "Dębowy Zakątek" w Osowie
W piątek, 31 maja przy Szkole Podstawowej w Osowie odbyło się otwarcie nowego placu rekreacyjno-sportowego "Dębowy Zakątek". W uroczystości uczestniczyli: wójt Gminy Karsin Roman Brunke, zaproszeni goście, rodzice oraz nauczyciele i dzieci ze szkoły w Osowie.

środa, 12 czerwca 2019 r., 11:15
Jeszcze w tym roku powstanie wieża widokowa w Przytarni
Rozstrzygnięto przetarg na budowę wieży widokowej w Przytarni w gminie Karsin. Wieża powstanie na wzniesieniu o wysokości 195 metrów n.p.m. położonym między Wielem i Przytarnią. Jej konstrukcja wykonana będzie ze stali, a wysokość wyniesie 40 metrów. Będzie to drugi po Wieżycy najwyższy punkt widokowy Kaszub.