sobota, 31 sierpnia 2019 r., 12:50
W Wieżycy trwa zlot miłośników mitsubishi
Do Wieżycy zjechali miłośnicy japońskiej marki Mitsubishi. Na terenie Centrum Wypoczynkowego "Wieżyca" trwa 17. Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków. Na uczestników zlotu czeka szereg motoryzacyjnych atrakcji oraz perełki wśród mitsubishi.

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 11:53
Wystrzeliło mu koło w samochodzie - pomogli policjanci
Podczas jazdy wystrzeliło mu koło w samochodzie. Próżno szukał pomocy u innych kierujących. Zatrzymał się dopiero radiowóz. Funkcjonariusze nie tylko pomogli kierowcy zmienić koło w pojeździe, ale też zapewnili bezpieczeństwo kierując ruchem i eskortowali go przez pewien odcinek drogi.

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 10:19
Kolejny sukces powiatu. Jest 3,6 mln dotacja na budowę sali przy "Budowlance"
Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę sali gimnastycznej przy kościerskiej "Budowlance". Powiatowi udało się bowiem pozyskać 50 proc. dofinansowanie na wartą około 7,2 mln zł inwestycje. Dobre wieści dla kościerskiego samorządu, ale też całej społeczności Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie w czwartkowe popołudnie przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 11:39
Remonty szkół. Jak wiele zmieniło się w trakcie wakacji?
Już za kilka dni zadzwoni pierwszy dzwonek szkolny. Uczniowie w powiecie kościerskim powrócą do szkół odświeżonych i wyremontowanych. Niemal w każdej gminie wakacje były czasem zmian w placówkach. Na realizację tych zadań wydano niemałe sumy.

środa, 28 sierpnia 2019 r., 13:07
Odór w Kościerzynie. Mieszkańcy reagują. Urząd odpowiada
Od kilku dni nad Kościerzyną unosi się intensywny smród. - Kilkadziesiąt tysięcy ludzi czuje smród od dwóch dni.....i nikt z tym nic nie robi. Chyba jest na to jakoś paragraf? - dopytują zbulwersowani mieszkańcy. Kościerski magistrat wyjaśnia, że skutkiem nawożenia nawozami naturalnymi gruntów ornych poza granicami miasta Kościerzyny i interweniuje w Urzędzie Gminy Kościerzyna. Ten z kolei w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska.

wtorek, 27 sierpnia 2019 r., 13:32
Tajemnicza skrzynia na rozstaju dróg w Dąbrówce i ulica, której próżno szukać na mapie
Choć w gminnej ewidencji nazw ulic jej nie odnajdziemy, w Dąbrówce możemy przemaszerować ulicą gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego. Powstała ona celem upamiętnienia 75. rocznicy największej w II wojnie światowej operacji powietrznodesantowej sprzymierzonych - Market-Garden. Obok na gruzach umiejscowiono skrzynię, wewnątrz której schowano materiały o tematyce wojskowej. Maszerując przez Dąbrówkę można więc przystanąć, odpocząć i zapoznać się z historią 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

wtorek, 27 sierpnia 2019 r., 11:19
Czym jest tolerancja? Zapytaliśmy mieszkańców Kaszub
O tolerancji uczymy się już od najmłodszych lat. Ludzie często podają ją jako jedną z tych wartości, którymi się kierują w życiu. Czy ich stanowisko nie ulega zmianie, kiedy pojawia się kwestia środowiska LGBT? Postanowiliśmy sprawdzić jakie rozumienie tego zagadnienia mają mieszkańcy Kaszub.

wtorek, 27 sierpnia 2019 r., 10:03
W Wielu tonął mężczyzna - życie uratował mu strażak
Tonący w niedzielne popołudnie w wodach Jeziora Wielewskiego mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu. Na tej samej plaży wypoczywał też strażak, który w momencie wyłowienia poszkodowanego z wody, natychmiast przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe jeszcze przed przybyciem służb.

poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., 15:19
Kolejne dotacje na drogi dla powiatu i gminy Lipusz w ramach usuwania skutków po nawałnicy
W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie odbyło się podpisanie umów o dotację dla czterech pomorskich samorządów w ramach usuwania skutków po nawałnicy. Największa kwota, ponad 8 mln zł, trafi do powiatu kościerskiego. Środki otrzyma też gmina Lipusz.

niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 13:06
Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej
Uroczysta msza święta przy Kaplicy Grobu Pańskiego zwieńczyła dwudniowe obchody odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Adam Kołduński, Kanclerz Kurii Diecezji Pelplińskiej.