piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:22
Łubiana. Uroczysta procesja Bożego Ciała
W czwartek, a więc uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wierni dali wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc w uroczystych procesjach ulicami miast i wsi. Nie inaczej było w Łubianie.

czwartek, 31 maja 2018 r., 12:26
Kościerzyna. Boże Ciało - tłumy wiernych na ulicach
Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

środa, 30 maja 2018 r., 12:21
Na ratunek Nikodemowi... 6-latek walczy z rakiem - pomoc pilnie potrzebna!
6-letni Nikodem z Chmielna od pół roku prowadzi najtrudniejszą z walk, w której stawką jest jego życie. W styczniu zdiagnozowano u niego jeden z najzłośliwszych nowotworów dziecięcych. Rodzice chłopca poruszyli niebo i ziemię, by znaleźć ratunek dla syna. Poddano go eksperymentalnej protonoterapii w Niemczech. Teraz pojawiła się kolejna szansa na ocalenie Nikosia - immunoterapia dostosowana specjalnie do potrzeb leczenia Nikosia. Jej koszt to ponad 230 tys. złotych. 7 czerwca upływa termin wpłaty pierwszej raty. Dlatego pilnie potrzebna jest pomoc. Liczy się każda złotówka. Trwa walka z czasem...

środa, 30 maja 2018 r., 09:24
Policjanci spotkali się z seniorami. Ostrzegali przed oszustami.
We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo seniorów, a zwłaszcza mechanizmy działania oszustów stosujących metodę na tak zwanego "wnuczka" lub na "policjanta". Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne.

wtorek, 29 maja 2018 r., 11:39
Niebawem wielki Piknik Patriotyczny na 90-lecie PCM Garczyn
Za nami kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego Obchodów Jubileuszu 90-lecia ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego w Garczynie, podczas którego omówiono cykl wydarzeń, które mają uczcić rocznicę działalności ośrodka. Najbliższą z imprez będzie Piknik Edukacyjno-Patriotyczny, a więc nie lada gratka dla miłośników militariów i służb mundurowych. Pełen atrakcyjnych pokazów i niespodzianek piknik już 14 czerwca.

niedziela, 27 maja 2018 r., 19:15
Konkurs Rodno Mowa w Chmielnie - poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów
"Kaszëbë wòłają nas" - te słowa ks. Antoniego Pelplińskiego były myślą przewodnią 47. konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej Rodno Mowa. Do tegorocznego finału przystąpiło 52 deklamatorów z całego województwa. W sobotę uczestnicy finału prezentowali się przed jury. W niedzielę ogłoszono wyniki.

sobota, 26 maja 2018 r., 15:43
Motocyklowa parada Pomorskiej Majówki Motocyklistów przejechała przez Kościerzynę
Kilkuset miłośników dwóch kółek z Pomorza i nie tylko od piątku stacjonuje na terenie gminy Kościerzyna. Motyckliści już po raz ósmy biorą bowiem udział w Pomorskiej Majówce. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie opuścili ośrodek w Sycowej Hucie, by pojawić się na kościerskim Rynku. Motocyklową paradą przejechało kilkaset maszyn.

sobota, 26 maja 2018 r., 09:17
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Matki
26 maja obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Matki. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować tym najukochańszym, najtroskliwszym i najbardziej nam oddanym - naszym Mamom. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

piątek, 25 maja 2018 r., 13:13
Przed nami gorący i burzowy weekend. Może wystąpić grad
Majowa pogoda nas rozpieszcza, równie gorąco ma być w nadchodzący weekend. Synoptycy ostrzegają jednak przez burzami, silnymi opadami, a nawet gradem. Wysokie temperatury sprzyjać będą dynamicznie zmieniającej się pogodzie. Burze występować mają jednak lokalnie, podobnie jak w miniony wtorek.

piątek, 25 maja 2018 r., 12:49
Przyszli terytorialsi zapoznali się z batalionem w Malborku
23 maja zainteresowani wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej odbyli zapoznanie z 71 Batalionem Lekkiej Piechoty w Malborku. W województwie pomorskim w ramach nowo tworzonego piątego rodzaju sił zbrojnych formowana jest 7 Brygada Obrony Terytorialnej. W jej strukturach planowane jest utworzenie trzech batalionów lekkiej piechoty, w tym w Kościerzynie.