środa, 15 marca 2017 r., 23:51
Kościerzyna. Seniorzy poznawali techniki samoobrony
Samoobrona to sposób na obronę ataku przez ofiarę kradzieży lub pobicia. Techniki właśnie tej sztuki, w Kościerskim Domu Kultury, w środę poznawali zainteresowani seniorzy.

środa, 15 marca 2017 r., 15:02
IV Turniej Szkół Budowlanych - po raz kolejny zwyciężyło ZST Kartuzy
Murowali, sprawdzali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zmierzyli się w turnieju piłki nożnej - tak wyglądał IV Wojewódzki Turniej Szkół Budowlanych, który odbył się w środę w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach.

środa, 15 marca 2017 r., 13:46
Wiemy, kto w tym roku wystąpi na Truskawkobraniu! Sprawdź!
Podczas tegorocznej imprezy na Złotej Górze wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Organizatorzy tak przygotowali program, by każdy znalazł w nim dla siebie coś interesującego. Na scenie pojawią się Michał Szpak, Fancy i Sound'n'Grace.

środa, 15 marca 2017 r., 08:39
Rozliczaj się i pomagaj - przekaż swój 1 proc. organizacjom z powiatu kościerskiego
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Do końca kwietnia będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

wtorek, 14 marca 2017 r., 16:03
Reforma Szyszki nad Jeziorem Liniewskim - wycięto setki drzew
Kilkaset drzew zniknęło z pasa nadbrzeżnego Jeziora Liniewskiego. Usunęła je na prywatnej działce właścicielka terenu. Niewykluczone jednak, że wycinając drzewostan ze swojej posesji, część usunęła z terenu należącego do Skarbu Państwa. W związku z tym sprawę zgłoszono na policję.

wtorek, 14 marca 2017 r., 15:52
Uwaga kierowcy! Od środy wzmożone kontrole na drogach
Już od środowego wczesnego ranka w powiecie kościerskim będą prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

wtorek, 14 marca 2017 r., 11:04
Gm. Nowa Karczma. Upamiętnili 195. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego
W piątek przypadła 195. rocznica śmierci Józefa Wybickiego. W związku z tym władze gminy, muzeum oraz towarzystwo przyjaciół muzeum złożyli kwiaty pod pomnikiem twórcy hymnu narodowego.

wtorek, 14 marca 2017 r., 00:15
Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna świętowała swój jubileusz
Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna istnieje już 5 lat. Wspólne urodziny, w towarzystwie zaproszonych osób, młodzi radni świętowali w poniedziałek.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 11:33
Nowa Karczma. Zarejestruj się i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w twojej gminie
Chcesz otrzymywać informacje o ważnych sprawach dla mieszkańców, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, inwestycjach realizowanych w gminie? Wystarczy, że zarejestrujesz swój numer w Samorządowym Informatorze SMS, a będziesz na bieżąco z tym, co dzieje się w twojej gminie.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 11:11
Kościerzyna. Policjanci przestrzegali przed dopalaczami
Policjanci z Kościerzyny, zajmujący się profilaktyką młodzieży, przeprowadzili spotkania z uczniami klas gimnazjalnych. Wizyta odbyła się Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie, a jej celem było m.in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.