poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 11:41
Karsin. Rok 2017 pod znakiem inwestycji
Rok 2017 w gminie Karsin upłynie pod znakiem inwestycji. Na ten cel w tegorocznym budżecie przeznaczono ponad 11 mln zł, co stanowi aż 30 proc. wszystkich wydatków. Plan finansowy karsińscy radni przyjęli przy trzech głosach wstrzymujących.

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 09:36
Niecodzienny wypadek w Kłobuczynie z udziałem koni i mercedesa
O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie mercedesa, w którego wbiegły konie zaprzężone w sanie. Dyszel wozu przebił tylną szybę i szyberdach pojazdu. Gdyby w samochodzie znajdowała się jeszcze jedna osoba, to historia mogła skończyć się tragicznie.

niedziela, 8 stycznia 2017 r., 15:44
Kościerzyna walczy o miano Świetlnej Stolicy Polski
Jeszcze do 15 stycznia można oddawać głosy w pierwszym etapie plebiscytu na najpiękniej przystrojone w świąteczne światełka miasto w Polsce. O miano Świetlnej Stolicy Polski walczy też Kościerzyna.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 16:03
Nie żyje Jacek Wroński - zginął w wypadku
Nie żyje Jacek Wroński - lokalny przedsiębiorca i filantrop. Zginął w wypadku, do którego doszło w czwartkowe południe w Kłobuczynie. W tym roku skończyłby 54 lata

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 12:10
Policjanci z dziećmi o bezpiecznych feriach
W środę policjanci z kościerskiej komendy przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Kształcenia w Skorzewie. Podczas prelekcji poruszone zostały tematy dotyczące bezpieczeństwa w czasie trwania ferii zimowych.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 11:59
Balonowy turniej niepodległościowy - znamy zwycięzcę
W Święto w Niepodległości w powietrze wypuszczono niemal 200 białych i czerwonych balonów. Do każdego z nich dołączona była fiszka. Liczono najdłuższą odległość, którą pokonał balon. Zwycięski przeleciał ponad 210 km.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 08:58
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Dziemian i Osowa
Już po raz kolejny zarówno ulicami Dziemian, jak i Osowa w piątek, 6 stycznia przejdą Orszaki Trzech Króli. W Dziemianach uliczne jasesłka poprzedzi msza święta, w Osowie zaś koncert kolęd w miejscowym domu kultury.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 08:07
Nie wyrzucaj choinki do śmietnika! Niech powróci do twojego domu w postaci ciepła
Ruszyła zbiórka świątecznych drzewek, które wzorem lat ubiegłych zostaną przetworzone na biomasę i ponownie wykorzystane. A tym samym powrócą do mieszkańców w postaci ciepła. Nie wyrzycaj więc choinki do śmietnika, a pozostaw ją w pobliżu miejsca składowania odpadów.

środa, 4 stycznia 2017 r., 10:52
Sparaliżowany ruch na drogach - to przez śnieg
Warunki atmosferyczne utrudniają ruch na drogach powiatu kościerskiego. Zakorkowana przez TIRy, które nie mogą podjechać pod wzniesienia, jest między innymi Kościerzyna. Ruch odbywa się tu bocznymi trasami.

środa, 4 stycznia 2017 r., 10:12
Będzie wiało na Kaszubach. Wydano ostrzeżenia przed wichurami i zamieciami
Najbliższa doba na Kaszubach upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. O zachowanie szczególnej ostrożności na drogach apelują też policjanci.