poniedziałek, 24 lipca 2017 r., 13:48
Święto kościerskiej policji pod znakiem awansów, podziękowań i pamięci o poległych policjantach
Awanse na wyższe stopnie, nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania za pełną poświęceń pracę i trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie - tak świętowali kościerscy funkcjonariusze w przypadające 24 lipca Święto Policji. Uroczystość była też okazją do upamiętnienia poległych w latach 1920-1940 policjantów z terenu powiatu kościerskiego.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 23:02
Czwarty dzień protestu, a liczba manifestujących wciąż rośnie
Już czwarty dzień przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie, tak jak i przed wieloma wymiarami sprawiedliwości w całym kraju, trwa protest w obronie demokracji i niezawisłości sądów. Liczba sprzeciwiających się niszczeniu konstytucyjnego państwa prawa wciąż rośnie.

sobota, 22 lipca 2017 r., 22:22
Coraz więcej osób protestuje przeciw upolitycznieniu sądów
Z dnia na dzień przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie gromadzi się coraz więcej osób, którzy w ten sposób wyrażają swój sprzeciw wobec upolitycznianiu sądów. Domagają się przestrzegania prawa przez partię rządzącą, walczą o "demokrację, wolność i równość". Żądają weta prezydenta w sprawie ustaw o wymiarze sprawiedliwości.

piątek, 21 lipca 2017 r., 11:39
Obwodnica Kościerzyny coraz bliżej - trwają prace wykończeniowe
Prace przy budowie obwodnicy Kościerzyny idą pełna parą, a co za tym idzie już za kilka tygodni mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej arterii miasta. Wrześniowy termin oddania do użytku traktu jest niezagrożony.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 22:36
"Demokracja, wolność, równość" - łańcuch światła zapłonął pod kościerskim sądem
"Demokracja", "Wolność", Równość", "Wolne sądy", "Cały naród pięści w górę, obalimy dyktaturę", "Chcemy weta" - między innymi takie hasła wykrzekiwało kilkudziesięciu protestująch przeciwko upolitycznieniu polskich sądów, którzy spotkali się w czwartkowy wieczór pod siedzibą kościerskiego wymiaru sprawiedliwości.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 16:16
W czwartek łańcuch światła ma zapłonąć pod Sądem Rejonowym w Kościerzynie
W czwartek o godzinie 21. przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie odbędzie się akcja protestacyjna przeciwko upolitycznieniu sądów. - Jeśli ważne są dla ciebie idee wolności, równości i demokracji przyjdź pod siedzibę sądu, weź ze sobą znicz i pokaż, że nie godzisz się na niszczenie państwa prawa - zachęcają inicjatorzy akcji.

środa, 19 lipca 2017 r., 11:37
Diagnoza: Rak. Czy to wyrok? Urząd marszałkowski wydał poradnik dla pacjentów kościerskiego szpitala
Urząd Marszałkowski w Gdańsku wydał kolejny "Przewodnik Pacjenta Onkologicznego". Tym razem jest on skierowany do pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Do placówki trafi 5.000 egzemplarzy poradnika, w których będzie można znaleźć wiele cennych informacji dotyczących odpowiednich badań diagnostycznych, metod leczenia czy przebiegu procesu powrotu do zdrowa.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:41
Gmina Kościerzyna walczy z nielegalnymi wysypiskami śmieci
W związku z licznymi nielegalnymi miejscami porzucania śmieci na terenie gminy Kościerzyna, które nawarstwiły się po likwidacji zbiorczych miejsc zbierania odpadów z domków letniskowych, podjęto akcję monitoringu tych miejsc. Wspólne patrole Policji, Straży Leśnej oraz Straży Gminnej sprawdzały na terenie gminy Kościerzyna, przez kogo śmieci są podrzucane.

piątek, 14 lipca 2017 r., 13:17
Wdzydze. Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji
W ramach akcji "Pomorskie dla Zdrowia" aż w czterech pomorskich miejscowościach mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. W przedsięwzięcie zaangażował się także Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Porad u kościerskich lekarzy będzie można zaczerpnąć w najbliższą sobotę we Wdzydzach.

piątek, 14 lipca 2017 r., 09:07
Kurkowe Bractwo Strzeleckie dla WTZ w Kościerzynie
Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie pod Patronatem Okręgu Pomorskiego ZKBS RP i Burmistrza Miasta Kościerzyna zorganizowali Turniej Strzelecki o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna, podczas którego odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kościerzynie.