niedziela, 23 września 2018 r., 11:57
Najlepsi uczniowie ze stypendiami Wójta Gminy Nowa Karczma
Są utalentowani, pracowici i bardzo zdolni. Aż 37 młodych mieszkańców gminy Nowa Karczma odebrało w sobotę stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Wręczenie stypendiów odbyło się podczas uroczystości otwarcia stermomodernizowanej szkoły w Nowej Karczmie.

niedziela, 23 września 2018 r., 09:04
Zostań lokalnym herosem. Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy
Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

sobota, 22 września 2018 r., 09:38
Rekordowa Jesienna Giełda Mam w Kartuzach
W sobotni poranek w Kartuzach rozpoczęła się kolejna edycja Giełdy Mam. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 zebrała się rekordowa liczba sprzedających i kupujących. Sala gimnastyczna Jedynki wypełniła się ubrankami, zabawkami, książkami i akcesoriami dziecięcymi.

piątek, 21 września 2018 r., 08:49
Kościerzyna. Pozyskaj środki i zmieniaj swoje otoczenie z Orlenem
W piątek, 21 września stacja paliw ORLEN przy ul. Wojska Polskiego w Kościerzynie, stanie się jednym z najważniejszych "miejsc na Ziemi". Mieszkańcy Kościerzyny i okolic będą mogli nie tylko skonsultować swój pomysł na projekt grantowy, ale także zrelaksować się w fotelach masujących i skosztować jabłek z polskich sadów. Z kolei, na najmłodszych czekać będą ciekawe zabawy z animatorkami i mnóstwo prezentów.

czwartek, 20 września 2018 r., 14:28
Mały Klincz. Zmodernizowana droga oficjalnie oddana do użytku - będzie kontynuacja
Na modernizację tej drogi mieszkańcy czekali od lat. W czwartek oficjalnie oddano do użytku przebudowany około dwukilometrowy odcinek drogi Mały Klincz-Wielki Klincz. Jak zapowiada starosta, kontynuacja remontu drogi aż do Nowej Kiszewy ma nastąpić nawet już w przyszłym roku.

środa, 19 września 2018 r., 16:21
KRWIObieg dla Niepodległej już w piątek w Kościerzynie
Będą biegać i promować honorowe dawstwo krwi. Już po raz czwarty Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie zaprasza bowiem miłośników biegania do wzięcia udziału w Kaszubskim KRWIObiegu. W tym roku będzie od dedykowany Niepodległej. Biegi uliczne odbędą się w piątek, 21 września.

środa, 19 września 2018 r., 15:56
Zmodernizują linie kolejowe na Pomorzu - sporządzenie dokumentacji pochłonie 13 mln zł
Kolej na Pomorzu rozwija się coraz intensywniej. Samorząd województwa pomorskiego przygotowuje się do modernizacji i elektryfikacji kilku nowych odcinków m.in. trasy Kartuzy - Sierakowice oraz Lipusz - Kościerzyna. Na sporządzenie dokumentacji dotyczącej łącznie sześciu projektów przeznaczonych zostanie 13 mln złotych.

środa, 19 września 2018 r., 07:28
Przy kościerskim "Ogólniaku" oddano do użytku wyremontowaną salę gimnastyczną
Na salę sportową na miarę XXI wieku będą musieli jeszcze trochę poczekać, ale już teraz mogą korzystać z wyremontowanej dotychczasowej sali gimnastycznej. Mowa o społeczności I LO w Kościerzynie, przy którym trwa wykańczanie hali sportowej, a w poniedziałek oddano do użytku zmodernizowaną dotychczasową salę.

wtorek, 18 września 2018 r., 09:08
Kościerzyna. Na ulicy Długiej stanął pomnik dra Aleksandra Majkowskiego
Pomnik autora przygód Remusa znów wrócił do Kościerzyny. W nowej odsłonie i nowej lokalizacji pomnik dra Aleksandra Majkowskiego został uroczyście odsłonięty w niedzielne popołudnie. Monument urodzonego w Kościerzynie wybitnego kaszubskiego poety, dziennikarza, działacza społecznego, lekarza, czy przywódcy Towarzystwa Młodokaszubów stanął na ulicy Długiej.

wtorek, 18 września 2018 r., 08:49
OSP Wdzydze Tucholskie z nowym wyposażeniem
Komplety koszarowe, ubrania specjalne, hełmy, obuwie, pasy bojowe, toporki, aparaty powietrzne, czy czujniki bezruchu - w między innymi takie wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaka doposażeni zostali strażacy-ochotnicy z Wdzydz Tucholskich.