poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 19:14
W 2018 roku padł kolejny rekord wśród pasażerów PKM
W grudniu na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej padł kolejny rekord. W 2018 roku pociągami PKM podróżowało łącznie ponad cztery miliony pasażerów.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 10:09
55 mundurowych oddało krew w ramach akcji "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna"
Niemal 25 litrów najcenniejszego leku, jakim jest krew oddali kościerscy mundurowi w ramach trwającej od 17 listopada do 21 grudnia akcji "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna". Tym ratującym życie darem dzielili się żołnierze, harcerze, służba medyczna, funkcjonariusze Policji oraz strażacy z PSP i OSP, którzy stanowili najliczniejszą grupę dawców.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 07:30
Rok 2018 w telegraficznym skrócie
Nowy Rok już za pasem. I choć przygotowania imprez sylwestrowych idą pełną parą, to warto wspomnieć wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 365 dni. Poniżej prezentujemy najważniejsze z tych opisywanych przez nas w 2018 roku.

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 13:19
Spotkanie opłatkowe NSZZ "Solidarność" w Kościerzynie
Dokładnie 21 lat temu szef kościerskiej Solidarności pan Nitz, entuzjastycznie odpowiedział na prośbę Państwa Etmańskich z Kościerzyny, którzy zaproponowali pomoc materialną i duchową najbardziej potrzebującym rodzinom z Kościerzyny i okolicy, a zwłaszcza ich dzieciom. Po zmianie Przewodniczącego akcję kontynuował Józef Rymsza.

piątek, 28 grudnia 2018 r., 14:02
Minister Jan Ardanowski spotkał się z pomorskimi rolnikami
Doroczne świąteczne spotkanie przedstawicieli Pomorskiej Izby Rolniczej za nami. W tym roku miniony rok w rolnictwie wspólnie z pomorskimi rolnikami podsumował m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Ardanowski. W swoim wystąpieniu podkreślał działania ministerstwa mające na celu zmniejszenie kosztów utrzymania polskich gospodarstw.

czwartek, 27 grudnia 2018 r., 15:03
PCK wsparło pogorzelców z Lubania
Kolejna instytucja dołączyła do pomocy pogorzelcom z Lubania, którzy przed tygodniem wskutek pożaru stracili dobytek życia. Kościerski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dochód ze zbiórki do puszek przekazał na rzecz rodziny z gminy Nowa Karczma.

środa, 26 grudnia 2018 r., 15:16
Mała Amelka z Sierakowic potrzebuje pomocy
Amelia jest niezwykłą dziewczynką. Ma zaledwie 2,5 roku, a w swoim krótkim życiu już doznała wiele bólu i cierpienia. Dziewczynka ma niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Przeszła już kilka poważnych operacji. Cały czas jest pod opieką specjalistów i rehabilitantów. Rodzice Amelki robią co mogą, by zapewnić jej jak najlepszą pomoc, jednak potrzebne jest wsparcie ludzi o wielkich sercach.

środa, 26 grudnia 2018 r., 08:53
Kościerzyna. Uwolnić książkę od zapomnienia
Świetlica Profilaktyczna funkcjonująca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościerzynie zrealizowała projekt "Uwolnić książkę od zapomnienia", który współfinansowany był przez Fundację Banku Zachodniego WBK "Bank Dziecięcych Uśmiechów". Głównym jego założeniem było zainspirowanie dzieci do aktywności twórczej i czytania książek w formie papierowej.

wtorek, 25 grudnia 2018 r., 14:17
Święta u czworonogów ze schroniska Animalsów w Kościerzynie
Święta to wyjątkowy, magiczny czas. Wypełniony dobrem i chęcią pomagania. Zimą pomocy szczególnie potrzebują podopieczni ze schronisk m.in. czworonogi z kościerskiej placówki, prowadzonej przez fundację Animalsi. Tuż przed świętami odbyła się zbiórka darów na rzecz schroniska. Dary dla "braci mniejszych" napłynęły od wielu ludzi o wspaniałych sercach.

wtorek, 25 grudnia 2018 r., 08:48
Uczniowie z gminy Nowa Karczma ze stypendiami marszałka
Uczniowie z gminy Nowa Karczma znaleźli się wśród stypendystów marszałka województwa pomorskiego. Na dobre wyniki w nauce gratyfikacje trafiły do Emilii i Amelii Żołądek oraz Filipa Adamczyka, uczniów klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.