piątek, 14 kwietnia 2017 r., 12:42
By przeżyć święta spokojnie i bezpiecznie... Policjanci apelują o ostrożność
Wielkanoc to dla większości wyjątkowo radosny okres, jednak dla funkcjonariuszy pełniących wówczas służbę to czas wytężonej pracy. Na ulicach zwiększono liczbę patroli policyjnych, wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. - Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne - podkreślają policjanci, apelując o ostrożność i dzieląc się radami, jak święta przeżyć bezpiecznie.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 12:39
Coraz więcej osób podróżuje PKM. W marcu padł rekord pod względem liczby pasażerów!
Po raz pierwszy od momentu funkcjonowania Pomorskiej Kolei Metropolitalnej liczba pasażerów korzystających z jej usług przekroczyła ćwierć miliona. Rekord ten padł w marcu. Na kościerskim odcinku PKM wzrost liczby pasażerów w pierwszym kwartale 2017 roku wyniósł 30 proc., natomiast na kartuskim niemal 50 proc.!

środa, 12 kwietnia 2017 r., 10:42
Młodzi kościerzacy walczą o poselski mandat Sejmu Dzieci i Młodzieży
Radny Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna Ksawery Wiecki oraz Maria Szyc walczą o poselski mandat w Sejmie Dzieci i Młodzieży. W tej kadencji motywem przewodnim dla aplikujących do ławy poselskiej jest dekomunizacja. Kościerscy kandydaci zaproponowali, by nazwę ulicy imienia Hanny Sawickiej zmienić na ulicę Wandy Szopińskiej.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 09:31
Matematyka ratuje życie? Uczniowie "Budowlanki" udowadniają, że tak
Nie bez powodu określana jest królową nauk. Życie bez matematyki jest bowiem właściwie niemożliwe. Czwartoklasiści z kościerskiej "Budowlanki" udowodnili, że matematyka potrzebna jest nam nie tylko w życiu codziennym, czy pracy, ale też ratuje życie.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 09:12
Miasto z dotacją na realizację projektu "KAWKA w Kościerzynie"
Kwotę w wysokości 762.450 zł pozyskał kościerski magistrat na realizację projektu "KAWKA w Kościerzynie. Ograniczenie niskiej emisji poprzez likwidację węglowych źródeł ciepła". W ramach zadania w 21 gospodarstwach domowych i dwóch budynkach wielorodzinnych nastąpi zmiana ogrzewania na bardziej ekologiczne.

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 11:18
Powstaje nowa linia elektroenergetyczna
Od grudnia trwają prace budowlane związane z budową linii elektroenergetycznej Gdańsk Przyjaźń - Żydowo Kierzkowo, która będzie przebiegała przez teren powiatów kartuskiego i kościerskiego. W naszym regionie powstaną łącznie 123 słupy. Postępy robót póki co można obserwować na terenie gmin Lipusz i Nowa Karczma.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 20:15
Prezes PUDM-u skazany za składowanie odpadów w mieście
Na karę grzywny w wysokości 3.000 zł został skazany kościerski przedsiębiorca Stanisław K., który w 2015 roku na jednej z działek przy ulicy Wita Stwosza w Kościerzynie składował między innymi odpady asfaltowe i pokrewne. Gospodarka odpadami na nieruchomości do tego nieprzeznaczonej, zarówno w ocenie biegłego z zakresu środowiska, jak i sądu stwarzała zagrożenie dla środowiska oraz powodowała uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

niedziela, 9 kwietnia 2017 r., 17:21
Diecezjalny Dzień Młodzieży w Kościerzynie przyciągnął tłumy młodych wiernych
Ponad 3.000 młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

niedziela, 9 kwietnia 2017 r., 00:02
"Ugotowani" z Damroką w niedzielę o godz. 18 w TVN
Damroka Kwidzińska z Kartuz, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów będzie uczestniczką niedzielnego odcinka kulinarnego show "Ugotowani". Jak zapowiadają twórcy programu w tej odsłonie będzie sympatycznie i wybuchowo. Poznamy nowe smaki i kulturę kaszubską a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody. Ten, kto oczaruje i zachwyci najbardziej, zdobędzie nagrodę w wysokości 5.000 zł.

sobota, 8 kwietnia 2017 r., 17:09
Przedstawiciele KOD-u w Kościerzynie - rozdawali i czytali Konstytucję
Przedstawiciele pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji w sobotę pojawili się w Kościerzynie. Rozmawiali z mieszkańcami o ich problemach, zachęcali do dołączenia do ich organizacji, jak również rozdawali i czytali Konstytucję RP.