wtorek, 13 marca 2018 r., 11:52
Prawie trzykrotny wzrost zachorowań na grypę w powiecie kościerskim
Wirus grypy wciąż atakuje. Liczba zachorowań w województwie pomorskim wciąż jest rekordowo wysoka. W dniach od 1 do 7 marca znaczny wzrost zachorowań na ostre infekcje górnych dróg oddechowych, w tym grypę i choroby grypopodobne odnotowano również w powiecie kościerskim.

poniedziałek, 12 marca 2018 r., 12:52
Nagrody wójta gminy Kościerzyna w rękach sportowców
18 najlepszych sportowców z terenu z gminy Kościerzyna doczekało się wyróżnień za sukcesy w 2017 roku. Z rąk wójta i przewodniczącego rady odebrali nagrody w dowód uznania samorządu lokalnego dla środowiska sportowego za wkład we współtworzeniu i podnoszeniu kultury fizycznej w gminie.

piątek, 9 marca 2018 r., 12:54
Od niedzieli rozkład jazdy pociągów PKM zmieni się na lepsze
Od niedzieli 11 marca będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy PKM. Największe zmiany dotyczą pociągów relacji Kartuzy-Gdańsk: połączeń będzie więcej, a składy kursować będą co godzinę, w większości cyklicznie, o stałych porach.

piątek, 9 marca 2018 r., 10:06
W tę niedzielę nie zrobisz zakupów. Co na to mieszkańcy Kaszub?
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, weszła w życie z dniem 1 marca. Jednak w praktyce, zarówno konsumenci jak i sami handlujący zmierzą się z nią w najbliższą niedzielę. Zapytaliśmy obie strony, co sądzą o tych zmianach.

czwartek, 8 marca 2018 r., 13:33
Gm. Kościerzyna. Walka wyborcza na sesji - poszło o obligacje
Przed tygodniem nie podjęto uchwały odnośnie emisji obligacji, z których to środki mają zostać przeznaczone na zadania inwestycyjne. W czwartek większość radnych opowiedziała się już jednak "za". Czterej radni ponownie zagłosowali przeciw, głównie dlatego, że jest rok wyborczy. Ich zdaniem realizacja, z resztą wspólnie zaplanowanych, inwestycji ma być tylko przepustką do wygrania wyborów.

czwartek, 8 marca 2018 r., 12:27
Zmarł Jerzy Zawieska - żołnierz Armii Krajowej z Rotembarka
5 marca, a więc dokładnie w swoje 90. urodziny zmarł strzelec Jerzy Zawieska pseudonim Senacki, urodzony w gminie Kościerzyna. Był harcerzem, żołnierzem Armii Krajowej. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w Gdańsku.

czwartek, 8 marca 2018 r., 08:13
Masz firmę? Chcesz wejść na rynek afrykański? Dowiedz się jak to zrobić
Z biznesem z Kaszub do Afryki? Myślisz, że to nierealne? Przekonaj się, że można i warto. Rynek afrykański posiada olbrzymi potencjał, choć wciąż pozostaje nieodkryty. Weź udział w konferencji poświęconej polsko-afrykańskiej wymianie handlowej, poznaj historie polskich i pomorskich firm, które z powodzeniem działają w Afryce i dołącz do nich. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

środa, 7 marca 2018 r., 14:25
Szkutnik, introligator? Przyjdź na dzień otwarty i wybierz zawód dla siebie!
Szkutnik, introligator, monter kadłubów jednostek pływających, technik budownictwa okrętowego, fototechnik, technik mechatronik, technik cyfrowych procesów graficznych - te i wiele innych kierunków kształcenia znajdziesz w ofercie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku. Chcesz wiedzieć więcej? W piątek placówka zaprasza na Dzień Otwarty.

środa, 7 marca 2018 r., 12:27
Liniewo. Zmagali się z wiedzą pożarniczą
20 uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z gminy Liniewo wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym, gdzie powalczą też o przepustki na etap wojewódzki.

wtorek, 6 marca 2018 r., 14:22
Komendant główny przekazał strażakom wozy, sprzęt i bony paliwowe
We wtorkowe przedpołudnie na Targu Węglowym w Gdańsku odbyła się uroczystość przekazania wozów, sprzętu pożarniczego oraz bonów paliwowych dla strażaków z województwa pomorskiego. Z rąk komendanta głównego gen. bryg. Leszka Suskiego odbierali je także strażacy z powiatów kartuskiego i kościerskiego.