sobota, 27 kwietnia 2019 r., 16:09
Zwycięzcy wojewódzkiego etapu turnieju wiedzy pożarniczej wyłonieni
Przeszli eliminacje gminne, wykazali się wiedzą na etapie powiatowym, a w sobotę zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych w Pomorskiem. W Zespole Szkól w Łubianie odbył się bowiem wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy będą reprezentować Pomorze w finale krajowym.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 20:26
Żukowskie targowisko "rozkwita" na wiosnę
Od 14 lat na bazie żukowskiej Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" działa targowisko jedyne tego typu w województwie pomorskim. Przyjeżdżają tam wystawcy i handlowcy z powiatu kartuskiego, kościerskiego, a także z Pucka, Kościerzyny, Pruszcza, a nawet z okolic Starogardu i Skarszew. Oferują głównie trzodę, bydło i drób, ale nie brakuje też królików czy gołębi. Gospodarze sprzedają karmę dla zwierząt, a sadownicy drzewka owocowe.

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 14:31
Blisko 100 tys. zł dla powiatu na modernizację budynku I LO
23 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie modernizacji budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, które Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał Powiatowi Kościerskiemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wartość dofinansowania wyniosła 93.876,00 zł.

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 11:58
Światowe Obchody Dnia Ziemi w Kościerzynie
"Myślę, więc segreguję", "Siatki plastikowe zamień na papierowe", "O zdrowiu myślimy, plastiku nie palimy", "Zamiana plastiku na szkło, to jest to", "Recyklingowe zadanie to ponowne plastiku wykorzystanie", "Recykling plastika i kłopot znika", "Środowisko ponad wszystko" - między innymi z takimi sloganami na głównie przedszkolaki przemaszerowały w czwartek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 13:22
W piątek koncert Łyko w Kościerzynie - wygraj bilety
Nazywają się Łyko. Jak sami podkreślają, grają o tęsknotach, bolączkach i planach, o otaczającej nas wszystkich rzeczywistości i o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze i z sercem. Miesiąc temu wydali debiutancką płytę. Piosenek, które się na niej ukazały będzie można posłuchać już w piątek podczas koncertu w Starym Browarze w Kościerzynie.

poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 10:13
Rozliczaj się z sercem - to już ostatnia szansa, by komuś pomóc
Jeszcze tylko do końca kwietnia możemy składać nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 10:04
Wielkanoc ze świątecznym stołem zastawionym specjałami oraz lanym poniedziałkiem
W niedzielny poranek uczestniczymy w mszy rezurekcyjnej, którą obwieszczają kościelne dzwony. A to oznacza, że skończył się Wielki Post. Po nabożeństwie większość z nas zasiądzie przy świątecznym stole, przy którym podzielimy się święconym jajkiem. W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy czeka nas - w zależności od regionu - tęgie lanie wodą lub smaganie jałowcem. Tę tradycję kultywujemy od pokoleń.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 00:01
Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!
Życzmy cudownych, rodzinnych i pięknych świąt!

środa, 17 kwietnia 2019 r., 15:40
Fantazyjne jajka z Fabryki Pisanek w Rivierze nagrodzone
W niedzielne popołudnie w centrum handlowym Riviera w Gdyni rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu z Fabryki Pisanek. Główną nagrodę za projekt pt. "Harry Potter" zdobyli uczniowie ze SP nr 21 w Gdyni.

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:57
Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin
Ponad 850 ósmoklasistów z 30 kościerskich szkół w poniedziałek o godzinie 9. przystąpiło do egzaminu wieńczącego ich pierwszy etap edukacji. Na pierwszy ogień poszedł język polski, we wtorek zmierzą się z matematyką, zaś w środę z językiem obcym. Mimo trwającego strajku, egzamin we wszystkich szkołach rozpoczął się bez zakłóceń.