poniedziałek, 9 września 2019 r., 12:23
Narodowe Czytanie polskich nowel w Wielkim Klinczu
W sobotę, 7 września odbyła się ósma edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W ogólnopolskie czytanie włączyła się Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Wielkim Klinczu. Organizatorami tej akcji były Renata Abramowska i Jolanta Jereczek. Tegoroczne "Narodowe Czytanie" pod hasłem: "Osiem polskich nowel na 8. edycję Narodowego Czytania" zostało ogłoszone i podane do publicznej wiadomości przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

sobota, 7 września 2019 r., 19:02
I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich
14 kół z terenu województwa pomorskiego wzięło udział w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zmierzyły się w śpiewie, rzucie ziemniakami w patelnię, dojeniu krowy, ubijaniu piany z jajek, czy w jeździe slalomem taczką przeciąganiu liny. Nie brakło więc talentów wokalnych, sportowych emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

piątek, 6 września 2019 r., 11:52
Kościerzyna. Ósma edycja Autochodzika zaainaugurowana
Już po raz ósmy w Kościerzynie odbyły się "Spotkania odblaskowe", na którym przedstawiciele władz miasta wręczyli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe, a przedszkolom materiały dydaktyczne, dzięki którym poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

piątek, 6 września 2019 r., 10:51
Konkurs! Wygraj bony na I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Koniec lata nie zawsze równa się z powrotem do szarej rzeczywistości. Już 28 i 29 września w Kościerzynie weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie. Specjalnie dla naszych Czytelników z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania 4 bony na jedzenie w wybranych foodtrucków.

czwartek, 5 września 2019 r., 12:47
Władze Gdańska popierają inicjatywę przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem
Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia drogowego z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Podpisało się już pod nią ponad 1560 osób. Pozytywnie o inicjatywie wypowiadają się też adresaci petycji. Można ją podpisać jeszcze przez kilka dni.

czwartek, 5 września 2019 r., 09:19
Kościerscy policjanci z nowym nieoznakowanym BMW
Kościerscy funkcjonariusze mają do dyspozycji nowy radiowóz - nieoznakowane BMW z wideorejestratorem. Zakup samochodu był możliwy dzięki Komendzie Głównej Policji i wsparciu wszystkich samorządów powiatu ze Starostwem Powiatowym na czele. Funkcjonariusze będą wykorzystywać nowy radiowóz w ramach codziennych służb, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców na drogach.

środa, 4 września 2019 r., 09:44
Powiat z dotacją na utrzymanie linii autobusowej
Powiat kościerski ponownie znalazł się na liście samorządów, które pozyskały kolejne fundusze z budżetu państwa. Tym razem pozyskane środki pomogą utrzymać połączenia autobusowe na trasie Kościerzyna - Nowa Karczma - Liniewo - Garczyn.

wtorek, 3 września 2019 r., 10:40
Świadczenie 500 plus. Ile pieniędzy dla rodzin wypłacono w poszczególnych gminach?
Na początku lipca zniesiono kryterium dochodowe na pierwsze dziecko w świadczeniu 500 plus. W związku ze zmianami ruszył nowy nabór wniosków. W gminnych ośrodkach pomocy społecznej w powiecie kościerskim pojawiło się ich ponad 3,6 tys. Gminy wypłaciły sumy łącznie opiewające na ponad 5 mln złotych. Rekordową wypłatą, którą otrzymała jedna rodzina, jest 4 tys. złotych.

poniedziałek, 2 września 2019 r., 13:51
Teren po dawnym internacie PZS nr 3 oficjalnie w rękach MON-u
W piątek odbyło się oficjalne przekazanie Ministerstwu Obrony Narodowej terenu po dawnym internacie i warsztatach szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3 w Kościerzynie. Tym samym powstanie bazy Wojsk Obrony Terytorialnych w Kościerzynie jest już tylko kwestią czasu.

niedziela, 1 września 2019 r., 11:24
Czas powrotów z wakacji i do szkoły. Wzmożone działania policji
Ostatni weekend wakacji policjanci z Kościerzyny, jak i w całym kraju pilnują porządku na drodze. Więcej policyjnych patroli będzie można też spotkać od poniedziałku w rejonie szkół.