wtorek, 8 stycznia 2019 r., 10:48
Wkrótce Dzień Babci i Dziadka - ślijcie zdjęcia i złóżcie życzenia w kościerski.info
21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w kalendarzu. Świętujemy wówczas Dzień Babci i Dziadka. To szczególna okazja, by dodatkowo podziękować ukochanym rodzicom naszych rodziców, za troskę, miłość i wszelkie dobro. Z tej okazji, już po raz trzeci zapraszamy naszych Czytelników do zrobienia niespodzianki dziadkom. Przesyłajcie do naszej redakcji zdjęcia dziadków i wnucząt i złóżcie życzenia na łamach kościerski.info.

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 09:59
"Opowieść o nawróceniu" i Orszak Trzech Króli w Osowie
Już po raz piaty ulicami Osowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Wszyscy spotkali się o godz. 15.00 w miejscowym kościele na krótkim nabożeństwie, by następnie wyruszyć przy wtórze kolęd, granych przez Orkiestrę Dętą z Osowa, w Orszaku prowadzonym przez Trzech Króli - Kacpra, Melchiora i Baltazara do miejscowego Domu Kultury.

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:16
Darmowe punkty pomocy prawnej w powiecie. Zmiany w 2019 roku
Od 2 stycznia 2019 roku zmieniają się przepisy dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. W powiecie kościerskim działać będą dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Od nowego roku z placówek skorzystać będzie mogło znacznie więcej osób.

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:16
Tomasz Nadolny i Dawid Jereczek zastępcami burmistrza Kościerzyny
Burmistrz Michał Majewski ma dwóch nowych zastępców. Zostali nim Tomasz Nadolny, który przez minione osiem lat pełnił funkcję sekretarza w Urzędzie Miejskim w Kartuzach oraz Dawid Jereczek - z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w kościerskim samorządzie. W związku z objęciem stanowiska wiceburmistrza przez Tomasza Nadolnego w kościerskiej radzie pojawi się wakat.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 17:55
Pierwszy Orszak Trzech Króli w Lipuszu przyciągnął tłumy
Po raz pierwszy ulicami Lipusza przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kościerskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Lipuski przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła, by dotrzeć do miejscowego urzędu gminy.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 17:30
Orszak Trzech Króli już po raz ósmy przemaszerował ulicami Dziemian
Już po raz ósmy kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez Dziemiany. Na czele z Melchiorem, Kacprem, Baltazarem i Małym Kaszubskim Królem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

sobota, 5 stycznia 2019 r., 17:29
ACRYLEX Kościerzyna zwycięzcą turnieju w Starej Kiszewie
W sobotę w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych zorganizowany przez Klub Wierzyca i gminę Stara Kiszewa. W turnieju udział wzięło siedem zespołów.

czwartek, 3 stycznia 2019 r., 13:59
W niedzielę Orszaki Trzech Króli przemaszerują ulicami Dziemian, Osowa i Lipusza
Już po raz kolejny zarówno ulicami Dziemian, jak i Osowa w niedzielę, 6 stycznia przejdą Orszaki Trzech Króli. Po raz pierwszy w ulicznych jasełkach będą mogli wziąć udział też mieszkańcy Lipusza. W tym roku, z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, orszaki odbędą się pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi".

środa, 2 stycznia 2019 r., 09:08
Opóżnienia na linii PKM
Z powodu defektu pociągu 96554 na stacji Żukowo Wschodnie pociągi SKM, kursujące w relacjach do i z Kościerzyny oraz Kartuz kursują nieregularnie.

wtorek, 1 stycznia 2019 r., 09:58
Sprawdź ile dni wolnych czeka nas w 2019 roku
Zbliżający się rok 2019 będzie zdecydowanie sprzyjający dla pracowników chcących przedłużyć swój urlop. Na 13 dni ustawowo wolnych od pracy dziesięć przypada w ciągu tygodnia. Już dziś warto zajrzeć w kalendarz i zaplanować sobie urlop.