środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:45
Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny
Od środy do piątku uczniowie, którzy w tym roku zakończą naukę w gimnazjach, sprawdzają swoją wiedzę nabytą w ciągu minionych trzech lat. Testy rozpoczęli od części humanistycznej, w czwartek zmierzą się z zagadnieniami matematyczno-przyrodniczymi, a w piątek sprawdzą znajomość języków obcych.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:04
Chirurdzy onkolodzy będą szkolić się w kościerskim szpitalu
"Przez onkologię do estetyki - nowoczesna chirurgia gruczołu piersiowego" - pod taką nazwą w piątek i sobotę odbędą się warsztaty dotyczące jednoczasowej rekonstrukcji piersi po amputacji. Kurs dla chirurgów z całej Polski poprowadzą szef kościerskiego pododdziału chirurgii onkologicznej dr hab. Wojciech Makerewicz oraz asystent oddziału dr n. med. Daniel Maliszewski.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 12:22
To już ostatnia szansa, by komuś pomóc!
Tylko do końca kwietnia możemy składać w Urzędzie Skarbowym deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 11:27
Spokojne święta na drogach powiatu kościerskiego
Dziewięć kolizji i ponad 85 wystawionych mandatów, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości - to bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze oceniają ten czas spokojnie.Tym, co cieszy najbardziej jest fakt, że mimo wzmożonych kontroli, wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 10:29
Mieszkańcy walczą z piratami drogowymi
Kościerska Policja od lipca 2016 roku realizuje zadania wynikające z działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania tego narzędzia komenda w Kościerzynie sprawdziła ponad 630 miejsc zaznaczonych na mapie. W większości przypadków są to zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości.

poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r., 12:31
Z Kościerzyny wprost na wybieg. Łukasz Verra chce podbić świat mody
Urodził się w Kościerzynie. Wyruszył w świat, by spełnić swoje marzenia o karierze w świecie mody. Dziś po latach ciężkiej pracy jego kreacje zdobywają coraz większe uznanie gwiazd, a biżuteria, którą tworzy jest jednym z hitów tego sezonu.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 21:49
Wraca zima - wydano ostrzeżenie o przymrozkach
W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w kolejnych nocach aż do czwartku mają występować przymrozki sięgające -5°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 15:14
Sztuka w rogach zaklęta - z wizytą w Galerii Rudolfa Kręckiego
Na całym Pomorzu sztuką tą zajmuje się zaledwie kilka osób. Jest żmudna i wymagająca, potrzebuje czasu i wyczucia. Rudolf Kręcki, opanował ją po mistrzowsku i jest prawdziwym artystą w tym fachu. Mowa o wyrobach z rogu - mieszkający w Chmielnie twórca, robi z nich jednak nie tylko tabakiery. Jest jedynym spośród ludzi zajmujących się tym rzemiosłem, który tworzy też dzieła sztuki. Przed kilkoma tygodniami otworzył w Chmielnie Galerię Kaszubski Róg i tam podziwiać można kilkaset jego prac.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 09:19
Wielkanoc po strażacku, czyli świąteczne tradycje druhów
Wielkanoc to najważniejsze święto wszystkich chrześcijan. Okresowi temu towarzyszy bogata tradycja obrzędów i zwyczajów. Niektóre dziś już zapomniane, inne wciąż kontynuowane, a jeszcze inne po latach są reaktywowane. Jak się okazuje bogatą tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi mają również strażacy - czuwają przy Grobach Pańskich, urządzają śmigus-dyngus, ale również organizują Misterium Męki Pańskiej.

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 12:09
Wspólne śniadanie wielkanocne uczniów Szkoły Podstawowej w Osowie
Już w środę do Szkoły Podstawowej w Osowie zawitała atmosfera świąt Wielkiej Nocy. Tuż prze rozpoczęciem świątecznej przerwy, uczniowie tamtejszej placówki zasiedli do wspólnego, wielkanocnego śniadania.