czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:46
Na sportowo i rodzinnie - weekend pod znakiem biegów, triathlonu i festynów
I Festiwal Biegów Polski Północnej, Półmaraton Stolema we Wdzydzach, Biesiada Seniorów, Triathlon Chmielno 2017 oraz festyny rodzinne - między innymi takie imprezy zaplanowano na najbliższy weekend w regionie.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:45
Nowe chodniki w gminie Karsin
Na wniosek sołtysa sołectwa Górki Barbary Peplińskiej oraz radnego z Górek Jana Wardyna gmina Karsin w miejscowości Kliczkowy zrealizowała budowę 370-metrowego odcinka chodnika od centrum wsi w kierunku Borska.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 08:50
Oddział urologiczny w Kościerzynie doposażony w nowy sprzęt
Przekazanie i prezentacja nowego sprzętu urologicznego, podziękowania osobom wspierającym działalność Fundacji Rozwoju Urologii Kościerskiej oraz występy artystyczne - tak wielkim skrócie przebiegało II Kościerskie Spotkanie Urologiczne.

środa, 7 czerwca 2017 r., 15:03
Skorzewo. Ptasia grypa zaatakuje? Służby w gotowości
W środowe przedpołudnie w Skorzewie odbyły się ćwiczenia praktyczne w ramach trwających w tym tygodniu szkoleń pod kryptonimem "HPAI-2017 - grypa ptaków zagrożenia, zapobieganie, zwalczanie tej choroby na terenie województwa pomorskiego". W działaniach uczestniczyli między innymi inspektorzy weterynarii, ochrony środowiska, strażacy, czy policjanci.

środa, 7 czerwca 2017 r., 14:02
Marsz Przyjaźni przeszedł ulicami Kościerzyny
Unikajcie przemocy - udzielajcie pomocy, Bez przemocy da się żyć, trzeba tylko mądrym być, Tylko życie poświęcone inne jest warte przeżycia - skandowali podczas Marszu Przyjaźni gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół. Parada w środowe przedpołudnie przeszła ulicami miasta, by dotrzeć na rynek, gdzie wygłoszono apel przeciw przemocy oraz wystąpili młodzi artyści.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 16:28
Monika i jej córki rozpoczynają nowe życie - pomogli mieszkańcy
Mimo iż pani Monika nie otrzymała mieszkania socjalnego, już od tygodnia wraz z córkami mieszka w nowym lokalu. Teraz rozpoczyna, jak sama przyznaje, jedną z najważniejszych walk w swoim życiu - o swoje córki. Dzięki szansie, którą dostała od mieszkańców Kościerzyny, jest nadzieja, że sąd nie rozdzieli matki z córkami.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 16:04
W Cisewiu i Dziemianach powstaną PSZOK-i
W 2018 roku na terenie powiatu kościerskiego powstaną dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Środki na ich budowę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego udało się bowiem pozyskać gminom Karsin oraz Dziemiany. Dofinansowanie będzie stanowiło aż 85 proc.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 14:17
Trwają ćwiczenia służb na wypadek ptasiej grypy
Na terenie powiatów kartuskiego i kościerskiego trwają ćwiczenia symulacyjne pod kryptonimem "HPAI-2017 - grypa ptaków zagrożenia, zapobieganie, zwalczanie tej choroby na terenie województwa pomorskiego". Mają one za zadanie sprawdzić współdziałanie poszczególnych służb w przypadku wystąpienia epidemii ptasiej grypy. W środę w Skorzewie zaplanowano ćwiczenia praktyczne.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 13:25
Wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem na Kaszubach
Wieczorem pogoda na Kaszubach ma się pogorszyć. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenie I stopnia.

niedziela, 4 czerwca 2017 r., 18:23
XXVI Agro Targi w Lubaniu pod znakiem 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu
Już po raz 26. w Lubaniu odbyły się Pomorskie Agro Targi, których nieodłącznym elementem jest Województwa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Podczas niedzielnego dnia świętowano z kolei 60-lecie Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. Z tej okazji przy PODR-ze odsłonięto pamiątkowy obelisk.