czwartek, 12 października 2017 r., 10:29
Gm. Kościerzyna. Nagrody z okazji DEN dla dyrektorów i nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski nagrodził dyrektorów placówek oświatowych oraz 16 nauczycieli. Uroczystość, podczas której podziękowano pedagogom za ich trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży, odbyła się w środę w urzędzie gminy.

czwartek, 12 października 2017 r., 07:00
Zdrowe jedzenie w szkole - także dla twojego dziecka?
Miniony rok szkolny był ósmym i jednocześnie ostatnim w ramach realizowanego programu "Owoce i warzywa w szkole". Inicjatywa się nie kończy, zmienia się jednak jego forma. W roku szkolnym 2017/2018 jest to "Program dla szkół", który również promować będzie wśród uczniów zdrową dietę. Sprawdź, czy szkoła twojego dziecka została objęta programem.

środa, 11 października 2017 r., 14:43
ZKP w Łubianie ze sztandarem
Sztandar i imię ks. bpa Konstantyna Dominika zyskał oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łubianie. Uroczystość wręczenia odbyła się we wtorkowe popołudnie. - Nadanie sztandaru jest dla naszego partu zobowiązaniem do dalszej, prężnej działalności - podkreślała prezes łubiańskiego oddziału, Irena Marszewska.

środa, 11 października 2017 r., 08:47
Najlepsi z najlepszych ze stypendiami Wójta Gminy Nowa Karczma
Są utalentowani, pracowici i bardzo zdolni. Aż 32 młodych mieszkańców gminy Nowa Karczma odebrało we wtorek stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Z uwagi na zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej nagrody wójta trafiły też do dyrektorów i nauczycieli.

wtorek, 10 października 2017 r., 12:15
Zdjęcia pełne miłości w kościerskim szpitalu
W chłodne październikowe południe fotograf Jolanta Bork przyniosła do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie pełne naręcza słońca i uśmiechów. Oddział Noworodkowy i Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży obdarowane zostały czterdziestoma zdjęciami, a na nich: przepiękne i eleganckie kobiety w ciąży, uśmiechnięte, pełne spokoju mamy karmiące niemowlęta, maleństwa tak ujmujące słodyczą, że każdy dorosły wzdycha ze wzruszenia.

wtorek, 10 października 2017 r., 11:32
Poprzez szachy chcą zintegrować społeczność Wielkiego Klincza. Walczą o głosy
"Gramy w szachy - aktywizacja osób starszych" - to nazwa projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w gminie Kościerzyna, który startuje w trzeciej edycji programu Decydujesz, pomagasz - Tesco i Fundacji Tesco. Robiąc zakupy w markecie, poświęć chwilę i oddaj swój głos, by mieszkańcy Wielkiego Klincza mogli integrować się przy szachach.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 10:23
Wiele. Pobili rekord Polski tworząc najdłuższą linię z jabłek
W sobotę, 30 września w Szkole Podstawowej w Wielu odbył się Dzień Szkoły pod hasłem: "Wiele jabłek", podczas którego uczniowie pobili rekord Polski tworząc najdłuższą linię z jabłek. Jej długość wyniosła aż 262 m!

poniedziałek, 9 października 2017 r., 08:56
Kaszubsko-Pomorskie Forum Ekologiczne świętowało 25-lecie działalności z ministrem Szyszko
W piątek w Sali Szopińskiego w Kościerzynie Stowarzyszenie Kaszubsko-Pomorskie Forum Ekologiczne obchodziło srebrny jubileusz działalności. Wraz z kościerskimi działaczami świętował minister środowiska Jan Szyszko, który na wniosek szefa stowarzyszenia, odznaczył osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz środowiska i gospodarki wodnej.

niedziela, 8 października 2017 r., 17:50
Rusza Szlachetna Paczka - poszukiwani wolontariusze. Zostań Super W!
Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

sobota, 7 października 2017 r., 13:05
Kościerzyna. Giełda mam tradycyjnie przyciągnęła tłumy
W sobotnie przedpołudnie kościerska hala Sokolnia po raz kolejny wypełniła się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam kolejną jesienną edycję Giełdy Mam.