środa, 3 października 2018 r., 14:53
Kościerzyna. "Ja w internecie" - skorzystaj z bezpłatnych szkoleń
Masz więcej niż 25 lat? Ten projekt skierowany jest właśnie do Ciebie. Miasto Kościerzyna rozpoczęło rekrutację uczestników do projektu "Ja w Internecie", a więc cyklu bezpłatnych szkoleń mających na celu podniesienie cyforowych kompetencji mieszkańców.

środa, 3 października 2018 r., 11:15
Wstąp do Policji. Sprawdź, dlaczego warto
Praca w Policji nie bez kozery nazywana jest służbą. Wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń i trudów. Ale wielu właśnie w Policji odnajduje główną rolę swego zawodowego życia. To swego rodzaju misja, na wykonanie której nie wszystkich stać. Ale Ci co wstępują do tej formacji, to osoby bezgranicznie oddane innym, gotowi podać pomocną dłoń nawet wówczas, kiedy ich życie jest zagrożone.

wtorek, 2 października 2018 r., 13:20
Wielki Klincz. Ratunek na wodzie przez cały rok
Ratunek na wodzie przez cały rok - to nazwa projektu, który zrealizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Klinczu. W jego ramach pozyskała środki z powiatu kościerskiego na zakup dwóch kamizelek asekuracyjnych do ratownictwa wodnego oraz przeszkoliła ochotników w zakresie korzystania z nowego wyposażenia.

wtorek, 2 października 2018 r., 12:31
Policjanci protestują w Warszawie. Domagają się podwyżek i zmian przepisów emerytalnych
Najpierw na znak protestu stosowali pouczenia zamiast mandatów. We wtorek wyszli na ulice Warszawy. Mowa o policjantach, którzy domagają się między innymi podwyżek wynagrodzenia i zmian przepisów emerytalnych. W proteście w stolicy bierze także udział w 30 funkcjonariuszy kościerskiej, jak i 12 policjantów kartuskiej komendy.

poniedziałek, 1 października 2018 r., 13:15
Kościerzyna. Nowe zasady segregacji odpadów. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej
O nowych zasadach segregacji odpadów, gospodarce o obiegu zamkniętym, korzyściach wynikających z recyklingu, zagrożeniach związanych z paleniem odpadów w piecach domowych, czy zmianach, które wchodzą w życie z początkiem października - między innymi o tego dowiesz się podczas spotkania informacyjnego dla mieszkańców Kościerzyny, które odbędzie się 2 października w sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego.

niedziela, 30 września 2018 r., 10:40
Prof. Jerzy Buzek: "Nie warto bezmyślnie niszczyć wspólnoty EU, którą budowało się przez 70 lat"
Na zaproszenie Stowarzyszenia Kościerska Marka w sobotnie przedpołudnie do Kościerzyny zawitał profesor Jerzy Buzek - były premier, były szef Parlamentu Europejskiego, a obecnie europoseł. Podczas spotkania w kościerskiej Strzelnicy zaznaczał, jak ważna dla naszego kontynentu jest Unia Europejska. - UE traktuje się jako dostarczycielkę pieniędzy. Te pieniądze są ważne, ale są rzeczy ważniejsze - równowaga, spokój, bezpieczeństwo na kontynencie europejskim. Ten porządek, o który na świecie zadbała Unia Europejska, tworząc system wartości, utworzyła po to, aby nie powtórzyła się sytuacja z początku XX wieku - podkreślał profesor Buzek.

sobota, 29 września 2018 r., 19:28
Kościerzyna. Zrewitalizowany dworzec kolejowy oficjalnie otwarty
Dworzec kolejowy w Kościerzynie z pewnością można uznać jako wizytówkę Serca Kaszub. Dzięki rewitalizacji obiekt odzyskał dawny blask. Inwestycję wartą nieco ponad dziewięć milionów złotych uroczyście otwarto w sobotnie popołudnie. Przy dworcu powstać mają też nowe parkingi, planowana jest również budowa tunelu łączącego ul. Dworcową z ulicą Towarową.

piątek, 28 września 2018 r., 08:19
Jerzy Buzek w sobotę odwiedzi Kościerzynę
Na zaproszenie Kościerskiej Marki w sobotnie przedpołudnie do Kościerzyny zawita Jerzy Buzek - były premier Polski i były szef Parlamentu Europejskiego. O godzinie 10. prof. Buzka będzie można spotkań na Rynku, zaś pół godziny później odbędzie się z nim w spotkanie w Strzelnicy.

środa, 26 września 2018 r., 12:20
Policjanci zachęcają do wstąpienia w ich szeregi
Praca w Policji nie bez kozery nazywana jest służbą. Wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń i trudów. Ale wielu właśnie w Policji odnajduje główną rolę swego zawodowego życia. To swego rodzaju misja, na wykonanie której nie wszystkich stać. Ale Ci co wstępują do tej formacji, to osoby bezgranicznie oddane innym, gotowi podać pomocną dłoń nawet wówczas, kiedy ich życie jest zagrożone.

poniedziałek, 24 września 2018 r., 16:23
Nowa Karczma. Zmodernizowany i unowocześniony urząd oficjalnie otwarty
Na tę chwilę zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy administracji samorządowej czekali od lat. Po termomodernizacji świetlic, czy szkół nadszedł bowiem w końcu na jedną z ważniejszych instytucji, urząd gminy. Obiekt nie tylko stermomodernizowano, ale również rozbudowano, przebudowano oraz zmieniono źródło ogrzewania na pompę ciepła. Unowocześniony budynek uroczyście oddano do użytku w sobotę.