niedziela, 10 czerwca 2018 r., 08:17
Kolejny etap budowy drogi Osowo-Zamość
Gmina Karsin otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na realizację kolejnego etapu budowy drogi Osowo-Zamość. W bieżącym roku wykonany zostanie 550-metrowy odcinek biegnący przez Białe Błoto.

sobota, 9 czerwca 2018 r., 08:04
Kandydaci do WOT zapoznali się z miejscem pełnienia służby
W środę, 6 czerwca w słupskim WKU odbyło się spotkanie przedstawicieli Dowództwa 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej z kandydatami na żołnierzy WOT.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 09:02
Strażacki Oscar dla OSP Karsin
"Wieś bezpieczna, wieś wesoła, bezpieczeństwo od przedszkola" - to projekt, który zyskał uznanie kapituły ogólnopolskiego strażackiego konkursu "Floriany". Tym samym realizator zadania Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie uhonorowana została strażackim Oscarem za Najlepszą Inicjatywę Społeczną w Polsce.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 12:12
Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS?
Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski złożył wniosek wykluczający senatora z Kaszub Waldemara Bonkowski jako członka partii Prawa i Sprawiedliwości. Powodem mają być treści antysemickie, które senator zamieścił na swoim facebooku w lutym br. - Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą - komentuje senator Bonkowski.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 10:08
"Nie daj się zaskoczyć, zrób kolonoskopię" - na budynku Ekonomika powstał mural
Liczy ponad sto metrów kwadratowych, a jego celem jest nakłonienie mieszkańców do wykonywania kolonoskopii, a więc badania, które pozwala wykryć we wczesnym etapie raka jelita grubego. Mowa o muralu na budynku technikum kościerskiego "Ekonomika", który powstał w ramach kampanii społecznej "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób kolonoskopię".

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 09:48
Otwarcie nowego placu zabaw i festyn z Górkach
W niedzielę, 3 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Górkach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z otwarciem nowego placu zabaw. W imprezie uczestniczyło ponad sto osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:56
Wielomilionowa dotacja na elektryfikację PKM
Kwotą 61,7 mln złotych dofinansowany ze środków unijnych zostanie projekt elektryfikacji linii PKM. Szacowany koszt całej inwestycji to około 89 mln złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu za kilka lat koleją będziemy jeździć szybciej i bardziej komfortowo.

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:31
Letnia Giełda Mam już 16 czerwca - zapisy ruszyły!
Już 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się jedenasta edycja Giełdy Mam. Letnia odsłona imprezy będzie okazją, by zaopatrzyć się w dziecięce ciuszki i akcesoria na kolejny sezon, jak i pozbyć się tych, które zalegają w szafach.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 11:15
PKP PLK potwierdza - będzie objazd z Glincza przez Kokoszki
Wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa na reaktywację linii kolejowej nr 229 na odcinku Gdańsk Kokoszki przez Starą Piłę i Żukowo Zachodnie do Kartuz. Rzecznik PKP PLK potwierdził, że kolej planuje wykorzystanie odcinka Glincz-Gdańsk Kokoszki jako linii objazdowej podczas modernizacji trasy Gdynia-Kościerzyna.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:57
Czas na politykę senioralną. Weź udział w bezpłatnej debacie podczas Forum Wizja Rozwoju
Polityka senioralna będzie jednym z głównych tematów Forum Wizji Rozwoju, które w dniach 25 - 26 czerwca odbędzie się w Gdyni. Zgodnie z prognozami na kolejne lata, seniorzy niebawem staną się największą grupą konsumencką i będą oni potrzebować zabezpieczeń społecznych i nowych rozwiązań systemowych. Dlatego też organizatorzy Forum, zaprosili na wydarzenie m.in. Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W bloku poświęconym seniorom, udział może wziąć każdy - bezpłatnie.