wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:01
Policjant z pasją do pomagania. Po służbie jest wolontariuszem
Postanowił wstąpić do Policji, bo chciał pomagać innym. Jednak podczas służby nie zużywał wszystkich pokładów energii, jakie w nim drzemały. Chciał robić coś więcej. Został wolontariuszem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Już od niemal czterech lat pracuje z ludźmi, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Mowa o młodszym aspirancie Januszu Pobłockim - dzielnicowym, któremu największą satysfakcję daje radość tych, którym pomaga.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:33
Rekonstrukcje i koncert "Bartasa" - tak uczczą w Kościerzynie i Łubianie rocznicę Powstania Warszawskiego
Minuta ciszy w Godzinę W, Apel Poległych, czy rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w Kościerzynie i Łubianie uczczona zostanie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kościerskim Rynku odbędzie się także koncert Bartasa.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:14
W wypadku stracił mamę. Jest sparaliżowany. 3-letni Dominik walczy, by odzyskać sprawność
Minął rok od tragicznego wypadku na trasie Kościerzyna-Stara Kiszewa, w którym na miejscu zginęła 19-letnia mama Dominika, w szpitalu zmarł jej partner. Półtoraroczny chłopiec cudem przeżył. Ma jednak przerwany rdzeń kręgowy. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie poruszać się na wózku. Przed chłopcem długotrwały i kosztowny proces leczenia i rehabilitacji. W odzyskaniu przynajmniej częściowej sprawności może Dominikowi pomóc każdy z nas.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:45
Chcesz nadal otrzymywać 500+? Musisz złożyć nowy wniosek
Rodziny, które korzystają ze wsparcia programu Rodzina 500+, a chcą nadal otrzymywać świadczenie, będą musiały złożyć nowe wnioski o jego przyznanie. Można to uczynić już od 1 sierpnia.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 09:14
Pątnicy z Kaszub na pielgrzymkowym szlaku do Czarnej Madonny
W niedzielny poranek kilkaset osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

piątek, 28 lipca 2017 r., 10:27
Wojsko Polskie szuka bazy dla swoich pododdziałów w Kościerzynie
Być może to właśnie w Kościerzynie na terenie dawnego internatu PZS nr 3 Wojsko Polskie utworzy nową bazę dla pododdziałów Wojsk Obrony Terytorialnej. Wstępną rekomendację tej lokalizacji wyrazili już przedstawiciele WOT. Ostateczna decyzja należy jednak do Ministerstwa Obrony Narodowej.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 12:02
Termomodernizacja lipuskich szkół
Wraz z początkiem wakacji rozpoczęła się termomodernizacja obiektów szkolnych gminy Lipusz, Zespołu Szkół w Lipuszu i Szkoły Podstawowej w Tuszkowach.

środa, 26 lipca 2017 r., 10:53
Niabawem Tydzień Kuchni Kaszubskiej - zgłoś swój udział
Miasto Kościerzyna zaprasza do udziału w kolejnej edycji "Tygodnia Kuchni Kaszubskiej", który jest znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych wśród turystów i mieszkańców. Chęć udziału w akcji lokale mogą zgłaszać do 4 sierpnia.

środa, 26 lipca 2017 r., 08:30
Prezydent Andrzej Duda na Kaszubach - spotkał się  harcerzami
Wtorkowym późnym popołudniem śmigłowiec na pokładzie z prezydentem Andrzejem Dudą wylądował na lotnisku w Kornem. Głowa państwa została powitana przez harcerzy z Łubiany i Lipusza, a następnie prezydent udał się na obóz harcerski nieopodal Sulęczyna.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 00:05
"Dwa weta to za mało. Musi być trzy razy weto"
W poniedziałkowy wieczór przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie ponownie zapłonął łańcuch światła. Na twarzach protestujących pojawiały się uśmiechy, ale nie oznacza to, że zawieszają broń. Walczą dalej, bo weto w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS to za mało. Domagają się weta także w przypadku ustawy o sądach powszechnych.