Nowa pilarka dla OSP Kłobuczyno

środa, 27 września 2017 r., 10:09
fot. AL

Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została doposażona w nowy sprzęt dzięki stowarzyszeniu Lions Club Kościerzyna. Nową pilarkę wraz z osprzętem we wtorkowe popołudnie przekazano strażakom z Kłobuczyna.

Działali przy usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. Z inicjatywy dha Daniela Borkowskiego zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych, a w niedzielne przedpołudnie strażacy z Kłobuczyna wyruszyli do Trzebunia, by pomagać przy naprawie domostw.

Ich pomoc dla tych, którzy wskutek żywiołu stracili dach nad głową, została dostrzeżona przez Lions Club Kościerzyna, który postanowił pomóc także ochotnikom z Kłobuczyna.

- Głównie pomagamy osobom niepełnosprawnym, chorym, biednym, ale również organizacjom pozarządowym, które też w różnych katastrofach wspomagają innych. Dlatego też podjęliśmy decyzję o pomocy dla OSP Kłobuczyno, gdyż tutejsi strażacy bardzo pomagają potrzebującym w Trzebuniu, którym również udzieliliśmy wsparcia. Podczas spotkania w Trzebuniu, przedstawiciele OSP Kłobuczyno zgłosili potrzebę nowej pilarki. Lions Club Kościerzyna podjął więc uchwałę i oto przekazuje nową pilarkę wraz z całym osprzętem ochrony osobistej, jak i częściami zamiennymi - podkreśla Gabriel Greinke z Lions Club Kościerzyna.

Wartość przekazanego sprzętu to ponad 3.700 zł.

Dodajmy, że we wtorek dzięki stowarzyszeniu Lions Club Kościerzyna w nowy agregat prądotwórczy została wyposażona jednostka OSP Skorzewo. Pomoc otrzymają też ochotnicy z Lipusza, na ręce których w czwartek ma zostać przekazane pełne umundurowanie strażackie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.