:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

Premier Mateusz Morawiecki na rodzinnym pikniku w Stężycy

Imprezy, Premier Mateusz Morawiecki rodzinnym pikniku Stężycy - zdjęcie, fotografia
Koscierski.info 28/07/2019 16:24
Ania Lehmann

W niedzielne popołudnie w Nadraduńskim Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy odbył się piknik rodzinny, którego organizatorem była partia Prawo i Sprawiedliwość. W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu Mateusz Morawiecki wziął udział w zorganizowanym przez partię Prawo i Sprawiedliwość pikniku rodzinnym w Stężycy.

- Macie bardzo śliczne tereny przyrodnicze. Coś co wszyscy Polacy powinni zobaczyć. Wyróżnia was też tradycja. Jestem wdzięczny wam za to, że pokazujecie jak piękne są Kaszuby, jak piękna jest Polska. Bardzo wam za to dziękuję. Kaszuby, powiaty kartuski i kościerski, to ziemie przedsiębiorczości, ale też bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Bardzo cieszę się, że łączycie przedsiębiorczość z tradycją, kulturą kaszubską, polską, której Kaszuby są nieodłączną częścią. Do niedawna rodzina, dla niektórych polityków, była piątym kołem u wozu. Dla nas rodzina stoi w samym środku, w samym centrum polityki państwa i tak musi pozostać - podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

- Chcemy, aby demokracja była czymś pełno wartościowym, aby była tym systemem, poprzez który ludzie wrzucając kartkę do urny wyborcze, będą widzieli, że ma to wpływ na ich los, los państwa. To jest dla nas demokracja, realna demokracja. I wreszcie solidarność. To system, wokół którego wszystkie nasze działania muszą się obracać. To sedno, rdzeń naszej polityki, polityki gospodarczej polityki międzynarodowej, w której pokazujemy, że możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej. Widać to na wielu przykładach. Jesteśmy dumnym, ambitnym narodem. Narodem, który wraca na należne miejsce w historii, w Europie, wśród dużych europejskich narodów. Według najnowszych danych OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) Polska jest tym krajem, który w najbliższych latach będzie się najszybciej się rozwijał ze wszystkich 36 krajów OECD. To musi się przekładać na los polskich rodzin - kontynuował.

- Dziękuję za to wspaniałe przywitanie, kaszubskie stroje, taniec. Za to wszystko, co powoduje, że serce człowieka rośnie, że chce się chcieć. Temu chcieć, trzeba też czasami pomóc. I my poprzez naszą politykę państwa polskiego chcemy pomagać polskim przedsiębiorcom, polskim rodzinom, aby chciało się osiągać jak najwięcej. Stać na dużo. I osiągniemy te wyżyny. Jestem o tym przekonany - dodawał prezes Rady Ministrów.

Premier podziękował też strażakom-ochotnikom i członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich za lokalną aktywność.

- Ochotnicze Straże Pożarne są dowodem naszej tradycji, ale też aktywności społecznej. Dziękuję wam za przynależność do tej organizacji, bo to pokazuje, jak jesteśmy zaangażowani w nasze życie. Nasi strażacy robią wspaniałą robotę. Podziękujmy też paniom z kół gospodyń wiejskich - kobietom gospodarnym i wyjątkowym, które łączą tradycję z przyszłością. Są to kobiety, które pokazują nam, jak dbać o wiarę, lokalne tradycje, jak przyciągać ludzi do działań społecznych, które są tak bardzo potrzebne do pielęgnowania naszej polskiej kultury - zaznaczał szef rządu.

- Dziękuję wam wszystkim za to, że łączycie w sobie pragnienie lepszej Polski, coraz silniejszej, bardziej dostatniej z tą piękną polską kulturą i tradycją. To jest właśnie nasz program. Łączenie to co najlepsze z przeszłości z tym do czego dążymy, do Polski dostatniej, gdzie europejskość rozumiemy jako wysokie zarobki. Dla nas europejskość to zasobność polskich portfeli - podsumował premier Mateusz Morawiecki.

AL

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki na rodzinnym pikniku w Stężycy komentarze opinie

 • Vvv - niezalogowany 2019-07-31 07:44:27

  Jak to ludzie się cieszą że dostali na wódę....

 • aj waj - niezalogowany 2019-07-30 19:43:26

  Morawiecki posyła swoje dzieci do prywatnej żydowskiej szkoły Lauder w Warszawie. Zespół Szkół Lauder-Morasha w Warszawie – pierwszy żydowski zespół szkół w Polsce, powstały po 1989 r. W jego skład wchodzą szkoła podstawowa, gimnazjum, a także przedszkole. Szkoły Lauder-Morasha posiadają status szkoły prywatnej na prawach szkoły publicznej. Prócz przedmiotów typowych dla szkół publicznych naucza się tu tradycji i historii żydowskiej, języka hebrajskiego, uczniowie obchodzą żydowskie święta.

 • szok - niezalogowany 2019-07-30 19:42:18

  czy ktos go pytał dlaczego posłał dzieci do Zydowskiej a nie np. katolickiej szkoły ? co ten Zyd chce ?

 • szok - niezalogowany 2019-07-30 19:39:46

  fuuujjjjjjjjjj

 • sass - niezalogowany 2019-07-30 14:52:26

  https://oko.press/brak-pieniedzy-brak-lekarzy-brak-polityk…/
  Brak pieniędzy, brak lekarzy, brak polityki zdrowotnej. Miażdżący raport NIK o ochronie zdrowia w Polsce
  Najnowszy raport NIK nie pozostawia wątpliwości: skrajnie niedofinansowany, źle zorganizowany, nieprzyjazny dla pacjenta, nie wykorzystuje własnego potencjału – taki jest polski system opieki zdrowotnej A.D. 2019. Co zrobić, żeby wreszcie wyjść z wieloletniego impasu? Brak polityki zdrowotnej

 • saly - niezalogowany 2019-07-30 14:41:41

  Czy ja dobrze czytam i rozumuję? 1,2 miliarda za 33 km. autostrad????? czyli ponad 36 miliony za kilometr??? Na lekko pagórkowatym terenie??? Ile ja się naczytałem, że złodzieje z PO budują po około 9 mln za 1 za kilometr, czyli tyle ile cena wybudowania w alpejskich górach, gdzie stopień trudności jest najwyższy.
  Z tego wnioskuję, że ci z PO kradli, ale z tego wynika ,że nie kradli bo gdy przyszli PIS-owcy i kradną 3 razy więcej, ba! Budują 100 kroć razy mniej, bo przez rządy PIS nie powstał nie został wybudowany dotąd ani 1 km autostrad bo widocznie rozkradli tyle, że nie ma za co budować. Kuchciński i Szydło dali drogowskaz, jak kraść mamy! ?

 • POLKA - niezalogowany 2019-07-30 09:07:33

  Podwyżki pensji gdzie?? Chętnie pójdę bo to 200 złoty podwyżki najniższej krajowej w porównaniu do wzrostu cen żywności to dramat. Jak nie masz dzieci ( nie z wyboru) to zapierdzielasz i wielki g... masz. A nie jest to spowodowane tym że nie mam odpowiedniego wykształcenia skończyłam studia z wyróżnieniem. Załamać się idzie . Co się dzieje z tym krajem .

 • ANTY PISDUSIE - niezalogowany 2019-07-30 08:07:46

  JA JAKI TY GŁUPI JESTEŚ.

 • xyx - niezalogowany 2019-07-29 22:55:58

  Danka jestes super :D

 • ja - niezalogowany 2019-07-29 20:58:24

  Z samej Kościerzyny przyjechało kilkadziesiąt osób. Wysłałem ponad 20 smsów plus moi znajomi. Z Karsina, Wiela, dużo osób przyjechało i żadnego autobusa. Po co kłamiecie? Wyborcy PIS sami przyjechali, nie trzeba było płacić im plłaci. PIS jest na topie w Polsce, bezrobocie, zmalało, podwyżki pensji są duże. Rodzinom jest łatwie. PIS w POlsce ma ostatnio 44-46,5, a PO 26-29%. Nie dziwi mnie, że było ludzi. A zobaczcie ile biega za Schetyną ? Obejrzyjcie w mediach. Może 20-30 % biega tego, co za PISem.

 • anty - niezalogowany 2019-07-29 19:41:06

  Czy on wie gdzie był?

 • witek - niezalogowany 2019-07-29 19:35:46

  Wszyscy plują a każdy łapę wyciąga.... ciągłe narzekania i nigdy nie zauważacie nic pozytywnego...co za mentalność? Każdy sam od siebie niech zacznie rachunek sumienia. Po co się obrzucać wzajemnie? życie jest zbyt krótkie.

 • pepo - niezalogowany 2019-07-29 16:01:49

  P i S gora niech zyje

 • Mieszkanka Stężycy - niezalogowany 2019-07-29 15:43:40

  Rzeczywiście nie widać tu wielu mieszkańców Stężycy ... Zwieźli wyborców PIS, a ci odgrywają Kaszubów. Brak słów ...

 • normalny - niezalogowany 2019-07-29 14:49:51

  lewactwo kolorowe szaleje KODziarze LBGTowcy a PISowi slupki rosna Tak komuchy robcie a znikniecie ze sceny POlitycznej

 • Tylko nie mów nikomu - niezalogowany 2019-07-29 11:29:22

  Brawo Stężyca . U nas w Sierakowcach . Wójt Tadziu gości na swoich włościach samych agentów z PRL WAŁĘSĘ CZY KOMOROWSKIEGO. Ale to pasuje do klimatu układów i gisiewciaży z SIERAJOWIC .WSTYD!!!!!

 • salun - niezalogowany 2019-07-29 11:07:59

  https://wiesci24.pl/2019/07/27/znowu-nas-oklamali-rok-temu-morawiecki-obiecal-sto-tysiecy-mieszkan-nie-powstalo-prawie-nic/?fbclid=IwAR0rkE0euPHGA2ykRVONwZjDZeTLdR_wPaWiL_vbSRTsiE02u95O_J6hcDM
  Znowu nas okłamali. Rok temu Morawiecki obiecał sto tysięcy mieszkań, nie powstało prawie nic
  Rok temu premier Morawiecki obiecał, że do końca 2019 roku przybędzie dzięki niemu 100 tysięcy mieszkań na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus. Jakie są realia? Nie powstało w zasadzie nic.
  „Jest to kolejna machloja – przejmowanie gruntów przeznaczonych pod to budownictwo przez dziwne spółki, które stają się właścicielami inwestycji itd, czynsze kosmos i brak umów gwarantujących późniejszą własność (jest tylko wynajmu)kolejne matactwo PiSu.” – tak skomentował sprawę jeden z internautów.
  źródło: Twitter

 • saly - niezalogowany 2019-07-29 09:13:51

  https://crowdmedia.pl/te-dane-pokazuja-ze-inflacja-wymknela-sie-spod-kontroli-czego-premier-morawiecki-nie-mowi-polakom/
  By pokazać, jak bardzo ceny podstawowych produktów żywieniowych poszły w górę przez ostatnie trzy lata, szczecińska młodzieżówka “Młodych Demokratów” wybrała się do tamtejszego sklepu sieci “Biedronka” i dokonała tych samych zakupów, które w kampanii prezydenckiej w 2015 roku zrobił ówczesny kandydat PiS – Andrzej Duda. Efekt był piorunujący, zamiast 37,02 zł, młodzi działacze zapłacili 62 złote.
  Masło podrożało o 42 procent, chleb o 69 procent, jajka o 45 procent – wyliczał Stanisław Kaup. Akcja młodych działaczy to pokłosie ostatnio opublikowanego badania wykonanego przez Kantar Millward Brown na potrzeby raportu „Portfel statystycznego Polaka”. Według niego co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł.
  Ze słów premiera płynie zatem następujący przekaz do tych, którym podwyżki pro

 • sassin - niezalogowany 2019-07-29 09:11:23

  ogladając fotki z tego spotkania , rozpoznałam garstkę ludzi ze Stężycy i okolic, skąd oni zgarnęli tych ludzi aby zapełnić amfiteatr , same nie znajome twarze , ile taki spęd nas POLAKÓW i naszą gminę kosztuje, my którzy chcemy demokracji, wolności, wolnych sądów, praworządności i wierności naszej polskiej konstytucji!!? ,ile autokarów musiało zwieźć tych osobników wiernych kaście komunistycznej z PIS największym kłamcom, oszustom, komunistom dla których ważniejszy jest komunizm, faszyzm , dyktatura , wywalczona przez nas POLAKÓW wolność, równość i braterstwo umiera na naszych oczach , PIS uważa nas POLAKÓW i Polskę za swój prywatny folwark.https://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacja/autostrady-przez-dwa-lata-nie-powstal-ani-kilometr/4y6vle3?fbclid=IwAR0xvEb78O9cvngyOx6_jF4cMM24Ji-E2MbQ8KLQSCh5DAVQD-3e7yzmL5g
  Przez dwa lata nie powstał ani kilometr autostrady
  Internauci nie dowierzali, ale okazało się to prawdą! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdz

 • edd - niezalogowany 2019-07-29 09:06:14

  macie powód do dumy ze ktoś tak ważny przyjechał do was...

 • Myszka - niezalogowany 2019-07-29 08:48:45

  O jaka piękna tęczowa zjeżdżalnia dla dzieci...:)

 • Pleban - niezalogowany 2019-07-29 07:26:21

  Stezyca wstyd cos takiego goscic, teraz widać sympatyków pisorów

 • Kaszub rodowity - niezalogowany 2019-07-29 01:02:07

  Pisiory i sympatycy PiSu, cieszycie się z kasy która sami sobie dajecie,a rachunek wkrótce przyjdzie.Polak łapczywy na kasę i za parę Żubrów zagłosuje na pisiory.Spadaj Morasiu na Nowogrodzką i podpisuj Jarka ustawy a Kaszubów nie przerobił ani hitler a stalin i ty Morasiu także!!! Bądź zdrów i wracaj do Jarka i kota

 • Obywatel - niezalogowany 2019-07-29 00:02:11

  Brawoo Panie Premierze. Dziękujemy za wizyte, a kościerzacy niech się szczerzą swoją wiosną i platformą bo na jesieni zajdą daleko daleko w czarną dupę. Kaszubskie niedołęgi to wy zwolennicy PO,N i wiosna. Karta z debetem i pobierać 500+. Pozdrawiam

 • Witek - niezalogowany 2019-07-28 23:39:02

  Co z bezprawnymi, bandyckimi roszczeniami żydowskimi. Dlaczego nikt go nie zapytał o to? Dlaczego PIS blokuje inicjatywę AntyJust447?

 • To - niezalogowany 2019-07-28 23:25:28

  A Pan Zwara gdzie tą kocią twarz wpycha on musi byc wszedzie łajz
  .... jedna wredna mend.......

 • ..... - niezalogowany 2019-07-28 22:34:10

  Ale obciach dla Stężycy....Pamiętamy jak Pan wójt kandydował z list SLD do rady powiatu kościerskiego...Teraz brata się z PiSowcami.... Liczą się władza o nie honor......

 • #~Pisiorek - niezalogowany 2019-07-28 22:25:39

  Jakie ,, nasze dzieci ,, ? Państwowe ? Taki ksenofobiczny ciemny lud któremu w PRL było lepiej . Negujecie imigrantów ślepo poklaskując największej pokusie która ich przyciąga ślepy socjal . O podatkach które nałożono ( a są w palnie kolejne ) zrujnują gospodarkę rozdawnictwem i złodziejstwem większym niż za poprzednich rządów tych z lat 2005-07.

 • Do tego niżej - niezalogowany 2019-07-28 21:56:50

  dolicz jeszcze tych komuszków z pis...

 • # komuch - niezalogowany 2019-07-28 21:39:23

  A nie wystarczy ci komuszku że tacy jak ty mordowaliscie górników, robotników i innych niewinnych ludzi? Mam ci przypomnieć ilu aferzystów jest w twojej ohydnej peowskiej sitwie?

 • Komuch - niezalogowany 2019-07-28 21:32:21

  Ooo koleżanka tatusia od głosowania dwiema łapami, ooooooo towarzysz Mrównica z Chojnic, ooooooo ten od grabienia liści itd, itd. Sama śmietanka, a przed śmietanką kolejka poddanych aby ich pocałować w łapy. No i pod spodem kilku PIS-owskich trolli, wypisujących peany na cześć "lepszego sortu z dojnej zmiany". Tylko tyle wam zostało cepy!

 • Do tego niżej - niezalogowany 2019-07-28 20:57:23

  Ja nie umiem normalnie rozmawiać ze złodziejami z peowskiej sitwy i z tęczowymi dewiantami, AVE PiS !!!!

 • Nie pis , nie po. - niezalogowany 2019-07-28 20:49:36

  ~#europejczyk (37.248.164.***)
  Qurde Mol nie obrażaj innych. Jak nie umiesz normalnie rozmawiać to wogle się lepiej nie odzywaj. Wiesz co to interpunkcja ? Dyżurny hejter w akcji. Potok słów bez sensu. Nie pozdrawiam.

 • #europejczyk - niezalogowany 2019-07-28 20:23:07

  Lepiej klaskać za grosze PiSowi niż lizać tyłek waszym złodziejom z peowskiej sitwy

 • Europejczyk - niezalogowany 2019-07-28 20:06:54

  Tacy są Polacy za parę groszy idą i klaszczą a gdzie honor i dobro kraju jak wszystko zeżrecie to się obudzicie z ręką w nocniku-pisiorki

 • do tego nizej - niezalogowany 2019-07-28 20:01:39

  Pamiętasz co twój komunista tfu Cimoszewicz mówił powodzianom ?

 • fckthepis - niezalogowany 2019-07-28 18:54:42

  Nagle Śniadki, Drelichy, Horały, Zwiercany (ta to już w ogóle ewenement) wiedzą gdzie leży Stężyca i inne małe miejscowości na Kaszubach, a jak trzeba było pomóc po wichurach i trąbie, która przeszła przez region dwa lata temu to co np. Drelich powiedział...!!!!??!!! Że nie będzie wojska przysyłał do grabienia liści. Tacy to "lokalni patrioci". Obłuda, propaganda i jeden wielki masowy wstyd!!!

 • Europejczyk - niezalogowany 2019-07-28 18:31:01

  Patrząc na na niektóre osoby rzygać się chce obojętnie z kim stoją ważne żeby byli widoczni.

 • Admin - niezalogowany 2019-07-28 17:43:58

  Japi erdole po co ten tu xDD

 • anty popis - niezalogowany 2019-07-28 17:43:01

  W końcu swój Kaszubski elektorat odwiedził....:)

 • PAKA - niezalogowany 2019-07-28 17:30:53

  jesli ktos uczyl sie historii Polski to jest zdania Boleslawa Krzywoustego lepiej stracic kraj niz niepodleglosc i polacy wola stracic wszystko niz oddac piec ziemi jak powiedzial J.Beck w sejmie przed II Wojna S./nawet guzika od munduru/.Po powstani Warszawskim jest w Polakach cos nie uchwytnego potrafia sie jednoczyc w trudnych chwilach i zwyciazy PiS

 • kaszub - niezalogowany 2019-07-28 17:01:20

  Ciesz się krzywy ryju że jajem nie dostałeś.

 • Pisiorek - niezalogowany 2019-07-28 16:55:55

  Panie Premierze, nie poszedłem bo w tej gminie panuje piramida strachu przed zemstą peowskiego wójta! Jednego Panie Premierze możecie być pewni- jesienią macie mój głos! Trzeba komunistów i tęczowych dewiantów odsuwać od władzy bo za chwilę homosie będą adoptowały nasze dzieci!!

 • pepo - niezalogowany 2019-07-28 16:52:50

  PiS spadkobierca rzadu na emigtracji w londynie i sil podziemnych sil zbrojnych w Polsce walczacej AK

 • pik - niezalogowany 2019-07-28 16:36:52

  dziekuje za wizyte na kaszubach

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Profesjonalne Usługi

Firma E-Parkiet Oferuje kompleksową usługę w zakresie: * montażu podłóg drewnianych; * renowacji podłóg drewnianych; * renowację tarasów; * montaż..


Toyota Avensis 2.0 Diesel -

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Dyskretny-Realny szuka na

SPOTKANIA w AUCIE z dziewczyna 18-27 lat z Gdanska,Gdyni,Wejherowa,Slupska,Tczewa,Malborka,Starogardu Gd.,Koscierzyny,Chojnic,Bytowa.dojade do..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez koscierski.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"