:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze B. dobre
Wieści z samorządów, Kościerzyna Krzysztof Jaroniec oddał mandat radnego - zdjęcie, fotografia
Koscierski.info 01/02/2019 09:44
Ania Lehmann

Rada Miasta Kościerzyna znów działa w niepełnym składzie. Po niezwykle długiej środowej sesji, mandatu radnego zrzekł się Krzysztof Jaroniec. - Do tej pory ta rada zajmuje się tylko sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców. Mam nadzieję, że moja decyzja sprawi, że radni przemyślą swoje zachowanie - komentuje Krzysztof Jaroniec.

Krzysztof Jaroniec nie jest już radnym Rady Miasta Kościerzyna. W czwartek oddał mandat radnego. Powodem jest brak współpracy w radzie.

- Oddałem mandat radnego też poniekąd dla dobra rady miasta. Może radni zaczną współpracować ze sobą, a nie dzielić się na opozycję i koalicję. Jako przewodniczący komisji rewizyjnej nie mogłem sobie pozwolić na to, aby były jakieś sugestie, że reprezentuję stronę burmistrza czy jakiejś koalicji, której de facto nie ma. Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów, szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było - wyjaśnia Krzysztof Jaroniec.

Jak dodaje, na jego decyzję wpłynęły też insynuacje opozycji, że radni zasiadają w radzie dla pieniędzy.

- Nie poszedłem do rady po pieniądze. Nie może być tak, że rada zajmuje się tylko sobą. Za nami już szósta sesja, a wciąż wałkujemy temat diet. Radni zajmują się sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców - mówi Krzysztof Jaroniec.

Jest też oburzony wynikiem środowego głosowania odnośnie skargi na działalność burmistrza Kościerzyny odnośnie naruszenia przepisów prawa w związku z nieudzieleniem odpowiedzi na interpelację w ciągu ustawowych 14 dni. Rozpatrująca skargę komisja w uzasadnieniu wręcz napisała, że "termin na udzielanie odpowiedzi 14 dni jest terminem jedynie instrukcyjnym, z uwagi na fakt, że brak jest jakiejkolwiek sankcji za jego przekroczenie".

- Przepisy prawa traktuje się zero-jedynkowo. Burmistrz przekroczył termin udzielenia odpowiedzi na interpelacją. Było to niezgodne z ustawą, a radni stwierdzili, że nic się nie stało, nie miało miejsca naruszenie prawa. Nie można w ten sposób postępować - zaznacza Krzysztof Jaroniec.

Wakat po Krzysztofie Jarońcu uzupełni kolejna osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, która otrzymała największą liczb głosów, a więc Andrzej Wronikowski.

Jak podkreśla Krzysztof Jaroniec, nadal będzie on wspierał radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą działać na rzecz Kościerzyny w radzie miasta.

AL

Reklama

Kościerzyna. Krzysztof Jaroniec oddał mandat radnego komentarze opinie

 • iron - niezalogowany 2019-02-08 06:39:25

  Mam wrażenie,że Rada Miasta nic nie może...wszystko się dzieje tak jak chce jedna osoba czyli burmistrz.W Kościerzynie potrzebne są zmiany.

 • ja - niezalogowany 2019-02-04 09:44:50

  A czy Jaroniec nie zrezygnował z kwoty 1200 miesięcznie jako przewodniczący komisji? Ma mój szacunek.

 • Zenek - niezalogowany 2019-02-03 20:44:23

  To nie będzie ekspresówki do Kowal? :O :(
  Taka szkoda... :D

 • Marcin - niezalogowany 2019-02-03 17:42:23

  Matematyki oszukać się nie da-opozycja ma 9 radnych,koalicja 11= 20 radnych.
  21-szy radny Jaroniec nie jest nikomu do niczego potrzebny,tym bardziej,że kiedyś był na jednym plakacie ze Zdzisławem Czuchą,a potem wspierał Michała Majewskiego,czyli był "niczyim człowiekiem", a że ma własne,ponadpartyjne poglądy, to dyskwalifikuje go z tej całej "układanki",więc zachował się racjonalnie,że zrezygnował. W Kościerzynie obowiązuje "prawo kościerzyńskie" i nie wypada wspierać poglądy opozycji,nawet słuszne jak się siedzi po stronie koalicji.
  To wstyd,że w takim grajdole ludzie nie potrafią ze sobą współpracować,ale to wina dwóch chorobliwie ambitnych radnych,którzy po trupach będą niszczyć stronę przeciwną-oni na nasze nieszczęście znaleźli się tym razem po stronie opozycji i stosują model Schetyny "totalnej opozycji"-co jest oczywiście ze szkodą dla nas mieszkańców i zarazem nauczka,aby nie wybierać partyjniactwa,tylko lokalne komitety wyborcze,a partyjniaków wykreślać grubą krechą.

 • #ala - niezalogowany 2019-02-03 14:10:13

  Nie no proszę, tylko nie "hamskiego"...wy tam w koscierzynie szkół nie macie analfabeci ? ;)

 • ala - niezalogowany 2019-02-03 13:47:50

  No tak. Jakiś radny czy drugi zrobił agresywnego i hamskiego rabanu o spóźnienia w odpowiedziach burmistrza i teraz chce, aby go oglądałó. To pachnie mi narcyzmem i fanatyzmem! Zachowanie części opozycji jest od kilku sesji skandaliczne, co oglądałam na wlasne oczy !

 • Ciekawska - niezalogowany 2019-02-02 16:16:12

  Dlaczego mój komputer odtwarza drugą część obrad a oglądanie pierwszej części jest niemożliwe?.

 • B.M. - niezalogowany 2019-02-02 11:36:43

  Na tej sesji podniesiona bardzo wiele istotnych dla miasta tematów. Czy Państwo słuchali, oglądali ją. Zobaczymy jakie będą odpowiedzi p.burmistrza na zgłoszone zagadnienia. Proszę nie ograniczać się tylko do powtarzania ogólnych ocen. Proszę posłuchać o czym mówiono.

 • Ala - niezalogowany 2019-02-01 21:21:33

  To też jest super: "Nadal będę wspierał radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą działać na rzecz Kościerzyny w radzie miasta".

 • ala - niezalogowany 2019-02-01 21:19:12

  Te słowa Jarońca bardzo mi się podobają: "Do tej pory ta rada zajmuje się tylko sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców. Mam nadzieję, że moja decyzja sprawi, że radni przemyślą swoje zachowanie. Powodem jest brak współpracy w radzie. Oddałem mandat radnego też poniekąd dla dobra rady miasta. Może radni zaczną współpracować ze sobą, a nie dzielić się na opozycję i koalicję. Jako przewodniczący komisji rewizyjnej nie mogłem sobie pozwolić na to, aby były jakieś sugestie, że reprezentuję stronę burmistrza czy jakiejś koalicji, której de facto nie ma. Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów. Szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było (...) Na moje decyzję wpłynęły też insynuacje opozycji, że radni zasiadają w radzie dla pieniędzy. Nie poszedłem do rady po pieniądze. Nie może być tak, że rada zajmuje się tylko sobą".

 • Wiktor - niezalogowany 2019-02-01 20:08:26

  Pierwszy przyzwoity człowiek w tym towarzystwie, o jakim się właśnie dowiedziałem.

 • xd - niezalogowany 2019-02-01 20:01:25

  rezygnacja z mandatu radnego miasta to grubsza sprawa. prawda wyjdzie na jaw.

 • Xyz - niezalogowany 2019-02-01 19:51:05

  Jaroniec to uczciwy człowiek. Dobrze, że zrezygnował, bo nie nadaje się do tego kabaretu, jaki odbywa się na każdej sesji. Trzeba mieć jaja, aby oddać mandat. Inni radni tego nie zrobią, bo liczy się dieta, jaką sobie podwyższyli.

 • mobile - niezalogowany 2019-02-01 17:35:06

  Piekne tłumaczenia. Ale niech Redakcja zainteresuje się, jakie sa faktyczne powody, przecież na tym dziennikarstwo polega. Bo tu chyba zaważyła sprawa braku złożenia przez tego radnego oświadczenia majątkowego? No ale to by głupio wyglądało, więc trzeba coś szlachetnego powiedzieć :)

 • do Jana Mohera - niezalogowany 2019-02-01 13:00:20

  do Jana: Jak ty chłopie zmieniasz teksty. Jesteś mega moherem człowieku. Dokładnie przeanalizowałem tekst i cytat to jedno, ale po tym "(...)" to taką ciemnotę próbujesz wciskać ludziom, że aż dziw, że którykolwiek z operatorów dał ci internet. Masakra!!!! Odsunąć PiS!

 • Do Jana - niezalogowany 2019-02-01 12:30:31

  ~ do Jana: kto ma w Radzie większość?! Dziękuje, nie mam więcej pytań. (dla niezorientowanych: PiS i Moje Miasto).

 • jan - niezalogowany 2019-02-01 11:53:07

  Widzicie co chcecie, obciąża nie tylko burmistrza, ale przede wszystkim opozycję! Jaroniec powiedział:
  "Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów, szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było (...) na jego decyzję wpłynęły też insynuacje opozycji, że radni zasiadają w radzie dla pieniędzy. Nie poszedłem do rady po pieniądze. Nie może być tak, że rada zajmuje się tylko sobą. Za nami już szósta sesja, a wciąż wałkujemy temat diet. Radni zajmują się sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców".

 • Rs - niezalogowany 2019-02-01 10:29:25

  brawo Panie Krzysztofie, że mówi Pan jak funkcjonuje od środka to nasze teoretyczne miasto. Gonić PiS! Nie można pozwalać na łamanie prawa. Oddać do prokuratury tych co złamali prawo!

 • X - niezalogowany 2019-02-01 10:22:05

  "Burmistrz przekroczył termin udzielenia odpowiedzi na interpelację. Było to niezgodne z ustawą, a radni stwierdzili, że nic się nie stało" Dalej ktoś uważa, że tak mu miło było z PiSem?! Majewski wywodzi się z PiSu, Dargacz z PiSu tak jak wyżej uważa, że nic się nie stało, reszta radnych Moje Miasto uważa, że do złamania prawa nie doszło. Cały ten PiS i Moje Miasto to jedno wielkie szambo. Wciskają ludziom ciemnotę przykładem z polityki centralnej PiSuaru.

 • takt - niezalogowany 2019-02-01 09:59:15

  szacun :)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dyskretny-Realny szuka na

SPOTKANIA w AUCIE z dziewczyna 18-27 lat z Gdanska,Gdyni,Wejherowa,Slupska,Tczewa,Malborka,Starogardu Gd.,Koscierzyny,Chojnic,Bytowa.dojade do..


Toyota Avensis 2.0 Diesel -

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Profesjonalne Usługi

Firma E-Parkiet Oferuje kompleksową usługę w zakresie: * montażu podłóg drewnianych; * renowacji podłóg drewnianych; * renowację tarasów; * montaż..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez koscierski.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"