:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
powietrze B. dobre
Piłka nożna, Dramat Kaszubii ostatnich minutach - zdjęcie, fotografia
Koscierski.info 21/05/2012 14:14
Fryderyk Potoczek

Jeszcze na dwie minuty przed końcem sobotniego meczu z Orkanem Rumia Kaszubia prowadziła z liderem tabeli "bałtyckiej" III ligi 1:0 i była poza strefą spadkową. Niestety ostatnie słowo należało do ekipy gości, które najpierw doprowadziła do remisu, a w doliczonym już czasie gry zadała kolejny cios, wywożąc z Kościerzyny komplet punktów.

Faworytem tego spotkania był bez wątpienia walczący cały czas o II ligę Orkan. Rumianie mieli przed tymi zawodami prawie dwa razy więcej punktów niż gospodarze, ale wiadomym było, że dla biało-bordowych spotkanie to ma także niezwykle istotne znaczenie. Ewentualna wygrana pozwoliłaby odskoczyć od strefy spadkowej na trzy punkty. Porażka niestety poważnie komplikowała szansę kościerskich piłkarzy na obronę III ligi.

Mimo to, obie drużyny sprawiały wrażenie nieco zmrożonych stawką meczu i więcej uwagi przywiązywały do uważnej gry z tyłu, aniżeli szukania szans do zdobycia bramki. Z pierwszej połowy wspomnieć warto jedynie o zablokowanej próbie strzału z dystansu Danilczyka, niecelnym uderzeniu Witomskiego i dwóch niegroźnych raczej kornerach. Na tym ofensywne poczynania bohaterów tego spotkania się zakończyły.

Emocji jednak nie zabrakło, choć kibicom czekać na nie przyszło do drugiej części gry. Tempo gry nieco wzrosło, co z kolei przełożyło się na częstsze ataki pod obiema bramkami. Zaczął Da Silva, ale pewny w bramce Spierewka wyłapał piłkę. Chwilę potem w odpowiedzi dośrodkowania Witomskiego nie zdołał wykorzystać Wysiecki, nieczysto trafiając w opadającą na długi słupek futbolówkę.

Kaszubia z każdą upływającą minutą zdawała się przejmować inicjatywę i czuć coraz pewniej w starciu z faworyzowanymi piłkarzami Orkana. W 59 minucie znów zabrakło nieco szczęścia, bo główka Hirsza poszybowała kilka centymetrów nad poprzeczką. Niespełna 10 minut później trybuny jednak oszalały, a biało-bordowi wyszli na sensacyjne prowadzenie. Bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Kamila Biecke zaskoczył Jakub Kaszuba.

Kościerzynianie grali mądrze, utrzymywali się przy piłce i nawet bliscy byli podwyższenia prowadzenia. Zdezorientowani goście długo nie byli w stanie otrząsnąć się po stracie gola. Miejscowi mylili się jednak kilkakrotnie, nie trafiając nawet w światło bramki.

Punktem zwrotnym tego spotkania okazała się sytuacja z 85 minuty, gdy po dośrodkowaniu ze skrzydła nieznacznie tylko pomylił się Włodarczewski. Rumianie wyczuli szansę i rozpoczęli istne oblężenie bramki Spierewki. Niestety kościerzynianie nie zdołali dowieść prowadzenia do końca, choć zabrakło im naprawdę niewiele. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry główka Włodarczewskiego dała Orkanowi remis. Mało tego, w 91 minucie Kościerzynę pogrążył jeszcze wychowanek Kaszubii, Michał Drzymała, pokonując Spierewkę bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Kaszubia przegrała po dramatycznej końcówce z Orkanem 1:2. Porażka ta boli tym bardziej, że może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, w których biało-bordowi, o ile chcą uniknąć spadku, muszą zdobywać punkty. A łatwo z pewnością o to nie będzie. Już w środę podopieczni Pawła Budziwojskiego podejmą bowiem u siebie kolejnego pretendenta do awansu do II ligi - Gryf Wejherowo. W sobotę z kolei czeka ich wyjazd do Polic na mecz z wciąż niepewnym utrzymania Chemikiem.

Kaszubia Kościerzyna - Orkan Rumia 1:2 (0:0)
Kaszuba 67" - Włodarczewski 89", Drzymała 90+1

KASZUBIA: Spierewka - Bieliński, Prusaczyk, Prokopów, Rąbczyk - Wysiecki, Domaschke (77" Bistroń), Witomski (64" Troka), Stępień (56" Kaszuba) - Grzywacz, Hirsz

Bartek Gruba

Dramat Kaszubii w ostatnich minutach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Skup Aut tel.669787480

Skupujemy Auta w Każdym Stanie Osobowe,Dostawcze,Vany, Całe, Rozbite, Skorodowane, Bez Opłat Każdy Model,Każda Marka Bez Wyjątków! Płacimy..

Dyskretny-Realny szuka na

SPOTKANIA w AUCIE z dziewczyna 18-27 lat z Gdanska,Gdyni,Wejherowa,Slupska,Tczewa,Malborka,Starogardu Gd.,Koscierzyny,Chojnic,Bytowa.dojade do..

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3