:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Dobre

Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem? Podpisz petycję!

Transport, Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub lotniskiem Podpisz petycję! - zdjęcie, fotografia
Koscierski.info 09/07/2019 12:13
Ania Lehmann

Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia drogowego z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Wesprzeć tę inicjatywę może każdy. Wystarczy podpisać petycję.

Radny powiatu kartuskiego Andrzej Bystron podjął inicjatywę przywrócenia bezpośredniego połączenia drogowego Kaszub z lotniskiem, czego mieszkańcy tej części Pomorza zostali pozbawieni w skutek rozbudowy Portu Lotniczego w Gdańsku w 2008 roku.

W tym celu powstała petycja do władz miasta Gdańska, powiatu kartuskiego, burmistrza Żukowa oraz powiatów kościerskiego, bytowskiego i chojnickiego celem podjęcia wspólnej inicjatywy uchwałodawczej mającej na celu doprowadzenie do przebudowy ulicy Lotniczej w Rębiechowie poprzez połączenie jej z siecią dróg w Gdańsku.

- Prezydent Gdańska zawsze publicznie zapewniał, że ciąg przy lotnisku zostanie zakończony rondem, aby w niedalekiej przyszłości połączyć ul. Słowackiego z powiatem kartuskim (ok. 1,5 km). Po odłączeniu bezpośredniego połączenia samochodowego i autobusowego mieszkańców powiatu kartuskiego oraz ościennych powiatów spowodowało bardzo poważne utrudnienie z korzystania portu lotniczego, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu (do 1975 r.) terytorialnie i administracyjne należał do gminy Żukowo - podkreśla Andrzej Bystron, inicjator petycji, radny powiatu kartuskiego.

- W ostatnich latach pasażerowie oraz ich rodziny muszą wykonywać bezzasadne objazdy, aby skorzystać z oferty Portu Lotniczego Gdańsk - Rębiechowo. Stworzenie bezpośredniego połączenia drogi nr P 1901G z ul. Słowackiego w Gdańsku spowoduje usprawnienie ruchu oraz jego rozluźnienie na ul. Budowlanych, ul. Kartuskiej w Gd. - Kokoszki oraz Nowatorów. Taka sytuacja powoduje, że w tych miejscach tworzą się korki, stanowią dodatkową, dużą uciążliwość nie tylko dla mieszkańców okolicznych wsi takich jak Banino czy Rębiechowo, ale przede wszystkim dla mieszkańców Kaszub Centralnych tzn. klientów Portu Lotniczego z obszaru powiatu kartuskiego, bytowskiego, kościerskiego oraz chojnickiego, którzy chcąc skorzystać z portu lotniczego muszą włączyć się w wir ruchu miejskiego i stać w kolejnych korkach - kontynuuje.

Jak dodaje, spowodowanie bezpośredniego połączenia z Portem Lotniczym Gdańsk - Rębiechowo jest w interesie ekonomicznym zarówno miasta Gdańsk, jak i ościennych powiatów.

Z pełną treścią petycji można zapoznać się tutaj. Tam też można dołączyć do popierających inicjatywę i podpisać petycję on-line.

AL

Reklama

Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem? Podpisz petycję! komentarze opinie

 • andrzej - niezalogowany 2019-09-09 07:58:05

  Chcę przywrócenia tego połączenia drogowego

 • k.k - niezalogowany 2019-07-13 20:41:09

  ja osobiście popieram ten pomysł ale co ci radni mogą zrobić
  Radny (bezradny )sołtys z Kiełpina nawet drogi nie może naprawić zeszło miesięcznej ulewie ale po pieniądze za podatki to wie gdzie chodzić

 • tekla - niezalogowany 2019-07-13 13:18:40

  bardzo potrzebny i wygodny

 • A PRL był za komuny - niezalogowany 2019-07-12 10:37:48

  Trochę paralogiczny ten tytuł

 • zenek - niezalogowany 2019-07-11 14:22:05

  Wybudujcie obwonice zukowa zeby nie stac 2 godziny

 • Szymon z Trójmiasta - niezalogowany 2019-07-10 13:53:28

  Panie Bystron - lepiej niech Pan lepiej zorganizuje petycję do Władz Krajowych ( to łatwiej bo to po Pana linii PiS ) żeby oddali i ponownie przekazali pieniądze na budowę obwodnicy metropolitalnej zmniejszającej korki w Żukowie i na dojeździe z Kaszub do Trójmiasta. Z tego co słychać Gdańsk ( i Kaszuby) mogą o tym zapomnieć - bo są ukrytą "Straszną opcją ".
  Niech pan się umówi z Panem Horałą - który obiecywał ze pieniądze nie są zabrane tylko przesunięte - i niech Pan to załatwi. Jak Pan to zorganizuje to może przelicytuje Pan PKMkę którą załatwił Lamczyk i która faktycznie połączyła Kaszuby z Trójmiastem. Lotnisko będziemy mieli bliżej w Rzeszowie albo Narodowe po co budować drogę do ( tfu! ) Lotniska im. Lecha Wałęsy
  W innym przypadku to jest tylko Pana przedwyborcze czcze gadanie - a nota bene do lotniska można dojechać BEZPOŚREDNIO wygodnie pociągiem, albo samochodem - gdyby nie było korka całkiem wygodnie i nie jest ono oderwane od Kaszub jak sugeruje nagłówek.

 • zxc - niezalogowany 2019-07-10 13:29:44

  Obwodnicę lepiej zróbcie

 • Kryst - niezalogowany 2019-07-10 13:20:46

  Panie Radny od petycji a gdzie jakaś mapka z proponowaną trasą?! Z tego co wiem to jest to ponad 2 km w tym 2 wiadukty kolejowe, dwa przepust lub mosty przez rzeki. Dodatkowo nie będzie to dojazd do lotniska ale skrót dojazdy do ul. Słowackiego dla ciągle zapchanej ul. Nowatorów.

 • TOM - niezalogowany 2019-07-10 10:33:08

  MILIONY LUDZI WRACAJĄ NA TĄ WYSPĘ WOLNOŚCI TO TRZEBA POPRAWIĆ WARUNKI PODRÓŻY.

 • Racjonalnie myślący. - niezalogowany 2019-07-10 10:08:35

  No tak, bo przecież rolnicy z kaszub latają codziennie do pracy na swoje pole samolotem więc skrócenie dojazdu na lotnisko o te 4 kilometry co trzeba nadrobić żeby objechać lotnisko dookoła spowodowało by milionowe oszczędności w ich życiu.

 • Kuba - niezalogowany 2019-07-10 09:43:58

  Większość komentarzy piszą osoby korzystające raz w roku z tej trasy nie widzą
  problemu , a taki istnieje i nie jest to 5 minut jak piszą
  niektórzy. Mieszkam w Baninie więc wiem pracuję w innym panstwie
  ,minimum dwa loty w miesiącu. Kolejną sprawą jest ominięcie
  Lotnikowych bramek i połączenie z ulicą Słowackiego żeby rozładować korki
  Proszę osoby które nie korzystają z tych połączeń na codzień o nie zabieranie głosu w tej sprawie
  Syn mój na uniwersytet w Sopocie jeździ przez Gdynię z Janina

 • arnid - niezalogowany 2019-07-10 09:24:16

  "
  Według mnie inicjatywa zupełnie bez sensu i na siłę.
  1. Ludzie będą tej drogi używać jako drogę dojazdową do pracy a zakłóci to ruch w obrębie lotniska co nie jest poządane
  2. czy żeby zaoszczędzić 5min drogi raz do roku jadąc na wakacje warto budować nową drogę?
  3. Mamy idealne połączenie koleją PKM, po co używać samochodu?
  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem pomysłu"

  Zapomniałeś o BCB i Intelu, do których ludzie z Kaszub muszą objeżdżać lotnisko i nadrabiać codziennie około 8 km w jedną stronę.

 • Kartuzy 45 - niezalogowany 2019-07-09 20:33:09

  Dobry pomysł

 • Jozin - niezalogowany 2019-07-09 17:51:12

  Zbliżają się wybory parlamentarne. Czy pan Andrzej Bystron będzie kandydował na posła? To taki sam jego "genialny" pomysł jak ten sprzed 6-ciu lat, przed wyborami na radnego gminnego w Kartuzach- wtedy wymyślił budowę przystanku Kolei Metropolitalnej w Mezowie. Wybory minęły, radny "awansował" a przystanku nie ma. I po co ten kolejny PIS-owski cyrk?

 • Stefan z Gdańska - niezalogowany 2019-07-09 15:40:51

  Iwona z Koccierzyny , a ty sie chwalisz , czy żalisz ?

 • Dentysta - niezalogowany 2019-07-09 15:38:38

  Mieszkam pod Suleczynem i latam do UK średnio raz w tygodniu . Mamy bardzo dobrą sytuacje z dotarciem do lotniska , można jechac autem na samo lotnisko lub do najbliższej stacji kolejki . Mieszkając w Trojmiescie często potrzebowałem godziny i więcej żeby dotrzeć na lotnisko z powodu masakrycznych korków . Nie wiem czy to małomiasteczkowy kompleks mniejszości , czy jakieś fanaberie , ale narzekać wybitnie nie ma na co .

 • mieszkaniec 2 - niezalogowany 2019-07-09 15:33:57

  Już kiedyś była podobna petycja , osobiście podpisywana przez mieszkańców , własnoręcznym podpisem ,
  ościennych Gmin , Powiatu , Dotyczyła II Etapu prawdziwej Obwodnicy Kartuz , i CO ?
  Gdzie i Kto ją schował ???

 • Iwona z Koccierzyny - niezalogowany 2019-07-09 15:15:03

  Mieszkaniec Kaszub może Ty korzystasz z lotniska raz do roku, bo ja akurat korzystam 2-4 razy w miesiącu.

 • Mieszkaniec Kartuz - niezalogowany 2019-07-09 14:53:04

  Odpowiedz do "wnikliwy Kaszub"
  Panie Irku, moja opinia nie jest malkontenctwem a jedynie chłodna analizą pomysłu. Jestem z Kartuz, pracuję w Gdańsku i dla mnie również byłoby lepiej gdyby takie połączenie powstało jednak patrząc na dobro ogółu i większości użytkowników lotniska pomysł ma minusy o wiekszej wadze niż plusy i nikt rozsądny się na to nie zgodzi.
  PLUSY:
  1. Szybszy dojazd na lotnisko ok.5 min raz do roku
  2. Krótsza trasa dla dojeżdżających do pracy w trójmieście z Kaszub

 • Mieszkaniec Kartuz - niezalogowany 2019-07-09 14:52:47

  MINUSY:
  1. Zakorkowany odcinek pomiędzy obwodnicą a terminalem lotniczym co w przypadku stłuczki/wypadku może zupełnie zablokować ruch na końcowym odcinku dojazdu do lotniska i opóźnić lub uniemożliwić kontynuowanie podróży uzytkownikom lotniska co ma poważniejsze konsekwencje niż 1,5km objazd przez ul. Budowlanych.
  2. Wystarczy szybkie spojrzenie na zdjęcia satelitarne, żeby dojsc do wniosku, że niezbędne byłoby wykonanie wiaduktu na obciążonej ruchem kolejowym trasie. Prosze sobie wyobrazić jakie będą koszty jeżeli zwykła kładka dla rowerów kosztowała w Kartuzach 4mln zł

  Mając powyższe na uwadze apeluję do nas mieszkańców Kaszub, że nie jesteśmy sami i dla dobra większości ta inwestycja jest nielogiczna i nieopłacalna

 • wnikliwy Kaszub - niezalogowany 2019-07-09 13:31:58

  Inicjatywa nad wyraz słuszna ale malkontenci i wieczni oportuniści jak zwykle nie odpuszczają a szkoda. Pozdrawiam wszystkich - Irek z Kościerzyny

 • Użytkownik PKM - niezalogowany 2019-07-09 12:59:12

  Jeżeli chcemy polepszyć połączenia z trójmiastem proponuje zorganizować pociąg pośpieszny w godzinach porannych do Gdańska i popołudniowych z Gdańska zatrzymujący się jedynie w Żukowie a następnie we Wrzeszczu. Skróciłoby to czas przejazdu o 13 przystanków i dałoby ok 0,5h łącznej jazdy. Byłaby to silna konkurencja dla dojazdów do pracy samochodem oraz wzmocnienie atrakcyjności rejonu Kartuz w stosunku do obecnych wysokich kosztów mieszkaniowych w Gdańsku.

 • Mieszkaniec Kartuz - niezalogowany 2019-07-09 12:48:10

  Według mnie inicjatywa zupełnie bez sensu i na siłę.
  1. Ludzie będą tej drogi używać jako drogę dojazdową do pracy a zakłóci to ruch w obrębie lotniska co nie jest poządane
  2. czy żeby zaoszczędzić 5min drogi raz do roku jadąc na wakacje warto budować nową drogę?
  3. Mamy idealne połączenie koleją PKM, po co używać samochodu?
  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem pomysłu

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Dyskretny-Realny szuka na

SPOTKANIA w AUCIE z dziewczyna 18-27 lat z Gdanska,Gdyni,Wejherowa,Slupska,Tczewa,Malborka,Starogardu Gd.,Koscierzyny,Chojnic,Bytowa.dojade do..


Toyota Avensis 2.0 Diesel -

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Zatrudnię Pracownika Obsługi

Stacja Paliw ORLEN nr 4522 w Kościerzynie ul. Chojnicka (obok Mc Donald`s) Oferuję pracę na stanowisku Pracownik Obsługi Klienta oraz zdobycie..


Profesjonalne Usługi

Firma E-Parkiet Oferuje kompleksową usługę w zakresie: * montażu podłóg drewnianych; * renowacji podłóg drewnianych; * renowację tarasów; * montaż..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez koscierski.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"