niedziela, 4 sierpnia 2019 r.

15:00
Wiele
W dniach 3 - 4 sierpnia w Domu Kultury w Wielu odbędzie się 42. Wielewski Turniej Gawędziarzy - święto gawędy i mowy ojczystej. Imprezie towarzyszyć będzie jarmark sztuki ludowej, promocja płyty z gawędami Józefa Roszmana oraz koncert zespołu Fucus.
42. Wielewski Turniej Gawędziarzy

15:00
Kościerzyna, Rynek
W niedzielne popołudnie 4 sierpnia najsilniejsi z najsilniejszych staną w parach w szranki o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Zmagania Strongmann Gladiatorów XXI wieku rozpoczną się na kościerskim Rynku o godzinie 15.00.
Kościerski Stolem w Parach

 
Dziemiany
W niedzielę 4 sierpnia w Dziemianach odbędzie się piąta edycja Mistrzostw Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną. Celem zawodów jest ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia zboża. W trakcie Mistrzostw organizatorzy chcą przywrócić atmosferę zabawy i swoistej rywalizacji pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła podczas żniw.
Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną w Dziemianach

 
Wiele
Gmina Karsin oraz Dom Kultury w Wielu zaprasza na Jarmark Sztuki Ludowej, który odbędzie się w weekend 3 i 4 sierpnia w Wielu. Na jarmarku zaprezentują się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści, aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby.
Jarmark Sztuki Ludowej
« sierpień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd