sobota, 20 lipca 2019 r.

21:00
Wdzydze Kiszewskie, Tawerna Żeglarska
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W tej weekendowej odsłonie na scenie zaprezentuje się zespół Tortilla oraz Banau.
Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach

10:00
Skansen we Wdzydzach
Przed nami największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w weekend wdzydzki skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbędzie się w tym roku już po raz 46.
46. Jarmark Wdzydzki

10:00
Ogródek Jordanowski
Miasto Kościerzyna, Kościerski Dom Kultury oraz Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na letnie poranki filmowe w Ogródku Jordanowskim. Podczas pierwszego seansu chętni będą mogli obejrzeć na animowaną komedię przygodową Fru.
Kościerzyna. Kino familijne w plenerze

16:00
Grabowska Huta, boisko
W sobotnie popołudnie w szranki o tytuł najsprawniejszej drużyny staną reprezentacja sołectw gminy Nowa Karczma. Tym razem gospodarzem rozgrywek będzie Grabowska Huta. Sołeckie zmagania zwieńczy koncert zespołu Mejk i wspólna biesiada.
Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma

17:00
Karsin, boisko sportowe
Wójt Gminy Karsin, OSP Karsin oraz Dom Kultury w Karsinie zapraszają w sobotę 20 lipca na boisko sportowe w Karsinie, gdzie odbędzie się Spartakiada Strażacka.
Spartakiada Strażacka w Karsinie

18:00
Stadion Miejski w Kościerzynie
Znana z takich hitów, jak: Małgośka, Niech żyje bal, Kolorowe Jarmarki, Ale to już było, Remedium, czy Ballada wagonowa, a więc Maryla Rodowicz - polska artystka, która na scenie z niesłabnącym zainteresowaniem publiczności występuje już od ponad pół wieku będzie gwiazdą tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Święto miasta uświetnią też występy Mateusza Ziółka oraz zespołu Long&Junior.
Dni Kościerzyny

19:00
Scena Letnia we Wdzydzach
Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz zaprasza na 15. edycję Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Burczybas". Na scenie letniej gminy Kościerzyna wystąpią: Trzy Majtki, Marek Szurawski oraz Tomasz Kuręda.
Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Burczybas"

21:30
Kalisz, boisko sportowe
Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza w sobotę 20 lipca na koncert Kasi Novy. Start o godzinie 21.30 na boisku sportowym w Kaliszu. Wstęp wolny!
Koncert Kasi Novy w Kaliszu

 
Sanktuarium Maryjne w Sianowie
W sobotę, 20 lipca w sianowskim Sanktuarium rozpoczyna się odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do Matki Boskiej Sianowskiej - Królowej Kaszub pielgrzymować będą tysiące wiernych. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę, 21 lipca, jednak przez cały tydzień po niej odbywać się będą msze święte i nabożeństwa w różnych intencjach.
Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd