piątek, 26 kwietnia 2019 r.

10:00
Kościerzyna, Rynek Miasta
W piątek 26 kwietnia o godzinie 10 na Rynku Miasta w Kościerzynie odbędą się obchody "Światowego Dnia Zdrowia". W programie bezpłatne badania profilaktyczne, porady, konsultacje, pokazy i prezentacje.
Światowe Obchody Dnia Zdrowia w Kościerzynie

17:00
Wiele, Dom Kultury
Dom Kultury w Wielu serdecznie zaprasza na spotkanie z bohaterem powieści Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remùsa" w animacji poklatkowej pt. "Przygody Remusa". Wydarzeniem towarzyszącym projekcji będzie koncert akordeonowy Pawła Nowaka.
Pokaz animacji poklatkowej "Przygody Remusa" w Wielu

18:00
Żukowo, Hala Widowiskowo Sportowa, Armii Krajowej 2E
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gminnego Klubu Sportowego "Żukowo" zaprasza na derby Kaszub. SPR GKS Żukowo na swoim boisku podejmie drużynę Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.
Mecz I ligi Piłki Ręcznej: SPR GKS Żukowo vs Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna
sobota, 27 kwietnia 2019 r.

10:00
Kościerzyna, Bieżnia przy stadionie miejskim, Kamienna 7
Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie zaprasza na kolejną edycję Testu Coopera. Test, który pozwala ocenić swoją aktualną kondycję fizyczną odbędzie się w sobotę na bieżni przy stadionie miejskim w Kościerzynie od godziny 10 do 13.
Test Coopera w Kościerzynie

11:00
Kartuzy
W sobotę 27 kwietnia w kartuskim Parku Solidarności odbędzie się Kartuskie Biegi Uliczne. W ramach VII Cyklu Kaszuby Biegają odbędzie się bieg na 21 km, 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży z cyklu "Małe Kaszuby Biegają".
Kartuskie Biegi Uliczne 2019

15:00
Kościerzyna, Hala Sokolnia
Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna 27 kwietnia na hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie podejmą KPR Ruch Chorzów w ramach 28 kolejki Superligi Piłki Ręcznej Kobiet.
Mecz Superligi Piłki Ręcznej Kobiet w Kościerzynie

18:00
Kościerzyna, Kino Remus przy 3 Maja 9.
W sobotę 27 kwietnia w kinie Remus odbędzie się spektakl komediowy pt. "Telewizja Kłamie". Tamara Arciuch, Adam Fidusiewicz, Bartek Kaszprzykowski i Bartosz Opania zaprezentują znakomity humor, który ukaże całą prawdę o kłamstwach telewizji!
Spektakl komediowy  "Telewizja kłamie" w Kościerzynie
niedziela, 28 kwietnia 2019 r.

11:30
Mściszewice, Kściół pw.WNMP
W niedzielę 28 kwietnia, mszą święta motocykliści w Mściszewicach, oficjalnie rozpoczną sezon.
Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Mściszewicach

12:00
Żukowo, Hala Widowiskowo - Sportowa, ul. Armii Krajowej 2E
W niedziele 28 kwietnia o godzinie 12, w Hali widowiskowo - sportowej w Żukowie odbędzie się 16. edycja Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.
XVI Wojewódzki Turniej KGW w Żukowie

17:00
Wiele, Dom Kultury
Wielewska Grupa Teatralna serdecznie zaprasza na premierę sztuki teatralnej pt. "Gwałtu, co się dzieje!" Aleksandra Fredry. W postacie fredrowskiego świata wcielili się aktorzy Wielewskiej Grupy Teatralnej działającej w Domu Kultury w Wielu pod okiem Małgorzaty Stobbe. Jeśli chcecie zobaczyć aktorów w spódniczkach, aktorki w czarnych uniformach i świat postawiony na głowie - zapraszamy!
Premiera sztuki "Gwałtu, co się dzieje" Aleksandra Fredry w Wielu

 
Lipusz, Zespół Szkół, Derdowskiego 7a
W dniach 28 kwietnia do 4 maja w Lipuszu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Kaszëbë Ôpen". W hali Sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu odbędą się szachowe rozgrywki w siedmiu kategoriach wiekowych. Dla najlepszych zawodników przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.
Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Kaszëbë Ôpen" w Lipuszu
« kwiecień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd