piątek, 5 kwietnia 2019 r.

09:00
Kościerzyna, sala posiedzeń, Strzelecka 9
W piątek 5 kwietnia o godzinie 9, odbędzie się sesja Rady Gminy Kościerzyna. Radni między innymi podejmą decyzję w sprawie budowy sali w Łubianie.
Sesja Rady Gminy Kościerzyna

17:00
Sianowo
W piątek o godzinie 17 w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie, odbędzie się już szesnasta edycja Kaszubskiej Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie rozważania pasyjne przeczytają uznani lektorzy całego kaszubskiego regionu.
XVI Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie

20:00
Dziemiany/Wiele
Na trzech trasach odbędzie się 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach. W nocy z 5 na 6 kwietna pokonując wiele kilometrów w milczeniu, uczestnicy zmierzą się z trzema trasami: 28 km, 42 km i 55 km.
Ekstremalna Droga Krzyżowa na trzech trasach w Dziemianach

 
Leźno / Żukowo
W piątek 5 kwietnia odbędzie się "Norbertańska" trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Leźna do Żukowa. Uczestnicy w samotności, zadumie i milczeniu pokonają 42 km trasę.
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Leźnie
sobota, 6 kwietnia 2019 r.

08:00
Kościerzyna, Szkoła Podstawowa nr 6, Marii Skłodowskiej Curie 19
W sobotę 6 kwietnia na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Dla pierwszych stu osób upominki - sadzonki drzewek lub torba ekologiczna. Segreguj odpady u "Źródła", weź udział w zbiórce!
Zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii w Kościerzynie

 
Leśnictwo Dywan
Nadleśnictwo Lipusz zaprasza na wspólne sadzenie lasu, które ucierpiało wskutek nawałnicy, która przeszła przez Kaszuby w sierpniu 2017 roku. W sobotę 30 marca w Leśnictwie Dywan odbędzie się wiosenne sadzenie. Pomóż przywrócić las na zniszczonych powierzchniach.
Sadzenie lasu po nawałnicy w Leśnictwie Dywan
niedziela, 7 kwietnia 2019 r.

 
Somonino
W niedzielę 7 kwietnia w Somoninie odbędzie się Wielka Inauguracja VII Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Biegacze i biegaczki z całej Polski wezmą udział w IV Biegach Kamiennych Weselników na dystansach 21 km, 10 km oraz 5 km. Na nowoczesnej bieżni rywalizować będą także dzieci i młodzież w ramach III Cyklu Małe Kaszuby Biegają.
IV Bieg Kamiennych Weselników w Somoninie
« kwiecień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd