sobota, 28 lipca 2018 r.

20:15
Sulęczyno
W ostatni weekend lipca do Sulęczyna tradycyjnie powróci Jazz w Lesie. W piątek koncertować będzie m.in. Tyler Hornby Quartet oraz Leszek Kułakowski Quintet. W sobotę odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 60. lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka.
Jazz w Lesie 2018

16:40
Lipusz, stadion
Tegoroczne Święto Lipusza rozpocznie się od imprezy biegowej "Kaszuby Biegają". Mieszkańcy gminy Lipusz mogą wziąć w niej udział bezpłatnie. O godzinie 18.00 rozpocznie się część artystyczna wydarzenia.
Święto Lipusza 2018

16:40
Lipusz
W Lipuszu 28 lipca o godz. 16.40 wystartuje VI Pętla Tuszkowska Matka. Będzie to pierwszy bieg w drugiej połowie tegorocznego VI Cyklu Kaszuby Biegają - Największej Imprezy Biegowej Polski Północnej. Przyjadą biegacze z całej Polski, aby spędzić aktywnie czas i zmierzyć się z 11,5-kilometrową trasą. Oprócz biegu głównego odbędą się także biegi towarzyszące dla wszystkich chętnych dzieci oraz dorosłych.
Kaszuby Biegają - VI Pętla Tuszkowska Matka

17:00
Będomin, boisko
Amatorski Turniej Plażowej Piłki Siatkowej to rozgrywki prowadzone z udziałem drużyn amatorskich. Organizatorem rozgrywek jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie.
Amatorski Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

17:00
Trzebuń, plac przy remizie OSP
Sołtys Trzebunia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dziemianach, zapraszają na festyn rodzinny. W programie gry i zabawy dla dzieci, słodkie upominki i zabawa taneczna.
Festyn rodzinny w Trzebuniu

 
Juszki
Po raz szósty odbędzie się Bieg Gryfa Kaszubskiego. Organizatorzy zapraszają do Juszek wszystkich amatorów biegania. Udział w imprezie jest bezpłatny.
VI Bieg Gryfa Kaszubskiego

 
Lipusz
GOKSiR w Lipuszu zaprasza do udziału w wakacyjnych turniejach z cyklu Grand Prix Lipusz 2018. Jest to cykl czterech turniejów, których podsumowanie nastąpi podczas ostatniego spotkania.
Wakacyjne Turnieje z cyklu Grand Prix Lipusza 2018

 
Kościerzyna, Kino Remus
"Zimna wojna" - historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Ten film ponownie wchodzi na ekran kościerskiego Kina Remus.
Repertuar Kina Remus

 
Struga, Jezioro Wielkie
Wójt gminy Stara Kiszewa ogłosił nabór na bezpłatne lekcje nauki pływania dla dzieci. Zajęcia rozpoczynają się 23 lipca.
Nauka pływania w Strudze

 
Wiele / Kościerzyna / Brusy
"Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata", czyli Międzynarodowy Festiwal Folkloru, odbędzie się po raz szósty. Tym razem na kościerskiej scenie zaprezentują się m.in. zespoły z Meksyku, Turcji, Rosji czy Niemiec.
VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru
« lipiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd