sobota, 23 czerwca 2018 r.

07:30
Kościerzyna, Oddział Terenowy RCKiK, ul. A. Piechowskiego 36
Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie oraz Klub Honorowych Krwiodawców przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, zapraszają mundurowych i nie tylko, do oddania krwi.
Sobota Mundurowych Krwiodawców w Kościerzynie

11:00
Będomin, Muzeum Hymnu Narodowego
100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, to doskonały moment do poznania drogi do niepodległości bliskich nam Stanów Zjednoczonych.
The Indenpendent - inscenizacja

12:00
Korne, Strzelnica Sportsman, Korne 17
Chcesz poznać smak strzelectwa, przyjedź na Sobótkowe strzelanie pod okiem doświadczonego instruktora. W programie ognisko, kiełbaski i konkursy.
Sobótkowe strzelanie w Kornem

14:00
Liniewo, ul. Pstronga i Gruszki
Po raz drugi w Liniewie odbędą się biegi o puchar sołtysa. W programie imprezy również Festyn dla dzieci z okazji Nocy Świętojańskiej.
II Bieg o puchar sołtysa w Liniewie

16:00
Liniewo, Plac Wiejski
Noc Świętojańska w Liniewie, odbędzie się 23 czerwca. W programie oprócz tradycyjnego sobótkowego ogniska, konkurs na najpiękniejszy wianek i zabawa z animatorami.
Noc Świętojańska w Liniewie

18:00
Grabówko
Wójt gminy Nowa Karczma zaprasza na imprezę sobótkową do Grabówka. W programie tradycyjne świętojańskie wianki oraz koncert Formacji Quest.
Sobótka gminy Nowa Karczma

18:00
Wiele, scena nad jeziorem
W programie m.in. przemarsz z czarownicą - czarodziejką od Domu Kultury do sceny nad jeziorem, uroczyste przywitanie czarownicy-czarodziejki, konkurs wianków świętojańskich, występ zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta".
Noc Świętojańska nad Jeziorem Wielewskim

20:00
Lipusz, plac za Zespołem Szkół, ul. Derdowskiego 7 A
Sołtys Sołectwa Lipusz oraz GOKSiR w Lipuszu zapraszają na imprezę z okazji Nocy Świętojańskiej. W programie m.in. szukanie kwiatu paproci dla zakochanych.
Noc Świętojańska w Lipuszu

 
Kościerzyna, Muzeum Kolejnictwa
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie otworzyło nową wystawę czasową nawiązującą do wydarzeń sprzed nieco ponad 60 lat. Wystawa dotyczy wydarzenia, które miało miejsce jesienią 1957 r., kiedy to wystrzelono w kosmos pierwsze sztuczne satelity Ziemi - Sputnika 1 i 2.
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Kolejnictwa

 
Kościerzyna, Kino Remus
Początek wakacji w kościerskim kinie Remus upłynie pod znakiem porywającej komedii przygodowej, rozgrywającej się w nie­zwykłych czasach dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i podstępnych czarowników. "Uprowadzoną Księżniczkę" będzie można obejrzeć we wtorek o 12.00.
Repertuar Kina Remus
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd