sobota, 19 maja 2018 r.

21:00
Wdzydze Kiszewskie, Tawerna Żeglarska
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza do Tawerny Żeglarskiej na kolejny muzyczny weekend. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej

17:00
Stara Kiszewa, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac artystycznych Patrycji Szmyt, uczennicy ZSP w Gdyni.
Wernisaż wystawy prac Patrycji Szmyt

20:00
Wdzydze Kiszewskie, Muzeum
Podczas Nocy Muzeów we Wdzydzach będzie można podglądać przez okna między innymi rodzinę gbura przy wieczerzy, kowala, szwaczkę, mieszkańców dworu oraz konspiratorów "Gryfa Pomorskiego".
Noc Muzeów we Wdzydzach

 
Kościerzyna / Będomin
W tegorocznej edycji Nocy Muzeów wezmą udział: Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
Noc Muzeów w Powiecie Kościerskim

 
Dwór Rodziny Wybickich w Sikorzynie / Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
W sobotę 19 maja po raz 13 odbędzie się rajd i konkurs pn. "Majówkaz Generałem Józefem Wybickim - czyli wyprawa po generalskie epolety".
Majówka z Generałem Józefem Wybickim - czyli wyprawa po generalskie epolety

 
Kościerzyna
Miasto Kościerzyna zaprasza do Muzeum Ziemi Kościerskiej 19 maja na kolejną niezapomnianą Noc Muzeów. Podczas tegorocznej imprezy przemierzać będziemy muzealną ekspozycję śladami osób zasłużonych dla naszego miasta i regionu.
Kościerska Noc Muzeów 2018

 
Gdańsk/Warszawa/Rzeszów/Białystok/Ostrowia Mazowiecki
Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie umożliwiające powszechny dostęp do wielu muzealnych wnętrz w całej Polsce. Wojska Obrony Terytorialnej po raz pierwszy zaangażowały się w tę inicjatywę. 19 maja zarówno Dowództwo WOT jak i Brygady wezmą aktywny udział w organizowanych w całym kraju przedsięwzięciach promocyjnych towarzyszących zwiedzaniu muzeów.
Noc Muzeów z Terytorialsami

 
Kościerzyna, Muzeum Kolejnictwa
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie otworzyło nową wystawę czasową nawiązującą do wydarzeń sprzed nieco ponad 60 lat. Wystawa dotyczy wydarzenia, które miało miejsce jesienią 1957 r., kiedy to wystrzelono w kosmos pierwsze sztuczne satelity Ziemi - Sputnika 1 i 2.
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Kolejnictwa

 
Wiele, Kalwaria Wielewska
W sobotę, 12 maja rozpoczną się uroczystości odpustowe w Kalwarii Wielewskiej. Odpust potrwa do niedzieli, 20 maja.
Odpust Kalwaryjski w Wielu

 
Nowa Karczma, Hala Sportowa Zespołu Szkół w Nowej Karczmie, ul.Szkolna 4
Trzy weekendy wypełnione meczami piłki ręcznej. W piątek, 18 maja rozpocznie się siódma edycja turnieju pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
VII Pomorski Festiwal piłki ręcznej w Nowej Karczmie
« maj 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd