sobota, 21 kwietnia 2018 r.

07:30
Kościerzyna, Oddział Terenowy RCKiK, ul. A. Piechowskiego 36
Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie oraz Klub Honorowych Krwiodawców przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, zapraszają mundurowych i nie tylko, do oddania krwi.
Sobota Mundurowych Krwiodawców w Kościerzynie

10:00
Kościerzyna, Stadiom Miejski, ul. Kamienna 7
Na Stadionie Miejskim w Kościerzynie, przy ul. Kamiennej 7 odbędzie się kolejna edycja Testu Coopera, który pozwala ocenić swoją aktualną kondycję fizyczną. Przewidziano kilkanaście startów co ok. 20 minut.
Test Coopera w Kościerzynie

11:00
Stara Kiszewa, Gminna Hala Sporotwa
Uczczenie, kultywacja pamięci i popularyzacja św. Jana Pawła II oraz integracja utalentowanego młodego pokolenia, podejmującego w życiu dzieło JP II - to cel II Festiwalu Piosenki Papieskiej, który odbędzie się w Starej Kiszewie.
II Festiwal Piosenki Papieskiej

17:00
Stara Kiszewa, Hotel Wrota Kaszub, ul. Konarzyńska 16
Ryszard Rosławski przez lata zajmował się kowalstwem artystycznym, później pokochał malarstwo. Najczęściej bohaterami jego prac są zwierzęta. Lubi też malować pejzaże.
Wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Rosławskiego

 
Nadleśnictwo Lipusz
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku i ZHP Chorągiew Gdańska wspólnie zapraszają na akcję sadzenia lasu pod hasłem: "Sadzimy las dla Niepodległej", która odbędzie się 21 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Lipusz.
Sadzenie lasu w Nadleśnictwie Lipusz

 
Kościerzyna, Muzeum Kolejnictwa
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie otworzyło nową wystawę czasową nawiązującą do wydarzeń sprzed nieco ponad 60 lat. Wystawa dotyczy wydarzenia, które miało miejsce jesienią 1957 r., kiedy to wystrzelono w kosmos pierwsze sztuczne satelity Ziemi - Sputnika 1 i 2.
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Kolejnictwa

 
Choczewo
W najbliższy weekend rusza 55. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Tym razem rajd odbędzie się w Choczewie.
Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan
« kwiecień 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd