XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

14 - 15 wrzesień 2019 r. (od godz. 09:00)
Lubań
XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na targi pn. XX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu. Wydarzenie będzie połączone z dożynkami Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma.

Podczas targów odbędzie się Jesienna Wystawa Zwierząt Hodowlanych - podziwiać będzie można króliki, gołębie rasowe, drób ozdobny. W sobotę nastąpi ocena królików oraz gołębi rasowych. W tym dniu odbędzie się również konkurs kulinarny na potrawy z jadalnych roślin dziko rosnących, w którym będą konkurowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz konkurs na "Miss Alpaka".

W niedzielę po uroczystej mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Ks. Bp Ryszarda Kasyna, rozpoczną się uroczystości na scenie przy placu targowym, a wśród nich rozstrzygnięcia konkursów: najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA 2019 (etap wojewódzki),najpiękniejsze stoisko i hit targów.

Tego dnia nastąpi podsumowanie i wręczenie pucharów Jesiennej Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz odbędą się Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

nadesłane/PODR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« wrzesień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd