XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie

21 lipiec 2018 r. (od godz. 19:00)
Sulęczyno, Amfiteatr Gminnego Ośrodka Kultury
XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie

Ostatni koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie odbędzie się 21 lipca, w Amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury.

ARMONIA LYRICA:

Bożena Boba-Dyga - głos,
Wiesław Ochwat - akordeon,
Maciej Zimka - akordeon

Armonia Lyrica to nieszablonowe połączenie dwóch duetów z różnych muzycznych światów: Quasi una fantasia oraz Duo Ochwat&Zimka. Założony w 2010 roku zespół Quasi una fantasia tworzy dwoje utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych artystów - Bożena Boba-Dyga (śpiew) i Maciej Zimka (akordeon). Quasi una fantasia tworzy autorską muzykę opracowując teksty polskich poetów. Zespół występuje na terenie Polski w ramach koncertów i festiwali oraz poza granicami kraju m.in. w Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Izraelu i Włoszech. W 2013 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pt. QUF1.
Duet Zimka&Ochwat powstał w 2013 roku. Zespół tworzy dwóch uznanych, wielokrotnie nagradzanych artystów i wybitnych absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Maciej Zimka - akordeon, Wiesław Ochwat - akordeon. Ich grę cechuję precyzja wykonań połączona z odważną, niestandardową interpretacją. Zespół zdobył m.in.: III nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego oraz III nagrodę w 49. Konkursie Akordeonowym Citta di Castelfidardo (Włochy), a koncertuje w Polsce oraz za granicą. Wspólnie w jednym projekcie zespół wykona piosenki z Koncertu na wiersze oraz efektowne utwory muzyki klasycznej.

TEKLA KLEBETNICA:

Anna Adamowska - skrzypce
Zygmunt Czupryn - akordeon
Julius Csik - cymbały (Węgry)
Stanisław Dudek - kontrabas

Tekla Klebetnica to zespół folkowy, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. Ich muzyka połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER. Zespół tworzą muzycy, którzy odnaleźli wspólny język muzyczny i którzy na przestrzeni 9 lat poznali się w wyjątkowych i przypadkowych okolicznościach. Choć może to jednak nie był przypadek, bo wierzą, że ich przeznaczeniem było spotkać się i wspólnie tworzyć muzykę. Zespół koncertował w całej Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i Jordanii.

ORKIESTRA AKORDEONOWA DAUGAVPILS (ŁOTWA)

To jeden z najlepszych tego typu zespołów w Europie. Orkiestra powstała w 1959 roku. Od 1964 roku jej kierownikiem był znany i ceniony łotewski muzyk i pedagog Valery Hodukin, który kierował zespołem do 2009 roku. Obecnie zespół prowadzi Tatiana Saratowa, uczennica Hodukina. W orkiestrze grają uczniowie szkoły muzycznej I i II stopnia, studenci oraz nauczyciele. Orkiestra stworzyła szeroki repertuar, który obejmuje różne gatunki, od muzyki klasycznej do tanga, jazzu i muzyki estradowej. Zespół w Danii, Republice Czeskiej, Polsce, Białorusi, na Litwie, w Estonii, Rosji, Niemczech i Finlandii. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. W ostatnich latach realizuje projekty z popularnymi łotewskimi artystami.

PLACIDO DOMINGO JR - VOLVER ANIMA TANGO

Placido Domingo Jr - wokal
Annalisa Biancofiore - wokal
Buenos Aires Cafe Sextet:
Cristiano Lui - bandoneon
Andrea Paoletti - skrzypce
Stefano Ciotola - gitara
Remigio Coco - fortepian
Paride Furzi - fortepian
Tommaso Tozzi - perkusja

"Volver - Anima Tango" to spektakl wykraczający poza zwykły koncert. Głos Placido zabiera publiczność w sekretną podróż od muzyki Gardela do Piazzolli, w której intensywność muzyki i głębia słów łączą się w jedną opowieść.
Placido Domingo Jr towarzyszy aktorka i wokalistka Annalisa Biancofiore oraz muzycy Buenos Aires Cafe Sextet, którego liderem jest bandoneonista, akordeonista i autor aranżacji projektu Cristiano Lui.

WYSTAWA ZABYTKOWYCH AKORDEONÓW Z KOLEKCJI PAWŁA A. NOWAKA
EKSPOZYCJA AKORDEONÓW MAREK SCANDALLI I FISITALIA.

inf. www.akordeony.net

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« luty 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd