Kościerska Noc Muzeów 2018

19 maj 2018 r.
Kościerzyna
Kościerska Noc Muzeów 2018

Miasto Kościerzyna zaprasza do Muzeum Ziemi Kościerskiej 19 maja na kolejną niezapomnianą Noc Muzeów. Podczas tegorocznej imprezy przemierzać będziemy muzealną ekspozycję śladami osób zasłużonych dla naszego miasta i regionu.

Będzie to doskonała okazja do pogłębienia i sprawdzenia wiedzy na temat postaci tworzących historię naszego miasta. Specjalną ofertę przygotowało również poddane modernizacji Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Kolejnictwa. Tegoroczną atrakcją będą również zabytkowe samochody Muzeum American Old Cars.

W tę wyjątkową noc wspaniałymi pojazdami będzie można bezpłatnie podróżować między muzeami. Podczas Nocy Muzeów będzie można otrzymać również kolejny element okolicznościowych puzzli na 100-lecie Niepodległości. Wstęp do Muzeum Ziemi Kościerskiej i jego oddziałów 19 maja od 18:00 do 23:00 będzie bezpłatny.

PROGRAM:

Muzeum Ziemi Kościerskiej:

- zwiedzanie ekspozycji stałej z przewodnikiem o 18:00 i 21:30
- zwiedzanie ekspozycji czasowej "Ocalić od zapomnienia. Patroni kościerskich ulic"

Muzeum Akordeonu w Kościerzynie:

- zwiedzanie ekspozycji stałej z Pawłem A. Nowakiem od 20:30 do 21:30
- quiz akordeonowy dla dzieci od 18:00 do 20:00

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie:

- zwiedzanie ekspozycji stałej w plenerze i wewnątrz hali parowozowni z przewodnikiem
- zwiedzanie ekspozycji czasowych
- projekcje filmu w technologii 3 D prezentującego przejazd z perspektywy maszynisty
- ruchoma makieta stacji Kościerzyna
- przejażdżki drezyną do 20:00

Zapraszamy również do podróży zabytkowymi samochodami Muzeum American Old Cars na trasie Muzeum Ziemi Kościerskiej - Muzeum Kolejnictwa - Muzeum Ziemi Kościerskiej.

Odjazdy: Muzeum Ziemi Kościerskiej (ul. Rynek 9): 19:00, 20:00, 21.00, 22.00.
Odjazdy: Muzeum Kolejnictwa (ul. Towarowa 7): 19.30, 20.30, 21.30, 22.30.

inf. www.koscierzyna.gda.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« marzec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd