Obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie

17 maj 2018 r. (od godz. 09:30)
Kościerzyna, Ogródek Jordanowski
Obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie

Obchody Światowego Dnia Ziemi pod hasłem: "Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami" i "Ekosystem lasu", odbędą się w Kościerzynie, 17 maja.

Obchody rozpoczną się o godzinie 9.30, Marszem Ziemi do Ogródka Jordanowskiego,
pod patronatem burmistrza miasta Kościerzyny i starosty powiatu kościerskiego.

Organizatorzy: Oddział Powiatowy LOP w Kościerzynie

Program:

9.25 - zbiórka przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 9.30 - Marsz Ziemi ulicami miasta (Skłodowskiej, Ks. Zmartwychwstańców, Wybickiego, Szopińskiego do Ogródka Jordanowskiego.

Festyn Ekologiczny w Ogródku Jordanowskim:

- wystąpienia dzieci i młodzieży z programem ekologicznym U.M. Kościerzyna i LOP - prezentacja multimedialna i eksponaty odnawialnych źródeł energii, zanieczyszczenie powietrza, K-na mówi tak oszczędności energii,
- PREZENTACJA działań młodzieży: badanie wody, zanieczyszczenie powietrza, ZHP - gra terenowa, Nadleśnictwo Kościerzyna i Lipusz - Ekosystem lasu,
- Parki Krajobrazowe - promocja Parków i Zielonych Szkół: Schodno i Szymbark, Stoiska PSSE, MOPS, KOS-EKO,
- LOP konkursy ekologiczne, plastyczne - przedmiot z odpadów, układanie puzzli, zręcznościowy na minimalizację ilości wytwarzanych odpadów itp.
- Policja i Straż: bezpieczeństwo w ruchu drogowym i podczas zabaw, p/poż, itp.
- Elektroodpady - proste zasady, cztery kolory recyklingu. - Podsumowanie obchodów Dnia Ziemi - wręczenie nagród.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« marzec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd