II Festiwal Piosenki Papieskiej

21 kwiecień 2018 r. (od godz. 11:00)
Stara Kiszewa, Gminna Hala Sporotwa
II Festiwal Piosenki Papieskiej

Uczczenie, kultywacja pamięci i popularyzacja św. Jana Pawła II oraz integracja utalentowanego młodego pokolenia, podejmującego w życiu dzieło JP II - to cel II Festiwalu Piosenki Papieskiej, który odbędzie się w Starej Kiszewie.

Patronat honorowy nad festiwalem objął J.E. Biskup diecezjalny pelpliński Ryszard Kasyna oraz wójt gminy Stara Kiszewa, Marian Pick.

Festiwal odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia 2018 roku (o godz. 11.00), Gminna Hala Sportowa, Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie, ul. Tysiąclecia 25

Organizatorzy: parafia pw. św. Marcina w Starej Kiszewie, ZKiW im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie, Urząd Gminy w Starej Kiszewie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki, Diecezjalne Radio "Głos" z Pelplina, Ogólnopolska Rodzina Szkół im. JP II

Uczestnicy: do udziału zaproszone są grupy młodzieżowe i dziecięce - reprezentujące chóry, schole i zespoły z różnych szkół, parafii i innych środowisk z całej Polski.

Kategorie: prezentacje odbywać się będą w dwóch kategoriach: 1) chóry i schole 2) zespoły muzyczne - każda grupa przy zgłoszeniu sama deklaruje, do której kategorii chce się zaliczać.

Repertuar: wszystkie grupy muzyczne prezentują tylko utwory związane z osobą św. Jana Pawła II (nawiązujące do jego osoby, dzieła, twórczości) - mogą to być np. hymny (ze szkół im. JP II), utwory własne lub popularyzowane wcześniej przez innych - każda grupa zaprezentuje po 2 piosenki.

Nagrody: zostaną wybrane najlepsze grupy muzyczne w obu kategoriach
i otrzymają puchary oraz nagrody, dodatkowo też komisja wyróżni kolejne (Organizatorzy także przygotują poczęstunek dla wszystkich grup).

Podobnie, jak w poprzednim roku - powstanie pofestiwalowa płyta z kilkunastoma najpiękniej wykonanymi piosenkami (później szkoły, parafie i różne osoby będą mogły płytę nabywać i dowolnie popularyzować te piękne pieśni o św. JP II) - grupy same biorą odpowiedzialność za prawa autorskie do poszczególnych utworów - zgłoszenie grupy do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo rejestracji utworów i ich rozpowszechniania.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« marzec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd