Nowa wystawa czasowa w Muzeum Kolejnictwa

7 marzec - 30 czerwiec 2018 r.
Kościerzyna, Muzeum Kolejnictwa
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Kolejnictwa

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie otworzyło nową wystawę czasową nawiązującą do wydarzeń sprzed nieco ponad 60 lat. Wystawa dotyczy wydarzenia, które miało miejsce jesienią 1957 r., kiedy to wystrzelono w kosmos pierwsze sztuczne satelity Ziemi - Sputnika 1 i 2.

Wystawa przedstawia sylwetki prekursorów, mających swój udział w tym zbiorowym osiągnięciu, a także kolejne etapy na drodze do umieszczenia obiektów na orbicie.

Ponadto muzeum posiada nowy eksponat - lokomotywa spalinowa 409Da - 224. Egzemplarz pochodzi z 1973 r. z zakładów "Zastal" w Zielonej Górze. W przeszłości pracowała na terenie znanej w Polsce fabryki w Obornikach, produkującej blachę stalową.

Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca 2018 roku.

inf. Muzeum Kolejnictwa

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« sierpień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd