Dzień Jedności Kaszubów w Kosakowie

18 marzec 2018 r.
Kosakowo, Centrum Edukacyjno-Sportowe
Dzień Jedności Kaszubów w Kosakowie

18 marca Kaszubi spotkają się w Kosakowie na święcie kaszubskim, upamiętniającym pierwszą pisemną adnotację o Kaszubach w bulli papieża Grzegorza IX.

9 marca 1238 papież Grzegorz IX zatytułował szczecińskiego księcia "księciem Kaszub". Była to pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. Pierwszy w historii Dzień Jedności Kaszubów odbył się w 2004 roku w Gdańsku.

W tym roku zapraszamy do Kosakowa, gdzie w nowym obiekcie, w hali sportowej odbędą się główne uroczystości i próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach, natomiast w hali sportowej przy SP w Mostach rozegrany zostanie turniej gry karcianej Baśki.

Obchodom towarzyszyć będą liczne kiermasze twórców ludowych, wystawy rękodzieła, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, występy zespołów lokalnych. Na scenie wystąpi również zespół Fucus i Weronika Korthals.

Program obchodów:

9.45 - Msza Św. w kościele p.w. św. Antoniego w Kosakowie
11.00 -11.45 - Przemarsz z kościoła do Centrum Edukacyjno-Sportowego w Kosakowie
12.00 - Oficjalne otwarcie imprezy (hala sportowa w Centrum Edukacyjno-Sportowym)
11.30-15.00 - Turniej gry karcianej Baśka (hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mostach)
12.30-15.15 - Występy lokalnych zespołów folklorystycznych na małej scenie (hall przy wejściu głównym do Centrum Edukacyjno- Sportowego)
15.30 - Finał imprezy (próba bicia rekordu przez akordeonistów)

inf. UG Kosakowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« styczeń 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd