Wręczenie Medali im. Matki Teresy z Kalkuty

12 luty 2018 r. (od godz. 11:30)
Kościerzyna, Hala Sokolnia, ul. Władysława Sikorskiego 20
Wręczenie Medali im. Matki Teresy z Kalkuty

Medal im. Matki Teresy z Kalkuty jest honorową nagrodą, przyznawaną od czternastu lat za wyróżniające się działania na rzecz osób niepełnosprawnych. W bieżącym roku przypada Jubileuszowa Edycja tej uroczystości.

Organizatorzy Jubileuszowej - XV Edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, czyli Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie oraz Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego Powiatu do udziału w tej wyjątkowej uroczystości.

W połowie stycznia, specjalna Kapituła powołana Zarządzeniem Starosty Kościerskiego, dokonała wyboru Laureatów XV - Jubileuszowej Edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, spośród Laureatów i Wyróżnionych w czternastu poprzednich Edycjach Medalu, a także spośród osób bądź formalnych lub nieformalnych grup osób, dotychczas nienagrodzonych Medalem. Priorytetem było tu autentyczne, systematyczne i zaangażowane działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych na przestrzeni wielu lat.

Kapituła przyznała 5 Medali Jubileuszowych, 13 Wyróżnień Jubileuszowych oraz 6 Podziękowań Jubileuszowych.

Wszystkich nagrodzonych poznamy podczas uroczystości wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty, która odbędzie się 12 lutego br. o godz. 11.30 w Hali Sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie. Wręczenie Medali poprzedzone zostanie Uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, która odprawiona zostanie o godz. 10.00. W uroczystościach udział weźmie m.in. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, który sprawuje Patronat Honorowy nad uroczystością.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału zarówno we Mszy Św., jak i uroczystości wręczenia Medali w Hali Sportowej "Sokolnia".

nadesłane, fot. archiwum

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« marzec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd