Akcja "Karta ratownicza pojazdu"

21 styczeń 2018 r. (od godz. 11:00 do godz. 17:00)
Wielki Klincz, Remiza OSP, ul. J. Wybickiego 19
Akcja "Karta ratownicza pojazdu"

Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Klinczu zaprasza do udziału w akcji "Karta ratownicza pojazdu". Jest to kontynuacja działań zapoczątkowanych w 2014 roku przez śp. druha Daniela Justkę.

W I rocznicę śmierci druha, OSP Wielki Klincz pragnie kontynuować to przedsięwzięcie.

Obecna akcja społeczno-prewencyjna pt. ,,Karta Ratownicza Pojazdu" będzie zorganizowana podobnie jak poprzednia z 2014 roku. OSP pozyskała od Związku Dealerów Samochodów 300 naklejek do rozdania na pojazdy, a na miejscu druhowie będą drukować do poszczególnych pojazdów Karty Ratownicze Pojazdu.

Karty mają za zadanie informować służby ratownicze, w tym szczególnie Straż Pożarną, o budowie pojazdu i ukrytych elementach samochodu, które mogą stwarzać zagrożenie podczas wypadku, jak np. akumulator, czy zbiornik gazowy.

Dodatkowo przygotowano nowy akcent w postaci ,,Koperty Życia", które będą rozdawane zainteresowanym umieszczeniem karty - informacji zdrowotnej dla służb ratowniczych, w umówionym miejscu tj. lodówce domowej.

Często służby ratownicze mają okazję pomagać osobom samotnym, a gdy taka osoba jest nieprzytomna, to jedynym źródłem informacji może stać się właśnie tzw. Koperta Życia, umieszczona na górnej półce lodówki po prawej stronie.

Wykorzystując fakt, iż zbliża się okres rozliczenia rocznego, zachęcamy do wsparcia stowarzyszenia OSP Wielki Klincz przez przekazanie 1% podatku. Przy okazji OSP dziękuje wszystkim za przekazane środki w poprzednich latach, które umożliwiły doposażenie strażaków OSP do prowadzonych działań.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych akcją do Remizy OSP Wielki Klincz na ul. J. Wybickiego 19, w niedzielę 21 stycznia br., w godzinach od 11:00 do 17:00.

inf. koscierzyna.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« grudzień 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd