Konferencja pn. "Gospodarstwo rolne wobec zmian klimatu"

7 grudzień 2017 r.
Lubań, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Konferencja pn. "Gospodarstwo rolne wobec zmian klimatu"

PODR w Lubaniu zaprasza na bezpłatną konferencję, podczas której przedstawione zostaną możliwości radzenia sobie ze skutkami niekorzystnych zjawisk pogodowych.

Susze, podtopienia, deszcze nawalne, przymrozki, gradobicia - rolnictwo stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu oraz niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi.

Przed rolnictwem stoją zarówno zagrożenia w postaci np. deficytu wody, wzrostu temperatury, rozwoju gatunków inwazyjnych, ale też i szanse takie jak dłuższy sezon wegetacyjny, przyspieszone tempo rozwoju rośli czy też uprawa roślin ciepłolubnych.

Celem konferencji jest przybliżenie praktycznej wiedzy, w jaki sposób gospodarstwa rolne mogą przystosować się do tych zmian oraz jak sobie radzić ze skutkami niekorzystnych zjawisk pogodowych.

Szczegółowych informacji udziela p. Alicja Łepek, tel. 797 010 617, e-mail: a.lepek@podr.pl

Udział konferencji jest bezpłatny.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« grudzień 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd