Rajd Arkun 2018

25 - 27 maj 2018 r.
Żukowo
Rajd Arkun 2018

Arkun to wędrowanie po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić.

Arkun jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą.

Arkun będzie wydarzeniem turystycznym, podczas którego nikt się nie ściga, nie zdobywa miejsc na podium ani nie udowadnia wyższości swojej kondycji fizycznej. Stawiamy na rekreacyjną wędrówkę po trasach odpowiednio przygotowanych pod kątem długości i czasu.

Przebieg:

Nocleg po całodziennej wędrówce znajdować się będzie na kempingu, polu namiotowym lub terenach zielonych przy obiektach gminnych. Organizatorzy zapewniają transport bagaży i namiotów między miejscami noclegowymi oraz dostęp do sanitariatów i pryszniców.

Dojazd na miejsce rozpoczęcia wycieczki odbywa się we własnym zakresie. Rajd startuje z Żukowa a następnie wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikami kierują się wybranymi szlakami i trasami do bazy noclegowej. Na miejscu uczestnicy z pomocą instruktorów ustawiają namioty, przy ognisku otrzymają ciepły posiłek. Czas trwania wycieczki to około 6-8 godzin.

Wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Rajd odbywa się bez względu na pogodę, więc proponujemy odpowiednio przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne. Szczegóły (przebieg tras, godziny rozpoczęcia, dojazd, itp.) znajdą się na stronie rajdu.

Termin i miejsce:

Rajd odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 na terenach gminy Żukowo.

Kontakt
Komendant: Paweł Musiał - 601863050
Z-ca komendanta: Mariusz Albecki - 505085902
email: pieszy@rajdarkun.pl

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« marzec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd