XX Kaszubska Jesień Rolnicza

16 - 17 wrzesień 2017 r.
Lubań, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
XX Kaszubska Jesień Rolnicza

Kaszubska Jesień Rolnicza połączona z wystawą zwierząt i zawodami w powożeniu zaprzęgami konnymi - tak zapowiada się 20. edycja wydarzenia, które odbędzie się w Lubaniu.

W dniach 16-17 września 2017 roku w Lubaniu odbędą się Diecezjalne Dożynki Diecezji Pelplińskiej oraz XX Kaszubska Jesień Rolnicza.

Podczas obchodów uroczystości dożynkowych i trwania targów odbędą się następujące wydarzenia:

- Wystawa Zwierząt,
- Zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego,
- Wojewódzka Wystawa Królików i Gołębi Rasowych,
- Pokaz ptactwa ozdobnego.

Odbędzie się również Konkurs kulinarny na "Potrawy regionalne z ziemniaków", który ma na celu popularyzowanie potraw i dań tradycyjnych z tych warzyw. Potrawy te sporządzane i prezentowane będą przez członkinie KGW województwa pomorskiego.

Jak co roku głównym punktem pierwszego dnia imprezy będzie wycena królików oraz gołębi rasowych. Nastąpi wybór championów i v-ce championów wystawy. Króliki oceniane będą w trzech kategoriach: rasy duże, średnie i futerkowe. Zwiedzający Wystawę będą mogli przyjrzeć się sposobom takiej wyceny i jednocześnie podziwiać najpiękniejsze okazy hodowlane. Podczas wyceny gołębi odbędzie się wybór najpiękniejszych gołębi w rasach oraz najcenniejszych kolekcji.

Niedziela będzie miała szczególny charakter, bowiem połączona będzie z uroczystościami Dożynek Diecezji Pelplińskiej. W niedzielę po mszy świętej, korowód dożynkowy przejdzie pod scenę, gdzie odbędą się uroczystości podzielenia chleba, dożynkowe przemówienia oraz podsumowania konkursów:

- "Na najpiękniejszy wieniec dożynkowy",
- X edycja Wojewódzkiego Konkursu na "Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2017 r.", "Agroliga 2017" - na szczeblu wojewódzkim.

Na zakończenie pucharami zostaną uhonorowane firmy, które zorganizują najlepsze stoisko na tych targach oraz te, które zaprezentują najciekawszy produkt targowy, czyli HIT Targów.

Uroczystościom dożynkowym będą towarzyszyły występy orkiestry "Pstrąg".

W niedzielę (17 września) odbędą się Amatorskie Zawody w Powożeniu o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego oraz konkurs publiczności na najpiękniejszy powóz. Zaprzęgi będą oceniane pod kątem atrakcyjności, a powożący nimi pod kątem zręczności i umiejętności powożenia. Konkurs będzie rozgrywany w kategoriach: zaprzęg jednokonny i zaprzęg wielokonny. Publiczność będzie miała okazję wybrać najpiękniejszy zaprzęg. Ponadto będzie można zobaczyć takie zwierzęta, jak gołębie, ptactwo ozdobne, zwierzęta futerkowe.

Po oficjalnych uroczystościach będzie czas na zabawę i relaks, na scenie wystąpi orkiestra "Pstrąg". Na zakończenie przewidziany jest koncert zespołu Kaszubski Idol Live.

inf. www.podr.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd