Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017

2 lipiec 2017 r.
Stężyca
Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017

Stężyca już po raz trzeci gościć będzie setki ludzi z żelaza, którzy pokonując własne słabości udowodnią, że chcieć znaczy móc. Uczestnicy najstarszej triathlonowej imprezy w Polsce sprawdzą się w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu.

Garmin Iron Triathlon to najstarszy cykl triathlonowy w Polsce. W Stężycy odbędzie się jeden z etapów tej wielkiej imprezy, w której udział biorą sportowcy i amatorzy z całego kraju. Zawodnicy do wyboru będą mieli jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM oraz 1/8 IM. Dodatkowo będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Imprezą towarzyszącą jak co roku będzie Garmin Kids - zawody biegowe dla dzieci. Podczas tej edycji poza tradycyjnymi sztafetami, zostaną również rozegrane Firmowe Mistrzostwa Sztafet.

Do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie "Battle of the sexes", czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Ponadto przewidziana jest również klasyfikacja generalna całego cyklu wśród Team’ów, w której liczy się czas czterech najlepszych zawodników z danego klubu na każdym z etapów wchodzącym w skład cyklu GIT. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny pomniejsza czas łączny swojego klubu o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy stawiają nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale również na ilość zawodników w drużynie!

Zapisy na cały cykl ruszają 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.

Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu imprezy.

fot. MD-Z/archiwum

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« kwiecień 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd