Garmin Iron Triathlon 2016 - Stężyca

3 lipiec 2016 r. (od godz. 11:15)
Stężyca, Nadraduńskie Centrum Turystyczno - Rekreacyjne
Garmin Iron Triathlon 2016 - Stężyca

Garmin Iron Triathlon to największy w Polsce cykl imprez triathlonowych. Zawodnicy będą mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów: 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman, a także w sztafetowym wyścigu na "ćwiartce".

Od początku stycznia można zapisywać się na Garmin Iron Triathlon 2016, najstarszy, a także jeden z największych i najpopularniejszych cykli triathlonowych w Polsce. W ramach cyklu organizatorzy, firma LABOSPORT Polska, przygotowali pięć edycji, z czego jedna z nich odbędzie się w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta - 3 lipca w Stężycy. Pozostałe lokalizacje to Piaseczno (22.05.2016), Ślesin (05.06.2016), Radków (19.06.2016) i Elbląg (17.07.2016).

Zawodnicy do wyboru mają dwa dystanse: 1/4 lub 1/8 Ironmana. Limity uczestników w Stężycy wynoszą 500 osób na 1/4 IM oraz 300 osób na 1/8 IM. Nowością w tym sezonie będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie na "ćwiartce", w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Imprezą towarzyszącą jak co roku będzie Garmin Kids - zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200, 500 i 1000 m.

W zeszłym roku zawody zostały bardzo dobrze przyjęte. "Strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie do cyklu Garmin Iron Triathlon zawodów w Stężycy. Do pierwszej edycji tej imprezy zgłosiło się niemal 900 uczestników." - powiedział dyrektor cyklu Marcin Florek z LABOSPORT Polska. "Miejsce to przyciąga triathlonistów bardzo dobrej jakości asfaltem oraz piękną naturą, która towarzyszy im podczas pobytu właśnie w Stężycy." - dodaje Florek.

Pływanie będzie odbywało się na jeziorze Raduńskim, natomiast trasa kolarska będzie przebiegała na 22,5 kilometrowych pętlach, po bardzo dobrych nawierzchniach asfaltowych. Bieg zostanie poprowadzony na pętlach w okolicy nowego amfiteatru, a także po terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Nowością będzie lokalizacja strefy zmian, która będzie usytuowana na odremontowanym od podstaw boisku piłkarskim. Dzięki temu, zawodnicy będą mieli krótszy dobieg z jeziora, a kibice dogodniejsze miejsce do śledzenia całej rywalizacji i dopingowania swoim faworytom.

Zapisy na Garmin Iron Triathlon rozchodzą się bardzo szybko. W ubiegłym sezonie w Stężycy, która pojawiła się po raz pierwszy na triathlonowej mapie kraju, rejestracja trwała tylko kilka dni i podobnej sytuacji organizatorzy spodziewają się w tym roku. Rejestracji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl.

nadesłane: mat. pras.
fot. źródło: www.gminastezyca.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« grudzień 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd