wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:23
Andrzej Bober ponownie na czele Rady Gminy Kościerzyna
W prezydium Rady Gminy Kościerzyna bez zmian. Na czele kościerskich rajców ponownie stanie Andrzej Bober. Jego zastępcą będzie zaś Krzysztof Bławat. Pierwsza, inauguracyjna sesja kościerskich rajców za nami.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

środa, 14 listopada 2018 r., 09:47
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku III wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

wtorek, 23 października 2018 r., 16:05
Powyborcze komentarze z gminy Kościerzyna
Grzegorz Piechowski ponownie zyskał zaufanie wyborców i to on będzie sprawował funkcję wójta przez następne pięć lat. Swoich konkurentów - Rafała Jażdżewskiego i Elżbietę Hildebrandt - pokonał w pierwszej turze i to znaczącą przewagą głosów. Dotychczasowy wójt zdobył aż 5.236 głosów , czyli 74,77 proc. poparcia, Rafał Jażdżewski - 1.310 głosów (18,71 proc.), natomiast Elżbieta Hildebrandt - 457 głosów (6,53 proc.)

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:52
Grzegorz Piechowski wygrywa w pierwszej turze
Jak wynika z danych PKW, Grzegorz Piechowski nadal będzie sprawował funkcję gminy Kościerzyna. Swoich dwóch konkurentów pewnie pokonał już w pierwszej turze głosowania.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:45
Gmina Kościerzyna. Znamy nazwiska radnych kadencji 2018-2023
Znani są już wszyscy radni, którzy zasiądą w Radzie Gminy Kościerzyna 2018-2023. 46 kandydatów rywalizowało o 15 miejsc jednomandatowych okręgach wyborczych. Ci, którzy zdobyli zaufanie wyborców, funkcję radnego będą sprawować przez pięć lat.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kościerskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kościerskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

czwartek, 18 października 2018 r., 09:30
Gmina Kościerzyna. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Najwyższe wydatki na drogi, choć spadek wydatków na inwestycje i dochodów własnych, a także niski wpływ środków unijnych charakteryzowały gminę Kościerzyna w ostatnich czterech latach. Samorząd nie posiada jednak praktycznie zadłużenia i ma najniższe wydatki na administrację.

Wybory samorządowe 2018gmina Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wtorek, 2 października 2018 r., 12:37
Czas na zmiany
Z grupą przyjaciół utworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców CZAS NA ZMIANY. To bezpartyjny Komitet, skierowany do mieszkańców Gminy Kościerzyna, oczekujących zmian w lokalnej polityce, oraz zwiększenia rozwoju Gminy Kościerzyna. Obecną kadencję Rady Gminy uważam za nie do końca udaną, gdyż wiele propozycji działań i inwestycji które składaliśmy zostały odrzucone. Można było zrobić o wiele więcej dla mieszkańców i Gminy. Mamy bogaty program, dzięki któremu chcemy rozwijać Gminę Kościerzyna. Niestety w mojej ocenie Gmina dryfuje w porównaniu z innymi sąsiednimi gminami. Radnym czy wójtem jest się przez całą kadencję a nie rok przed wyborami. Dlatego CZAS NA ZMIANY.

czwartek, 20 września 2018 r., 16:25
Kandydaci do Rady Gminy Kościerzyna
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Kościerzyna. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Ci, którzy zdobędą zaufanie wyborców, mandat radnego będą sprawować przez pięć lat.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:50
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kościerskim powalczą 33 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 10:30
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, którzy samorządowcy będą ubiegać się o reelekcję i czy będą mieli kontrkandydatów?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.