środa, 18 września 2019 r., 16:56
To oni powalczą o mandat posłów i senatora [Lista kandydatów]
Już za niecały miesiąc udamy się do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do parlamentu na kolejną kadencję. Kampania wyborcza nabiera tempa, również i na naszym lokalnym podwórku. Wśród kandydatów nie zabraknie bowiem także i mieszkańców naszego regionu.

środa, 18 września 2019 r., 12:00
13 października wybierzemy nowych posłów i senatorów [Kalendarz wyborczy]
Kampania wyborcza trwa. Już za niespełna cztery tygodnie udamy się do urn, by wybrać naszych reprezentantów do parlamentu, a więc Sejmu i Senatu. Poniżej prezentujemy kalendarz wyborczy, a więc ważne daty, szczególnie dla tych wyborców, którzy zamierzają oddać głos w innym niż swoim obwodzie głosowania, przez pełnomocnika, czy korespondencyjnie.

środa, 4 września 2019 r., 15:18
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu
W Stolicy Kaszub, przy dźwiękach kaszubskiej kapeli w środowe popołudnie odbyła się prezentacja kandydatów ubiegających się o mandat senatora z okręgu nr 63 i posła z okręgu nr 26 z list Koalicji Obywatelskiej. - Program Koalicji Obywatelskiej to program dla ludzi, program dla osób pracujących, związany z podwyżką wynagrodzeń, polityką senioralną i ochroną środowiska - podkreślano podczas spotkania.

sobota, 17 sierpnia 2019 r., 13:08
Janina Kwiecień powalczy o mandat posła na Sejm RP
Janina Kwiecień, była starosta kartuski, a obecnie członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będzie ubiegała się o mandat poselski jako samorządowiec, niezależny kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej. Jeśli uda się jej zdobyć mandant, zamierza zająć się sprawami z zakresu rolnictwa, ochrony zdrowia, samorządu, czy polityki senioralnej.

środa, 5 grudnia 2018 r., 14:11
Tomasz Dargacz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kościerzyna
Podczas II sesji Rady Miasta Kościerzyna radni wybrali wiceprzewodniczącego oraz powołali osobowe składy komisji stałych. Przy radzie będzie działało takich pięć, w tym nowa komisja skarg, wniosków i petycji.

środa, 21 listopada 2018 r., 16:32
Helena Kaszubowska-Nitz przewodniczącą Rady Miasta Kościerzyna
Ślubowanie nowo wybranych radnych, zaprzysiężenie burmistrza i wybór przewodniczącego - tak przebiegała inauguracyjna sesja Rady Miasta Kościerzyna. Przez najbliższe pięć lat kościerskimi radnymi kierować będzie Helena Kaszubowska-Nitz.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

środa, 14 listopada 2018 r., 09:47
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku III wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

środa, 24 października 2018 r., 09:13
Powyborcze komentarze kandydatów na burmistrza Kościerzyny
Michał Majewski nadal będzie sprawował funkcję burmistrza Kościerzyny. Ponownie to on został obdarzony największym zaufaniem wyborców i pokonał swoich rywali już w pierwszej turze, uzyskując łącznie 51,77 proc. Zdzisław Czucha uzyskał 30,89 proc. głosów, a Karina Młodzianowska 17,34 proc. Jak wyniki głosowania oceniają kandydaci na burmistrza Kościerzyny?

poniedziałek, 22 października 2018 r., 10:03
Miasto Kościerzyna. Radni Rady Miejskiej 2018-2023
Znamy nazwiska osób, które uzyskały mandat radnego Rady Miejskiej w Kościerzynie na kadencję 2018-2023. Łącznie o 21 mandatów ubiegało się 129 kandydatów. Ci, którzy zyskali zaufanie wyborców, funkcję radnego będą sprawować przez pięć lat.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 02:31
Michał Majewski pokonał rywali w pierwszej turze
Michał Majewski nadal będzie sprawował funkcję burmistrza Kościerzyny. Ponownie to on został obdarzony największym zaufaniem wyborców i pokonał swoich rywali już w pierwszej turze, uzyskując łącznie 51,77 proc. Zdzisław Czucha uzyskał 30,89 proc. głosów, a Karina Młodzianowska 17,34 proc.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kościerskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kościerskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

czwartek, 18 października 2018 r., 09:15
Miasto Kościerzyna. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Najniższe dochody i wydatki w powiecie, niewielki wpływ środków unijnych, spadek ilości inwestycji, choć sporo z nich było projektami drogowymi - tak kształtowały się finanse miasta Kościerzyna w ostatnich latach. Samorząd odnotował też niskie wydatki na administrację i zredukował zadłużenie.

Wybory samorządowe 2018miasto Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wtorek, 9 października 2018 r., 11:31
100% dla Kościerzyny
Drodzy Kościerzacy, ponownie proszę Was o głosy w wyborach Burmistrza Kościerzyny. Dzisiaj pracuję jako inżynier i prywatny przedsiębiorca, więc nie narzekam na brak zajęcia. Zastanawiałem się, czy warto ponownie się angażować czy raczej stojąc z boku obojętnie patrzeć na to co się dzieje. Jednak nie chcę stać z boku i patrzeć jak marnuje się kolejne szanse na rozwój naszego miasta.

Wybory samorządowe 2018miasto Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 26 września 2018 r., 09:31
Michał Majewski: Wierzę, że mieszkańcy Kościerzyny wybiorą najlepiej dla miasta
O dokonaniach minionej kadencji, niełatwych decyzjach, które przyniosły pozytywne efekty dla wszystkich mieszkańców, współpracy z mieszkańcami, radnymi i pracownikami urzędu, jak również planach na kolejne lata rozmawialiśmy z burmistrzem Kościerzyny Michałem Majewskim.

sobota, 22 września 2018 r., 15:06
Zdzisław Czucha kandydatem na burmistrza Kościerskiej Marki
Znamy już nazwisko trzeciego kandydata na burmistrza Kościerzyny. Podczas piątkowego spotkania swojego pretendenta na najważniejsze stanowisko w mieście przedstawił Komitet Wyborczy Kościerska Marka. Bez większego zaskoczenie jest nim Zdzisław Czucha, były poseł i poprzednik Michała Majewskiego.

czwartek, 20 września 2018 r., 15:56
Kandydaci do Rady Miasta Kościerzyna
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miasta Kościerzyna. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w trzech okręgach wyborczych. Ci, którzy zdobędą zaufanie wyborców, mandat radnego będą sprawować przez pięć lat.

sobota, 15 września 2018 r., 13:21
KWW Moje Miasto zaprezentował kandydatów na burmistrza i radnych
Kolejny komitet wyborczy oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą w Kościerzynie. w sobotnie przedpołudnie KWW Moje Miasto przedstawił swojego kandydata na burmistrza, a jest nim obecny gospodarz miasta Michał Majewski. Na spotkaniu pojawili się też kandydaci do Rady Miejskiej, jak i Rady Powiatu Kościerskiego.

środa, 5 września 2018 r., 00:05
Karina Młodzianowska kandydatką "Kościerzyny na Plus" na burmistrza
Ruszyła kampania wymorcza w Kościerzynie. Oficajną walkę o mandaty radnych, jak i o fotel gospodarza miasta rozpoczął Komitet Wyborczy Wyborców Kościerzyna na Plus. Jego kandydatką na burmistrza jest Karina Młodzianowska - obecna radny Rady Miejskiej Kościerzyna. - Jeśli zaufacie nam w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, obiecujemy pracę, solidną, rzetelną pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców - akcentowała pretendentka do objęcia najwyższego stanowiska w kościerskim magistracie.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:50
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kościerskim powalczą 33 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 10:30
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, którzy samorządowcy będą ubiegać się o reelekcję i czy będą mieli kontrkandydatów?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

środa, 4 kwietnia 2018 r., 10:07
Kościerzyna podzielona na nowe okręgi wyborcze
W związku ze zmianami ze zmianami w kodeksie wyborczym, od tego roku, w gminach liczących więcej niż 20 tysięcy mieszkańców nie będą funkcjonowały okręgi jednomandatowe. W powiecie kościerskim zmiany te obejmą Kościerzynę. A co za tym idzie, radni musieli podzielić miasto na nowe okręgi wyborcze. Sprawdź, do którego będziesz należał i ilu radnych będzie go reprezentowało.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.