Wybory samorządowe 2018miasto Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wtorek, 9 października 2018 r., 11:31
100% dla Kościerzyny
Drodzy Kościerzacy, ponownie proszę Was o głosy w wyborach Burmistrza Kościerzyny. Dzisiaj pracuję jako inżynier i prywatny przedsiębiorca, więc nie narzekam na brak zajęcia. Zastanawiałem się, czy warto ponownie się angażować czy raczej stojąc z boku obojętnie patrzeć na to co się dzieje. Jednak nie chcę stać z boku i patrzeć jak marnuje się kolejne szanse na rozwój naszego miasta.

Wybory samorządowe 2018miasto Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 26 września 2018 r., 09:31
Michał Majewski: Wierzę, że mieszkańcy Kościerzyny wybiorą najlepiej dla miasta
O dokonaniach minionej kadencji, niełatwych decyzjach, które przyniosły pozytywne efekty dla wszystkich mieszkańców, współpracy z mieszkańcami, radnymi i pracownikami urzędu, jak również planach na kolejne lata rozmawialiśmy z burmistrzem Kościerzyny Michałem Majewskim.

sobota, 22 września 2018 r., 15:06
Zdzisław Czucha kandydatem na burmistrza Kościerskiej Marki
Znamy już nazwisko trzeciego kandydata na burmistrza Kościerzyny. Podczas piątkowego spotkania swojego pretendenta na najważniejsze stanowisko w mieście przedstawił Komitet Wyborczy Kościerska Marka. Bez większego zaskoczenie jest nim Zdzisław Czucha, były poseł i poprzednik Michała Majewskiego.

czwartek, 20 września 2018 r., 15:56
Kandydaci do Rady Miasta Kościerzyna
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miasta Kościerzyna. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w trzech okręgach wyborczych. Ci, którzy zdobędą zaufanie wyborców, mandat radnego będą sprawować przez pięć lat.

sobota, 15 września 2018 r., 13:21
KWW Moje Miasto zaprezentował kandydatów na burmistrza i radnych
Kolejny komitet wyborczy oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą w Kościerzynie. w sobotnie przedpołudnie KWW Moje Miasto przedstawił swojego kandydata na burmistrza, a jest nim obecny gospodarz miasta Michał Majewski. Na spotkaniu pojawili się też kandydaci do Rady Miejskiej, jak i Rady Powiatu Kościerskiego.

środa, 5 września 2018 r., 00:05
Karina Młodzianowska kandydatką "Kościerzyny na Plus" na burmistrza
Ruszyła kampania wymorcza w Kościerzynie. Oficajną walkę o mandaty radnych, jak i o fotel gospodarza miasta rozpoczął Komitet Wyborczy Wyborców Kościerzyna na Plus. Jego kandydatką na burmistrza jest Karina Młodzianowska - obecna radny Rady Miejskiej Kościerzyna. - Jeśli zaufacie nam w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, obiecujemy pracę, solidną, rzetelną pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców - akcentowała pretendentka do objęcia najwyższego stanowiska w kościerskim magistracie.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:50
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kościerskim powalczą 33 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 10:30
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, którzy samorządowcy będą ubiegać się o reelekcję i czy będą mieli kontrkandydatów?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

środa, 4 kwietnia 2018 r., 10:07
Kościerzyna podzielona na nowe okręgi wyborcze
W związku ze zmianami ze zmianami w kodeksie wyborczym, od tego roku, w gminach liczących więcej niż 20 tysięcy mieszkańców nie będą funkcjonowały okręgi jednomandatowe. W powiecie kościerskim zmiany te obejmą Kościerzynę. A co za tym idzie, radni musieli podzielić miasto na nowe okręgi wyborcze. Sprawdź, do którego będziesz należał i ilu radnych będzie go reprezentowało.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.