Rada Gminy Dziemiany zainagurowała kadencję 2018-2023. W prezydium zmiany

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:46
fot. AL

Inauguracyjna sesja Rady Gminy Dziemiany za nami. Podczas pierwszego posiedzenia radni ślubowali i wybrali spośród swojego grona przewodniczącego. Udało się to dopiero podczas drugiego głosowania. Bezwzględną większość głosów uzyskał Krystian Sikora i to on przez najbliższe pięć lat będzie kierował dziemiańską radą.

W czwartek zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku w Dziemianach odbyła się sesja inauguracyjna tamtejszej, nowo wybranej Rady Gminy. Rajcy nie tylko odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego, ale także złożyli przysięgę. Ślubował też wójt Leszek Pobłocki.

Dokonano również wyboru składu prezydium rady. O funkcję przewodniczącego ubiegało się dwóch radnych Krzysztof Rolbiecki oraz Krystian Sikora. Podczas pierwszego głosowania pierwszy z kandydatów otrzymał sześć głosów, a drugi siedem. Z uwagi na to, że żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, głosowania powtórzono.

Drugie podejście okazało się szczęśliwsze dla Krystiana Sikory, na którego zagłosowało ośmioro radnych, tym samym powierzając mu funkcję przewodniczącego, którą będzie pełnił przez najbliższe pięć lat.

- Jest mi niezmiernie miło, że obdarzyliście mnie tak wielkim zaufaniem, powierzając mi tak ważną i bardzo odpowiedzialną funkcję. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by funkcja ta była sprawowana godnie, abyśmy mogli wspólnie pracować dla dobra naszej gminy. Dziękuję tym, którzy oddali głos na mnie, jak również tym, którzy poparli kandydaturę naszego dotychczasowego przewodniczącego Krzysztofa Rolbieckiego. Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać z jego wieloletniego doświadczenia. Będę starał się, aby sesje przebiegały w sposób spójny, dynamiczny, żeby w naszej gminie Dziemiany żyło nam się coraz lepiej, tak jak obiecaliśmy naszym wyborcom - mówił Krystian Sikora.

Skład prezydium jako wiceprzewodniczący uzupełnią: Krystian Kaszubowski, Krzysztof Rolbiecki oraz Joanna Stopa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.