Pierwsze obrady Rady Gminy Karsin - przewodniczącym Marcin Krut

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:04
fot. AL

W czwartek po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Gminy Karsin. W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Marcin Krut.

W czwartek uroczyste ślubowanie złożyli radni gminy Karsin kadencji 2018-2023. Tuż po tym wybrano nowego przewodniczącego. Jednogłośnie został nim Marcin Krut. Porządek obrad pierwszej sesji rozszerzono o wybór wiceprzewodniczących. Na pierwszego z nich zgłoszono kandydatury Bogdana Peplińskiego i Kamili Cierzan-Czapiewskiej. Stosunkiem głosów 10:5 radni opowiedzieli się za Bogdanem Peplińskim.

Na drugiego wiceprzewodniczącego zaproponowano z kolei Stanisława Czapiewskiego oraz ponownie Kamilę Cierzan-Czapiewską. Radny z jej komitetu, zgłaszając jej kandydaturę, zaapelował do radnych o to, by każde ugrupowanie miało swojego przedstawiciela w składzie prezydium rady.

- Żyjemy w państwie, w którym demokracja jest bardzo ważna. Wydaje mi się, że jako wyraz szacunku dla 40 proc. wyborców, którzy oddali głos na nasz komitetu, wypadałoby, abyśmy mieli swojego przedstawiciela w składzie prezydium rady. Dla mnie jest oczywistym, aby opozycja miała swojego radnego w prezydium. Zostawiam to państwa ocenie. To od państwa zależy jak daleko szanujecie te 40 proc. społeczeństwa - podkreślał.

W tajnym głosowaniu radni postawili jednak na Stanisława Czapiewskiego, na którego zagłosowało dziewięcioro radnych.

Inauguracyjną sesję Rady Gminy Karsin zakończyło zaprzysiężenie wójta Romana Brunke.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.