Helena Kaszubowska-Nitz przewodniczącą Rady Miasta Kościerzyna

środa, 21 listopada 2018 r., 16:32
fot. AL

Ślubowanie nowo wybranych radnych, zaprzysiężenie burmistrza i wybór przewodniczącego - tak przebiegała inauguracyjna sesja Rady Miasta Kościerzyna. Przez najbliższe pięć lat kościerskimi radnymi kierować będzie Helena Kaszubowska-Nitz.

Październikowe wybory samorządowe do Rady Miasta Kościerzyna przyniosły spore zmiany. Mieszkańcy obdarzyli zaufaniem aż ponad dziesięciu nowych radnych. Do momentu wyboru przewodniczącego obrady prowadził najstarszy wiekiem radny Kazimierz Borzyszkowski.

Po złożeniu uroczystego ślubowania, przystąpiono do procedury wyboru nowego przewodniczącego. O funkcję tę ubiegało się dwoje radnych Kazimierz Stoltmann oraz Helena Kaszubowska-Nitz. W głosowaniu tajnym, w którym wzięło udział 20 radnych, oddano 19 głosów ważnych, w tym 10 otrzymała kandydatka KWW Moje Miasto, a dziewięć reprezentant KWW Razem dla Kościerzyny.

Tym samym w kadencji 2018-2023 na czele kościerskich radnych stać będzie Helena Kaszubowska-Nitz.

- Bardzo dziękuję za wybór. Dla mnie jest to ostatni awans. Postaram się kierować radą tak, aby sesje były prowadzone sprawnie, bezkonfliktowo. Postaram się jak najlepiej wykonywać powierzoną mi funkcję, oczywiście przy współpracy wszystkich radnych. Życzę sobie i wszystkim państwu sprawnego działania, dobrej współpracy i abyśmy przede wszystkim dbali o dobro naszego miasta, aby naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby działania rady pozytywnie wpłynęły na kierunek rady, a nasze konstruktywne decyzje bezpośrednio przekładały się na rozwój naszego miasta - mówiła Helena Kaszubowska-Nitz.

Podczas inauguracyjnej sesji ślubował również burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

- Dziękuję przede wszystkim moim najbliższym, którzy musieli ponieść najwięcej wyrzeczeń w kampanii, która zakończyła się sukcesem. Dziękuję wszystkim pracownikom urzędu miasta, którzy również wspierali mnie w tej trudnej drodze. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Kościerzyny za to, że gremialnie poszli do wyborów. Było to prawie 60 proc. mieszkańców, którzy oddali głos w ostatnich wyborach. To oni zdecydowali o takim, a nie innym rozwiązaniu. To przede wszystkim im dziękuję, że wybrali mnie na kolejną kadencję i dali nam szansę, mi i nowo wybranym radnym. W tym miejscu proszę wszystkich radnych o ciężką i trudną pracę dla dobra miasta po to, aby pozyskane dofinansowanie i umowy udało nam się zrealizować i żeby służyły one mieszkańcom naszego miasta, ale też całego powiatu, Pomorza, Polski i świata - zaznaczał burmistrz Michał Majewski.

Na kolejnym posiedzeniu radni wybiorą wiceprzewodniczącego oraz osobowe składy komisji stałych Rady Miasta Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.