Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
fot. archiwum

W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

Wyborcy w październikowych wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego zdecydowali, że Pomorzem kolejne pięć lat ma rządzić Koalicja Obywatelska, utworzona z radnych Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Do sejmiku weszło bowiem aż 18 radnych z tegoż ugrupowania. Jak donosi jednak Gazeta Wyborcza, to, że na czele pomorskiego samorządu staną ludzie KO, nie jest już wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski, który startował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em i przejąć władzę na Pomorzu.

- W zaciszu tworzę klub radnych i jeśli uda mi się z tymi ludźmi podpisać umowę o współpracy, to będziemy próbowali robić koalicję - potwierdził Dariusz Męczykowski, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

- Ja mam prawo budować klub, a oni [KO - red.] uważają, że nie mam. Jeśli będą mnie obgadywać, może się to skończyć w sądzie. Nie mam sobie nic do zarzucenia - dodawał.

W rozmowach z Dariuszem Męczykowskim miała uczestniczyć między innymi Sylwia Laskowska-Bobula, obecna wiceburmistrz Żukowa.

W związku z działaniami radnego PSL, marszałek Mieczysław Struk zwraca się do organów ścigania o objęcie sejmiku tarczą antykorupcyjną. Jak podaje Gazeta Wyborcza, radni pomorskiego sejmiku, którzy przejdą na stronę konkurentów politycznych, muszą liczyć się z wnioskami do prokuratury i CBA wskazującymi na podejrzenie, że za niespodziewaną zmianę frontu - oni lub członkowie ich rodzin - mieli przyjąć posady w spółkach skarbu państwa.

Z pełnym artykułem Gazety Wyborczej można zapoznać się tutaj - "PiS będzie rządzić na Pomorzu? Radny Męczykowski z PSL namawia na nową koalicję".

AL
źródło: "Gazeta Wyborcza"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.