Karsin. Powyborcze komentarze kandydatów na wójta

środa, 24 października 2018 r., 08:25

Roman Brunke nadal będzie kierował gminą Karsin - tak w niedzielnym wyborach zdecydowali mieszkańcy, którzy dość licznie odwiedzili lokale wyborcze. Na dotychczasowego wójta głos oddało 60,34 proc. wyborców, na jego kontrkandydatkę 39,66 proc. A jak wynik głosowania oceniają rywale o najwyższe stanowisko w gminie?

Roman Brunke:

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy oddali swój głos na mnie, jak i na wszystkich kandydatów KWW Jedność i Przyszłość Gminy. Dzięki temu, że wprowadziliśmy 10 radnych jest możliwa stabilna koalicja. Bardzo ważna była też frekwencja. Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy za udział w wyborach. Frekwencja wyniosła aż 68 proc., więc można powiedzieć, że odzwierciedlenie wyniku jest bardzo reprezentatywne. Do wszystkich wyborców kieruję więc wielkie słowa podziękowania.

Kamila Cierzan-Czapiewska:
Przede wszystkim chciałabym podziękować wszystkim Mieszkańcom gminy Karsin, którzy oddali głos na mnie i na kandydatów do rady gminy. Cieszymy się, że nasz projekt samorządowy poparło tak wiele osób. Gratuluję Panu Wójtowi Romanowi Brunke wygranej w głosowaniu. Wybory są jednym z najważniejszych instrumentów demokracji. Szanujemy ich wynik i decyzję Mieszkańców gminy. Pragnę zauważyć, że do Rady Gminy Karsin udało nam się wprowadzić pięcioro kandydatów. Dołożymy wszelkich starań, by godnie i sumiennie wywiązywać się z powierzonego nam mandatu. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować również członkom KWW Razem dla Nas za ich wkład w kampanię i wspólne tworzenie wizji przyszłości naszego samorządu. Jeszcze raz dziękuję Mieszkańcom i gratuluję zwycięzcom.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.