Leszek Pobłocki i Teresa Mankiewicz komentują wyniki wyborów w gminie Dziemiany

wtorek, 23 października 2018 r., 16:37
fot. AL

Leszek Pobłocki będzie kontynuował pracę na stanowisku wójta gminy Dziemiany. W niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał większa liczbę głosów od swojej kontrkandydatki - Teresy Mankiewicz, która ubiegała się o funkcję wójta z ramienia Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Teresa Mankiewicz - zdobyła 861 głosów (41,31 proc.), natomiast Leszek Pobłocki - 1.223 głosy (58,69 proc.).

Teresa Mankiewicz

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim za oddane głosy. Myślę, że wynik jest też wyrazem podziękowania za to, co dotąd zrobiłam jako radna w gminie Dziemiany i jako sołtys dla samego Radunia. Bardzo się cieszę, że odzew mieszkańców był tak liczny, a moja dotychczasowa praca przyniosła owoce w postaci tak wysokiej liczby głosów. Pan Pobłocki jest trudnym, mocnym kontrkandydatem. Na start zdecydowałam się późno, a decyzję podjęłam pod wpływem znajomych z komitetu. Biorąc pod uwagę te czynniki wynik, jaki osiągnęłam jest spektakularny. Wyborcy pokazali, że potrafią docenić ciężką pracę i zaangażowanie, które dotąd wykazałam jako radna i sołtys. Mogę powiedzieć z ulgą, że warto być uczciwym, pomagać innym i stawiać sobie cele, które zadowolą większość mieszańców, a nie tylko wybrane grupy. To, co zrobiłam dobrego dla ludzi, wróciło do mnie w postaci głosów i choć, przegrałam to i tak jeszcze dziś zbieram gratulacje i podziękowania od mieszkańców. Zawsze warto być dobrym człowiekiem, bo to wraca. Moja wdzięczność i modlitwa zawsze będą z wyborcami. Kolejną kadencję będę pełnić funkcję radnej i dziękuję Bogu, że przeprowadził mnie przez tą bardzo trudną kampanię i aż sześć osób z naszego komitetu będzie zasiadać w Radzie Gminy Dziemiany.

Leszek Pobłocki

Dziękuję mieszkańcom gminy za udział w wyborach, bo frekwencja w naszej gminie jest zawsze wysoka. Wybory samorządowe są im szczególnie bliskie i cieszę się, że poczuli potrzebę oddania głosu i podjęcia decyzji dotyczącej tego komu powierzyć władzę w każdym wymiarze zarówno w głosowaniu na wójta, jak i radnych gminnych, powiatu oraz do sejmiku wojewódzkiego. Taka postawa jest godna do naśladowania i możemy być przykładem u nas na Kaszubach dla innych samorządów. Wynik jest adekwatny do woli mieszkańców. Lokalne komitety w starciu z ugrupowaniami, które noszą szyldy partyjne mają trudniej, tym bardziej jeśli szyld należy do partii rządzącej. Dziękuję mieszkańcom za głosy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.