Wiemy, kto zasiądzie w Radzie Gminy Liniewo

poniedziałek, 22 października 2018 r., 10:35
fot. archiwum

Znane są już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Gminy Liniewo. Do zdobycia było w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Ci, którzy zdobyli zaufanie wyborców, mandat radnego będą sprawować przez pięć lat.

Okręg nr 1

Sołectwo Liniewo ul. Jeziorna , Starowiejska, Szkolna, Liniewo wybudowania 22 - 39, 41 i 53 - 155, Sołectwo Liniewskie Góry

Ryszard Kruszyński - Liniewskie Góry (59 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 137 głosów (66,18%) - wybrany radnym
Zbigniew Jurczak - Liniewskie Góry (54 lata) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 70 głosów (33,82%)


Okręg nr 2

Sołectwo Liniewo ul. Polna, Podwale , Pstrąga i Gruszki, Rzemieślnicza, Słoneczna , Tysiąclecia, Liniewo wybudowania 40, 42 - 52

Wojciech Prądzyński - Liniewo (37 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 162 głosy (90%)- wybrany radnym
Bernadeta Wysocka - Liniewo (56 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 18 głosów (10%)


Okręg nr 3

Sołectwo Liniewo ul Kasztanowa, Spokojna, Tęczowa, Topolowa, Wiśniowa

Stanisław Szałajda - Liniewo (54 lata) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 35 głosów (23,65%)
Andrzej Szultka - Liniewo (55 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 47 głosów (31,76%)
Stanisław Narloch - Liniewo (66 lat) - KWW "Dla Dobra Gminy" - 66 głosów (44,59%) - wybrany radnym


Okręg nr 4

Sołectwo Liniewo ul. Dworcowa, Łąkowa, Nasienna, Wyzwolenia, Liniewo wybudowania 1 - 7

Edmund Troka - Liniewo (68 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 58 głosów (42,03%)
Ludwik Szparkowski - Liniewo (68 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 80 głosów (57,97%) - wybrany radnym


Okręg nr 5

Sołectwo Sobącz tj. miejscowości Bukowe Pole, Sobącz, Sołectwo Chrztowo tj. miejscowości Chrztowo, Równe

Ryszard Barzowski - Równe (45 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 87 głosów (50,58%) - wybrany radnym
Benedykt Knitter - KWW Sobącz Równe Chrztowo "Razem dla Gminy" - 85 głosów (49,42%)


Okręg nr 6

Sołectwo Lubieszyn i sołectwo Lubieszynek

Barbara Okrój - Lubieszyn (63 lata) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 48 głosów (27,59%)
Ziemowit Perszewski - Lubieszyn (32 lata) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 17 głosów (9,77%)
Stanisław Burek - Lubieszyn (68 lat) - KWW "Dla Dobra Gminy" - 61 głosów (35,06%) - wybrany radnym
Stanisław Korynt - Lubieszynek (44 lata) - KWW Razem dla Powiatu Kościerskiego - 48 głosów (27,59%)


Okręg nr 7

Sołectwo Wysin ul. Ogrodowa, Piaskowa, Staropolska, Wiejska, Wyzwolenia, Wysin wybudowania 1 - 14 i 27 - 40

Wiesław Szarmach - Wysin (58 lat) - KWW Razem dla Gminy Liniewo Mirosława Warczaka - 100 głosów (64,52%) - wybrany radnym
Maurycy Swebodziński - Wysin (30 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 55 głosów (35,48%)


Okręg nr 8

Sołectwo Wysin ul. Kościelna, Na Stoku, Podgórna, Polna, Słoneczna, Topolowa, Żuławska, Wysin wybudowania 15 - 26 Sołectwo Stary Wiec

Jerzy Bałachowski - Wysin (60 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 95 głosów (48,97%)
Piotr Krzyżanowski - Wysin (61 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 99 głosów (51,03%) - wybrany radnym


Okręg nr 9

Sołectwo Chrósty Wysińskie tj. miejscowości Chrósty Wysińskie, Rymanowiec

Sławomir Zabrocki - Rymanowiec (49 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 75 głosów (80,65%) - wybrany radnym
Przemysław Bronk - Chrósty Wysińskie (31 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 18 głosów (19,35%)


Okręg nr 10

Sołectwo Iłownica, Sołectwo Płachty

Czesław Freitag - Iłownica (46 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 70 głosów (47,95%)
Henryk Lutka - Iłownica (53 lata) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 76 głosów (52,05%) - wybrany radnym


Okręg nr 11

Sołectwo Głodowo bl. 1 - 4, Głodowo wybudowania 9, 10, 12, 13, 15, 51 - 76, 84

Adam Sosnowski - Głodowo (51 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 71 głosów (52,99%) - wybrany radnym
Bogdan Karczyński - Głodowo (60 lat) - KWW Gmina Liniewo Dobro Wspólne - 63 głosy (47,01%)


Okręg nr 12

Sołectwo Głodowo wybudowania 6 - 8 11, 14, 16 - 50, 77 - 83, 85 - 161, sołectwo Deka

Arkady Grabski - Głodowo (65 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 58 głosów (57,43%) - wybrany radnym
Jerzy Czapiewski - Głodowo (61 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 43 głosy (42,57%)


Okręg nr 13

Sołectwo Garczyn, sołectwo Stefanowo tj. miejscowości Stefanowo, Milonki, Mestwinowo

Grzegorz Michnowski - Garczyn (57 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 90 głosów (46,39%)
Sylwia Klajst - Milonki (45 lat) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 104 głosy (53,61%) - wybrana radną


Okręg nr 14

Sołectwo Orle bl. 10, 11, 20, 21, 22, 23, Orle 1 - 9 , 12 - 13 , 18 - 24 , 30 - 35

Zbigniew Rekowski - Orle (58 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 18 głosów (15,65%)
Norbert Kurszewski - Orle (52 lata) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 97 głosów (84,35%) - wybrany radnym


Okręg nr 15

Sołectwo Orle bl. 25, 26, 27, 28, 29

Tadeusz Borkowski - Orle (67 lat) - KWW Razem dla Gminy Mirosława Warczaka - 93 głosy (79,49%) - wybrany radnym
Marta Droździk - Orle (33 lata) - KWW Gmina Liniewo Wspólne Dobro - 24 głosy (20,51%)


AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.