Miasto Kościerzyna. Radni Rady Miejskiej 2018-2023

poniedziałek, 22 października 2018 r., 10:03
fot. archiwum

Nieoficjalnie znamy nazwiska osób, które uzyskały mandat radnego Rady Miejskiej w Kościerzynie na kadencję 2018-2023. Łącznie o 21 mandatów ubiegało się 129 kandydatów. Ci, którzy zyskali zaufanie wyborców, funkcję radnego będą sprawować przez pięć lat.

Okręg nr 1 - do uzyskania siedem mandatów

31 Stycznia, 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty, 8 Marca, Alojzego Piechowskiego do nr 16, Apolinarego Siekierkowskiego, Brzozowa, Cegielnia, Chojnicka, Cicha, Czapliniec, Dębowa, Fiołkowa, Gajowa, Hugo Kołłątaja, Jagodowa, Jakuba Wejhera, Jaśminowa, Jesionowa, Jeżynowa, Józefa Hallera, Kalinowa, Kasztanowa, Klasztorna, Klonowa, Konwaliowa, Kupiecka, Lawendowa, Leśna, Leśne Wzgórze, Łagodna, Malinowa, Marii Skłodowskiej-Curie od nr 19, Miła, Piotra Skargi, Pogodna, Powojowa, Poziomkowa, Różana, Rudolfa Lassa, Rzemieślnicza, Sasankowa, Spokojna, Stanisława Staszica, Stolarska, Szydlice, Tadeusza Kościuszki, Topolowa, Wierzysko, Władysława Reymonta, Wojska Polskiego od nr 8, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawia, Żurawinowa

Zdzisław Radelski - Kościerzyna (57 lat) - KWW Moje Miasto - 94 głosy (2,76%)
Helena Kaszubowska-Nitz - Kościerzyna (65 lat) - KWW Moje Miasto - 223 głosów (6,54%) - wybrana radną
Tomasz Wolski - Kościerzyna (30 lat) - KWW Moje Miasto - 99 głosów (2,90%)
Tomasz Szala - Kościerzyna (41 lat) - KWW Moje Miasto - 172 głosy (5,05%) - wybrany radnym
Arkadiusz Neubauer - Kościerzyna (41 lat) - KWW Moje Miasto - 48 głosów (1,41%)
Barbara Modrzewska - Kościerzyna (56 lat) - KWW Moje Miasto - 18 głosów (0,53%)
Janina Dziemińska - Kościerzyna (52 lata) - KWW Moje Miasto - 29 głosów (0,85%)
Mateusz Polak - Kościerzyna (26 lat) - KWW Moje Miasto - 98 głosów (2,87%)
Ewa Aleksandrowicz - Kościerzyna (61 lat) - KWW Moje Miasto - 245 głosów (7,19%) - wybrana radną

Piotr Słomiński - Kościerzyna (57 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 165 głosów (4,84%)
Bożena Krużycka - Kościerzyna (49 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 32 głosy (0,94%)
Kazimierz Borzyszkowski - Kościerzyna (68 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 241 głosów (7,07%) - wybrany radnym
Justyna Tlołka-Labuda - Kościerzyna (34 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 19 głosów (0,56%)
Stanisław Rolbiecki - Kościerzyna (58 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 12 głosów (0,35%)
Bożena Święćkowska - Kościerzyna (50 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 11 głosów (0,32%)
Czesław Łosiński - Kościerzyna (65 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 28 głosów (0,82%)
Andżelika Popowska - Kościerzyna (29 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 12 głosów (0,35%)
Karol Skowroński - Kościerzyna (33 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 50 głosów (1,47%)

Aleksander Mach - Kościerzyna (39 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - wybrany radnym - 274 głosów (8,04%)
Jolanta Pollak - Kościerzyna (35 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 102 głosy (2,99%)
Waldemar Baszanowski - Kościerzyna (37 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 62 głosy (1,82%)
Lucyna Khial - Kościerzyna (46 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 82 głosy (2,41%)
Aneta Baryła - Kościerzyna (45 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 20 głosów (0,59%)
Łukasz Chmiel - Kościerzyna (26 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 10 głosów (0,29%)
Aniela Stolc - Kościerzyna (69 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 47 głosów (1,38%)

Katarzyna Knopik - Kościerzyna (40 lat) - KW Kościerska Marka - 221 głosów (6,48%) wybrana radną
Grażyna Nykiel - Kościerzyna (57 lat) - KW Kościerska Marka - 116 głosów (3,40%
)
Janusz Kuźma - Kościerzyna (67 lat) - KW Kościerska Marka - 106 głosów (3,11%)
Piotr Sochocki - Kościerzyna (44 lata) - KW Kościerska Marka - 47 głosów (1,38%)
Robert Klasa - Kościerzyna (49 lat) - KW Kościerska Marka - 50 głosów (1,47%)
Alicja Hołdys - Kościerzyna (60 lat) - KW Kościerska Marka - 53 głosy (1,55%)
Joanna Lorek - Kościerzyna (50 lat) - KW Kościerska Marka - 13 głosów (0,38%)
Marcin Sominka - Kościerzyna (40 lat) - KW Kościerska Marka - 28 głosów (0,82%)
Anna Ziomkowska - Kościerzyna (50 lat) - KW Kościerska Marka - 39 głosów (1,14%)

Tomasz Dargacz - Kościerzyna (47 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 336 głosów (9,86%) - wybrany radnym
Ewelina Jakubowska - Kościerzyna (41 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 43 głosy (1,26%)
Dorota Kozakiewicz - Kościerzyna (46 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 13 głosów (0,38%)
Szymon Makarewicz - Kościerzyna (24 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 25 głosów (0,73%)
Arleta Cichosz - Kościerzyna (35 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 19 głosów (0,56%)
Annemarie Kortas - Kościerzyna (23 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 16 głosów (0,47%)
Adam Etmański - Kościerzyna (52 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 10 głosów (0,29%)
Zofia Maszk - Kościerzyna (59 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 61 głosów (1,79%)
Maciej Felskowski - Kościerzyna (38 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 20 (0,59%)


Okręg nr 2 - do uzyskania siedem mandatów

Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Aleksandra Majkowskiego, Alojzego Piechowskiego od nr 17, Antoniego Abrahama, Bolesława Prusa, Cypriana Kamila Norwida, Dr. Leona Heykego, Elizy Orzeszkowej, Floriana Ceynowy, Franciszka Borzyszkowskiego, Franciszka Marchewicza, Fryderyka Chopina, Gen. Stanisława Maczka, Gryfa Pomorskiego, Henryka Sienkiewicza, Henryka Wieniawskiego, Hieronima Derdowskiego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Przebendowskieo, Jana Brzechwy, Jana Gończa, Jana i Stanisława Gostkowskich, Jana Kochanowskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Karola Szymanowskiego, Katarzyny Żyndy, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Klemensa Lniwskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego, Ks. Bernarda Sychty, Ks. Hilarego Jastaka, Ks. Józefa Wryczy, Ks. Konstantego Damrota, Ks. Władysława Landowskiego, Legionów Polskich, Leopolda Staffa, Lipowa, Lubomira Różyckiego, Marii Bolewskiej, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie do nr 18, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Melchiora Wańkowicza, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Młodokaszubów, Osiedle Tysiąclecia, Piotra Wysockiego, Remusa, Stanisława Moniuszki, Stefana Żeromskiego, Strzelecka, Strzelnica, Szkolna, Teodora Bolduana, Teodory i Izydora Gulgowskich, Tomasza Rogali, Tomasza Targowskiego, Witolda Małcużyńskiego, Władysława Broniewskiego, Władysława Glocka, Zofii Nałkowskiej

Karina Młodzianowska - Kościerzyna (44 lata) - KWW Kościerzyna na Plus - 308 głosów (8.80%) - wybrana radną
Marcin Sikora - Kościerzyna (28 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 211 głosów (6,03%) - wybrany radnym
Krystyna Bławat-Bronk - Kościerzyna (35 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 89 głosów (2,54%)
Mateusz Kolczyk - Kościerzyna (29 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 113 głosów (3,23%)
Natalia Formela - Kościerzyna (22 lata) - KWW Kościerzyna na Plus - 46 głosów (1,31%)
Szymon Turzyński - Kościerzyna (22 lata) - KWW Kościerzyna na Plus - 76 głosów (2,17%)
Mateusz Kliniewski - Kościerzyna (29 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 144 głosy (4,11%)

Michał Kujach - Kościerzyna (40 lat) - KWW Moje Miasto - 236 głosów (6,74%) - wybrany radnym
Dawid Jereczek - Kościerzyna (33 lata) - KWW Moje Miasto - 108 głosów (3,08%)
Roman Gołuński - Kościerzyna (53 lata) - KWW Moje Miasto - 87 głosów (2,49%)
Tomasz Nadolny - Kościerzyna (41 lat) - KWW Moje Miasto - 125 głosów (3,57%) - wybrany radnym
Andrzej Zemło - Kościerzyna (68 lat) - KWW Moje Miasto - 78 głosów (2,23%)
Hanna Niezgoda - Kościerzyna (49 lat) - KWW Moje Miasto - 45 głosów (1,29%)
Sylwia Frenkiel - Kościerzyna (40 lat) - KWW Moje Miasto - 27 głosów (0,77%)
Aniela Karczewska - Kościerzyna (41 lat) - KWW Moje Miasto - 10 głosów (0,29%)
Hanna Put - Kościerzyna (39 lat) - KWW Moje Miasto - 79 głosów (2,26%)

Kazimierz Stoltmann - Kościerzyna (57 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 122 głosy (3,48%) - wybrany radnym
Marta Słomińska - Kościerzyna (23 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 30 głosów (0,86%)
Michał Gurowski - Kościerzyna (52 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 28 głosów (0,80%)
Iwona Bukowska - Kościerzyna (55 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 28 głosów (0,80%)
Grzegorz Cyrzan - Kościerzyna (63 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 68 głosów (1,94%)
Wiesława Odya - Kościerzyna (57 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 23 głosy (0,66%)
Zenon Gliński - Kościerzyna (62 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 15 głosów (0,43%)
Urszula Jeżewska - Kościerzyna (58 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 38 głosów (1,09%)
Marek Magnus - Kościerzyna (59 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 23 głosy (0,66%)

Karolina Chmielewska - Kościerzyna (40 lat) - KW Kościerska Marka - 253 głosy (7,23%) - wybrana radną
Mateusz Hołdys - Kościerzyna (35 lat) - KW Kościerska Marka - 155 głosów (4,43%)
Joanna Werochowska - Kościerzyna (34 lata) - KW Kościerska Marka - 81 głosów (2,31%)
Jagoda Okrój - Kościerzyna (29 lat) - KW Kościerska Marka - 37 głosów (1,06%)
Dorota Hefta - Kościerzyna (21 lat) - KW Kościerska Marka - 17 głosów (0,49%)
Roman Pinker - Kościerzyna (58 lat) - KW Kościerska Marka - 21 głosów (0,60%)
Tomasz Zdrodowski - Kościerzyna (55 lat) - KW Kościerska Marka - 43 głosy (1,23%)
Feliks Machut - Kościerzyna (61 lat) - KW Kościerska Marka - 48 głosów (1,37%)
Piotr Wolski - Kościerzyna (26 lat) - KW Kościerska Marka - 48 głosów (1,37%)

Józef Rymsza - Kościerzyna (67 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 108 głosów (3,08%)
Adam Stankowski - Kościerzyna (40 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 136 głosów (3,88%)
Kazimierz Maszk - Kościerzyna (64 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 275 głosów (7,85%) - wybrany radnym
Zofia Redzimska - Kościerzyna (63 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 19 głosów (0,54%)
Jacek Łukasik - Kościerzyna (74 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 19 głosów (0,54%)
Radosław Cichosz - Kościerzyna (36 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 14 głosów (0,40%)
Marzena Blank - Kościerzyna (31 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 11 głosów (0,31%)
Krystyna Muchowska - Kościerzyna (68 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 10 głosów (0,29%)
Aleksandra Przybylska - Kościerzyna (56 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 49 głosów (1,40%)


Okręg nr 3 - do uzyskania siedem mandatów

3 Maja, Artura Grottgera, Bazowa, Biała, Błękitna, Bolesława Chrobrego, Browarna, Budowlanych, Bursztynowa, Cedrowa, Chłodna, Chrystiana Ignacego Jereczka, Cisowa Długa, Drogowców, Dworcowa, Fabryczna, Franciszka Sędzickiego, Gałęźna, Gdańska, Gwiezdna, Ignacego Krasickiego, Inżynierska, Jacka Malczewskiego, Jakuba Tatarkiewicza, Jana Karnowskiego, Jana Matejki, Jana Michałowicza, św. Jana Pawła II, Jana Sobiewskiego, ks. Jerzego Popiełuszki, Jeziorna, Jodłowa, Józefa Chełmońskiego, Józefa Tkaczyka, Józefa Wybickiego, Juliana Fałata, Juliusza Kossaka, Kamienna, Kapliczna, Karpiowa, Kartuska, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Kościelna, Kowalska, Krótka, Księżycowa, Letnia, Lubomira Szopińskiego, Łąkowa, Mała Dworcowa, Mała Kolejowa, Mała Młyńska, Mariana Wnuka, Markubowo, Mazurka Dąbrowskiego, Mestwina II, Miedziana, Miodowa, Młyńska, Modrzewiowa, Mostowa, Ogrodowa, Osiedle za Lasem, Partyzantów, Piaskowa, Piotra Michałowskiego, Plac Św. Jana Pawła II, Plebanka, Polskiego Czerwonego Krzyża, Przemysłowa, Ratuszowa, Rolnicza, Romualda Traugutta, Rynek, Rynkowa, Sąsiedzka, Siedliskowa, Skarszewska, Składowa, Słodowa, Słoneczna, Sobótki, Sosnowa, Spichlerzowa, Srebrzysta, Stalowa, ks. Stanisława Czapiewskiego, Stanisława Małachowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Storczykowa, Świerkowa, Świętojańska, Świętopełka, Targowa, Towarowa, Transportowców, Widokowa, Wiejska, Wiosenna, Wita Stwosza, Witkacego, Władysława Jagiełły, Władysława Sikorskiego, Władysława Szulca, Wodna, Wojska Polskiego do nr 7, Xawerego Dunikowskiego, Zagajnikowa, Zakładowa, Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców, Zielona, Złocista, Źródlana

Michał Majewski - Kościerzyna (49 lat) - KWW Moje Miasto - 505 głosów (15,77%) - wybrany radnym
Krzysztof Jażdżewski - Kościerzyna (37 lat) - KWW Moje Miasto - 276 głosów (8,62%) - wybrany radnym
Adam Laska - Kościerzyna (31 lat) - KWW Moje Miasto - 178 głosów (5.56%) - wybrany radnym
Waldemar Kujach - Kościerzyna (43 lata) - KWW Moje Miasto - 37 głosów (1,16%)
Justyna Gawin - Kościerzyna (26 lat) - KWW Moje Miasto - 108 głosów ( 3,37%)
Przemysław Brzeski - Kościerzyna (36 lat) - KWW Moje Miasto - 168 głosów (5,25%) - wybrany radnym
Lucyna Troka - Kościerzyna (42 lata) - KWW Moje Miasto - 19 głosów (0,59%)
Danuta Wysiecka - Kościerzyna (56 lat) - KWW Moje Miasto - 47 głosów (1,47%)
Beata Jankowska - Kościerzyna (46 lat) - KWW Moje Miasto - 94 głosy (2,93%)

Anna Lideke-Konert - Kościerzyna (37 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 66 głosów (2.06%)
Maria Mach - Kościerzyna (62 lata) - KWW Kościerzyna na Plus - 95 głosów (2,97%) - wybrana radną
Maciej Liedtke - Kościerzyna (30 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 94 głosy ( 2,93%)
Piotr Wegner - Kościerzyna (31 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 75 głosów ( 2,34%)
Dawid Gliński - Kościerzyna (28 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 29 głosów (0,91%)
Agnieszka Bukowska - Kościerzyna (35 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 35 głosów (1,09%)
Kamil Pobłocki - Kościerzyna (35 lat) - KWW Kościerzyna na Plus - 43 głosy (1,34%)

Krzysztof Czapiewski - Kościerzyna (49 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 45 głosów (1,40%)
Małgorzata Mańsk - Kościerzyna (30 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 6 głosów (0,19%)
Adam Kleinszmidt - Kościerzyna (56 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 41 głosów (1,28%)
Gabriela Maliszewska - Kościerzyna (54 lata) - KWW Razem dla Kościerzyny - 2 3 głosy (0,72%)
Roman Gołąbek - Kościerzyna (40 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 36 głosów (1,12%)
Grażyna Szychucka - Kościerzyna (55 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 17 głosów (0,53%)
Wiesław Jeżewski - Kościerzyna (58 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 18 głosów (0,56%)
Barbara Brzezińska - Kościerzyna (50 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 5 głosów (0,16%)
Tomasz Słomiński - Kościerzyna (29 lat) - KWW Razem dla Kościerzyny - 13 głosów (0,41%)

Zdzisław Czucha - Kościerzyna (59 lat) - KW Kościerska Marka - 291 głosów (9,09%) - wybrany radnym
Krzysztof Lipski - Kościerzyna (58 lat) - KW Kościerska Marka - 88 głosów (2,75%)
Robert Świeczkowski - Kościerzyna (48 lat) - KW Kościerska Marka - 89 głosów (2,78%)
Jerzy Jańczak - Kościerzyna (65 lat) - KW Kościerska Marka - 81 głosów (2,53%)
Beata Kuper - Kościerzyna (48 lat) - KW Kościerska Marka - 24 głosy (0,75%)
Dominika Hołdys-Magulska - Kościerzyna (30 lat) - KW Kościerska Marka - 20 głosów (0,62%)
Barbara Sznyr - Kościerzyna (63 lat) - KW Kościerska Marka - 23 głosy (0,72%)
Joanna Czucha - Kościerzyna (35 lat) - KW Kościerska Marka - 9 głosów (0,28%)
Zenon Gliwa - Kościerzyna (67 lat) - KW Kościerska Marka - 20 głosów (0,62%)

Krzysztof Jaroniec - Kościerzyna (42 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 184 głosy (5,74%) - wybrany radnym
Arkadiusz Kortas - Kościerzyna (55 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 36 głosów (1,12%)
Halina Kostka-Krajnik - Kościerzyna (65 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 25 głosów (0,78%)
Marek Skowroński - Kościerzyna (43 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 52 głosy (1,62%)
Beata Tuszkowska - Kościerzyna (50 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 20 głosów (0,62%)
Katarzyna Kamińska - Kościerzyna (31 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 19 głosów (0,59%)
Anna Czaja - Kościerzyna (39 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 19 głosów (0,59%)
Andrzej Wronikowski - Kościerzyna (48 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 101 głosów (3,15%)
Krzysztof Młyński - Kościerzyna (47 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 29 głosów (0,91%)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.