100% dla Kościerzyny

Wybory samorządowe 2018miasto Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wtorek, 9 października 2018 r., 11:31
fot. nadesłane

Drodzy Kościerzacy, ponownie proszę Was o głosy w wyborach Burmistrza Kościerzyny. Dzisiaj pracuję jako inżynier i prywatny przedsiębiorca, więc nie narzekam na brak zajęcia. Zastanawiałem się, czy warto ponownie się angażować czy raczej stojąc z boku obojętnie patrzeć na to co się dzieje. Jednak nie chcę stać z boku i patrzeć jak marnuje się kolejne szanse na rozwój naszego miasta.

Ostatnie 4 lata okazały się czasem straconych szans Kościerzyny. Kończąc w 2014 pracę na stanowisku burmistrza pozostawiłem mojemu następcy wiele ciekawych projektów, które tworzyły nową jakość życia w naszym mieście. Przez lata zwlekano z ich realizacją lub po prostu wyrzucono do kosza marnując pieniądze i pracę wielu ludzi. To grupa mieszkańców naszego miasta skupiona w Stowarzyszeniu Kościerska Marka udowadniała na konkretnych przykładach, jak sprawy miasta i mieszkańców są fatalnie prowadzone.

Przykładowo mieliśmy chronić powietrze w naszym mieście i wytwarzać ciepło i prąd z ekologicznego paliwa gazowego, które można by dostarczać mieszkańcom po konkurencyjnych cenach. Projekt ten, wart 14 mln zł, miał zapewnione finansowanie, a został wyrzucony do kosza. Zaczęło brakować ciepła, więc w miejską ciepłownię trzeba było zainwestować miliony złotych, które przeznaczono na kotły węglowe. Czy stało się to z pożytkiem dla jakości powietrza w Kościerzynie? Czy zapewni to niskie ceny ciepła dla Kościerzaków? Niestety nie.

Zostawiłem też wiele innych zadań gotowych do zrealizowania z dotacji Unii Europejskiej. Były pieniądze na ochronę powietrza, urządzenie parku za urzędem miasta, remont dworca i nowe parkingi, nowe lampy oświetlenia ulicznego, system kanalizacji deszczowej, chodniki i ścieżki rowerowe. Część z moich pomysłów zrealizowano, jednak niestety dużo gorzej i dużo drożej, niż można to było zrobić. Przykładem może być remont dworca kolejowego, który należało zrobić dużo taniej, dopłacając z miejskich pieniędzy 800 tys. zł, a nie ponad 8 mln zł.

Realizując remont dworca terminowo i projektując prace zgodnie w wymogami programów europejskich, a więc oszczędzając ogromne pieniądze można było dodatkowo zbudować dwie nowoczesne sale gimnastyczne przy kościerskich szkołach. Dlaczego tego nie zrobiono? Dlaczego przez ostatnie 4 lata budowano tak drogo? Gdzie podziały się oszczędności, o których tak wiele mówiono w poprzedniej kampanii wyborczej? Nic nie jest tańsze - ani woda, ani śmieci, ani ścieki, a jeszcze do tego inwestycje miejskie realizowane są wyjątkowo drogo.

Tak dłużej być nie może. Kościerzyna zasługuje na to, by pieniądze publiczne wykorzystywać jak najlepiej, z pożytkiem dla wszystkich Kościerzaków. Uważam, że kluczowe dla nas sprawy, o które trzeba zadbać w najbliższym czasie, to czyste powietrze, więcej terenów zielonych, w tym park za urzędem miasta, nowoczesne kąpielisko nad Jeziorem Gałęźne i miejsca rekreacji w osiedlach, płynny ruch - bez korków na Kartuskiej, Szopińskiego, Skłodowskiej i innych kościerskich ulicach, szacunek dla seniorów i realizacja ich postulatów, oferta przygotowana specjalnie dla ludzi młodych, wsparcie lokalnych firm. Nasze miasto musi być przyjazne dla wszystkich. Wiem, jak to zrobić, wspólnie z grupą ludzi z Kościerskiej Marki i wspólnie ze wszystkimi, którzy zechcą nam w tym pomóc.

Kościerzyna zasługuje na więcej. 21 października zapraszam na wybory i proszę o poparcie. 100% dla Kościerzyny.

Zdzisław Czucha

KW Kościerska Marka

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.