Czas na zmiany

Wybory samorządowe 2018gmina Kościerzyna › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wtorek, 2 października 2018 r., 12:37

Z grupą przyjaciół utworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców CZAS NA ZMIANY. To bezpartyjny Komitet, skierowany do mieszkańców Gminy Kościerzyna, oczekujących zmian w lokalnej polityce, oraz zwiększenia rozwoju Gminy Kościerzyna. Obecną kadencję Rady Gminy uważam za nie do końca udaną, gdyż wiele propozycji działań i inwestycji które składaliśmy zostały odrzucone. Można było zrobić o wiele więcej dla mieszkańców i Gminy. Mamy bogaty program, dzięki któremu chcemy rozwijać Gminę Kościerzyna. Niestety w mojej ocenie Gmina dryfuje w porównaniu z innymi sąsiednimi gminami. Radnym czy wójtem jest się przez całą kadencję a nie rok przed wyborami. Dlatego CZAS NA ZMIANY.

Podczas spotkań z mieszkańcami padło wiele ciekawych propozycji, które myślę, że są do zrealizowania. Komitet jednogłośnie stawia na promocję naszego regionu w Polsce i myślę, że mamy się czym pochwalić. Pokażmy to co w nas najlepsze: naszą gościnność, pogodę ducha i przywiązanie do tradycji. Ważne dla nas jest również bezpieczeństwo. Wiąże się z tym przebudowa niebezpiecznych skrzyżowań, doświetlenie dróg. Budową tak dawno temu obiecanych ścieżek rowerowych. Chcemy stworzyć program asfaltowej drogi do każdej wioski. Konieczne jest też wspieranie Ochotniczej Straży Pożarnej: rozbudowa remiz strażackich, doposażenie w niezbędny sprzęt, wspieranie ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej.

Jakiś czas temu zabiegaliśmy z radnymi o utworzenie Dziennego Domu Seniora. Nasz apel od ponad dwóch lat spotykał się z ignorancją i obojętnością. Chcemy, by powstało miejsce, gdzie seniorzy mogliby cyklicznie się spotykać, gdzie byłaby im zapewniona podstawowa opieka medyczna, oraz gdzie z animatorami mogliby spędzać wolny czas.

Ponadto zależy nam na usprawnieniu tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego. Po 4 latach przyjęto zaledwie kilka planów miejscowych dla całych obrębów a przypomnę, że w Gminie Kościerzyna mamy 36 sołectw. To niedopuszczalne.

Jeśli chodzi o edukację, chcielibyśmy poszerzyć oferty nauki językowej, zwiększyć możliwości dokształcania w naukę przedmiotów ścisłych, oraz zwiększyć nakłady na organizację zajęć pozalekcyjnych (w tym sportowych).

Z tego miejsca nie jestem w stanie wymienić wszystkich rzeczy, które chcielibyśmy zrealizować. Codziennie rodzą się nowe pomysły i dzięki rozmowom z mieszkańcami widzimy jak wiele zmian potrzeba. Wyborcy zdecydują, czy chcą tych zmian, czy wolą by było tak jak dotychczas.

W gminie potrzebne są zmiany! Stąd właśnie nazwa naszego Komitetu: CZAS NA ZMIANY. Czas na zdecydowanie działania, czas na mobilizację i współpracę. Czas na rozwój i walkę o to by ludzie chcieli tu się przeprowadzić, mieszkać, zakładać rodziny, kształcić się. By mieli gdzie pracować, za co żyć i jeszcze realizować marzenia. A to wszystko jest do zrobienia. Potrzeba tylko chęci i zaangażowania a tego nie brakuje ani mi, ani kandydatom na Radnych KWW CZAS NA ZMIANY
Wśród członków Komitetu są doświadczeni Radni a także lidzie zupełnie nowi w polityce. Myślę, że takie połączenie jest dobre, bo pozwala by doświadczenie współpracowało z świeżym spojrzeniem na problemy i potrzeby w Gminie.

Z KWW CZAS NA ZMIANY kandyduje 12 osób. Marek Jakubek (okręg 2; część Sołectwa Skorzewo), Bartosz Ho Duy (okręg 3, Sołectwo: Kościerzyna Wybudowanie i Nowa Wieś Kościerska), Marcin Żurek (okręg 4, część Sołectwa Łubiana), Rafał Jażdżewski ( okręg 5, część Sołectwa Łubiana), Wiesław Kleinschmidt okręg 6, Sołectwo: Kłobuczyno i Kaliska Kościerskie ), Jan Sadowski (okręg 7, Sołectwo: Dobrogoszcz, Kościerska Huta, Puc, Zielenin), Piotr Wiśniewski (okręg 8, Sołectwo : Czarlina, Loryniec, Wąglikowice, Wdzydze), Franciszek Niklas (okręg 9, Sołectwo: Mały Klincz, Nowy Klincz), Radosław Zwara (okręg 11, Część Sołectwa Wielki Klincz. ), Rafał Ciepliński (okręg 12, Sołectwo : Grzybowo, Juszki, Rotembark, Sycowa Huta, Szarlota ), Tadeusz Lass ( okręg 13, Sołectwo: mały Podleś, Nowy Podleś, Wielki Podleś, Sarnowy, Stawiska, Szenajda), Robert Dera (okręg 14; Sołectwo: Częstkowo, Gostomie, Korne, Wieprznica ).

Uważam, że wyróżnia nas kreatywność a zarazem coś w obecnych czasach mało spotykanego - patriotyzm lokalny. To bardzo ważna cecha, która pozwoli im walczyć o to, by w ich okręgu nastąpiły pozytywne zmiany a przecież chodzi o to by się rozwijać a nie wegetować

Ja zdecydowałem się kandydować na urząd wójta Gminy Kościerzyna. Po 8 latach kadencji obecnego włodarza CZAS NA ZMIANY.

Wszystkich serdecznie zachęcam by 21 października 2018 r. poszli na Wybory i oddali głos na mnie i kandydatów na radnych Rady Gminy Kościerzyna z KWW CZAS NA ZMIANY.

Z poważaniem

Rafał Jażdżewski

KWW Czas na Zmiany

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.